Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce 1995

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

13. Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 19, które odbywały się w węgierskim mieście Nyíregyháza od 27 do 30 lipca 1995 roku.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
100 m Wielka Brytania Dwain Chambers 10,41 Wielka Brytania Jamie Henthorn 10,41 Grecja Angelos Pavlakakis 10,47
200 m Wielka Brytania Marlon Devonish 21,04 Włochy Alessio Comparini 21,21 Wielka Brytania Daniel Money 21,29
400 m Wielka Brytania Mark Hylton 45,97 Polska Jacek Bocian 46,59 Bułgaria Cwetomir Marinow 46,66
800 m Hiszpania Roberto Parra 1:45,90 Szwajcaria André Bucher 1:46,73 Polska Wojciech Kałdowski 1:47,67
1500 m Hiszpania Reyes Estévez 3:45,74 Hiszpania José Redolat 3:46,70 Holandia Gert-Jan Liefers 3:47,17
5000 m Francja Benoît Zwierzchlewski 13:55,75 Hiszpania Juan José Gomez 14:15,65 Hiszpania Iván Pérez 14:17,83
10000 m Francja Benoît Zwierzchlewski 29:46,42 Hiszpania Iván Pérez 30:06,69 Włochy Damiano Polti 30:06,91
110 m przez płotki Belgia Sven Pieters 14,06 Szwecja Robert Kronberg 14,16 Polska Tomasz Ścigaczewski 14,18
400 m przez płotki Niemcy Daniel Hechler 50,42 Szwajcaria Marcel Schelbert 50,44 Wielka Brytania Matthew Douglas 51,73
3000 m z przeszkodami Hiszpania Antonio Alvarez 8:50,75 Niemcy Christian Knoblich 8:50,85 Francja Jerome Cochet 8:52,92
Chód na 10000 m Niemcy Andreas Erm 40:51,38 Hiszpania Francisco Fernández 41:02,34 Hiszpania David Abellan 41:57,84
4 × 100  Wielka Brytania
Dwain Chambers
Marlon Devonish
Jamie Henthorn
Daniel Money
39,43  Włochy
Marco Alaimo Aldo
Giulio Ibba
Michele Paggi
Alessio Comparini
39,61  Niemcy
Alexander Kosenkow
Eduard Martin
Anthony Viel
Thorsten Schulz
40,29
4 × 400  Wielka Brytania
Geoff Dearman
Steven McHardy
Tom Lerwill
Mark Hylton
3:07,09  Francja
Philippe Bouche
Ruddy Zami
Jean-Jacques Letzelter-Ebe
Robert Loubli
3:07,72  Polska
Jacek Bocian
Piotr Haczek
Jacek Lewandowski
Marcin Trelka
3:09,65
Skok wzwyż Finlandia Oskari Frösén 2,19 Niemcy Martin Buß 2,19 Wielka Brytania James Brierley 2,17
Skok o tyczce Rosja Jewgienij Smiriagin 5,50 Finlandia Timo Makkonen 5,45 Francja Nicolas Jolivet 5,40
Skok w dal Ukraina Roman Szczurenko 7,78 Rosja Andriej Kisłych 7,76 Ukraina Dmitrij Miszka 7,74
Trójskok Francja Ronald Servius 16,71 Białoruś Dmitrij Wasiljew 16,14 Polska Paweł Zdrajkowski 15,96
Pchnięcie kulą Finlandia Repa Reinikainen 17,20 Niemcy René Sack 16,89 Hiszpania Iker Sukia 16,74
Rzut dyskiem Polska Andrzej Krawczyk 58,22 Holandia Mike Van Der Bilt 55,40 Niemcy Tolga Koseoglu 52,06
Rzut młotem Polska Szymon Ziółkowski 75,42 Białoruś Nikołaj Awłasewicz 68,80 Ukraina Wasyl Szewczenko 68,64
Rzut oszczepem Niemcy Christian Nicolay 76,88 Finlandia Harri Haatainen 74,28 Szwecja Daniel Gustafsson 72,38
Dziesięciobój Finlandia Glenn Lindqvist 7363 pkt Holandia Rick Wassenaar 7299 pkt Czechy Jiří Ryba 7271 pkt

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
100 m Francja Frédérique Bangué 11,48 Bułgaria Nora Iwanowa 11,58 Bułgaria Wjara Georgiewa 11,59
200 m Bułgaria Nora Iwanowa 23,44 Francja Fabé Dia 23,68 Francja Sylviane Felix 23,81
400 m Rosja Olga Kotlarowa 52,03 Rumunia Andrea Burlacu 53,53 Czechy Jitka Burianová 53,9
800 m Rumunia Mioara Cosulianu 2:04,15 Bułgaria Płamena Aleksandrowa 2:04,50 Rumunia Anca Safta 2:04,55
1500 m Polska Lidia Chojecka 4:17,29 Rumunia Lavinia Miroiu 4:19,11 Słowenia Jolanda Čeplak 4:20,22
3000 m Rumunia Denisa Costescu 9:13,44 Szwajcaria Anita Weyermann 9:15,45 Federalna Republika Jugosławii Olivera Jevtić 9:15,61
10000 m Rumunia Nadia Singeorzan 33:23,94 Federalna Republika Jugosławii Olivera Jevtić 33:48,61 Rumunia Sadica Mihalache 34:10,22
100 m przez płotki Ukraina Ołena Owczarowa 13,09 Wielka Brytania Natasha Danvers 13,46 Francja Linda Ferga 13,61
400 m przez płotki Rumunia Ionela Tîrlea 56,04 Niemcy Ulrike Urbansky 57,21 Dania Rikke Rønholt 57,71
Chód na 5000 m Portugalia Sofia Avoila 22:13,23 Rosja Olga Panfiorowa 22:24,95 Niemcy Jana Weidemann 22:30,90
4 × 100  Niemcy
Caroline Elmers
Esther Möller
Carmen Bertmaring
Marion Wagner
44,77  Włochy
Elena Sordelli
Manuela Grillo
Fabiana Cosolo
Manuela Levorato
45,37  Polska
Magdalena Kamińska
Justyna Dybowska
Anna Głowacka
Aurelia Trywiańska
45,56
4 × 400  Francja
Sandrine Thiébaud
Cindy Ega
Pierre-Marie Marival
Sylviane Félix
3:32,79  Rosja
Marina Kozłowa
Irina Mistiukiewicz
Natalia Misiakowa
Olga Kotlarowa
3:36,10  Wielka Brytania
Liz Williams
Joanne Sloane
Allison Curbishley
Louretta Thorne
3:38,23
Skok wzwyż Ukraina Wiktorija Stiopina 1,91 Szwecja Kajsa Bergqvist
Rosja Julija Lachowa
1,89
Skok w dal Francja Linda Ferga 6,56 Rumunia Cristina Nicolau 6,35 Bułgaria Iliana Iliewa 6,25
Trójskok Bułgaria Tereza Marinowa 13,90 Rosja Tatiana Lebiediewa 13,88 Rumunia Melinda Marton 13,71
Pchnięcie kulą Holandia Corrie De Bruin 17,76 Białoruś Janina Korolczik 16,95 Rosja Olga Riabinkina 16,55
Rzut dyskiem Holandia Corrie De Bruin 57,46 Białoruś Wolga Candar 54,66 Holandia Lieja Koeman 53,24
Rzut oszczepem Finlandia Taina Uppa 60,72 Albania Miréla Manjani 59,36 Grecja Angeliki Tsiolakoudi 54,76
Siedmiobój Finlandia Annu Montell 5546 pkt Rosja Jelizawieta Szałygina 5476 pkt Finlandia Katja Ripatti 5394 pkt

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Gold medal europe.svg Silver medal europe.svg Bronze medal europe.svg Europe medals.PNG
1  Francja 6 2 4 12
2  Wielka Brytania 5 2 4 11
3  Finlandia 5 2 1 8
4  Niemcy 4 4 3 11
5  Rumunia 4 3 3 10
6  Hiszpania 3 4 3 10
7  Polska 3 1 5 8
8  Ukraina 3 0 1 4
9  Rosja 2 6 0 8
10  Holandia 2 2 2 6
11  Portugalia 1 0 0 1
12  Białoruś 0 4 0 4
13  Włochy 0 3 1 4
14  Szwajcaria 0 3 0 3
15  Szwecja 0 2 1 3
16  Albania 0 1 0 1
17  Grecja 0 0 2 2
 Czechy 0 0 2 2
19  Dania 0 0 1 1
 Jugosławia 0 0 1 1
 Słowenia 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]