Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 2016
2015 2017
Data 15–16 stycznia 2016
Gospodarz Niemcy Altenberg
Organizator FIL
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Niemcy Jessica Tiebel
Jedynki mężczyzn Austria Jonas Müller
Dwójki mężczyzn Niemcy Florian Löffler
Niemcy Manuel Stiebing
Drużynowo  Niemcy

37. Mistrzostwa Europy juniorów w saneczkarstwie 2016 odbyły się w piątek i sobotę, 15 – 16 stycznia w niemieckim Altenbergu. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn i w drużynie.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
16 stycznia 2016 Niemcy Altenberg Jedynki kobiet Niemcy Jessica Tiebel Niemcy Tina Müller Rosja Olesia Michajlenko
16 stycznia 2016 Niemcy Altenberg Jedynki mężczyzn Austria Jonas Müller Austria Nico Gleirscher Łotwa Kristers Aparjods
15 stycznia 2016 Niemcy Altenberg Dwójki mężczyzn  Niemcy
Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Austria
David Trojer
Phillip Knoll
 Niemcy
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
16 stycznia 2016 Niemcy Altenberg Drużynowe  Niemcy
Jessica Tiebel
Paul-Lukas Heider
Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Austria
Madeleine Egle
Jonas Müller
David Trojer
Phillip Knoll
 Rosja
Olesia Michajlenko
Jewgienij Pietrow
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Sobota 16 stycznia 2016
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Jessica Tiebel  Niemcy 42,566 42,643 1:25,212
Silver medal with cup.svg Tina Müller  Niemcy 42,565 42,629 1:25.285 +0,073
Bronze medal with cup.svg Olesia Michajlenko  Rosja 42,755 42,587 1:25.342 +0,130
4. Madeleine Egle  Austria 42,703 42,660 1:25.363 +0,151
5. Kendija Aparjode  Łotwa 42,695 42,749 1:25.444 +0,232
6. Julija Naumowa  Rosja 42,727 42,799 1:25.526 +0,314
7. Alisa Dengler  Niemcy 42,743 42,857 1:25.600 +0,388
8. Natalie Maag  Szwajcaria 43,079 43,134 1:26.213 +1,001
9. Julia Orlamünder  Niemcy 43,330 43,241 1:26.571 +1,359
10. Lillia Burmistrzowa  Rosja 43,187 43,411 1:26.598 +1,386
... ... ... ... ... ... ...
13. Klaudia Grzybek  Polska 43,695 43,531 1:27,226 +2,014
14. Weronika Kościelniak  Polska 43,598 43,674 1:27,272 +2,060

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Sobota 16 stycznia 2016
Medal Zawodnik Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Jonas Müller  Austria 52,761 52,662 1:45,423
Silver medal with cup.svg Nico Gleirscher  Austria 52,990 53,054 1:46,044 +0,621
Bronze medal with cup.svg Kristers Aparjods  Łotwa 53,213 52,969 1:46,182 +0,759
4. Paul-Lukas Heider  Niemcy 53,175 53,040 1:46,215 +0,792
5. Max Langenhan  Niemcy 53,041 53,196 1:46,237 +0,814
6. Jewgienij Pietrow  Rosja 53,184 53,123 1:46,307 +0,884
7. Dmitrij Chaliłow  Rosja 53,475 53,159 1:46,634 +1,211
8. Lukas Schlierenzauer  Austria 53,570 53,311 1:46,881 +1,458
9. Maximilian Jung  Niemcy 53,469 53,486 1:46,955 +1,532
10. Markus Hummer  Niemcy 53,557 53,563 1:47,120 +1,697
... ... ... ... ... ... ...
13. Mateusz Sochowicz  Polska 53,937 54,134 1:48,071 +2,648

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Piątek 15 stycznia 2016
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Niemcy 40,729 40,762 1:21,491 -
Silver medal with cup.svg David Trojer
Philip Knoll
 Austria 40,946 40,869 1:21,815 +0,324
Bronze medal with cup.svg Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Niemcy 40,856 40,976 1:21,832 +0,341
4. Nico Semmler
Johannes Pfeiffer
 Niemcy 40,966 41,051 1:22,017 +0,526
5. Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Rosja 41,051 40,984 1:22,035 +0,544
6. Florian Schmid
Fabian Strickner
 Austria 41,193 41,334 1:22,527 +1,036
7. Wiesowołod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rosja 41,534 41,579 1:23,113 +1,622
8. Andrij Łysieckij
Myrosław Lewkowicz
 Ukraina 41,750 41,740 1:23,490 +1,999
9. Aksels Tupe
Kaspars Slahota
 Łotwa 41,802 42,066 1:23,868 +2,377
10. Filip Vejdelek
Zdenek Pekny
 Czechy 41,934 41,941 1:23,875 +2,384

Drużynowe[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Sobota 16 stycznia 2016
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Jessica Tiebel/Paul-Lukas Heider/Florian Löffler/Manuel Stiebing  Niemcy 2:16,056 -
Silver medal with cup.svg Madeleine Egle/Jonas Müller/David Trojer/Philip Knoll  Austria 2:16,193 +0,137
Bronze medal with cup.svg Olesja Michajlenko/Jewgienij Pietrow/Jewgienij Jewdokimow/Aleksiej Groszew  Rosja 2:16,548 +0,492
4. Kendija Aparjode/Kristers Aparjods/Aksels Tupe/Kaspars Slahota  Łotwa 2:17,434 +1,378
5. Katarína Šimoňáková/Richard Gavlas/Tomáš Vaverčák/Matej Zmij  Słowacja 2:20,313 +4,257
6. Carmen Manolescu/Remus Rusen/Angel Kozak/Andrei Borosoiu  Rumunia 2:20,538 +4,482
7. Maciej Kurowski/Mateusz Sochowicz/Artur Zubel/Daniel Rola  Polska 2:20,606 +4,550
8. Ondrej Hyman/Tomas Mizera/Filip Vejdelek/Zdenek Pekny  Czechy 2:32,149 +16,093

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Niemcy 3 1 1 5
2.  Austria 1 3 0 4
3.  Rosja 0 0 2 0
4.  Łotwa 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]