Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Łyżwiarstwo figurowe
Zawody łyżwiarskie
Organizacje łyżwiarskie

Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym rozgrywane są regularnie od 1891 w kategorii solistów, od 1930 – dla solistek i par sportowych oraz od 1954 dla par tanecznych. Początkowo przyznawano tylko dwa medale: mistrzowi Europy – duży medal złoty z napisem „Palmam qui meruit ferat”, wicemistrzowi Europy – mały złoty medal. Medali srebrnych i brązowych nie przyznawano. Tak było przynajmniej do 1908[1].

Zobacz też: Polacy na mistrzostwach Europy

Medaliści mistrzostw europy w łyżwiarstwie figurowym[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Złoto Srebro Brąz
1891 Cesarstwo Niemieckie Hamburg Cesarstwo Niemieckie Oskar Uhlig Cesarstwo Niemieckie Anon Schmitson Cesarstwo Niemieckie Franz Zilly
1892 Austria Wiedeń Austria Eduard Engelmann Królestwo Węgier Tibor von Földváry Austria Georg Zachariades
1893 Cesarstwo Niemieckie Berlin Austria Eduard Engelmann Szwecja Henning Grenander Austria Georg Zachariades
1894 Austria Wiedeń Austria Eduard Engelmann Austria Gustav Hügel Królestwo Węgier Tibor von Földváry
1895 Królestwo Węgier Budapeszt Królestwo Węgier Tibor von Földváry Austria Gustav Hügel Cesarstwo Niemieckie Gilbert Fuchs
mistrzostwa nie odbyły się w latach 1896–1897
1898 Norwegia Trondheim Szwecja Ulrich Salchow Norwegia Johan Lefstad Norwegia Oscar Holthe
1899 Szwajcaria Davos Szwecja Ulrich Salchow Austria Gustav Hügel Austria Ernst Fellner
1900 Cesarstwo Niemieckie Berlin Szwecja Ulrich Salchow Austria Gustav Hügel Norwegia Oscar Holthe
1901 Austria Wiedeń Austria Gustav Hügel Cesarstwo Niemieckie Gilbert Fuchs Szwecja Ulrich Salchow
mistrzostwa nie odbyły się w latach 1902–1903
1904 Szwajcaria Davos Szwecja Ulrich Salchow Austria Max Bohatsch Rosja Nikołaj Panin
1905 Cesarstwo Niemieckie Bonn Austria Max Bohatsch Cesarstwo Niemieckie Heinrich Burger Cesarstwo Niemieckie Karl Zenger
1906 Szwajcaria Davos Szwecja Ulrich Salchow Austria Ernst Hertz Szwecja Per Thorén
1907 Cesarstwo Niemieckie Berlin Szwecja Ulrich Salchow Cesarstwo Niemieckie Gilbert Fuchs Austria Ernst Hertz
1908 Rosja Warszawa Austria Ernst Hertz Rosja Nikołaj Panin Austria Henryk Krukowicz-Przedrzymirski
1909 Królestwo Węgier Budapeszt Szwecja Ulrich Salchow Cesarstwo Niemieckie Gilbert Fuchs Szwecja Per Thorén
1910 Cesarstwo Niemieckie Berlin Szwecja Ulrich Salchow Cesarstwo Niemieckie Werner Rittberger Szwecja Per Thorén
1911 Rosja Petersburg Szwecja Per Thorén Rosja Karl Ollow Cesarstwo Niemieckie Werner Rittberger
1912 Szwecja Sztokholm Szwecja Gösta Sandahl Rosja Iwan Malinin Norwegia Martin Stixrud
1913 Norwegia Oslo Szwecja Ulrich Salchow Królestwo Węgier Andor Szende Austria Willy Böckl
1914 Austria Wiedeń Austria Fritz Kachler Norwegia Andreas Krogh Austria Willy Böckl
mistrzostwa nie odbyły się w latach 1915–1921 (I wojna światowa)
1922 Szwajcaria Davos Austria Willy Böckl Austria Fritz Kachler Austria Ernst Oppacher
1923 Norwegia Oslo Austria Willy Böckl Norwegia Martin Stixrud Finlandia Gunnar Jakobsson
1924 Szwajcaria Davos Austria Fritz Kachler Austria Ludwig Wrede Republika Weimarska Werner Rittberger
1925 Niemcy Triberg Austria Willy Böckl Republika Weimarska Werner Rittberger Austria Otto Preissecker
1926 Szwajcaria Davos Austria Willy Böckl Austria Otto Preissecker Szwajcaria Georg Gautschi
1927 Austria Wiedeń Austria Willy Böckl Austria Hugo Distler Austria Karl Schäfer
1928 Czechosłowacja Troppau Austria Willy Böckl Austria Karl Schäfer Austria Otto Preissecker
1929 Szwajcaria Davos Austria Karl Schäfer Szwajcaria Georg Gautschi Austria Ludwig Wrede
1930 Austria Wiedeń Austria Karl Schäfer Czechosłowacja Otto Gold Finlandia Markus Nikkanen
1931 Szwajcaria Sankt Moritz Austria Karl Schäfer Republika Weimarska Ernst Baier Austria Hugo Distler
1932 Francja Paryż Austria Karl Schäfer Republika Weimarska Ernst Baier Austria Erich Erdös
1933 Wielka Brytania Londyn Austria Karl Schäfer Cesarstwo Niemieckie Ernst Baier Austria Erich Erdös
1934 Czechosłowacja Praga Austria Karl Schäfer Królestwo Węgier (1920–1946) Dénes Pataky Królestwo Węgier (1920–1946) Elemér Terták
1935 Szwajcaria Sankt Moritz Austria Karl Schäfer Austria Felix Kaspar III Rzesza Ernst Baier
1936 III Rzesza Berlin Austria Karl Schäfer Wielka Brytania Graham Sharp III Rzesza Ernst Baier
1937 Czechosłowacja Praga Austria Felix Kaspar Wielka Brytania Graham Sharp Królestwo Węgier (1920–1946) Elemér Terták
1938 Szwajcaria Sankt Moritz Austria Felix Kaspar Wielka Brytania Graham Sharp Austria Herbert Alward
1939 Wielka Brytania Londyn Wielka Brytania Graham Sharp Wielka Brytania Frederick Tomlins III Rzesza Horst Faber
mistrzostwa nie odbyły się w latach 1940–1946 (II wojna światowa)
1947 Szwajcaria Davos Szwajcaria Hans Gerschwiler Czechosłowacja Vladislav Čáp Belgia Fernand Leemans
1948 Czechosłowacja Praga Stany Zjednoczone Richard Button Szwajcaria Hans Gerschwiler Austria Edi Rada
1949 Włochy Mediolan Austria Edi Rada Republika Węgierska (1946-1949) Ede Király Austria Helmut Seibt
1950 Norwegia Oslo Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Ede Király Austria Helmut Seibt Włochy Carlo Fassi
1951 Szwajcaria Zurych Austria Helmut Seibt Niemcy Horst Faber Włochy Carlo Fassi
1952 Austria Wiedeń Austria Helmut Seibt Włochy Carlo Fassi Wielka Brytania Michael Carrington
1953 Niemcy Dortmund Włochy Carlo Fassi Francja Alain Giletti Niemcy Freimut Stein
1954 Włochy Bolzano Włochy Carlo Fassi Francja Alain Giletti Czechosłowacja Karol Divín
1955 Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Budapeszt Francja Alain Giletti Wielka Brytania Michael Booker Czechosłowacja Karol Divín
1956 Francja Paryż Francja Alain Giletti Wielka Brytania Michael Booker Czechosłowacja Karol Divín
1957 Austria Wiedeń Francja Alain Giletti Czechosłowacja Karol Divín Wielka Brytania Michael Booker
1958 Czechosłowacja Bratysława Czechosłowacja Karol Divín Francja Alain Giletti Francja Alain Calmat
1959 Szwajcaria Davos Czechosłowacja Karol Divín Francja Alain Giletti Austria Norbert Felsinger
1960 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Francja Alain Giletti Austria Norbert Felsinger Niemcy Manfred Schnelldorfer
1961 Niemiecka Republika Demokratyczna Berlin Francja Alain Giletti Francja Alain Calmat Niemcy Manfred Schnelldorfer
1962 Szwajcaria Genewa Francja Alain Calmat Czechosłowacja Karol Divín Niemcy Manfred Schnelldorfer
1963 Węgry Budapeszt Francja Alain Calmat Niemcy Manfred Schnelldorfer Austria Emmerich Danzer
1964 Francja Grenoble Francja Alain Calmat Niemcy Manfred Schnelldorfer Czechosłowacja Karol Divín
1965 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa Austria Emmerich Danzer Francja Alain Calmat Austria Peter Jonas
1966 Czechosłowacja Bratysława Austria Emmerich Danzer Austria Wolfgang Schwarz Czechosłowacja Ondrej Nepela
1967 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Lublana Austria Emmerich Danzer Austria Wolfgang Schwarz Czechosłowacja Ondrej Nepela
1968 Szwecja Västerås Austria Emmerich Danzer Austria Wolfgang Schwarz Czechosłowacja Ondrej Nepela
1969 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Czechosłowacja Ondrej Nepela Francja Patrick Péra Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Czetwieruchin
1970 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Leningrad Czechosłowacja Ondrej Nepela Francja Patrick Péra Niemiecka Republika Demokratyczna Günter Zöller
1971 Szwajcaria Zurych Czechosłowacja Ondrej Nepela Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Czetwieruchin Wielka Brytania Haig Oundjian
1972 Szwecja Göteborg Czechosłowacja Ondrej Nepela Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Czetwieruchin Francja Patrick Péra
1973 Niemcy Kolonia Czechosłowacja Ondrej Nepela Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Czetwieruchin Niemiecka Republika Demokratyczna Jan Hoffmann
1974 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Zagrzeb Niemiecka Republika Demokratyczna Jan Hoffmann Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Wołkow Wielka Brytania John Curry
1975 Dania Kopenhaga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Kowalow Wielka Brytania John Curry Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Owczynnikow
1976 Szwajcaria Genewa Wielka Brytania John Curry Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Kowalow Niemiecka Republika Demokratyczna Jan Hoffmann
1977 Finlandia Helsinki Niemiecka Republika Demokratyczna Jan Hoffmann Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Kowalow Wielka Brytania Robin Cousins
1978 Francja Strasburg Niemiecka Republika Demokratyczna Jan Hoffmann Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Kowalow Wielka Brytania Robin Cousins
1979 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Zagrzeb Niemiecka Republika Demokratyczna Jan Hoffmann Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Kowalow Wielka Brytania Robin Cousins
1980 Szwecja Göteborg Wielka Brytania Robin Cousins Niemiecka Republika Demokratyczna Jan Hoffmann Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Kowalow
1981 Austria Innsbruck Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Bobrin Francja Jean-Christophe Simond Niemcy Norbert Schramm
1982 Francja Lyon Niemcy Norbert Schramm Francja Jean-Christophe Simond Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Bobrin
1983 Niemcy Dortmund Niemcy Norbert Schramm Czechosłowacja Jozef Sabovčík Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Fadiejew
1984 Węgry Budapeszt Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Fadiejew Niemcy Rudi Cerne Niemcy Norbert Schramm
1985 Szwecja Göteborg Czechosłowacja Jozef Sabovčík Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Kotin Polska Grzegorz Filipowski
1986 Dania Kopenhaga Czechosłowacja Jozef Sabovčík Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ładimir Kotin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Fadiejew
1987 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Sarajewo Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Fadiejew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Kotin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Petrenko
1988 Czechosłowacja Praga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Fadiejew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Kotin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Petrenko
1989 Wielka Brytania Birmingham Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Fadiejew Polska Grzegorz Filipowski Czechosłowacja Petr Barna
1990 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Petrenko Czechosłowacja Petr Barna Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wjaczesław Zahorodniuk
1991 Bułgaria Sofia Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Petrenko Czechosłowacja Petr Barna Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wjaczesław Zahorodniuk
1992 Szwajcaria Lozanna Czechosłowacja Petr Barna Ukraina Wiktor Petrenko Rosja Aleksiej Urmanow
1993 Finlandia Helsinki Ukraina Dmytro Dmytrenko Francja Philippe Candeloro Francja Eric Millot
1994 Dania Kopenhaga Ukraina Wiktor Petrenko Ukraina Wjaczesław Zahorodniuk Rosja Aleksiej Urmanow
1995 Niemcy Dortmund Rosja Ilja Kulik Rosja Aleksiej Urmanow Ukraina Wjaczesław Zahorodniuk
1996 Bułgaria Sofia Ukraina Wjaczesław Zahorodniuk Rosja Igor Paszkiewicz Rosja Ilja Kulik
1997 Francja Paryż Rosja Aleksiej Urmanow Francja Philippe Candeloro Ukraina Wjaczesław Zahorodniuk
1998 Włochy Mediolan Rosja Aleksiej Jagudin Rosja Jewgienij Pluszczenko Rosja Aleksandr Abt
1999 Czechosłowacja Praga Rosja Aleksiej Jagudin Rosja Jewgienij Pluszczenko Rosja Aleksiej Urmanow
2000 Austria Wiedeń Rosja Jewgienij Pluszczenko Rosja Aleksiej Jagudin Ukraina Dmytro Dmytrenko
2001 Słowacja Bratysława Rosja Jewgienij Pluszczenko Rosja Aleksiej Jagudin Francja Stannick Jeanette
2002 Szwajcaria Lozanna Rosja Aleksiej Jagudin Rosja Aleksandr Abt Francja Brian Joubert
2003 Szwecja Malmö Rosja Jewgienij Pluszczenko Francja Brian Joubert Francja Stannick Jeanette
2004 Węgry Budapeszt Francja Brian Joubert Rosja Jewgienij Pluszczenko Rosja Ilja Klimkin
2005 Włochy Turyn Rosja Jewgienij Pluszczenko Francja Brian Joubert Niemcy Stefan Lindemann
2006 Francja Lyon Rosja Jewgienij Pluszczenko Szwajcaria Stéphane Lambiel Francja Brian Joubert
2007 Polska Warszawa Francja Brian Joubert Czechy Tomáš Verner Belgia Kevin van der Perren
2008 Chorwacja Zagrzeb Czechy Tomáš Verner Szwajcaria Stéphane Lambiel Francja Brian Joubert
2009 Finlandia Helsinki Francja Brian Joubert Włochy Samuel Contesti Belgia Kevin van der Perren
2010 Estonia Tallinn Rosja Jewgienij Pluszczenko Szwajcaria Stéphane Lambiel Francja Brian Joubert
2011 Szwajcaria Berno Francja Florent Amodio Francja Brian Joubert Czechy Tomáš Verner
2012 Wielka Brytania Sheffield Rosja Jewgienij Pluszczenko Rosja Artur Gaczinski Francja Florent Amodio
2013 Chorwacja Zagrzeb Hiszpania Javier Fernández Francja Florent Amodio Czechy Michal Březina
2014 Węgry Budapeszt Hiszpania Javier Fernández Rosja Siergiej Woronow Rosja Konstantin Mien´szow
2015 Szwecja Sztokholm Hiszpania Javier Fernández Rosja Maksym Kowtun Rosja Siergiej Woronow
2016 Słowacja Bratysława Hiszpania Javier Fernández Izrael Alexei Bychenko Rosja Maksym Kowtun
2017 Czechy Ostrawa Hiszpania Javier Fernández Rosja Maksym Kowtun Rosja Michaił Kolada
2018 Rosja Moskwa Hiszpania Javier Fernández Rosja Dmitrij Alijew Rosja Michaił Kolada
2019 Białoruś Mińsk
2020 Austria Graz

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Złoto Srebro Brąz
1930 Wiedeń Austria Fritzi Burger Austria Ilse Hornung Szwecja Vivi-Anne Hultén
1931 Sankt Moritz Norwegia Sonja Henie Austria Fritzi Burger Austria Hilde Holovsky
1932 Paryż Norwegia Sonja Henie Austria Fritzi Burger Szwecja Vivi-Anne Hultén
1933 Londyn Norwegia Sonja Henie Wielka Brytania Cecilia Colledge Austria Fritzi Burger
1934 Praga Norwegia Sonja Henie Austria Liselotte Landbeck Stany Zjednoczone Maribel Vinson
1935 Sankt Moritz Norwegia Sonja Henie Austria Liselotte Landbeck Wielka Brytania Cecilia Colledge
1936 Berlin Norwegia Sonja Henie Wielka Brytania Cecilia Colledge Wielka Brytania Megan Taylor
1937 Praga Wielka Brytania Cecilia Colledge Wielka Brytania Megan Taylor Austria Emmy Putzinger
1938 Sankt Moritz Wielka Brytania Cecilia Colledge Wielka Brytania Megan Taylor Austria Emmy Putzinger
1939 Londyn Wielka Brytania Cecilia Colledge Wielka Brytania Megan Taylor Wielka Brytania Daphne Walker
mistrzostwa nie odbyły się w latach 1940–1946 (II wojna światowa)
1947 Davos Kanada Barbara Ann Scott Stany Zjednoczone Gretchen Merrill Wielka Brytania Daphne Walker
1948 Praga Kanada Barbara Ann Scott Austria Eva Pawlik Czechy Aja Zanova
1949 Mediolan Austria Eva Pawlik Czechy Aja Zanova Wielka Brytania Jeannette Altwegg
1950 Oslo Czechy Aja Zanova Francja Jacqueline du Bief Wielka Brytania Jeannette Altwegg
1951 Zurych Wielka Brytania Jeannette Altwegg Francja Jacqueline du Bief Wielka Brytania Barbara Wyatt
1952 Wiedeń Wielka Brytania Jeannette Altwegg Francja Jacqueline du Bief Wielka Brytania Barbara Wyatt
1953 Dortmund Wielka Brytania Valda Osborn Niemcy Gundi Busch Wielka Brytania Erica Batchelor
1954 Bolzano Niemcy Gundi Busch Wielka Brytania Erica Batchelor Wielka Brytania Yvonne Sugden
1955 Budapeszt Austria Hanna Eigel Wielka Brytania Yvonne Sugden Wielka Brytania Erica Batchelor
1956 Paryż Austria Ingrid Wendl Wielka Brytania Yvonne Sugden Wielka Brytania Erica Batchelor
1957 Wiedeń Austria Hanna Eigel Austria Ingrid Wendl Austria Hanna Walter
1958 Bratysława Austria Ingrid Wendl Austria Hanna Walter Holandia Joan Haanappel
1959 Davos Austria Hanna Walter Holandia Sjoukje Dijkstra Holandia Joan Haanappel
1960 Garmisch-Partenkirchen Holandia Sjoukje Dijkstra Austria Regine Heitzer Holandia Joan Haanappel
1961 Berlin Holandia Sjoukje Dijkstra Austria Regine Heitzer Czechy Jana Mrazková
1962 Genewa Holandia Sjoukje Dijkstra Austria Regine Heitzer Austria Karin Frohner
1963 Budapeszt Holandia Sjoukje Dijkstra Francja Nicole Hassler Austria Regine Heitzer
1964 Grenoble Holandia Sjoukje Dijkstra Austria Regine Heitzer Francja Nicole Hassler
1965 Moskwa Austria Regine Heitzer Wielka Brytania Sally-Anne Stapleford Francja Nicole Hassler
1966 Bratysława Austria Regine Heitzer Niemiecka Republika Demokratyczna Gabriele Seyfert Francja Nicole Hassler
1967 Lublana Niemiecka Republika Demokratyczna Gabriele Seyfert Czechosłowacja Haná Mášková Węgry Zsuzsa Almássy
1968 Västerås Czechosłowacja Haná Mášková Niemiecka Republika Demokratyczna Gabriele Seyfert Austria Beatrix Schuba
1969 Garmisch-Partenkirchen Niemiecka Republika Demokratyczna Gabriele Seyfert Czechosłowacja Haná Mášková Austria Beatrix Schuba
1970 Leningrad Niemiecka Republika Demokratyczna Gabriele Seyfert Austria Beatrix Schuba Węgry Zsuzsa Almássy
1971 Zurych Austria Beatrix Schuba Węgry Zsuzsa Almássy Włochy Rita Trapanese
1972 Göteborg Austria Beatrix Schuba Włochy Rita Trapanese Niemiecka Republika Demokratyczna Sonja Morgenstern
1973 Kolonia Niemiecka Republika Demokratyczna Christine Errath Wielka Brytania Jean Scott Szwajcaria Karin Iten
1974 Zagrzeb Niemiecka Republika Demokratyczna Christine Errath Holandia Dianne de Leeuw Czechosłowacja Liana Drahová
1975 Kopenhaga Niemiecka Republika Demokratyczna Christine Errath Holandia Dianne de Leeuw Niemiecka Republika Demokratyczna Anett Pötzsch
1976 Genewa Holandia Dianne de Leeuw Niemiecka Republika Demokratyczna Anett Pötzsch Niemiecka Republika Demokratyczna Christine Errath
1977 Helsinki Niemiecka Republika Demokratyczna Anett Pötzsch Niemcy Dagmar Lurz Włochy Susanna Driano
1978 Strasburg Niemiecka Republika Demokratyczna Anett Pötzsch Niemcy Dagmar Lurz Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Wodoriezowa
1979 Zagrzeb Niemiecka Republika Demokratyczna Anett Pötzsch Niemcy Dagmar Lurz Szwajcaria Denise Biellmann
1980 Göteborg Niemiecka Republika Demokratyczna Anett Pötzsch Niemcy Dagmar Lurz Włochy Susanna Driano
1981 Innsbruck Szwajcaria Denise Biellmann Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Sandra Dubravčić Austria Claudia Kristofics-Binder
1982 Lyon Austria Claudia Kristofics-Binder Niemiecka Republika Demokratyczna Katarina Witt Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Wodoriezowa
1983 Dortmund Niemiecka Republika Demokratyczna Katarina Witt Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Wodoriezowa Niemcy Claudia Leistner
1984 Budapeszt Niemiecka Republika Demokratyczna Katarina Witt Niemcy Manuela Ruben Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anna Lewandi
1985 Göteborg Niemiecka Republika Demokratyczna Katarina Witt Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Kira Iwanowa Niemcy Claudia Leistner
1986 Kopenhaga Niemiecka Republika Demokratyczna Katarina Witt Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Kira Iwanowa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anna Lewandi
1987 Sarajewo Niemiecka Republika Demokratyczna Katarina Witt Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Kira Iwanowa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anna Lewandi
1988 Praga Niemiecka Republika Demokratyczna Katarina Witt Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Kira Iwanowa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anna Lewandi
1989 Birmingham Niemcy Claudia Leistner Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalia Lebiediewa Niemcy Patricia Neske
1990 Leningrad Niemiecka Republika Demokratyczna Evelyn Großmann Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalia Lebiediewa Niemcy Marina Kielmann
1991 Sofia Francja Surya Bonaly Niemcy Evelyn Großmann Niemcy Marina Kielmann
1992 Lozanna Francja Surya Bonaly Niemcy Marina Kielmann Niemcy Patricia Neske
1993 Helsinki Francja Surya Bonaly Ukraina Oksana Bajuł Niemcy Marina Kielmann
1994 Kopenhaga Francja Surya Bonaly Ukraina Oksana Bajuł Rosja Olga Markowa
1995 Dortmund Francja Surya Bonaly Rosja Olga Markowa Ukraina Ołena Laszenko
1996 Sofia Rosja Irina Słucka Francja Surya Bonaly Rosja Marija Butyrska
1997 Paryż Rosja Irina Słucka Węgry Krisztina Czakó Ukraina Julija Ławrenczuk
1998 Mediolan Rosja Marija Butyrska Rosja Irina Słucka Niemcy Tanja Szewczenko
1999 Praga Rosja Marija Butyrska Rosja Julija Sołdatowa Rosja Wiktorija Wołczkowa
2000 Wiedeń Rosja Irina Słucka Rosja Marija Butyrska Rosja Wiktorija Wołczkowa
2001 Bratysława Rosja Irina Słucka Rosja Marija Butyrska Rosja Wiktorija Wołczkowa
2002 Lozanna Rosja Marija Butyrska Rosja Irina Słucka Rosja Wiktorija Wołczkowa
2003 Malmö Rosja Irina Słucka Rosja Jelena Sokołowa Węgry Júlia Sebestyén
2004 Budapeszt Węgry Júlia Sebestyén Ukraina Ołena Laszenko Rosja Jelena Sokołowa
2005 Turyn Rosja Irina Słucka Finlandia Susanna Pöykiö Ukraina Ołena Laszenko
2006 Lyon Rosja Irina Słucka Rosja Jelena Sokołowa Włochy Carolina Kostner
2007 Warszawa Włochy Carolina Kostner Szwajcaria Sarah Meier Finlandia Kiira Korpi
2008 Zagrzeb Włochy Carolina Kostner Szwajcaria Sarah Meier Finlandia Laura Lepistö
2009 Helsinki Finlandia Laura Lepistö Włochy Carolina Kostner Finlandia Susanna Pöykiö
2010 Tallinn Włochy Carolina Kostner Finlandia Laura Lepistö Gruzja Elene Gedewaniszwili
2011 Berno Szwajcaria Sarah Meier Włochy Carolina Kostner Finlandia Kiira Korpi
2012 Sheffield Włochy Carolina Kostner Finlandia Kiira Korpi Gruzja Elene Gedewaniszwili
2013 Zagrzeb Włochy Carolina Kostner Rosja Adelina Sotnikowa Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa
2014 Budapeszt Rosja Julija Lipnicka Rosja Adelina Sotnikowa Włochy Carolina Kostner
2015 Sztokholm Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa Rosja Jelena Radionowa Rosja Anna Pogoriła
2016 Bratysława Rosja Jewgienija Miedwiediewa Rosja Jelena Radionowa Rosja Anna Pogoriła
2017 Ostrawa Rosja Jewgienija Miedwiediewa Rosja Anna Pogoriła Włochy Carolina Kostner
2018 Moskwa Rosja Alina Zagitowa Rosja Jewgienija Miedwiediewa Włochy Carolina Kostner
2019 Mińsk
2020 Graz

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Złoto Srebro Brąz
1930 Wiedeń Królestwo Węgier (1920–1946) Olga Orgonista / Sándor Szalay Królestwo Węgier (1920–1946) Emília Rotter / László Szollás Austria Gisela Hochaltinger / Otto Preissecker
1931 Sankt Moritz Królestwo Węgier (1920–1946) Olga Orgonista / Sándor Szalay Królestwo Węgier (1920–1946) Emília Rotter / László Szollás Austria Lilly Gaillard / Willy Petter
1932 Paryż Francja Andrée Brunet / Pierre Brunet Austria Lilly Gaillard / Willy Petter Austria Idi Papez / Karl Zwack
1933 Londyn Austria Idi Papez / Karl Zwack Austria Lilly Gaillard / Willy Petter Wielka Brytania Mollie Philips / Rodney Murdoch
1934 Praga Królestwo Węgier (1920–1946) Emília Rotter / László Szollás Austria Idi Papez / Karl Zwack Polska Zofia Bilorówna / Tadeusz Kowalski
1935 Sankt Moritz Cesarstwo Niemieckie Maxi Herber / Ernst Baier Austria Idi Papez / Karl Zwack Królestwo Węgier (1920–1946) Lucy Gallo / Rezso Dillinger
1936 Berlin III Rzesza Maxi Herber / Ernst Baier Wielka Brytania Violet Cliff / Leslie Cliff Królestwo Węgier (1920–1946) Piroska Szekrenyessy / Attila Szekrenyessy
1937 Praga III Rzesza Maxi Herber / Ernst Baier Austria Ilse Pausin / Erich Pausin Królestwo Węgier (1920–1946) Piroska Szekrenyessy / Attila Szekrenyessy
1938 Sankt Moritz III Rzesza Maxi Herber / Ernst Baier Austria Ilse Pausin / Erich Pausin III Rzesza Inge Koch / Gunther Noack
1939 Londyn III Rzesza Maxi Herber / Ernst Baier Austria Ilse Pausin / Erich Pausin III Rzesza Inge Koch / Gunther Noack
mistrzostwa nie odbyły się w latach 1940–1946 (II wojna światowa)
1947 Davos Belgia Micheline Lannoy / Pierre Baugniet Wielka Brytania Winifred Silverthorne / Dennis Silverthorne Belgia Suzanne Diskeuve / Edmond Verbustel
1948 Praga Republika Węgierska (1946-1949) Andrea Kékesy / Ede Király Czechy Blazena Knittlova / Karel Vosatka Austria Herta Ratzenhofer / Emil Ratzenhofer
1949 Mediolan Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Andrea Kékesy / Ede Király Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Marianna Nagy / Lászlo Nagy Austria Herta Ratzenhofer / Emil Ratzenhofer
1950 Oslo Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Marianna Nagy / Lászlo Nagy Szwajcaria Eliane Steinemann / André Calame Wielka Brytania Jennifer Nicks / John Nicks
1951 Zurych Niemcy Ria Baran / Paul Falk Szwajcaria Eliane Steinemann / André Calame Wielka Brytania Jennifer Nicks / John Nicks
1952 Wiedeń Niemcy Ria Baran / Paul Falk Wielka Brytania Jennifer Nicks / John Nicks Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Marianna Nagy / Lászlo Nagy
1953 Dortmund Wielka Brytania Jennifer Nicks / John Nicks Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Marianna Nagy / Lászlo Nagy Austria Elisabeth Schwartz / Kurt Oppelt
1954 Bolzano Szwajcaria Silvia Grandjean / Michel Grandjean Austria Elisabeth Schwartz / Kurt Oppelt Czechosłowacja Soňa Balunová / Miroslav Balun
1955 Budapeszt Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Marianna Nagy / Lászlo Nagy Czechosłowacja Věra Suchánková / Zdeněk Doležal Niemcy Marika Kilius / Franz Ningel
1956 Paryż Austria Elisabeth Schwartz / Kurt Oppelt Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Marianna Nagy / Lászlo Nagy Niemcy Marika Kilius / Franz Ningel
1957 Wiedeń Czechosłowacja Věra Suchánková / Zdeněk Doležal Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Marianna Nagy / Lászlo Nagy Niemcy Marika Kilius / Franz Ningel
1958 Bratysława Czechosłowacja Věra Suchánková / Zdeněk Doležal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nina Żuk / Stanisław Żuk Wielka Brytania Joyce Coates / Anthony Holles
1959 Davos Niemcy Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nina Żuk / Stanisław Żuk Wielka Brytania Joyce Coates / Anthony Holles
1960 Garmisch-Partenkirchen Niemcy Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nina Żuk / Stanisław Żuk Niemcy Margret Gobl / Franz Ningel
1961 Berlin Niemcy Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler Niemcy Margret Gobl / Franz Ningel Niemiecka Republika Demokratyczna Margrit Senf / Peter Gobel
1962 Genewa Niemcy Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow Niemcy Margret Gobl / Franz Ningel
1963 Budapeszt Niemcy Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Tatjana Żuk / Aleksandr Gawriłow
1964 Grenoble Niemcy Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Tatjana Żuk / Aleksandr Gawriłow
1965 Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow Szwajcaria Gerda Johner / Ruedi Johner Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Tatjana Żuk / Aleksandr Gorielik
1966 Bratysława Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Tatjana Żuk / Aleksandr Gorielik Niemcy Margo Glockschuber / Wolfgang Danne
1967 Lublana Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow Niemcy Margot Glockshuber / Wolfgang Danne Niemiecka Republika Demokratyczna Heidemarie Steiner / Heinz Ulrich Walther
1968 Västerås Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Tamara Moskwina / Aleksiej Miszyn Niemiecka Republika Demokratyczna Heidemarie Steiner / Heinz-Ulrich Walther
1969 Garmisch-Partenkirchen Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Rodnina / Aleksiej Ułanow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Tamara Moskwina / Alelsiej Miszyn
1970 Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Rodnina / Aleksiej Ułanow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Smirnowa / Andriej Surajkin Niemiecka Republika Demokratyczna Heidemarie Steiner / Heinz-Ulrich Walther
1971 Zurych Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Rodnina / Aleksiej Ułanow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Smirnowa / Andriej Surajkin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Galina Karelina / Georgi Proskurin
1972 Göteborg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Rodnina / Aleksiej Ułanow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Smirnowa / Andriej Surajkin Niemiecka Republika Demokratyczna Manuela Groß / Uwe Kagelmann
1973 Kolonia Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Smirnowa / Aleksiej Ułanow Niemcy Almut Lehmann / Herbert Wiesinger
1974 Zagrzeb Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew Niemiecka Republika Demokratyczna Romy Kermer / Rolf Österreich Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Smirnowa / Aleksiej Ułanow
1975 Kopenhaga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew Niemiecka Republika Demokratyczna Romy Kermer / Rolf Österreich Niemiecka Republika Demokratyczna Manuela Groß / Uwe Kagelmann
1976 Genewa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew Niemiecka Republika Demokratyczna Romy Kermer / Rolf Österreich Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Worobjowa / Aleksandr Własow
1977 Helsinki Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Worobjowa / Alexandr Własow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Czerkasowa / Siergiej Szachraj
1978 Strasburg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Czerkasowa / Siergiej Szachraj Niemiecka Republika Demokratyczna Manuela Mager / Uwe Bewersdorff
1979 Zagrzeb Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Czerkasowa / Siergiej Szachraj Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Worobjowa / Igor Lisowski Niemiecka Republika Demokratyczna Sabine Baess / Tassilo Thierbach
1980 Göteborg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Czerkasowa / Siergiej Szachraj Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Piestowa / Stanisław Leonowicz
1981 Innsbruck Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Worobjowa / Igor Lisowski Niemcy Christina Riegel / Andreas Nischwitz Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Czerkasowa / Siergiej Szachraj
1982 Lyon Niemiecka Republika Demokratyczna Sabine Baess / Tassilo Thierbach Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Piestowa / Stanisław Leonowicz Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Worobjowa / Igor Lisowski
1983 Dortmund Niemiecka Republika Demokratyczna Sabine Baeß / Tassilo Thierbach Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Wałowa / Oleg Wasiljew Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Lorenz / Knut Schubert
1984 Budapeszt Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Wałowa / Oleg Wasiljew Niemiecka Republika Demokratyczna Sabine Baeß / Tassilo Thierbach Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Lorenz / Knut Schubert
1985 Göteborg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Wałowa / Oleg Wasiljew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Larisa Sielezniowa / Oleg Makarow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wieronika Pierszyna / Marat Akbarow
1986 Kopenhaga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Wałowa / Oleg Wasiljew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jekatierina Gordiejewa / Siergiej Grińkow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Bieczkie / Walerij Kornijenko
1987 Sarajewo Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Larisa Sielezniowa / Oleg Makarow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Wałowa / Oleg Wasiljew Niemiecka Republika Demokratyczna Katrin Kanitz / Tobias Schröter
1988 Praga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jekatierina Gordiejewa / Siergiej Grińkow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Larisa Sielezniowa / Oleg Makarow Niemiecka Republika Demokratyczna Peggy Schwartz / Alexander König
1989 Birmingham Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Larisa Sielezniowa / Oleg Makarow Niemiecka Republika Demokratyczna Mandy Wötzel / Axel Rauschenbach Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Miszkutionok / Artur Dmitrijew
1990 Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jekatierina Gordiejewa / Siergiej Grińkow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Larisa Sielezniowa / Oleg Makarow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Miszkutionok / Artur Dmitrijew
1991 Sofia Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Miszkutionok / Artur Dmitrijew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Bieczkie / Dienis Pietrow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jewgienija Szyszkowa / Wadim Naumow
1992 Lozanna Rosja Natalja Miszkutionok / Artur Dmitrijew Rosja Jelena Bieczkie / Dienis Pietrow Rosja Jewgienija Szyszkowa / Wadim Naumow
1993 Helsinki Rosja Marina Jelcowa / Andriej Buszkow Niemcy Mandy Wötzel / Ingo Steuer Rosja Jewgienija Szyszkowa / Vadim Naumov
1994 Kopenhaga Rosja Jekatierina Gordiejewa / Siergiej Grińkow Rosja Jewgienija Szyszkowa / Wadim Naumow Rosja Natalja Miszkutionok / Artur Dmitrijew
1995 Dortmund Niemcy Mandy Wötzel / Ingo Steuer Czechy Radka Kovaříková / René Novotný Rosja Jewgienija Szyszkowa / Wadim Naumow
1996 Sofia Rosja Oksana Kazakowa / Artur Dmitrijew Niemcy Mandy Wötzel / Ingo Steuer Francja Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
1997 Paryż Rosja Marina Jelcowa / Andriej Buszkow Niemcy Mandy Wötzel / Ingo Steuer Rosja Jelena Bierieżna / Anton Sicharulidze
1998 Mediolan Rosja Jelena Bierieżna / Anton Sicharulidze Rosja Oksana Kazakowa / Artur Dmitrijew Francja Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
1999 Praga Rosja Marija Pietrowa / Aleksiej Tichonow Polska Dorota Zagórska / Mariusz Siudek Francja Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
2000 Wiedeń Rosja Marija Pietrowa / Aleksiej Tichonow Polska Dorota Zagórska / Mariusz Siudek Francja Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
2001 Bratysława Rosja Jelena Bierieżna / Anton Sicharulidze Rosja Tatjana Tot´mianina / Maksim Marinin Francja Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
2002 Lozanna Rosja Tatjana Tot´mianina / Maksim Marinin Francja Sarah Abitbol / Stephane Bernadis Rosja Marija Pietrowa / Aleksiej Tichonow
2003 Malmö Rosja Tatjana Tot´mianina / Maksim Marinin Francja Sarah Abitbol / Stephane Bernadis Rosja Marija Pietrowa / Aleksiej Tichonow
2004 Budapeszt Rosja Tatjana Tot´mianina / Maksim Marinin Rosja Marija Pietrowa / Aleksiej Tichonow Polska Dorota Zagórska / Mariusz Siudek
2005 Turyn Rosja Tatjana Tot´mianina / Maksim Marinin Rosja Julija Obertas / Siergiej Sławnow Rosja Marija Pietrowa / Aleksiej Tichonow
2006 Lyon Rosja Tatjana Tot´mianina / Maksim Marinin Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Rosja Marija Pietrowa / Aleksiej Tichonow
2007 Warszawa Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Rosja Marija Pietrowa / Aleksiej Tichonow Polska Dorota Siudek / Mariusz Siudek
2008 Zagrzeb Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow
2009 Helsinki Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow
2010 Tallinn Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow
2011 Berno Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow Rosja Wiera Bazarowa / Jurij Łarionow
2012 Sheffield Rosja Tetiana Wołosożar / Maksim Trańkow Rosja Wiera Bazarowa / Jurij Łarionow Rosja Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow
2013 Zagrzeb Rosja Tetiana Wołosożar / Maksim Trańkow Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Włochy Stefania Berton / Ondřej Hotárek
2014 Budapeszt Rosja Tetiana Wołosożar / Maksim Trańkow Rosja Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow Rosja Wiera Bazarowa / Jurij Łarionow
2015 Sztokholm Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow Rosja Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow Rosja Jewgienija Trasowa / Władimir Morozow
2016 Bratysława Rosja Tetiana Wołosożar / Maksim Trańkow Niemcy Alona Sawczenko / Bruno Massot Rosja Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow
2017 Ostrawa Rosja Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow Niemcy Alona Sawczenko / Bruno Massot Francja Vanessa James / Morgan Cipres
2018 Moskwa Rosja Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow Rosja Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow Rosja Natalja Zabijako / Aleksandr Enbiert
2019 Mińsk
2020 Graz

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Złoto Srebro Brąz
1954 Bolzano Wielka Brytania Jean Westwood / Lawrence Demmy Wielka Brytania Nesta Davies / Paul Thomas Wielka Brytania Barbara Radford / Raymond Lockwood
1955 Budapeszt Wielka Brytania Jean Westwood / Lawrence Demmy Wielka Brytania Pamela Weight / Paul Thomas Wielka Brytania Barbara Radford / Raymond Lockwood
1956 Paryż Wielka Brytania Pamela Weight / Paul Thomas Wielka Brytania June Markham / Courtney Jones Wielka Brytania Barbara Thompson / Gerard Rigby
1957 Wiedeń Wielka Brytania June Markham / Courtney Jones Wielka Brytania Barbara Thompson / Gerard Rigby Wielka Brytania Katherine Morris / Michael Robinson
1958 Bratysława Wielka Brytania June Markham / Courtney Jones Wielka Brytania Katherine Morris / Michael Robinson Wielka Brytania Barbara Thompson / Gerard Rigby
1959 Davos Wielka Brytania Doren Deenny / Courtney Jones Wielka Brytania Katherine Morris / Michael Robinson Francja Christine Guhel / Jean-Paul Guhel
1960 Garmisch-Partenkirchen Wielka Brytania Doren Deenny / Courtney Jones Francja Christine Guhel / Jean-Paul Guhel Wielka Brytania Mary Parry / Roy Mason
1961 Berlin Wielka Brytania Doren Deenny / Courtney Jones Francja Christine Guhel / Jean-Paul Guhel Wielka Brytania Linda Shearman / Michael Phillips
1962 Genewa Francja Christine Guhel / Jean-Paul Guhel Wielka Brytania Linda Shearman / Michael Phillips Czechosłowacja Eva Romanová / Pavel Roman
1963 Budapeszt Wielka Brytania Linda Shearman / Michael Phillips Czechosłowacja Eva Romanová / Pavel Roman Wielka Brytania Janet Sawbridge / David Hickenbottom
1964 Grenoble Czechosłowacja Eva Romanová / Pavel Roman Wielka Brytania Janet Sawbridge / David Hickenbottom Wielka Brytania Yvonne Suddick / Roger Kennerson
1965 Moskwa Czechosłowacja Eva Romanová / Pavel Roman Wielka Brytania Janet Sawbridge / David Hickenbottom Wielka Brytania Yvonne Suddick / Roger Kennerson
1966 Bratysława Wielka Brytania Diane Towler / Bernard Ford Wielka Brytania Yvonne Suddick / Roger Kennerson Czechosłowacja Jitka Babická / Jaromír Holan
1967 Lublana Wielka Brytania Diane Towler / Bernard Ford Wielka Brytania Yvonne Suddick / Malcolm Cannon Francja Malcolm Martin / Francis Gamichon
1968 Västerås Wielka Brytania Diane Towler / Bernard Ford Wielka Brytania Yvonne Suddick / Malcolm Cannon Wielka Brytania Janet Sawbridge / John Lane
1969 Garmisch-Partenkirchen Wielka Brytania Diane Towler / Bernard Ford Wielka Brytania Janet Sawbridge / John Lane Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Pachomowa / Aleksandr Gorszkow
1970 Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Pachomowa / Aleksandr Gorszkow Niemcy Angelika Buck / Erich Buck Wielka Brytania Susan Getty / Roy Bradshaw
1971 Zurych Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Pachomowa / Aleksandr Gorszkow Niemcy Angelika Buck / Erich Buck Wielka Brytania Susan Getty / Roy Bradshaw
1972 Göteborg Niemcy Angelika Buck / Erich Buck Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Pachomowa / Aleksandr Gorszkow Wielka Brytania Janet Sawbridge / Peter Dalby
1973 Kolonia Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Pachomowa / Aleksandr Gorszkow Niemcy Angelika Buck / Erich Buck Wielka Brytania Hilary Green / Glyn Watts
1974 Zagrzeb Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Pachomowa / Aleksandr Gorszkow Wielka Brytania Hilary Green / Glyn Watts Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Liniczuk / Giennadij Karponosow
1975 Kopenhaga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Pachomowa / Aleksandr Gorszkow Wielka Brytania Hilary Green / Glyn Watts Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Liniczuk / Giennadij Karponosow
1976 Genewa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Pachomowa / Aleksandr Gorszkow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Moisiejewa / Andriej Minienkow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Liniczuk / Giennadij Karponosow
1977 Helsinki Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Moisiejewa / Andriej Minienkow Węgry Kristina Rögöczy / András Sallay Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Liniczuk / Giennadij Karponosow
1978 Strasburg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Moisiejewa / Andriej Minienkow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Liniczuk / Giennadij Karponosow Węgry Kristina Rögöczy / András Sallay
1979 Zagrzeb Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Liniczuk / Giennadij Karponosow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Moisiejewa / Andriej Minienkow Węgry Kristina Rögöczy / András Sallay
1980 Göteborg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Liniczuk / Giennadij Karponosow Węgry Kristina Rögöczy / András Sallay Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Moisiejewa / Andriej Minienkow
1981 Innsbruck Wielka Brytania Jayne Torvill / Christopher Dean Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Moisiejewa / Andriej Minienkow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Liniczuk / Giennadij Karponosow
1982 Lyon Wielka Brytania Jayne Torvill / Christopher Dean Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Biestiemianowa / Andriej Bukin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Moisiejewa / Andriej Minienkow
1983 Dortmund Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Biestiemianowa / Andriej Bukin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Olga Wołożynska / Aleksander Swinin Wielka Brytania Karen Barber / Nicki Slater
1984 Budapeszt Wielka Brytania Jayne Torvill / Christopher Dean Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Biestiemianowa / Andriej Bukin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko
1985 Göteborg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Biestiemianowa / Andriej Bukin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko Niemcy Petra Born / Rainer Schönborn
1986 Kopenhaga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Biestiemianowa / Andriej Bukin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalia Annienko / Gienrik Sretenski
1987 Sarajewo Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Biestiemianowa / Andriej Bukin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalia Annienko / Gienrik Sretenski
1988 Praga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Biestiemianowa / Andriej Bukin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalia Annienko / Gienrik Sretenski Francja Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay
1989 Birmingham Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Majia Usowa / Aleksandr Żulin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalia Annienko / Gienrik Sretenski
1990 Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Majia Usowa / Aleksandr Żulin Francja Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay
1991 Sofia Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko Francja Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Majia Usowa / Aleksandr Żulin
1992 Lozanna Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Majia Usowa / Aleksandr Żulin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Oksana Griszczuk / Jewgienij Płatow
1993 Helsinki Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Majia Usowa / Aleksandr Żulin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Oksana Griszczuk / Jewgienij Płatow Finlandia Susanna Rahkamo / Petri Kokko
1994 Kopenhaga Wielka Brytania Jayne Torvill / Christopher Dean Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Oksana Griszczuk / Jewgienij Płatow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Majia Usowa / Aleksandr Żulin
1995 Dortmund Finlandia Susanna Rahkamo / Petri Kokko Francja Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Rosja Angelika Kryłowa / Oleg Owsiannikow
1996 Sofia Rosja Oksana Griszczuk / Jewgienij Płatow Rosja Angelika Kryłowa / Oleg Owsiannikow Ukraina Iryna Romanowa / Ihor Jaroszenko
1997 Paryż Rosja Oksana Griszczuk / Jewgienij Płatow Rosja Angelika Kryłowa / Oleg Owsiannikow Francja Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy
1998 Mediolan Rosja Oksana Griszczuk / Jewgienij Płatow Rosja Angelika Kryłowa / Oleg Owsiannikow Francja Marina Anisina / Gwendal Peizerat
1999 Praga Rosja Angelika Kryłowa / Oleg Owsiannikow Francja Marina Anisina / Gwendal Peizerat Rosja Irina Łobaczowa / Ilja Awierbuch
2000 Wiedeń Francja Marina Anisina / Gwendal Peizerat Włochy Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Litwa Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2001 Bratysława Włochy Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Francja Marina Anisina / Gwendal Peizerat Rosja Irina Łobaczowa / Ilja Awierbuch
2002 Lozanna Francja Marina Anisina / Gwendal Peizerat Włochy Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Rosja Irina Łobaczowa / Ilja Awierbuch
2003 Malmö Rosja Irina Łobaczowa / Ilja Awierbuch Bułgaria Ałbena Denkowa / Maksim Stawiski Rosja Tatjana Nawka / Roman Kostomarow
2004 Budapeszt Rosja Tatjana Nawka / Roman Kostomarow Bułgaria Ałbena Denkowa / Maksim Stawiski Ukraina Ołena Hruszyna / Rusłan Honczarow
2005 Turyn Rosja Tatjana Nawka /Roman Kostomarow Ukraina Ołena Hruszyna / Rusłan Honczarow Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder
2006 Lyon Rosja Tatjana Nawka / Roman Kostomarow Ukraina Ołena Hruszyna / Rusłan Honczarow Litwa Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2007 Warszawa Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Rosja Oksana Domnina / Maksim Szabalin Bułgaria Ałbena Denkowa / Maksim Stawiski
2008 Zagrzeb Rosja Oksana Domnina / Maksim Szabalin Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Rosja Jana Chochłowa / Siergiej Nowicki
2009 Helsinki Rosja Jana Chochłowa / Siergiej Nowicki Włochy Federica Faiella / Massimo Scali Wielka Brytania Sinead Kerr / John Kerr
2010 Tallinn Rosja Oksana Domnina / Maksim Szabalin Włochy Federica Faiella / Massimo Scali Rosja Jana Chochłowa / Siergiej Nowicki
2011 Berno Francja Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow Wielka Brytania Sinead Kerr / John Kerr
2012 Sheffield Francja Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow Rosja Jelena Iljinych / Nikita Kacałapow
2013 Zagrzeb Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow Rosja Jelena Iljinych / Nikita Kacałapow Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte
2014 Budapeszt Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte Rosja Jelena Iljnih / Nikita Kacałapow Wielka Brytania Penny Coomes / Nicholas Buckland
2015 Sztokholm Francja Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte Rosja Aleksandra Stiepanowa / Iwan Bukin
2016 Bratysława Francja Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow
2017 Ostrawa Francja Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow
2018 Moskwa Francja Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow Rosja Aleksandra Stiepanowa / Ivan Bukin
2019 Mińsk
2020 Graz

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. „Kurier Warszawski” 1908, 20 stycznia, nr 20, s. 9–10.