Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie odbyły się w dniach 15-18 maja 2008 roku w Mediolanie (Włochy).

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Węgry 6 7 5 18
2  Rosja 4 3 2 9
3  Białoruś 4 1 2 7
4  Słowacja 3 0 0 3
5  Niemcy 2 3 4 9
6  Litwa 2 1 1 4
7  Dania 2 0 0 2
7  Wielka Brytania 2 0 0 2
9  Rumunia 1 1 2 4
10  Francja 1 0 1 2
11  Polska 0 3 3 6
12  Hiszpania 0 2 1 3
12  Ukraina 0 2 1 3
12  Serbia 0 2 1 3
15  Włochy 0 1 2 3
16  Finlandia 0 1 0 1
17  Bułgaria 0 0 1 1
17  Łotwa 0 0 1 1
Razem 27 27 27 81

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
C-1 200 m Rosja Nikołaj Lipkin 40,204 Białoruś Dzmitri Wajczikin 41,627 Węgry László Foltán 41,707
C-1 500 m Rosja Nikołaj Lipkin 1:56,155 Niemcy Sebastian Brende 1:56,435 Ukraina Jurij Czeban 1:57,569
C-1 1000 m Francja Mathieu Goubel 3:58,869 Rosja Konstantin Fomiczew 3:59,723 Niemcy Sebastian Brendel 4:00,989
C-2 200 m  Litwa
Raimundas Labuckas
Tomas Gadeikis
37,167  Rosja
Jewgienij Ignatow
Iwan Sztyl
37,177  Węgry
Gergely Kovács
Attila Végh
38,577
C-2 500 m  Rosja
Siergiej Ulegin
Aleksander Kostogłod
1:48,271  Węgry
György Kolonics
György Kozmann
1:48,918  Bułgaria
Dejan Georgiew
Adnan Aliew
1:49,028
C-2 1000 m  Białoruś
Andrej Bahdanowicz
Alaksandr Bahdanowicz
3:40,655  Ukraina
Rusłan Dżaliłow
Petro Kruk
3:41,192  Polska
Paweł Baraszkiewicz
Wojciech Tyszyński
3:41,955
C-4 200 m  Rosja
Jewgienij Ignatow
Iwan Sztyl
Wiktor Melantiew
Nikołaj Lipkin
34,613  Węgry
Gábor Horváth
Márton Joób
Péter Balázs
Pál Sarudi
34,979  Białoruś
Dzmitri Rabczanka
Aliaksandr Żukowski
Andrej Bahdanowicz
Alaksandr Bahdanowicz
35,096
C-4 500 m  Rumunia
Constantin Popa
Nicolae Flocea
Silviu Simioncencu
Catalin Costache
1:39,237  Węgry
Gábor Horváth
Marton Joób
Pál Sarudi
Péter Balázs
1:40,547  Rosja
Aleksandr Kowalew
Roman Kruglakow
Michaił Pawłow
Dmitrij Siergiejew
1:40,857
C-4 1000 m  Białoruś
Dzmitri Rabczanka
Dzmitri Wałczikin
Kanstantin Szczarbak
Aliaksandr Wałczeski
3:23,386  Rumunia
Josif Chirila
Andrei Cuculici
Florin Mironcic
Catalin Costache
3:24,559  Polska
Łukasz Woszczyński
Arkadiusz Toński
Adam Ginter
Łukasz Gros
3:25,116

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m Litwa Vytautas Vaičikonis 36,333 Węgry Péter Molnár 36,506 Łotwa Aleksejs Rumjancevs 36,536
K-1 500 m Dania Kasper Bleibach 1:44,598 Włochy Michele Zerial 1:44,638 Rosja Anton Riachow 1:45,275
K-1 1000 m Wielka Brytania Tim Brabants 3:33,493 Węgry Gábor Kucsera 3:33,563 Niemcy Max Hoff 3:34,960
K-2 200 m  Białoruś
Raman Piatruszenka
Wadzim Machnieu
32,920  Litwa
Alvydas Duonėla
Egidijus Balčiūnas
33,374  Węgry
Péter Molnár
Viktor Kadler
33,454
K-2 500 m  Niemcy
Ronald Rauhe
Tim Wieskotter
1:33,432  Hiszpania
Carlos Pérez Rial
Saúl Craviotto
1:33,925  Litwa
Alvydas Duonėla
Egidijus Balčiūnas
1:35,222
K-2 1000 m  Dania
Kim Wraae Knudsen
René Poulsen
3:16,003  Hiszpania
Javier Hernanz
Diego Cosgaya
3:16,366  Francja
Philippe Colin
Cyrille Carre
3:17,616
K-4 200 m  Białoruś
Raman Piatruszenka
Dziamin Turczyn
Wadzim Machnieu
Rusłan Biczan
30,721  Serbia
Ognjen Filipović
Bora Sibinkić
Milan Đenadić
Dragan Zorić
30,784  Węgry
Márton Sík
Gergely Boros
Balázs Babella
Attila Csamangó
31,094
K-4 500 m  Słowacja
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Juraj Tarr
Erik Vlček
1:20,655  Węgry
Zoltán Kammerer
Gábor Kucsera
Zoltán Benkő
Viktor Kadler
1:21,822  Białoruś
Raman Piatruszenka
Aliaksiej Abalmasau
Artur Litwińczuk
Wadzim Machnieu
1:21,882
K-4 1000 m  Słowacja
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Erik Vlček
Juraj Tarr
3:02,876  Niemcy
Lutz Altepost
Norman Bröckl
Torsten Eckbrett
Björn Goldschmidt
3:04,284  Włochy
Franco Benedini
Antonio Rossi
Alberto Ricchcetti
Luca Piemonte
3:04,532

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m Wielka Brytania Lucy Wainwright 41,399 Ukraina Inna Osypenko-Radomska 41,607 Polska Dorota Kuczkowska 42,471
K-1 500 m Węgry Katalin Kovács 1:56,195 Niemcy Katrin Wagner-Augustin 1:56,475 Włochy Josefa Idem 1:57,035
K-1 1000 m Węgry Dalma Benedek 3:59,304 Serbia Antonija Nađ 4:03,961 Niemcy Marina Schuck 4:04,134
K-2 200 m  Słowacja
Ivana Kmeťová
Martina Kohlová
38,198  Polska
Marta Walczykiewicz
Sandra Pawełczak
39,158  Węgry
Krisztina Fazekas
Melinda Patyi
39,188
K-2 500 m  Węgry
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
1:48,459  Finlandia
Jenni Mikonen
Anne Rikala
1:49,426  Niemcy
Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
1:49,502
K-2 1000 m  Węgry
Erika Medvelszky
Bereniké Faldum
3:44,105  Polska
Marta Walczykiewicz
Sandra Pawełczak
3:47,095  Rumunia
Alina Chirila
Lidia Talpa
3:49,932
K-4 200 m  Węgry
Tímea Paksy
Danuta Kozák
Krisztina Fazekas
Melinda Patyi
35,915  Rosja
Nadieżda Pietrowa
Aleksandra Tomnikowa
Nadieżda Piszczulina
Natalia Łobowa
36,559  Serbia
Miljana Knežević
Antonia Panda
Renata Major-Kubik
Marta Tibor
36,592
K-4 500 m  Niemcy
Carolin Leonhardt
Conny Wassmuth
Katrin Wagner-Augustin
Nicole Reinhardt
1:32,953  Węgry
Tímea Paksy
Krisztina Fazekas
Dalma Benedek
Danuta Kozák
1:33,547  Hiszpania
Beatriz Manchón
Jana Smidakova
Sonia Molanes Costa
Teresa Portela Rivas
1:34,813
K-4 1000 m  Węgry
Tímea Paksy
Krisztina Fazekas
Dalma Benedek
Alexandra Keresztesi
3:28,303  Polska
Beata Mikołajczyk
Edyta Dzieniszewska
Małgorzata Chojnacka
Ewelina Wojnarowska
3:30,613  Rumunia
Alina Chirila
Lidia Talpa
Florica Vulpes
Iulia Pascu
3:36,400

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]