Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2009 odbyły się w dniach 25 czerwca-28 czerwca 2009 roku w Brandenburgu (Niemcy).

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Niemcy 6 9 5 20
2  Węgry 6 9 2 17
3  Białoruś 4 1 1 6
4  Rosja 2 3 5 10
5  Szwecja 2 1 0 3
6  Litwa 1 1 1 3
7  Hiszpania 1 0 2 3
7  Dania 1 0 2 3
9  Azerbejdżan 1 0 1 2
9  Ukraina 1 0 1 2
11  Norwegia 1 0 0 1
11  Portugalia 1 0 0 1
13  Słowacja 0 2 1 3
14  Polska 0 1 1 2
15  Wielka Brytania 0 0 2 2
15  Czechy 0 0 2 2
17  Słowenia 0 0 1 1
Razem 27 27 27 81

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
C-1 200 m Azerbejdżan Walentin Demianienko 39,90 Rosja Iwan Sztyl 40,01 Litwa Jevgenijus Šuklinas 40,33
C-1 500 m Białoruś Dzianis Haraża 1:50,298 Litwa Jevgenijus Šuklinas 1:50,466 Niemcy Sebastian Brendel 1:50,611
C-1 1000 m Węgry Attila Vajda 3:51,934 Niemcy Sebastian Brendel 3:52,854 Hiszpania José Luis Bouza 3:55,007
C-1 4 × 200 m sztafeta  Rosja
Iwan Sztyl
Wiktor Mielantiew
Nikołaj Lipkin
Jewgienij Ignatow
2:48,13  Niemcy
Robert Nuck
Stefan Holtz
Chris Wned
Sebastian Brendel
2:51,09  Węgry
Attila Vajda
Attila Bozsik
Gábor Horváth
László Foltán
2:51,25
C-2 200 m  Litwa
Raimundas Labuckas
Tomas Gadeikis
36,50  Rosja
Jewgienij Ignatow
Iwan Sztyl
36,99  Niemcy
Robert Nuck
Stefan Holtz
37,43
C-2 500 m  Niemcy
Robert Nuck
Stefan Holtz
1:40,365  Polska
Paweł Skowroński
Roman Rynkiewicz
1:41,684  Azerbejdżan
Maksym Prokopienko
Siergiej Bezguły
1:41,876
C-2 1000 m  Węgry
Mátyás Sáfrán
Mihály Sáfrán
3:34,942  Niemcy
Erik Leue
Tomasz Wylenzek
3:36,470  Rosja
Wiktor Mielantiew
Nikołaj Lipkin
3:36,900
C-4 200 m  Rosja
Siergiej Ulegin
Aleksandr Kostogłod
Wiktor Mielantiew
Nikołaj Lipkin
33,47  Węgry
Péter Balázs
Gábor Horváth
Attila Bozsik
Pál Sarudi
33,75  Białoruś
Dimitrij Rabczanka
Dzimitr Wajczikin
Andrej Bohdanowicz
Alaksandr Wauczeski
33,79
C-4 1000 m  Niemcy
Chris Wend
Thomas Luck
Roland Verch
Erik Rebstock
3:20,283  Węgry
Marton Toth
Viktor Volein
Pál Sarudi
Robert Mike
3:21,356  Rosja
Roman Kruglakow
Iwan Kuzniecow
Ilja Sztokałow
Oleg Szelegow
3:22,690

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m Ukraina Ołeh Chartonow 35,29 Niemcy Jonas Ems 35,51 Czechy Filip Šváb 35,53
K-1 500 m Szwecja Anders Gustafsson 1:35,894 Niemcy Ronald Rauhe 1:36,253 Rosja Anton Riachow 1:36,868
K-1 1000 m Niemcy Max Hoff 3:29,101 Szwecja Andreas Gustafsson 3:30,419 Dania René Holten Poulsen 3:31,820
K-1 4 × 200 m sztafeta  Dania
Kasper Bleibach
Esben Oestergaard
Lasse Nielsen
Casper Nielsen
2:29,84  Niemcy
Jonas Ems
Torsten Lubisch
Norman Bröckl
Ronald Rauhe
2:30,62  Hiszpania
Francisco Llera
Borja Prieto
Pablo Andres
Ekaitz Saies
2:31,29
K-2 200 m  Hiszpania
Saúl Craviotto
Carlos Pérez
32,25  Białoruś
Raman Piatruszenka
Wadzim Machnieu
32,37  Ukraina
Mykoła Kremer
Serhij Serwula
32,66
K-2 500 m  Białoruś
Raman Paitruszenka
Wadzim Machnieu
1:27,425  Węgry
Zoltán Kammerer
Gábor Kucsera
1:27,918  Niemcy
Marcus Gros
Hendrik Bertz
1:28,006
K-2 1000 m  Norwegia
Eirik Verås Larsen
Jacob Norenberg
3:12,864  Węgry
Gábor Gonczy
Roland Kokeny
3:13,119  Niemcy
Sebastian Lindner
Norman Zahm
3:14,242
K-4 200 m  Białoruś
Raman Piatruszenka
Taras Wałko
Dziamin Turczyn
Wadzim Machnieu
30,27  Rosja
Stiepan Szewczuk
Aleksandr Djaczenko
Siergiej Chowański
Roman Zarubin
30,29  Węgry
Rudolf Dombi
Gergely Gyertyános
Viktor Kadler
Gergely Boros
30,71
K-4 1000 m  Białoruś
Raman Piatruszenka
Alaksiej Abalmasau
Artur Litwinczuk
Wadzim Machnieu
2:54,589  Słowacja
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Erik Vlček
Juraj Tarr
2:56,323  Czechy
Ondřej Horský
Jan Souček
Jan Andrlík
Jan Štěrba
2:56,760

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m Hiszpania Teresa Portela 41,010 Węgry Tímea Paksy 41,090 Słowenia Špela Ponomarenko 41,090
K-1 500 m Węgry Katalin Kovács 1:49,644 Niemcy Katrin Wagner-Augustin 1:49,862 Wielka Brytania Rachel Cawthorn 1:51,693
K-1 1000 m Węgry Katalin Kovács 3:56,310 Niemcy Franziska Weber 3:57,458 Dania Henriette Engel 3:58,169
K-1 4 × 200 m sztafeta  Niemcy
Nicole Reinhardt
Fanny Fischer
Katrin Wagner-Augustin
Conny Waßmuth
2:54,35  Węgry
Zomilla Hegyi
Danuta Kozák
Tímea Paksy
Natasa Janics
2:54,65  Rosja
Aleksandra Tomnikowa
Swietłana Kudinowa
Julia Kaczałowa
Natalia Borysowa
2:58,06
K-2 200 m  Niemcy
Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
37,010  Węgry
Katalin Kovács
Natasa Janics
37,130  Słowacja
Ivana Kmeťová
Martina Kohlová
37,560
K-2 500 m  Węgry
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
1:39,914  Słowacja
Ivana Kmeťová
Martina Kohlová
1:41,091  Niemcy
Fanny Fischer
Franziska Weber
1:41,504
K-2 1000 m  Szwecja
Josefin Nordlow
Sofia Paldanius
3:35,848  Węgry
Gabriella Szabó
Tamara Csipes
3:36,533  Rosja
Anastazja Siergiejewa
Julia Sałachowa
3:37,111
K-4 200 m  Węgry
Katalin Kovács
Tímea Paksy
Natasa Janics
Krisztina Fazekas
35,00  Niemcy
Carolin Leonhardt
Conny Waßmuth
Katrin Wagner-Augustin
Tina Dietze
35,06  Wielka Brytania
Jessica Walker
Rachel Cawthorn
Hayleigh Mason
Loisa Sawers
35,88
K-4 500 m  Niemcy
Carolin Leonhardt
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
Tina Dietze
1:31,236  Węgry
Tamara Csipes
Erika Medveczky
Natasa Janics
Dalma Benedek
1:33,116  Polska
Marta Walczykiewicz
Ewelina Wojnarowska
Małgorzata Chojnacka
Magdalena Krukowska
1:33,444

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]