Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2014 – skok w dal mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2014
Skok w dal mężczyzn
Złoty medal Wielka Brytania Greg Rutherford
Srebrny medal Grecja Luis Tsatumas
Brązowy medal Francja Kafétien Gomis

Skok w dal mężczyzn – jedna z konkurencji technicznych rozgrywanych podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy na Letzigrund Stadion w Zurychu.

Tytułu mistrzowskiego z 2012 bronił Niemiec Sebastian Bayer.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[1].
15 sierpnia 21:30 Eliminacje
17 sierpnia 18:00 Finał

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Tabela prezentuje rekord świata, rekord Europy, najlepsze osiągnięcie na Starym Kontynencie, a także najlepszy rezultat na świecie w sezonie 2014 przed rozpoczęciem mistrzostw.

Zawodnik Wynik Miejsce Data
Rekord świata Stany Zjednoczone Mike Powell 8,95 Japonia Tokio 1991-08-3030 sierpnia 1991
Listy światowe Wielka Brytania Greg Rutherford 8,51 Stany Zjednoczone Chula Vista 2014-04-2424 kwietnia 2014
Rekord mistrzostw Europy Niemcy Christian Reif 8,47 Hiszpania Barcelona 2010-08-011 sierpnia 2010
Rekord Europy Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Robert Emmijan 8,86 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Cachkadzor 1987-05-2222 maja 1987

Listy europejskie[edytuj | edytuj kod]

Tabela przedstawia 10 najlepszych wyników uzyskanych w sezonie 2014 przez europejskich lekkoatletów przed rozpoczęciem mistrzostw.

lp. Zawodniczka Wynik Data Miejsce
1. Wielka Brytania Greg Rutherford 8,51 24 kwietnia Stany Zjednoczone Chula Vista
2. Niemcy Christian Reif 8,49 31 maja Niemcy Weinheim
3. Francja Salim Sdiri 8,35 13 czerwca Francja Pierre-Bénite
4. Grecja Luis Tsatumas 8,25 8 czerwca Holandia Hengelo
5. Niemcy Markus Rehm 8,24 26 lipca Niemcy Ulm
6. Wielka Brytania Christopher Tomlinson 8,23 1 czerwca Niemcy Bottrop
7. Francja Kafétien Gomis 8,19 1 czerwca Francja Pierre-Bénite
8. Polska Tomasz Jaszczuk 8,15 31 lipca Polska Szczecin
9. Rosja Kiriłł Suchariew 8,13 9 czerwca Rosja Moskwa
10. Holandia Ignisious Gaisah 8,09 8 czerwca Holandia Hengelo

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Poz. Grupa Zawodnik Reprezentacja Próby Wynik Uwagi
1 2 3
1. B Tsatumas, LuisLuis Tsatumas  Grecja 7,94 8,19 8.19 Q
2. B Cáceres, EusebioEusebio Cáceres  Hiszpania 7,64 8,05 8.05 Q
3. B Rutherford, GregGreg Rutherford  Wielka Brytania 7,95 8,03 8.03 Q
4. A Reif, ChristianChristian Reif  Niemcy 7,52 8,02 8.02 Q
5. A Tomlinson, ChristopherChristopher Tomlinson  Wielka Brytania 7,68 7,27 7.89 7.89 q
6. A Jaszczuk, TomaszTomasz Jaszczuk  Polska X 7,83 7,58 7,83 q
7. B Gomis, KafétienKafétien Gomis  Francja 7,83 X X 7,83 q
8. A Jegede, J.J.J.J. Jegede  Wielka Brytania 7,64 7,76 7,81 7,81 q
9. B Tornéus, MichelMichel Tornéus  Szwecja 7,81 7,69 7,81 q
10. B Strzałkowski, AdrianAdrian Strzałkowski  Polska 7,70 7,71 7,80 7,80 q
11. A Misāns, ElvijsElvijs Misāns  Łotwa 7,54 7,79 7,71 7,79 q
12. B Gaisah, IgnisiousIgnisious Gaisah  Holandia 7,78 X 7,72 7,78 q
13. A Mienkow, AleksandrAleksandr Mienkow  Rosja 7.63 X 7.78 7.78
14. B Pietrow, AleksandrAleksandr Pietrow  Rosja X 5,29 7,75 7,75
15. A Sdiri, SalimSalim Sdiri  Francja 7,53 X 7,74 7,74
16. A Vitonis, TomasTomas Vitonis  Litwa 7,68 5,41 5,26 7,68
17. B Mykolaitis, PovilasPovilas Mykolaitis  Litwa X 7,61 7,66 7,66
18. B Zellweger, YvesYves Zellweger  Szwajcaria 7,64 7,04 7,63 7,64
19. A Tsákonas, YeóryiosYeóryios Tsákonas  Grecja 7,64 X 7,44 7,64
20. B Okutu, Jean MarieJean Marie Okutu  Hiszpania 7,64 X 7,39 7,64
21. A Howard, JulianJulian Howard  Niemcy 7,61 X 7,63 7,63
22. B Smajlaj, IzmirIzmir Smajlaj  Albania 7,56 7,42 7,29 7,56
23. B Bayer, SebastianSebastian Bayer  Niemcy X 7,33 7,56 7,56
24. B Pervan, DinoDino Pervan  Chorwacja X 7,53 X 7,53
25. A Broothaerts, MathiasMathias Broothaerts  Belgia 7,48 X 7,41 7,48
26. B Catania, EmanueleEmanuele Catania  Włochy X 7,25 7,31 7,31
27. A Xenikakis, NikolaosNikolaos Xenikakis  Grecja 6,99 7,12 7,06 7,12
28. A Méliz, LuisLuis Méliz  Hiszpania 6,85 4,34 6,85
29. A Tremigliozzi, StefanoStefano Tremigliozzi  Włochy X X 4,77 4,77
A Nerkararjan, GorGor Nerkararjan  Armenia r NM

Finał[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Reprezentacja Próby Wynik Uwagi
1 2 3 4 5 6
Gold medal europe.svg Rutherford, GregGreg Rutherford  Wielka Brytania 7,95 8,27 8,18 8,29 8,29
Silver medal europe.svg Tsatumas, LuisLuis Tsatumas  Grecja 8,15 7,82 X 7,83 7,86 7,72 8,15
Bronze medal europe.svg Gomis, KafétienKafétien Gomis  Francja X X 8,13 X 7,81 8,14 8,14
4. Cáceres, EusebioEusebio Cáceres  Hiszpania X 8,11 X r 8,11 SB
5. Tornéus, MichelMichel Tornéus  Szwecja X X 8,00 X 8,05 8,09 8,09 SB
6. Gaisah, IgnisiousIgnisious Gaisah  Holandia 8,03 8,08 7,85 7,80 7,94 7,94 8,08
7. Jaszczuk, TomaszTomasz Jaszczuk  Polska 7,69 X 7,96 X X 8,07 8,07
8. Reif, ChristianChristian Reif  Niemcy X 7,95 7,91 7,88 X 7,66 7,95
9. Jegede, J.J.J.J. Jegede  Wielka Brytania 7,88 X 7,65 7,88
10. Misāns, ElvijsElvijs Misāns  Łotwa X 7,76 7,69 7,76
11. Tomlinson, ChrisChris Tomlinson  Wielka Brytania 7,26 7,73 7,75 7,75
12. Strzałkowski, AdrianAdrian Strzałkowski  Polska 7,63 7,62 7,59 7,63

Przypisy

  1. Czasu miejscowego

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]