Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2021

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2021
2020 2022
Data 9 – 10 stycznia 2021
Gospodarz Łotwa Sigulda
Organizator FIL
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Rosja Tatjana Iwanowa
Jedynki mężczyzn Niemcy Felix Loch
Dwójki mężczyzn  Łotwa
Andris Šics
Juris Šics
Drużynowo  Rosja
Tatjana Iwanowa
Siemion Pawliczenko
Wsewołod Kaszkin
Konstantin Korszunow

52. Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie 2021 zostały rozegrane w dniach 9 – 10 stycznia 2021 roku w łotewskiej Siguldzie. Mistrzostwa odbyły się w ramach zawodów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata w sezonie 2020/2021. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w sztafecie mieszanej.

Terminarz i medaliści[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
10 stycznia 2021 Jedynki kobiet Rosja Tatjana Iwanowa Niemcy Natalie Geisenberger Rosja Wiktoria Diemczenko
9 stycznia 2021 Jedynki mężczyzn Niemcy Felix Loch Niemcy Johannes Ludwig Włochy Dominik Fischnaller
9 stycznia 2021 Dwójki mężczyzn  Łotwa
Andris Šics
Juris Šics
 Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Łotwa
Mārtiņš Bots
Roberts Plūme
10 stycznia 2021 Sztafeta mieszana  Rosja
Tatjana Iwanowa
Siemion Pawliczenko
Wsewołod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Łotwa
Elīza Tīruma
Artūrs Dārznieks
Andris Šics
Juris Šics
 Niemcy
Natalie Geisenberger
Felix Loch
Tobias Wendl
Tobias Arlt

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Tatjana Iwanowa  Rosja 1:23.594 -
Silver medal with cup.svg Natalie Geisenberger  Niemcy +0.052
Bronze medal with cup.svg Wiktoria Diemczenko  Rosja +0.161
4. Julia Taubitz  Niemcy +0.310
5. Elina Vitola  Łotwa +0.400
6. Elīza Tīruma  Łotwa +0.431
7. Ulla Zirne  Łotwa +0.469
8. Jekatierina Katnikowa  Rosja +0.486
9. Madeleine Egle  Austria +0.520
10. Dajana Eitberger  Niemcy +0.699
dnf Klaudia Domaradzka  Polska dnf
q Natalia Jamróz  Polska - - - -
q Anna Bryk  Polska - - - -

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Felix Loch  Niemcy 1:35.884 -
Silver medal with cup.svg Johannes Ludwig  Niemcy +0.220
Bronze medal with cup.svg Dominik Fischnaller  Włochy +0.287
4. Artūrs Dārznieks  Łotwa +0.308
5. Siemion Pawliczenko  Rosja +0.371
6. Aleksandr Gorbaczewicz  Rosja +0.408
7. Roman Riepiłow  Rosja +0.419
8. Nico Gleirscher  Austria +0.559
9. Wolfgang Kindl  Austria +0.614
10. Max Langenhan  Niemcy +0.693
17. Mateusz Sochowicz  Polska +1.430
q Kacper Tarnawski  Polska - - - -

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Andris Šics
Juris Šics
 Łotwa 1:23.610 -
Silver medal with cup.svg Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Niemcy +0.029
Bronze medal with cup.svg Mārtiņš Bots
Roberts Plūme
 Łotwa +0.100
4. Wsewołod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rosja +0.316
5. Thomas Steu
Lorenz Koller
 Austria +0.336
6. Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
 Łotwa +0.350
7. Ludwig Rieder
Patrick Rastner
 Włochy +0.408
8. Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
 Polska +0.726
9. Yannick Müller
Armin Frauscher
 Austria +0.729
10. Emanuel Rieder
Simon Kainzwaldner
 Włochy +0.796
21. Jakub Karaś
Mateusz Karaś
 Polska +14.946

Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Tatjana Iwanowa
Siemion Pawliczenko
Wsewołod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rosja 2:12.833 -
Silver medal with cup.svg Elīza Tīruma
Artūrs Dārznieks
Andris Šics
Juris Šics
 Łotwa 2:13.000 +0.167
Bronze medal with cup.svg Natalie Geisenberger
Felix Loch
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Niemcy 2:13.022 +0.189
4. Andrea Vötter
Dominik Fischnaller
Ludwig Rieder
Patrick Rastner
 Włochy 2:13.649 +0.816
5. Katarína Šimoňáková
Jozef Ninis
Tomáš Vaverčák
Matej Zmij
 Słowacja 2:14.861 +2.028
6. Ołena Stećkiw
Andrij Mandzij
Ihor Stachiw
Andrij Lisiecki
 Ukraina 2:15.093 +2.260
7. Klaudia Domaradzka
Mateusz Sochowicz
Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
 Polska 2:15.417 +2.584
dsq Madeleine Egle
Nico Gleirscher
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Austria - dsq

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Rosja 2 0 1 3
2.  Niemcy 1 3 1 5
2.  Łotwa 1 1 1 3
4.  Włochy 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]