Mistrzostwa Europy w Zapasach 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

46. Mistrzostwa Europy w zapasach rozegrano na przełomie kwietnia i maja. Turniej w stylu klasycznym rozegrano w Kopenhadze a w stylu wolnym w Kaposvár na Węgrzech.

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
-48 kg Norwegia Lars Rønningen Rumunia Iliuţă Dăscălescu Wspólnota Niepodległych Państw Zafar Gulijew
-52 kg Wspólnota Niepodległych Państw Alfred Ter-Mykyrtczian Bułgaria Bratan Cenow Turcja Remzi Öztürk
-57 kg Niemcy Rıfat Yıldız Rumunia Marian Sandu Grecja Isaak Theodoridis
-62 kg Wspólnota Niepodległych Państw Sergey Martinov Szwajcaria Hugo Dietsche Węgry Jenő Bódi
-68 kg Francja Ghani Yalouz Węgry Attila Repka Estonia Valeri Nikitin
-74 kg Wspólnota Niepodległych Państw Mynacakan Iskandarian Francja Yvon Riemer Turcja Erhan Balcı
-82 kg Niemcy Thomas Zander Szwecja Magnus Fredriksson Federalna Republika Jugosławii Goran Kasum
-90 kg Niemcy Maik Bullmann Bułgaria Iwajło Jordanow Węgry Tibor Komáromi
-100 kg Polska Andrzej Wroński Wspólnota Niepodległych Państw Ibragim Shavkhalov Niemcy Andreas Steinbach
130 kg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Karielin Rumunia Ioan Grigoraș Węgry György Kékes

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz
1 Wspólnota Niepodległych Państw WNP 4 1 1
2 Niemcy Niemcy 3 0 1
3 Francja Francja 1 1 0
4 Polska Polska 1 0 0
Norwegia Norwegia 1 0 0
6 Rumunia Rumunia 0 3 0
7 Bułgaria Bułgaria 0 2 0
8 Węgry Węgry 0 1 3
9 Szwecja Szwecja 0 1 0
Szwajcaria Szwajcaria 0 1 0
11 Turcja Turcja 0 0 2
12 Grecja Grecja 0 0 1
Federalna Republika Jugosławii Jugosławia 0 0 1
Estonia Estonia 0 0 1

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
-48 kg Rumunia Romică Rașovan Wspólnota Niepodległych Państw Wugar Orudżow Niemcy Reiner Heugabel
-52 kg Bułgaria Iwan Conow Rumunia Constantin Corduneanu Turcja Ahmet Orel
-57 kg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Bagawdin Umachanow Turcja Remzi Musaoğlu Bułgaria Rumen Pawłow
-62 kg Włochy Giovanni Schillaci Bułgaria Rosen Wasilew Turcja İsmail Faikoğlu
-68 kg Niemcy Georg Schwabenland Wspólnota Niepodległych Państw Boris Budajew Bułgaria Walentin Gecow
-74 kg Wspólnota Niepodległych Państw Magomiedsałam Gadżyjew Bułgaria Walentin Żelew Polska Krzysztof Walencik
-82 kg Turcja Sebahattin Öztürk Węgry László Dvorák Wspólnota Niepodległych Państw Roustam Kelekhsaev
-90 kg Wspólnota Niepodległych Państw Macharbiek Chadarcew Węgry Gábor Tóth Turcja Kenan Şimşek
-100 kg Wspólnota Niepodległych Państw Leri Chabiełow Niemcy Heiko Balz Turcja Ali Kayali
130 kg Niemcy Andreas Schröder Turcja Mahmut Demir Bułgaria Kirił Barbutow

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz
1 Wspólnota Niepodległych Państw WNP 4 2 1
2 Niemcy Niemcy 2 1 1
3 Turcja Turcja 1 2 4
4 Bułgaria Bułgaria 1 2 3
5 Rumunia Rumunia 1 1 0
6 Włochy Włochy 1 0 0
7 Węgry Węgry 0 2 0
8 Polska Polska 0 0 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]