Mistrzostwa Europy w Zapasach 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Zapasach 2019
2018 2020
Dyscyplina zapasy
Organizator  Rumunia
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 8 kwietnia 2019
Bukareszt
Zamknięcie (finał) 14 kwietnia 2019
Bukareszt

Mistrzostwa Europy w Zapasach 2019 odbywają się w dniach 8 kwietnia – 14 kwietnia 2019 w Bukareszcie w Rumunii, na terenie Sala Polivalentă[1].

Reprezentacja Polski[2][edytuj | edytuj kod]

Sala Polivalentă
Poz. styl klasyczny Poz. styl wolny Poz. styl wolny – kobiety
XVIII Dawid Ersetic (Unia Racibórz) – 60 kg V Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) – 65 kg IX Iwona Matkowska (WZS WKS Grunwald Poznań) – 50 kg
V Michał Tracz (Śląsk Wrocław) – 63 kg III Magomedmurad Gadżijew (AKS Piotrków Trybunalski) – 70 kg V Roksana Zasina (ZTA Zgierz) – 53 kg
II Gework Sahakian (Cartusia Kartuzy) – 67 kg XIII Mateusz Kampik (LKS Dąb Brzeźnica) – 74 kg VIII Alicja Czyżowicz (LKS Orzeł Namysłów) – 55 kg
VII Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) – 72 kg XVIII Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów) – 86 kg X Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza) – 57 kg
VIII Edgar Babayan (Sobieski Poznań) – 77 kg II Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) – 92 kg VIII Katarzyna Mądrowska (LKS Feniks Pesta Stargard) – 62 kg
XIII Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) – 87 kg XII Radosław Baran (WKS Grunwald Poznań) – 97 kg X Agnieszka Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań) – 68 kg
IX Rafał Krajewski (Legia Warszawa) – 130 kg V Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) – 125 kg XVI Daria Osocka (Agros Żary) – 76 kg

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
55 kg Rosja Witalij Kabałojew Rumunia Florin Tița Azerbejdżan Eldəniz Əzizli
Niemcy Fabian Schmitt
60 kg Mołdawia Victor Ciobanu Rosja Siergiej Jemielin Ukraina Lenur Tiemirow
Turcja Kerem Kamal
63 kg Rosja Stiepan Marianian Norwegia Stig André Berge Azerbejdżan Taleh Məmmədov
Gruzja Lewani Kawżaradze
67 kg Turcja Atakan Yüksel Polska Gework Sahakian Rosja Artiom Surkow
Armenia Karen Aslanian
72 kg Rosja Abujazid Mancygow Turcja Cengiz Arslan Chorwacja Dominik Etlinger
Bułgaria Ajk Mnacakanian
77 kg Rosja Roman Własow Niemcy Roland Schwarz Armenia Arsen Dżulfalakian
Serbia Viktor Nemeš
82 kg Dania Rajbek Bisultanov Gruzja Lasza Gobadze Turcja Emrah Kuş
Rosja Aleksandr Komarow
87 kg Ukraina Żan Bełeniuk Azerbejdżan İslam Abbasov Niemcy Denis Kudla
Węgry Erik Szilvássy
97 kg Rosja Musa Jewłojew Bułgaria Kirił Miłow Finlandia Elias Kuosmanen
Włochy Daigoro Timoncini
130 kg Turcja Rıza Kayaalp Gruzja Iakobi Kadżaia Rumunia Alin Alexuc-Ciurariu
Rosja Siergiej Siemionow

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
57 kg Turcja Süleyman Atlı Rosja Muslim Sadułajew Azerbejdżan Mahir Əmiraslanov
Macedonia Północna Vladimir Egorov
61 kg Armenia Arsen Harutiunian Gruzja Beka Lomtadze Szwajcaria Randy Vock
Turcja Recep Topal
65 kg Azerbejdżan Hacı Əliyev Turcja Selahattin Kılıçsallayan Ukraina Wasyl Szuptar
Rosja Naczyn Kuułar
70 kg Turcja Mustafa Kaya Azerbejdżan Ağahüseyn Mustafayev Rosja Magomiedrasuł Gazimagomiedow
Polska Magomedmurad Gadżijew
74 kg Włochy Frank Chamizo Francja Zelimkhan Khadjiev Gruzja Awtandil Kenczadze
Rosja Timur Biżojew
79 kg Azerbejdżan Cəbrayıl Həsənov Rosja Achmied Gadżymagomiedow Gruzja Nika Kenczadze
Turcja Muhammet Kotanoğlu
86 kg Rosja Władisław Walijew Mołdawia Piotr Ianulov Białoruś Ali Szabanow
Turcja Fatih Erdin
92 kg Azerbejdżan Şərif Şərifov Polska Zbigniew Baranowski Węgry István Veréb
Gruzja Irakli Mcituri
97 kg Rosja Abdułraszyd Sadułajew Białoruś Alaksandr Husztyn Gruzja Elizbar Odikadze
Azerbejdżan Nurmagomied Gadżyjew
125 kg Turcja Taha Akgül Gruzja Geno Petriaszwili Ukraina Ołeksandr Chocianiwski
Rosja Anzor Chizrijew

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
50 kg Ukraina Oksana Liwacz Bułgaria Miglena Seliszka Białoruś Ksienija Stankiewicz
Turcja Evin Demirhan
53 kg Rosja Stalwira Orszusz Ukraina Lilia Horiszna Białoruś Wanesa Kaładzinska
Holandia Jessica Blaszka
55 kg Ukraina Iryna Husiak Bułgaria Ewelina Nikołowa Rumunia Andreea Ana
Turcja Bediha Gün
57 kg Węgry Emese Barka Ukraina Tetiana Kit Mołdawia Anastasia Nichita
Azerbejdżan Alyona Kolesnik
59 kg Bułgaria Bilana Dudowa Rosja Swietłana Lipatowa Turcja Elif Jale Yeşilırmak
Azerbejdżan Elmira Gambarova
62 kg Bułgaria Tajbe Jusein Mustafa Włochy Aurora Campagna Węgry Marianna Sastin
Azerbejdżan Tetiana Omelczenko
65 kg Azerbejdżan Elis Manolova Rumunia Kriszta Incze Finlandia Petra Olli
Rosja Marija Kuzniecowa
68 kg Ukraina Ałła Czerkasowa Czechosłowacja Adéla Hanzlíčková Szwecja Jenny Fransson
Łotwa Anastasija Grigorjeva
72 kg Ukraina Alina Stadnik Niemcy Anna Schell Rosja Tatjana Kolesnikowa
-----
76 kg Turcja Yasemin Adar Austria Martina Kuenz Niemcy Aline Focken
Węgry Zsanett Németh

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Rosja 8 4 9 21
2  Turcja 6 2 8 16
3  Ukraina 5 2 3 10
4  Azerbejdżan 4 2 7 4
5  Bułgaria 2 3 1 13
6  Włochy 1 1 1 3
 Mołdawia 1 1 1 3
8  Węgry 1 0 4 5
9  Armenia 1 0 2 3
10  Dania 1 0 0 1
11  Gruzja 0 4 5 9
12  Niemcy 0 2 3 5
13  Rumunia 0 2 2 4
14  Polska 0 2 1 3
15  Białoruś 0 1 3 4
16  Austria 0 1 0 1
 Czechosłowacja 0 1 0 1
 Norwegia 0 1 0 1
 Francja 0 1 0 1
20  Finlandia 0 0 2 2
20  Chorwacja 0 0 1 1
 Łotwa 0 0 1 1
 Holandia 0 0 1 1
 Macedonia Północna 0 0 1 1
 Serbia 0 0 1 1
 Szwecja 0 0 1 1
 Szwajcaria 0 0 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Program zawodów, Unitedworldwrestling.org [dostęp 2019-02-11] (ang.).
  2. ME w zapasach: Bieńkowski, Gadżijew i Baran na starcie pierwszego dnia. Polsatsport.pl. [dostęp 2019-04-10].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]