Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
71. Mistrzostwa Polski Juniorów
2016 2018
Data 7-9 lipca 2017
Gospodarz Polska Toruń
Stadion Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu
Strona internetowa

71. Mistrzostwa Polski juniorów w lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 20 organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które odbywały się od 7 do 9 lipca 2017 w Toruniu [1].

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Dominik Smosarski
PKS Gwardia Szczytno
10,49 PB Adrian Brzeziński
MKL Toruń
10,74 PB Szymon Woźniak
BKL Bełchatów
10,77
Bieg na 200 m Dominik Smosarski
PKS Gwardia Szczytno
21,31 Szymon Woźniak
BKL Bełchatów
21,56 =PB Adrian Brzeziński
MKL Toruń
21,77 =PB
Bieg na 400 m Tymoteusz Zimny
MKS Baszta Szamotuły
46,67 PB Antoni Walicki
ALKS AJP Gorzów Wlkp.
47,64 Mateusz Rzeźniczak
RKS Łódź
48,18
Bieg na 800 m Patryk Kozłowski
RLTL ZTE Radom
1:50,79 Michał Kitliński
AZS UMCS Lublin
1:51,35 PB Szymon Zięba
UKS Tiki-Taka Kolbuszowa
1:52,37
Bieg na 1500 m Patryk Kozłowski
RLTL ZTE Radom
3:49,49 PB Andrzej Kowalczyk
ULKS Fajfer 2001 Łapanów
3:49,96 Mateusz Dębski
RLTL ZTE Radom
3:50,73
Bieg na 3000 m Mateusz Dębski
RLTL ZTE Radom
8:34,58 Andrzej Kowalczyk
ULKS Fajfer 2001 Łapanów PB
8:35,59 SB Roch Goszczyński
OŚ AZS Poznań
8:38,46 PB
Bieg na 5000 m x Nikodem Dworczak
WMLKS Nadodrze Powodowo
5:56,36 PB Jakub Wróbel
KL Bałtyk Koszalin
5:57,92 Dariusz Nowakowski
MLUKS Tarnów
15:14,79
Bieg na 2000 m z przeszkodami Nikodem Dworczak
WMLKS Nadodrze Powodowo
5:55,36 PB Jakub Wróbel
KL Bałtyk Koszalin
5:57,92 PB Norbert Bogucki
ZLKL Zielona Góra
5:59,41 SB
Bieg na 110 m przez płotki Michał Sierocki
AZS UMCS Lublin
13,83 Wiktor Santkiewicz
STS Pomerania Szczecinek
13,98 Artur Dakowicz
KS Podlasie Białystok
14,04
Bieg na 400 m przez płotki Gabriel Mikołajewski
MUKS PŁOCK
53,21 PB Kamil Aniszewski
LKS Jantar Ustka
53,83 Nikodem Wylęga
LKS Orkan Ostrzeszów
54,12
Sztafeta 4 × 100 m KS Podlasie Białystok
Piotr Sikorski
Łukasz Pieńkos
Maciej Stukan
Artur Dakowicz
42,25 SB MKS Juvenia Puszczykowo
Amadeusz Zdrojewski
Bartosz Zieliński
Damian Bogaczyński
Jakub Olejniczak
42,85 KU AZS PWSZ w Tarnowie
Kamil Kubala
Michał Opocki
Grzegorz Ungar
Mateusz Różański
43,11 SB
Sztafeta 4 × 400 m AZS UMCS Lublin
Karol Kania
Michał Kitliński
Kamil Oleszek
Maciej Hołub
3:17,20 SB UKS Tiki-Taka Kolbuszowa
Rafał Popielarz
Szymon Zięba
Paweł Suwała
Radosław Maciąg
3:19,79 RKS Łódź
Aleksander Gibaszek
Kacper Pietrzak
Paweł Zajma
Mateusz Rzeźniczak
3:22,48 SB
Skok w dal Jakub Andrzejczak
MKS Aleksandrów Łódzki
7,76 SB Mateusz Różański
KU AZS PWSZ w Tarnowie
7,31 Piotr Mańczuk
UKS Czwórka Białystok
7,25 PB
Trójskok Jakub Andrzejczak
MKS Aleksandrów Łódzki
15,61 PB Bartosz Świerczyna
MKS-MOS Płomień Sosnowiec
14,91 PB Piotr Mańczuk
UKS Czwórka Białystok
14,78
Skok wzwyż Mateusz Tofil
MKS Bolesłavia Bolesławiec
2,17 Maciej Grynienko
UKS Orlica Domaniów
2,07 Krzysztof Karkowski
LUKS Warmia Lidzbark Warmiński
2,04
Skok o tyczce Patryk Baran
MKS Sambor Tczew
4,60 Jakub Adamczyk
OSOT Szczecin
4,50 Adrian Mikołajczyk
MKLA Łęczyca
4,40
Pchnięcie kulą Szymon Mazur
MKS-MOS Płomień Sosnowiec
21,34 PB Oskar Stachnik
ULKS Uczniak Szprotawa
17,69 PB Krzysztof Perkowski
UKS LA Basket Warszawa
17,37 PB
Rzut dyskiem Oskar Stachnik
ULKS Uczniak Szprotawa
60,27 Szymon Mazur
MKS-MOS Płomień Sosnowiec
55,61 Patryk Zygmunt
ULKS Uczniak Szprotawa
54,81
Rzut młotem Radosław Sikora
BKS Bydgoszcz
69,00 Kamil Swancar
LUKS Orkan Września
67,10 PB Michał Mazur
WKS Wawel Kraków
62,73
Rzut oszczepem Cyprian Mrzygłód
AZS-AWFiS Gdańsk
76,92 PB Dominik Wabik
RLTL ZTE Radom
68,86 PB Mateusz Gunera
MKS Olimp Łobez
67,30 PB
Chód na 10000 m Arkadiusz Drozdowicz
PLKS Gwda Piła
47:08,21 Robert Goławski
WLKS Nowe Iganie
47:43,72 Michał Wiater
KS Agros Zamość
48:57,28

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Klaudia Adamek
KKS Victoria Stalowa Wola
11,77 Martyna Kotwiła
RLTL ZTE Radom
11,79 Klaudia Siciarz
KS AZS AWF Kraków
12,02
Bieg na 200 m Martyna Kotwiła
RLTL ZTE Radom
23,61 Klaudia Adamek
KS Gwardia Piła
24,09 Marlena Gola
KS Podlasie Białystok
24,17
Bieg na 400 m Natalia Kaczmarek
KS AZS AWF Wrocław
53,57 Karolina Łozowska
KS Podlasie Białystok
53,63 PB Katarzyna Martyna
WKS Wawel Kraków
55,17 SB
Bieg na 800 m Oliwia Malmon
UKS Tiki-Taka Kolbuszowa
2:09,64 Adrianna Czapla
AZS-AWF Katowice
2:09,75 Maria Hofman
SL Olimpia Poznań
2:11,76 PB
Bieg na 1500 m Beata Topka
ULKS Talex Borzytuchom
4:26,69 Weronika Lizakowska
KUKS Remus Kościerzyna
4:28,83 Sylwia Ciołko
KS Podlasie Białystok
4:34,63 PB
Bieg na 3000 m Beata Topka
ULKS Talex Borzytuchom
9:32,29 PB Weronika Lizakowska
KUKS Remus Kościerzyna
9:34,91 PB Eliza Megger
GKS Olimpia Grudziądz
9:36,07 small>PB
Bieg na 5000 m Eliza Megger
GKS Olimpia Grudziądz
17:19,54 Kamila Pogoda
MKST Astra Nowa Sól
17:26,74 PB Karolina Iznerowicz
LKS Omega Kleszczów
17:27,94 PB
Bieg na 100 m przez płotki Klaudia Siciarz
KS AZS AWF Kraków
13,53 Klaudia Wojtunik
CWKS Resovia Rzeszów
13,72 PB Zuzanna Hulisz
MKL Toruń
13,88 PB
Bieg na 400 m przez płotki Natalia Wosztyl
RLTL ZTE Radom
59,38 Izabela Smolińska
RLTL ZTE Radom
59,93 PB Katarzyna Martyna
WKS Wawel Kraków
60,36 PB
Bieg na 2000 m z przeszkodami Paulina Szostecka
CWKS Resovia Rzeszów
6:51,18 PB Klaudia Sójka
UKS Wiking Rychnowy
7:01,00 PB Agnieszka Gieruń
WLKS Wrocław
7:01,39 SB
Sztafeta 4 × 100 m RLTL ZTE Radom
Weronika Tkaczyk
Natalia Wosztyl
Izabela Smolińska
Martyna Kotwiła
46,17 SB KS Podlasie Białystok
Magdalena Michalewicz
Anna Gryc
Natalia Markowska
Marlena Gola
47,63 SB MUKS SZS Cieszyn
Katarzyna Cieślar
Noemi Cieślar
Justyna Zwias
Małgorzata Zamora
48,55 SB
Sztafeta 4 × 400 m RLTL ZTE Radom
Izabela Smolińska
Zofia Praczukowska
Weronika Tkaczyk
Natalia Wosztyl
3:45,97 Podlasie Białystok
Magdalena Michalewicz
Anna Gryc
Natalia Markowska
Karolina Łozowska
3:50,58 SB MUKS SZS Cieszyn
Justyna Zwias
Katarzyna Cieślar
Noemi Cieślar
Małgorzata Zamora
3:56,34 SB
Skok w dal Adrianna Sułek
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
5,94 PB Natalia Kołodziejczak
MKS Aleksandrów Łódzki
5,82 Gaja Wota
KS AZS AWF Kraków
5,77
Trójskok Agnieszka Bednarek
MULKS Żeromski Sieradz
13,23 =PB Kornelia Suchecka
UKS Siódemka Ostrołęka
12,48 =PB Natalia Mach
MKS Iskra Pszczyna
12,41 =PB
Skok wzwyż Patrycja Skoczylas
UKS 12 Kalisz
1,84 PB Aleksandra Nowakowska
RKS Łódź
1,80 Patrycja Adamczyk
KS Polonia Pasłęk
1,71
Skok o tyczce Emilia Kusy
SKLA Sopot
3,90 PB Agnieszka Kaszuba
KL Gdynia
3,90 Julia Ryczak
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
3,80
Pchnięcie kulą Anna Niedbała
WKS Wawel Kraków
16,10 PB Maja Ślepowrońska
MKS Pułtusk
15,71 Karolina Urban
SKLA Sopot
15,48 PB
Rzut dyskiem Karolina Urban
SKLA Sopot
50,31 Maja Ślepowrońska
MKS Pułtusk
46,88 SB Agnieszka Kulak
LKS Jantar Ustka
46,60
Rzut młotem Patrycja Maciejewska
UKS Achilles Leszno
55,92 Natalia Cuppa
LKS Jantar Ustka
53,95 PB Aleksandra Osiak
AZS UMCS Lublin
53,58
Rzut oszczepem Joanna Hajdrowska
RLTL ZTE Radom
50,36 Dominika Orlińska
MLKS Echo Twardogóra
48,79 Magdalena Adamaszek
MKS-MOS Katowice
47,62 PB
Chód na 10000 m Agata Kowalska
KKL Rodło Kwidzyn
49:54,83 Zuzanna Drygalska
CMKL Człuchów
50:58,87 Małgorzata Cetnarska
KKS Victoria Stalowa Wola
53:45,81

Przypisy[edytuj | edytuj kod]