Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
70. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce
1993 1995
Data 24–26 czerwca 1994
Gospodarz Polska Piła
Stadion Stadion MOSiR

70. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które rozgrywane były w Pile na stadionie MOSiR w dniach 24–26 czerwca 1994 roku[1]. Po raz ostatni rozegrano mistrzostwa w biegu na 3000 metrów kobiet, które od następnego roku zostały zastąpione biegiem na 5000 metrów.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

NRrekord Polski | NL – najlepszy wynik w Polsce w sezonie | SB – najlepszy wynik w sezonie | PB – rekord życiowy

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Marek Zalewski
Start-Resursa Zduńska Wola
10,36 Marcin Krzywański
RKS Łódź
10,56 Tomasz Pokora
Orzeł Namysłów
10,71
Bieg na 200 m Marek Zalewski
Start-Resursa Zduńska Wola
21,42 Marcin Krzywański
RKS Łódź
21,66 Michał Michalski
Zawisza Bydgoszcz
21,77
Bieg na 400 m Tomasz Czubak
Gryf Słupsk
45,89 Piotr Rysiukiewicz
Śląsk Wrocław
46,69 Artur Gąsiewski
Skra Warszawa
47,36
Bieg na 800 m Piotr Piekarski
Zawisza Bydgoszcz
1:49,45 Ryszard Ostrowski
Sporting Międzyzdroje
1:49,52 Wiesław Paradowski
Lubusz Słubice
1:50,03
Bieg na 1500 m Piotr Kitliński
AZS Lublin
3:48,20 Karol Dudij
AZS-AWF Gdańsk
3:48,52 Leszek Zblewski
SKLA Sopot
3:49,05
Bieg na 5000 m Sławomir Kąpiński
Gwardia Olsztyn
13:59,07 Bogdan Jarosz
Śląsk Wrocław
14:10,71 Grzegorz Głogosz
Skra Warszawa
14:12,57
Bieg na 10 000 m Grzegorz Gajdus
Oleśniczanka
29:06,84 Piotr Prusik
Gwardia Olsztyn
29:10,77 Jacek Kasprzyk
Wawel Kraków
29:22,12
Bieg na 110 m przez płotki Ronald Mehlich
AZS-AWF Katowice
13,91 Krzysztof Mehlich
AZS-AWF Katowice
Krzysztof Skwarek
Start Lublin
14,07
Bieg na 400 m przez płotki Piotr Kotlarski
AZS-AWF Katowice
49,75 Paweł Januszewski
Skra Warszawa
50,12 Paweł Woźniak
Skra Warszawa
51,20
Bieg na 3000 m z przeszkodami Rafał Wójcik
Granat-Dami Skarżysko-Kamienna
8:45,98 Bogusław Mamiński
Sporting Międzyzdroje
8:47,78 Michał Bartoszak
Olimpia Poznań
8:48,04
Sztafeta 4 × 100 m Zawisza Bydgoszcz
Mariusz Bobrowski
Jarosław Godlewski
Tomasz Jędrusik
Michał Michalski
41,21 AZS-AWF Gdańsk
Marcin Czajkowski
Piotr Kaczmarek
Marcin Morys
Paweł Woźniak
41,22 Skra Warszawa
Piotr Balcerzak
Jarosław Lewandowski
Piotr Tymko
Piotr Wrotek
41,59
Sztafeta 4 × 400 m Skra Warszawa
Piotr Tymko
Paweł Januszewski
Artur Gąsiewski
Paweł Woźniak
3:08,87 Zawisza Bydgoszcz
Tomasz Jędrusik
Michał Michalski
Grzegorz Pawełczyk
Piotr Piekarski
3:10,50 AZS-AWF Katowice
Krzysztof Jaślanek
Piotr Kotlarski
Krzysztof Mehlich
Jacek Stelmaszczyk
3:15,06
Chód na 20 km Robert Korzeniowski
Wawel Kraków
1:22:33 Stanisław Stosik
Lechia Gdańsk
1:23:39 Jan Holender
Flota Gdańsk
1:24:57
Skok wzwyż Artur Partyka
ŁKS Łódź
2,26 Przemysław Radkiewicz
Skra Warszawa
2,26 Robert Kołodziejczyk
Stal Ostrów Wlkp.
2,26
Skok o tyczce Krzysztof Kusiak
Lechia Gdańsk
5,20 Andrzej Gawenda
Orzeł Warszawa
5,10 Mateusz Brzostek
Legia Warszawa
5,10
Skok w dal Roman Golanowski
Śląsk Wrocław
7,79 Rafał Wyrzykowski
Vectra Włocławek
7,75 Dariusz Bontruk
Orzeł Warszawa
7,71
Trójskok Piotr Weremczuk
Zawisza Bydgoszcz
16,43 Krystian Ciemała
AZS-AWF Biała Podl.
16,28 Paweł Zdrajkowski
MKS Aleksandrów Łódzki
15,91
Pchnięcie kulą Helmut Krieger
Unia Kędzierzyn
19,10 Benedykt Michałowski
Gryf Słupsk
16,63 Adam Adamowski
Śląsk Wrocław
16,43
Rzut dyskiem Marek Majkrzak
Unia Kędzierzyn
56,06 Mieczysław Szpak
Sztorm Kołobrzeg
55,06 Marek Stolarczyk
Orzeł Polkowice
54,08
Rzut młotem Lech Kowalski
Stal Mielec
72,74 Szymon Ziółkowski
AZS Poznań
71,82 Jacek Dreger
Zawisza Bydgoszcz
66,74
Rzut oszczepem Mirosław Witek
Gryf Słupsk
80,74 Dariusz Trafas
Sztorm Kołobrzeg
77,66 Tomasz Damszel
Skra Warszawa
77,40

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Izabela Czajko
Jagiellonia Białystok
11,79 Dorota Brodowska
AZS-AWF Warszawa
11,88 Monika Borejza
Legia Warszawa
11,93
Bieg na 200 m Izabela Czajko
Jagiellonia Białystok
24,07 Monika Borejza
Legia Warszawa
24,34 Elżbieta Kilińska
Unia Kędzierzyn
24,36
Bieg na 400 m Elżbieta Kilińska
Unia Kędzierzyn
52,86 Barbara Grzywocz
AZS-AWF Katowice
53,44 Sylwia Kwilińska
AZS-AWF Warszawa
53,85
Bieg na 800 m Anna Jakubczak
Skra Warszawa
2:03,73 Grażyna Penc
Stal Społem Stalowa Wola
2:05,29 Agnieszka Gołębiowska
AZS Lublin
2:07,73
Bieg na 1500 m Małgorzata Rydz
Budowlani Częstochowa
4:14,46 Anna Jakubczak
Skra Warszawa
4:15,58 Lidia Chojecka
WLKS Siedlce
4:20,65
Bieg na 3000 m Aniela Nikiel
Piast Cieszyn
9:14,53 Elżbieta Nadolna
Zawisza Bydgoszcz
9:19,24 Dorota Gruca
Agros Zamość
9:21,68
Bieg na 10 000 m Aniela Nikiel
Piast Cieszyn
34:11,28 Izabela Zatorska
MKS Krośnianka Krosno
34:27,78 Janina Malska
Kłos Olkusz
34:53,85
Bieg na 100 m przez płotki Maria Kamrowska
AZS-AWF Gdańsk
13,54 Aldona Fogiel
AZS-AWF Warszawa
13,61 Aurelia Trywiańska
Budowlani Szczecin
14,06
Bieg na 400 m przez płotki Monika Warnicka
AZS-AWF Wrocław
55,93 Sylwia Pachut
AZS-AWF Katowice
56,42 Elżbieta Zaborowska
AZS-AWF Warszawa
58,45
Sztafeta 4 × 100 m AZS-AWF Warszawa
Jolanta Rusin
Sylwia Kwilińska
Aldona Fogiel
Dorota Brodowska
46,05 Orzeł Warszawa
Katarzyna Rosochacka
Ewa Charska
Maria Butrym
Katarzyna Zakrzewska
46,33 Skra Warszawa
Joanna Cacko
Katarzyna Faliszewska
Iwona Konrad
Bożena Trzcińska
46,49
Sztafeta 4 × 400 m AZS-AWF Katowice
Barbara Grzywocz
Anna Ogrodowczyk
Sylwia Pachut
Aleksandra Rosół
3:43,49 AZS-AWF Warszawa
Elżbieta Zaborowska
Agata Wołkowycka
Dorota Kowalczyk
Sylwia Kwilińska
3:44,02 AZS-AWF Kraków
Grażyna Syrek
Bogumiła Dzionsko
Halina Pilch
Janina Warunek
3:46,74
Chód na 10 km Katarzyna Radtke
Lechia Gdańsk
45:16 Marta Żukowska
Stal Społem Stalowa Wola
48:51 Monika Floryszczyk
Lechia Gdańsk
49:36
Skok wzwyż Iwona Kielan
RKS Łodź
1,88 Donata Wawrzyniak
SKLA Sopot
1,88 Katarzyna Majchrzak
AZS-AWF Gdańsk
1,88
Skok w dal Agata Karczmarek
Legia Warszawa
6,87 Małgorzata Sobczak
Bałtyk Gdynia
6,28 Joanna Kościelny
AKS Chorzów
6,23
Trójskok Urszula Włodarczyk
AZS-AWF Wrocław
13,44w Ilona Pazoła
Krokus Leszno
13,12w Małgorzata Sobczak
Bałtyk Gdynia
12,96w
Pchnięcie kulą Krystyna Danilczyk
Jagiellonia Białystok
18,18 Renata Katewicz
WLKS Siedlce
16,41 Katarzyna Żakowicz
Podlasie Białystok
15,68
Rzut dyskiem Renata Katewicz
WLKS Siedlce
63,78 Joanna Wiśniewska
Śląsk Wrocław
55,56 Marzena Wysocka
WLKS Siedlce
53,26
Rzut oszczepem Genowefa Patla
AZS-AWF Warszawa
58,06 Ewa Rybak
Skra Warszawa
53,72 Edyta Blauciak
Śląsk Wrocław
49,24

Biegi przełajowe[edytuj | edytuj kod]

66. mistrzostwa Polski w biegach przełajowych rozegrano 13 marca w Bydgoszczy. Kobiety rywalizowały na dystansie 5 km, a mężczyźni na 9 km.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg przełajowy (9 km) Krzysztof Bałdyga
Oleśniczanka
29:10 Piotr Gładki
Lechia Gdańsk
29:13 Artur Osman
Granat-Dami Skarżysko-Kamienna
29:25

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg przełajowy (5 km) Aniela Nikiel
Piast Cieszyn
18:17 Irena Czuta
Technik Komorno
18:19 Janina Malska
Kłos Olkusz
18:39

Maraton[edytuj | edytuj kod]

Maratończycy (mężczyźni i kobiety) rywalizowali 1 maja w Toruniu.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Maraton Janusz Wójcik
Kolejarz 24 Katowice
2:13:55 Bogdan Jarosz
Śląsk Wrocław
2:16:08 Wiesław Lenda
Amator Leszno
2:16:15

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Maraton Aniela Nikiel
Piast Cieszyn
2:37:07 Janina Malska
Kłos Olkusz
2:40:26 Wioletta Uryga
Górnik Polkowice
2:42:45

Chód na 5000 m kobiet i chód na 10 000 m mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa w chodzie na 5000 metrów kobiet i chodzie na 10 000 metrów mężczyzn (na bieżni) kobiet rozegrano 23 lipca w Sopocie.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Chód na 10 000 m Robert Korzeniowski
Wawel Kraków
39:00,14 Stanisław Stosik
Lechia Gdańsk
40:18,35 Jacek Müller
Lechia Gdańsk
41:49,42

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Chód na 5000 m Katarzyna Radtke
Lechia Gdańsk
21:05,53 Marta Żukowska
Stal Społem Stalowa Wola
22:53,00 Kazimiera Mosio
Sokół Mielec
23:20,16

Wieloboje[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa w dziesięcioboju mężczyzn i siedmioboju kobiet zostały rozegrane 20 i 21 sierpnia w Zielonej Górze.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Dziesięciobój Sebastian Chmara
Zawisza Bydgoszcz
7407 pkt. Maciej Chmara
Zawisza Bydgoszcz
7154 pkt. Robert Mańka
AZS-AWF Warszawa
7143 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Siedmiobój Elżbieta Rączka
UNTS Warszawa
5133 pkt. Izabela Wojszko
AZS-AWF Warszawa
5034 pkt. Katarzyna Dobija
AZS-AWF Kraków
4875 pkt.

Półmaraton[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Polski w półmaratonie rozegrano 27 sierpnia w Brzeszczach.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Półmaraton Mirosław Plawgo
Oleśniczanka
1:03:56 Piotr Prusik
Gwardia Olsztyn
1:04:10 Zbigniew Nadolski
Olimpia Poznań
1:04:20

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Półmaraton Izabela Zatorska
Krośnianka Krosno
1:14:16 Lidia Camberg
AZS-AWF Katowice
1:14:30 Marzanna Helbik
Kolejarz Katowice
1:14:34

Chód na 50 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Zawody mistrzowskie w chodzie na 50 kilometrów mężczyzn rozegrano 25 września w Zamościu.

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Chód na 50 km Sławomir Cielica
Agros Zamość
4:05:52 Krzysztof Krysiak
Flota Gdynia
4:15:39 Adam Urbanowski
Śląsk Wrocław
4:25:58

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Edycje mistrzostw Polski seniorów (pol.). Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. [dostęp 26 października 2014].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008. ISBN 978-83-61233-20-6.
  • Henryk Kurzyński, Leszek Luftman, Janusz Rozum, Maciej Rychwalski, Andrzej Socha: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1922-2011. Konkurencje kobiece. Bydgoszcz: Komisja Statystyczna PZLA, 2011. ISBN 978-83-934369-0-3.