Mistrzostwa Polski juniorów do lat 12 w szachach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mistrzostwa Polski juniorów do lat 12 w szachach – turnieje szachowe mające na celu wyłonienie medalistów mistrzostw Polski juniorów w kategorii do 12 lat, rozgrywane od 1989 r., choć pierwsze zawody w tej grupie wiekowej odbyły się rok wcześniej (nie były to jednak mistrzostwa oficjalne, tylko kwalifikacje do mistrzostw świata). Do 1990 r. w turniejach obowiązywał system kołowy, a od 1991 r. – system szwajcarski.

Medaliści mistrzostw Polski juniorów do 12 lat[edytuj]

Lp Rok Miasto Juniorzy Juniorki
1988 Piechowice
nieoficjalne
  1. Marcin Kamiński
  2. Michał Swół
  3. Jacek Dubiel
  1. Olimpia Bartosik
  2. Magdalena Kludacz
  3. Dorota Węcławska
1 1989 Piechowice
  1. Marcin Kamiński
  2. Robert Kempiński
  3. Grzegorz Protaziuk
  1. Hanna Jabłońska
  2. Beata Rusin
  3. Marta Zielińska
2 1990 Toruń
  1. Edward Łupkowski
  2. Tomasz Jakubowski
  3. Bartosz Soćko
  1. Monika Bobrowska
  2. Marta Zielińska
  3. Joanna Dworakowska
3 1991 Limanowa
  1. Łukasz Twardowski
  2. Maciej Nurkiewicz
  3. Rafał Drzazga
  1. Joanna Strojna
  2. Sylwia Romaszko
  3. Maja Izdebska
4 1992 Biała Podlaska
  1. Piotr Stefanek
  2. Łukasz Cyborowski
  3. Sławomir Burdziński
  1. Iweta Radziewicz
  2. Alina Tarachowicz
  3. Mariola Rutkowska
5 1993 Grudziądz
  1. Adam Dudziak
  2. Radosław Jedynak
  3. Marcin Szeląg
  1. Alina Tarachowicz
  2. Karolina Szymanowska
  3. Iweta Radziewicz
6 1994 Grudziądz
  1. Radosław Jedynak
  2. Krzysztof Gratka
  3. Marcin Szymański
  1. Angelina Wartecka
  2. Marta Samborska
  3. Mariola Brzezińska
7 1995 Nadole
  1. Marcin Szymański
  2. Marcin Mąka
  3. Krzysztof Jakubowski
  1. Małgorzata Szydłowska
  2. Hanna Hadryś
  3. Renata Bursa
8 1996 Żagań
  1. Kamil Mitoń
  2. Jerzy Owczarzak
  3. Bartłomiej Matlęga
  1. Justyna Skrochocka
  2. Maria Szymańska
  3. Elżbieta Balkiewicz
9 1997 Nadole
  1. Mateusz Bartel
  2. Grzegorz Gajewski
  3. Marcin Krysztofiak
  1. Elżbieta Balkiewicz
  2. Natalia Maszota
  3. Daria Pokojska
10 1998 Krynica Morska
  1. Radosław Wojtaszek
  2. Bartosz Machaj
  3. Michał Adamski
  1. Joanna Worek
  2. Dominika Hermanowicz
  3. Anna Kohut
11 1999 Wisła
  1. Jacek Stopa
  2. Radosław Wojtaszek
  3. Michał Adamski
  1. Jolanta Zawadzka
  2. Dominika Hermanowicz
  3. Dorota Czarnota
12 2000 Kołobrzeg
  1. Paweł Czarnota
  2. Michał Luch
  3. Piotr Brodowski
  1. Beata Andrejczuk
  2. Ewa Przeździecka
  3. Magdalena Kozak
13 2001 Kołobrzeg
  1. Tomasz Warakomski
  2. Jakub Masłowski
  3. Mateusz Bobula
  1. Hanna Leks
  2. Magdalena Matyszewska
  3. Katarzyna Radziewicz
14 2002 Kołobrzeg
  1. Jacek Tomczak
  2. Jakub Masłowski
  3. Arkadiusz Leniart
  1. Wiktoria Wierzbicka
  2. Maria Gościniak
  3. Wioletta Sobierska
15 2003 Wisła
  1. Arkadiusz Leniart
  2. Jakub Dudys
  3. Nikodem Gosławski
  1. Joanna Kasperek
  2. Jagoda Gołek
  3. Klaudia Kulon
16 2004 Kołobrzeg
  1. Zbigniew Strzemiecki
  2. Paweł Kowalczyk
  3. Marcin Sieciechowicz
  1. Klaudia Kulon
  2. Anna Warakomska
  3. Patrycja Łabędź
17 2005 Kołobrzeg
  1. Dariusz Świercz
  2. Michał Matuszewski
  3. Michał Janczarski
  1. Katarzyna Adamowicz
  2. Sara Kowalska
  3. Dominika Ostrowska
18 2006 Kołobrzeg
  1. Dariusz Świercz
  2. Kamil Dragun
  3. Marcin Krzyżanowski
  1. Luiza Tomaszewska
  2. Maria Leks
  3. Aleksandra Lach
19 2007 Ustroń
  1. Kamil Tomsia
  2. Jan Musiałkiewicz
  3. Kamil Dragun
  1. Aleksandra Lach
  2. Anna Iwanow
  3. Angelika Dziodzio
20 2008 Ustroń
  1. Kamil Tomsia
  2. Grzegorz Nasuta
  3. Kacper Zochowski
  1. Angelika Dziodzio
  2. Judyta Lachowicz
  3. Katarzyna Cyboran
21 2009 Łeba
  1. Jan-Krzysztof Duda
  2. Aleksander Kaczmarek
  3. Ryszard Eggink
  1. Kinga Pastuszko
  2. Katarzyna Murawko
  3. Aleksandra Dadełło
22 2010 Wisła
  1. Filip Delekta
  2. Piotr Śnihur
  3. Piotr Karpacz
  1. Mariola Woźniak
  2. Agnieszka Dmochowska
  3. Veronika Gažíková
23 2011 Mielno
  1. Mikołaj Winiarski
  2. Juliusz Pham
  3. Michał Wiśniewski
  1. Veronika Gažíková
  2. Martyna Konopacka
  3. Oliwia Kiołbasa
24 2012 Solina
  1. Kamil Kozioł
  2. Igor Janik
  3. Kacper Grela
  1. Julia Antolak
  2. Oliwia Kiołbasa
  3. Agata Dwilewicz
25 2013[1] Wałbrzych
  1. Szymon Gumularz
  2. Krzysztof Łukasiewicz
  3. Radosław Psyk
  1. Honorata Kucharska
  2. Alicja Śliwicka
  3. Joanna Kaczmarska
26 2014[2] Spała
  1. Paweł Teclaf
  2. Radosław Psyk
  3. Mikołaj Nowak
  1. Honorata Kucharska
  2. Pola Mościcka
  3. Joanna Święch
27 2015[3] Suwałki
  1. Paweł Teclaf
  2. Daniel Sanz Wawer
  3. Adam Kopaczewski
  1. Magdalena Harazińska
  2. Liwia Jarocka
  3. Maria Malicka

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

Bibliografia[edytuj]