Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2013
2012 2014
Data 21 – 25 marca 2013
Gospodarz Polska Wisła/ Kubalonka
Organizator PZN
Liczba konkurencji 8
Zwycięzcy
Sprint Polska Agnieszka Szymańczak

Polska Maciej Staręga
5/10 km Polska Agnieszka Szymańczak

Polska Jan Antolec
15/30 km Polska Sylwia Jaśkowiec

Polska Maciej Staręga
Sprint drużynowy Polska Paulina Maciuszek/Martyna Galewicz

Polska Jan Antolec/Patryk Chudoba

Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2013 – zawody w biegach narciarskich, które rozegrane zostały w dniach 21 marca – 25 marca 2013 roku na Kubalonka.

Organizatorami mistrzostw byli Polski Związek Narciarski (PZN) i Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski. Zawody rozegrane były na trasach biegowych COS Wisła. Funkcję delegata technicznego z ramienia PZN pełnił Wojciech Gawor, kierownikiem zawodów był Mirosław Gazurek, a sędzią głównym był Jacek Suszka.

Prawo startu w mistrzostwach Polski seniorów w konkurencjach biegowych mają zawodnicy posiadający aktualną II klasę sportową, jak również posiadający licencje zawodnicze, badania lekarskie i ubezpieczenie. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami NRS oraz Wytycznymi Sportowymi PZN na sezon 2012/2013.

W mistrzostwach Polski nie wystartowała Justyna Kowalczyk która w tym czasie rywalizowała w Pucharze Świata w biegach narciarskich 2012/2013 w szwedzkim Falun.

Terminarz[edytuj]

Data Godzina Konkurencja Gold medal icon.svg Złoto Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Brąz Źródło
21 marca 2013 09:00 CET Sprint stylem klasycznym kobiet Agnieszka Szymańczak Sylwia Jaśkowiec Justyna Mordarska [1]
21 marca 2013 Sprint stylem klasycznym mężczyzn Maciej Staręga Jan Antolec Sebastian Gazurek [2]
22 marca 2013 5 km stylem dowolnym kobiet Agnieszka Szymańczak Paulina Maciuszek Sylwia Jaśkowiec [3]
22 marca 2013 10 km stylem dowolnym mężczyzn Jan Antolec Paweł Klisz Maciej Staręga [4]
24 marca 2013 15 km stylem klasycznym kobiet Sylwia Jaśkowiec Paulina Maciuszek Emilia Romanowicz [5]
24 marca 2013 30 km stylem klasycznym mężczyzn Maciej Staręga Sebastian Gazurek Jan Antolec [6]
25 marca 2013 Sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet Martyna Galewicz/Paulina Maciuszek Beata Szymańczak/Agnieszka Szymańczak Natalia Grzebisz/Justyna Mordarska [7]
25 marca 2013 Sprint drużynowy stylem dowolnym mężczyzn Jan Antolec/Patryk Chudoba Sebastian Gazurek/Mateusz Ligocki Marcin Rzeszótko/Konrad Motor [8]

Wyniki[edytuj]

Sprint kobiet[edytuj]

21 marca 2013 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Agnieszka Szymańczak Finał
Silver medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec Finał
Bronze medal icon.svg Justyna Mordarska Finał
4. Natalia Grzebisz Finał
5. Marcela Marcisz 1/2 finału
6. Emilia Romanowicz 1/2 finału
7. Anna Staręga 1/2 finału
8. Magdalena Kozielska 1/2 finału
9. Dominika Hulawy 1/4 finału
10. Anna Pradziad 1/4 finału
11. Aleksandra Plich 1/4 finału
12. Dominika Bielecka 1/4 finału

Sprint mężczyzn[edytuj]

21 marca 2013 r.

Pozycja Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Maciej Staręga Finał
Silver medal icon.svg Jan Antolec Finał
Bronze medal icon.svg Sebastian Gazurek Finał
4. Mateusz Ligocki Finał
5. Patryk Chudoba Finał
6. Dawid Bril Finał
7. Paweł Klisz 1/2 finał
8. Patrycjusz Polok 1/2 finał
9. Daniel Iwanowski 1/2 finał
10. Marcin Rzeszótko 1/2 finał
11. Jakub Twardowski 1/2 finał
12. Sven Rakoszek 1/2 finał

Bieg na 5 km kobiet[edytuj]

22 marca 2013 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Agnieszka Szymańczak 14:03,4 min
Silver medal icon.svg Paulina Maciuszek 14:05,5 min +2,1 s
Bronze medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec 14:13,8 min +10,4 s
4. Marcela Marcisz 14:27,2 min +23,8 s
5. Martyna Galewicz 14:50,3 min +46,9 s
6. Anna Staręga 14:56,8 min +53,4 s
7. Marzena Maciulewicz 15:09,6 min 1:06,2 min
8. Emilia Romanowicz 15:10,0 min +1:06,6 min
9. Justyna Mordarska 15:10,9 min +1:07,5 min
10. Magdalena Kozielska 15:12,8 min +1:09,4 min

Bieg na 10 km mężczyzn[edytuj]

22 marca 2013 r.

Pozycja Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Jan Antolec 26:08,8 min
Silver medal icon.svg Paweł Klisz 26:28,7 min +19,9 s
Bronze medal icon.svg Maciej Staręga 26:51,2 min +42,4 s
4. Mateusz Ligocki 27:14,0 min +1:05,2 min
5. Sebastian Gazurek 27:17,9 min +1:09,1 min
6. Marcin Rzeszótko 27:26,4 min +1:17,6 min
7. Dominik Bury 27:34,5 min +1:25,7 min
8. Bogusław Gracz 27:55,2 min +1:46,4 min
9. Bartłomiej Rucki 27:56,1 min +1:47,3 min
10. Krzysztof Kukuczka 28:08,9 min +2:00,1 min

Bieg na 15 km kobiet[edytuj]

24 marca 2013 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec 47:06,8 min
Silver medal icon.svg Paulina Maciuszek 47:24,4 min +17,6 s
Bronze medal icon.svg Emilia Romanowicz 48:06,0 min +59,2 s
4. Magdalena Kozielska 48:06,9 min +1:00,1 min
5. Anna Staręga 48:08,1 min +1:01,3 min
6. Marcela Marcisz 48:31,3 min +1:24,5 min
7. Martyna Galewicz 49:10,4 min +2:03,6 min
8. Marzena Maciulewicz 49:24,9 min +2:18,1 min
9. Dominika Bielecka 52:38,0 min +5:31,2 min
10. Dominika Hulawy 53:05,4 min +5:58,6 min

Bieg na 30 km mężczyzn[edytuj]

24 marca 2013 r.

Pozycja Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Maciej Staręga 1:24:50,0 h
Silver medal icon.svg Sebastian Gazurek 1:25:04,5 h +14,5 s
Bronze medal icon.svg Jan Antolec 1:25:35,4 h +45,4 s
4. Paweł Klisz 1:26:40,1 h +1:50,1 min
5. Bogusław Gracz 1:26:58,4 h +2:08,4 min
6. Konrad Motor 1:28:48,3 h +3:58,3 min
7. Marcin Rzeszótko 1:28:54,4 h +4:04,4 min
8. Patryk Chudoba 1:29:11,9 h +4:21,9 min
9. Mariusz Dziadkowiec Michoń 1:31:27,4 h +6:37,4 min
10. Robert Faron 1:31:54,3 h +7:04,3 min

Sprint drużynowy kobiet[edytuj]

25 marca 2013 r.

Pozycja Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg Martyna Galewicz/Paulina Maciuszek 22:10,46 min
Silver medal icon.svg Beata Szymańczak/Agnieszka Szymańczak 22:49,25 min +38,79 s
Bronze medal icon.svg Natalia Grzebisz/Justyna Mordarska 22:55,25 min +44,79 s
4. Aleksandra Prekurat/Anna Staręga 23:42,30 min +1:31,84 min
5. Monika Długa/Marcela Marcisz 23:42,43 min +1:31,97 min
6. Anna Kalina/Marzena Maciulewicz 24:02,00 min +1:51,54 min
7. Magdalena Kozielska/Joanna Rysula 24:11,08 min +2:00,62 min
8. Emilia Romanowicz/Justyna Jakubik 25:17,14 min +3:06,68 min
9. Andżelika Szyszka/Małgorzata Szczyrba 26:20,23 min +4:09,77 min
10. Anna Bielecka/Kataryna Iskra 27:10,55 min +5:00,09 min

Sprint drużynowy mężczyzn[edytuj]

25 marca 2013 r.

Pozycja Zawodnicy Czas Strata
Gold medal icon.svg Patryk Chudoba/Jan Antolec 19:11,00 min
Silver medal icon.svg Sebastian Gazurek/Mateusz Ligocki 19:12,35 min +1,35 s
Bronze medal icon.svg Marcin Rzeszótko/Konrad Motor 19:12.66 min +1,66 s
4. Damian Duk/Maciej Staręga 20:14,09 min +1:03,09 min
5. Norbert Bil/Dawid Bril 20:14,50 min +1:03,50 min
6. Norbert Maciulewicz/Klaudiusz Kogut 20:23,23 min +1:12,23 min
7. Krzysztof Kukuczka/Bartłomiej Rucki 20:30,45 min +1:19,45 min
8. Bogusław Gracz/Robert Faron 20:30,99 min +1:19,99 min
9. Daniel Iwanowski/Andrzej Honczar 21:01,16 min +1:50.16 min
10. Andrzej Pradziad/Mateusz Trebunia 22:20,02 min +3:09,02 min

Przypisy

Bibliografia[edytuj]