Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2019
2018 2020
Data 9–10 marca 2019,
28-31 marca 2019
Gospodarz Polska Wisła (Kubalonka),
Szklarska Poręba (Jakuszyce)
Organizator PZN
Zwycięzcy
Sprint Polska Monika Skinder

Polska Maciej Staręga
10/15 km Polska Izabela Marcisz

Polska Dominik Bury
15/30 km Polska Justyna Kowalczyk

Polska Dominik Bury
Sprint drużynowy Polska Paweł Klisz/
Maciej Staręga

Polska Urszula Łętocha/Weronika Kaleta
Sztafeta Polska LKS Markam Wiśniowa Osieczany/
UKS Rawa Siedlce

Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2019 – zawody w biegach narciarskich, które zostaną rozegrane w dniach 9-10 marca 2019. Pierwsza część Mistrzostw została rozegrana w Wiśle.

Organizatorami mistrzostw byli Polski Związek Narciarski (PZN) i Śląsko Beskidzki Związek Narciarski.

Konkursy rozegrane w dniach 9–10 marca były jednocześnie zawodami Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup. Startowali w nich także przedstawiciele innych krajów: Czech i Słowacji.

Prawo startu w mistrzostwach Polski seniorów w konkurencjach biegowych mieli zawodnicy posiadający aktualną II klasę sportową, jak również posiadający licencje zawodnicze, badania lekarskie i ubezpieczenie. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami NRS oraz Wytycznymi Sportowymi PZN na sezon 2018/2019.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Godzina Konkurencja Gold medal icon.svg Złoto Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Brąz Źródło
9 marca 2019 Wisła 11:00 CET Sprint stylem klasycznym kobiet Monika Skinder Izabela Marcisz Eliza Rucka [1]
9 marca 2019 Sprint stylem klasycznym mężczyzn Maciej Staręga Dominik Bury Kamil Bury [2]
10 marca 2019 9:30 CET 10 km stylem dowolnym kobiet Izabela Marcisz Magdalena Kobielusz Agata Warło [3]
10 marca 2019 10:30 CET 15 km stylem dowolnym mężczyzn Dominik Bury Mariusz Michałek Mateusz Chowaniak [4]
28 marca 2019 Szklarska Poręba CET Sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet LKS Markam Wiśniowa Osieczany I MKS Istebna LKS Witów SKI Mszana Górna [5]
28 marca 2019 CET Sprint drużynowy stylem dowolnym mężczyzn UKS Rawa Siedlce I MKS Istebna AZS-AWF Katowice I [6]
29 marca 2019 CET Sztafeta 4×5 km kobiet LKS Markam Wiśniowa Osieczany LKS Witów SKI Mszana Górna 1 UKS Rawa Siedlce [7]
29 marca 2019 CET Sztafeta 4×7,5 km mężczyzn UKS Rawa Siedle 1 UKS Regle Kościelisko AZS-AWF Katowice [8]
31 marca 2019 CET 15 km stylem klasycznym kobiet Justyna Kowalczyk Urszula Łętocha Weronika Kaleta [9]
31 marca 2019 CET 30 km stylem klasycznym mężczyzn Dominik Bury Maciej Staręga Jan Antolec [10]

Wyniki Kobiet[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wisła 9 marca 2019 r.

Pozycja Zawodniczka Czas
1./– Słowacja Alena Procházková Finał
2./Gold medal icon.svg Polska Monika Skinder Finał
3./Silver medal icon.svg Polska Izabela Marcisz Finał
4./Bronze medal icon.svg Polska Eliza Rucka Finał
5./4. Polska Agata Warło Finał
6./5. Polska Magdalena Kobielusz Finał
7./6. Polska Marcelina Wojtyła 1/2 finału
8./7. Polska Ewelina kołodziej 1/2 finału
9./8. Polska Klaudia Kołodziej 1/2 finału
10./9. Polska Karolina Kukuczka 1/2 finału
11./10. Polska Anna Berezecka 1/2 finału
12./11. Polska Kamila Gąsienica 1/2 finału

10 km[edytuj | edytuj kod]

Wisła 23 marca 2018 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Polska Izabela Marcisz 28:08,7
2./- Słowacja Alena Procházková 29:29,1 +1:20,4
3./Silver medal icon.svg Polska Magdalena Kobielusz 29:57,0 +1:48,3
4./Bronze medal icon.svg Polska Agata Warło 30:20,4 +2:11,7
5./4. Polska Marcelina Wojtyła 31:44,1 +3:35,4
6./5. Polska Monika Skinder 32:00,6 +3:51,9
7./6. Polska Karolina Kukuczka 32:11,2 +4:02,5
8./7. Polska Ewelina Kołodziej 33:22,7 +5:14,0
9./8. Polska Sonia Miczołek 33:40,1 +5:31,4
10./9. Polska Klaudia Kołodziej 34:13,8 +6:05,1

Sprint drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Szklarska Poręba 28 marca 2019 r.

Pozycja Klub Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg LKS Markam Wiśniowa Osieczany 1 Urszula Łętocha
Weronika Kaleta
24:01,26 min
Silver medal icon.svg MKS Istebna Karolina Kukuczka
Marcelina Wojtyła
25:55,07 min
Bronze medal icon.svg LKS Witów SKI Mszana Górna Ewelina Kołodziej
Klaudia Kołodziej
26:32,54 min
4. LKS Markam Wiśniowa Osieczany II Iwona Piekarz
Karolina Kaleta
26:57,38 min
5. MKS Halicz Ustrzyki Dolne Luiza Motyka
Andżelika Szyszka
27:12,29 min
6. NKS Trójwieś Beskidzka Agata Warło
Ewa Gazur
28:01,26 min
7. UKS Rawa Siedlce 1 Joanna Bronisz
Justyna Stefaniuk
28:35,04 min
8. MKS Karkonosze 2 Aleksandra Mikołajczyk
Natalia Wysocka
29:38,28 min
9. UKS Rawa Siedlce 2 Monika Sołoniewicz
Anna Bielecka
30:14,58 min
10. MKS Karkonosze 1 Kinga Mareczek
Róża Łyjak
31:25,17 min

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Szklarska Poręba 29 marca 2018 r.

Pozycja Klub Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg LKS Markam Wiśniowa Osieczany
Urszula Łętocha
Iwona Piekarz
Weronika Kaleta
Karolina Kaleta
1:16:20,08 h
17:09,54 min
21:50,88 min
17:30,92 min
19:48,74 min
Silver medal icon.svg LKS Witów SKI Mszana Górna 1
Magdalena Murzyn
Klaudia Kołodziej
Julia Demkowska
Ewelina Kołodziej
1:21:02,47 h
20:56,26 min
20:20,56 min
20:19,24 min
19:26,47 min
Bronze medal icon.svg UKS Rawa Siedlce
Joanna Bronisz
Anna Bielecka
Justyna Stefaniuk
Anna Staręga
1:24:34,75 h
21:17,44 min
22:42,08 min
19:58,87 min
20:36,36 min
4. MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Oliwia Buśko
Andżelika Szyszka
Luiza Motyka
Emilia Kwaśnik
1:25:19,72 h
21:03,69 min
19:26,02 min
21:35,59 min
23:14,42 min
5. MKS Karkonosze
Natalia Wysocka
Jagienka Czubernat
Aleksandra Mikołajczyk
Róża Łyjak
1:30:14,18 h
21:09,46 min
23:14,10 min
22:21,46 min
23:29,16 min
6. LKS Witów SKI Mszana Górna 2
Aleksandra Kołodziej
Justyna Śliwa
Gabriela Dawiec
Edyta Zięba
1:38:31,52 h
22:21,83 min
25:46,70 min
22:04,97 min
28:18,02 min

15 km[edytuj | edytuj kod]

Szklarska Poręba 31 marca 2019 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Polska Justyna Kowalczyk 43:16,03 min
Silver medal icon.svg Polska Urszula Łętocha 46:26,52 min +3:09,49 min
Bronze medal icon.svg Polska Weronika Kaleta 49:10,98 min +5:54,95 min
4. Polska Agata Warło 49:32,26 min +6:16,23 min
5. Polska Magdalena Kobielusz 48:27,5 min +7:24,05 min
6. Polska Marcelina Wojtyła 52:47,46 min +9:31,43 min
7. Polska Andżelika Szyszka 54:16,89 min +11:00,86 min
8. Polska Klaudia Kołodziej 58:03,43 min +14:47,40 min
9. Polska Anna Żółtak 1:01:58,68 h +18:42,65 min
10. Polska Anna Bielecka 1:03:27,85 h +20:11,82 min

Wyniki Mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wisła 9 marca 2019 r.

Pozycja Zawodniczka Czas
Gold medal icon.svg Polska Maciej Staręga Finał
Silver medal icon.svg Polska Dominik Bury Finał
Bronze medal icon.svg Polska Kamil Bury Finał
4. Polska Łukasz Bachleda Finał
5. Polska Robert Bugara Finał
6. Polska Krzysztof Małkiński Finał
7. Polska Sebastian Bryja 1/2 finału
8. Polska Arkadiusz Posiadała 1/2 finału
9. Polska Piotr Sobiczewski 1/2 finału
10. Polska Wiktor Czaja 1/2 finału
11. Polska Michał Boreczek 1/2 finału
12. Polska Bartosz Cielniak 1/2 finału

15 km[edytuj | edytuj kod]

Wisła 23 marca 2018 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Polska Dominik Bury 38:50,6
Silver medal icon.svg Polska Mariusz Michałek 42:04,9 +3:14,3
Bronze medal icon.svg Polska Mateusz Chowaniak 42:05,5 +3:15,9
4. Polska Marcin Rzeszótko 43:55,5 +5:04,9
5. Polska Krzysztof Małkiński 44:51,1 +6:00,5
6. Polska Wiktor Czaja 45:30,7 +6:40,1
7. Polska Michał Boreczek 45:44,3 +6:53,7
8. Polska Piotr Sobiczewski 45:48,6 +6:58,0
9. Polska Łukasz Bachleda 45:51,6 +7:01,0
10. Polska Łukasz Marmoł 46:17,2 +7:26,6

Sprint drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Szklarska Poręba 28 marca 2019 r.

Pozycja Klub Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg UKS Rawa Sieldce 1 Paweł Klisz
Maciej Staręga
20:12,97 min
Silver medal icon.svg MKS Istebna Dominik Bury
Kamil Bury
20:22,82 min
Bronze medal icon.svg AZS-AWF Katowice 1 Kacper Antolec
Jan Antolec
20:58,09 min
4. UKS Regle Kościelisko Robert Bugara
Sebastian Bryja
22:03,38 min
5. MKS Karkonosze 1 Michał Boreczek
Michał Skowron
23:03,00 min
6. UKS Rawa Siedlce 2 Maciej Krajcer
Piotr Sobiczewski
23:05,93 min
7. UKS Rawa Sieldce 4 Michał Okniński
Daniel Iwanowski
23:49,00 min
8. AZS-AWF Katowice 2 Mateusz Szczotka
Wojciech Pelczar
24:13,15 min
9. UKS Rawa Sieldce 3 Kacper Pietrak
Arkadiusz Posiadała
25:21,74 min
10. MKS Karkonosze 2 Denis Gawlik
Maciej Zdziechowski
26:24,59 min

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Szklarska Poręba 29 marca 2019 r.

Pozycja Klub Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg UKS Rawa Siedlce 1
Daniel Iwanowski
Maciej Staręga
Piotr Sobiczewski
Paweł Klisz
1:36:24,31 h
24:23,92 min
23:24,22 min
24:55,34 min
23:40,83 min
Silver medal icon.svg UKS Regle Kościelisko
Robert Bugara
Mateusz Chowaniak
Marcin Rzeszótko
Łukasz Bachleda
1:38:09,97 h
24:06,43 min
23:49,40 min
24:20,69 min
25:53,45 min
Bronze medal icon.svg AZS-AWF Katowice
Jan Antolec
Dawid Bril
Wojciech Pelczar
Kacper Antolec
1:40:29,97 h
23:05,64 min
27:30,13 min
25:46,49 min
24:07,71 min
4. MKS Karkonosze
Maciej Zdziechowski
Michał Skowron
Adrian Cheba
Michał Boreczek
1:50:36,50 h
27:19,70 min
24:25,08 min
30:12,08 min
28:19,64 min
5. UKS Rawa Siedlce 2
Arkadiusz Posiadała
Kacper Pietrak
Michał Okniński
Maciej Krajcer
1:59:20,63 h
27:04,59 min
32:35,86 min
29:50,38 min
29:49,80 min

30 km[edytuj | edytuj kod]

Szklarska Poręba 31 marca 2019 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Polska Dominik Bury 1:22:06,19 h
Silver medal icon.svg Polska Maciej Staręga 1:22:30,47 h +24,28 s
Bronze medal icon.svg Polska Jan Antolec 1:22:35,33 h +29,14 s
4. Polska Paweł Klisz 1:22:58,98 h +52,79 s
5. Polska Mateusz Chowaniak 1:25:21,98 h +3:15,79 min
6. Polska Michał Skowron 1:27:04,23 h +4:58,04 min
7. Polska Mateusz Haratyk 1:31:46,85 h +9:40,66 min
8. Polska Bogusław Gracz 1:33:27,95 h +11:21,76 min
9. Polska Wojciech Pelczar 1:34:14,90 h +12:08,71 min
10. Polska Robert Paszkiewicz 1:47:50,39 h +25:44,20 min

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]