Mistrzostwa Polski w Curlingu 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

5. Mistrzostwa Polski w Curlingu odbyły się w 3 częściach i wyłoniły mistrzów Polski.

Wszystkie etapy mistrzostw rozgrywano w Gliwicach na lodowisku Tafla.

Decyzja Polskiego Związku Curlingu[edytuj | edytuj kod]

Podczas posiedzenia zarządu Polskiego Związku Curlingu w dniu 14 lutego 2008 (podczas trwania mistrzostw) jednomyślnie postanowiono, że impreza mistrzostw Polski nie wyłania reprezentacji na mistrzostwa Europy. Do wyboru reprezentantów kraju posłuży jesienny turniej kwalifikacyjny, w którym występować będą 4 najlepsze drużyny mistrzostw Polski. Decyzja ta wywołała w polskim społeczeństwie curlingowym wiele dyskusji i sprzeciwów ze strony klubów.

Harmonogram[edytuj | edytuj kod]

Kobiety Mężczyźni
Eliminacje 29 lutego-2 marca 2008 2-3 lutego 2008
Turniej finałowy nierozgrywane 29 lutego-2 marca 2008
Finał 28-30 marca 2008

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Turniej eliminacyjny zostrał rozegrany w dniach 29 lutego-2 marca. 10 drużyn podzielono na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Po rozegraniu tej fazy dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup rywalizowały w rundzie play-off. Spotkały się tam odpowiednio drużyny z miejsc 1. i 2. AZS PŚ Gliwice Dzwoneczki pokonały sopocianki 9:4 i zapewniły sobie występ w finałach MP. Sopot Curling Club Wa ku'ta „Kornwalijki” spotkał się z AZS Chili Łódź I (wcześniej wygrał mecz z ŚKC MOC Team Katowice 9:7), gdzie ponownie mógł wywalczyć awans do finałów. Mecz ten zakończył się wygraną AZS Chili Łódź I 5:3.

Tabela końcowa
# Drużyna
1 AZS PŚ Gliwice Dzwoneczki
2 AZS Chili Łódź I
3 Sopot Curling Club Wa ku'ta „Kornwalijki”
4 ŚKC MOC Team Katowice
5 RKC Curlik Ruda Śląska
6 MAGiK Media CC Warszawa
7 AZS PŚ Gliwice Studentki
8 ŚKC Loro Cinque Katowice
9 AZS Chili Łódź II
10 Poznański KC

Finał[edytuj | edytuj kod]

W finałach wystąpią 4 najlepsze drużyny Mistrzostw Polski 2007 oraz 2 drużyny, które wywalczyły awans w eliminacjach.

Uczestniczki[edytuj | edytuj kod]

Drużyna
AZS Gliwice Dzwoneczki Elżbieta Ran, Joanna Sowińska, Magdalena Dumanowska, Dominika Łasak, Joanna Waryszak
Chili AZS Łódź Zamieć Justyna Matusiak, Adela Walczak, Zuzanna Rybicka, Aleksandra Weremczuk
Cocktail CCC Warszawa Magdalena Dobiszewska, Katarzyna Selwant, Anna Fijałkowska, Krystyna Beniger, Agnieszka Marzęcka
Media CC Warszawa Marta Szeliga-Frynia, Katarzyna Wicik, Agnieszka Ogrodniczek, Marianna Das, Maria Kluś
RKC Ruda Śląska Toxic Magdalena Muskus, Magdalena Szyszko, Magdalena Jagielska, Barbara Karwat
ŚKC Spark Katowice Justyna Zalewska, Joanna Warot, Patrycja Mach, Katarzyna Dołęga

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]
# Drużyna TK[a]
1 RKC Ruda Śląska Toxic Tak
2 Media CC Warszawa
3 ŚKC Spark Katowice
4 AZS Gliwice Dzwoneczki
5 Cocktail CCC Warszawa Nie
6 Chili AZS Łódź Zamieć
Finał[edytuj | edytuj kod]

30 marca, 15:00

Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Media CC Warszawa 1 0 1 0 3 0 0 1 1 x 7
KC Ruda Śląska Toxic 0 2 0 4 0 3 1 0 0 x 10
2-3[edytuj | edytuj kod]

30 marca, 8:15

ŚKC Katowice Spark 6:9 RKC Ruda Śl. Toxic
4-5[edytuj | edytuj kod]

30 marca, 11:15

CCC Warszawa Cocktail 4:8 AZS PŚ Gliwice Dzwoneczki
Klasyfikacja po Round-Robin[edytuj | edytuj kod]
# Drużyna Wygranych Przegranych
1 Media CC Warszawa 4 1
2 ŚKC Spark Katowice 4 1
3 RKC Ruda Śląska Toxic 3 2
4 Cocktail CCC Warszawa 2 3
5 AZS Gliwice Dzwoneczki 2 3
6 Chili AZS Łódź Zamieć 0 5
Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

27 marca, 20:00

ŚKC Katowice Spark
8:7
AZS PŚ Gliwice Dzwoneczki
AZS Chili Łódź Zamieć
3:9
Media CC Warszawa
CCC Warszawa Cocktail
2:12
RKC Ruda Śl. Toxic
Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

28 marca, 11:30

RKC Ruda Śl. Toxic
7:4
Media CC Warszawa
AZS PŚ Gliwice Dzwoneczki
6:7
CCC Warszawa Cocktail
AZS Chili Łódź Zamieć
5:9
ŚKC Katowice Spark
Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

28 marca, 18:30

ŚKC Katowice Spark
11:5
RKC Ruda Śl. Toxic
CCC Warszawa Cocktail
7:8
Media CC Warszawa
AZS PŚ Gliwice Dzwoneczki
9:8
AZS Chili Łódź Zamieć
Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

29 marca, 10:45

CCC Warszawa Cocktail
7:3
AZS Chili Łódź Zamieć
AZS PŚ Gliwice Dzwoneczki
7:5
RKC Ruda Śl. Toxic
ŚKC Katowice Spark
0:10
Media CC Warszawa
Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

29 marca, 17:45

AZS PŚ Gliwice Dzwoneczki
3:8
Media CC Warszawa
ŚKC Katowice Spark
10:5
CCC Warszawa Cocktail
RKC Ruda Śl. Toxic
7:3
AZS Chili Łódź Zamieć

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

W turnieju eliminacyjnym rozgrywanym w dniach 2-3 lutego udział wzięło 24 drużyny. Zostały one podzielone na 3 grupy gdzie grano uproszczonym systemem szwajcarskim. 7 najlepszych drużyn awansowało do turnieju finałowego.

Tabela końcowa
# Drużyna
1 Media Curling Club
2 Karkonoski Klub Curlingowy
3 City Curling Club Yeti
4 AZS PŚ Gliwice Smok i jego Wesoła Kompanija
5 Rudzki Klub Curlingowy Curlik
6 Krakowski Klub Curlingowy I
7 Rudzki Klub Curlingowy Curlik Curlik Seniores Priores
8 Krakowski Klub Curlingowy II
9 City Curling Club Warszawa
10 AZS PŚ Gliwice SWSS
11 AZS Chili Łódź I
12 Śląski Klub Curlingowy Marlex Team
13 Śląski Klub Curlingowy Fatality
14 AZS PŚ Gliwice RT3M
15 AZS Chili Łódź III
16 Curling Klub Nikifor Kanalie
17 AZS Chili Łódź IV
18 Gdańsk Curling Club
19 AZS PŚ Gliwice Poślizg
20 Zielonogórski Klub Curlingowy
21 AZS PŚ Gliwice Drink Team
22 AZS PŚ Gliwice Plan C
23 AZS PŚ Gliwice Signum
24 AZS Chili Łódź II

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Turniej finałowy rozegrany będzie między 29 lutego a 2 marca. Udział w nim weźmie 7 najlepszych drużyn z eliminacji oraz 5 najlepszych drużyn z Mistrzostw Polski 2007.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Drużyna
Śląski Klub Curlingowy Śląskie Kamole
Śląski Klub Curlingowy Chec Sport
Media Curling Club
Media Curling Club GPW
Media Curling Club Polaris
SCC Wa'ku'ta Blues Brothers
Karkonoski Klub Curlingowy
City Curling Club Yeti
AZS PŚ Gliwice Smok i jego Wesoła Kompanija
Rudzki Klub Curlingowy Curlik
Krakowski Klub Curlingowy I
Rudzki Klub Curlingowy Curlik Curlik Seniores Priores
Podział na grupy
A B
AZS PŚ Gliwice Smok i Jego Wesoła Kompanija KKC Kraków I
CCC Warszawa Team Yeti KKC Piechowice
MCC Warszawa KNB MCC Warszawa
RKC Curlik Ruda Śląska Seniores Priores MCC Warszawa Polaris
SCC Wa ku'ta Sopot Blues Brothers RKC Curlik Ruda Śląska
ŚKC Katowice Śląskie Kamole RKC Ruda Śląska ChecSport Team

W każdej grupie grano systemem każdy z każdym, po rozegraniu wszystkich meczów na podstawie bilansu wygranych/przegranych ustalono tabelkę i do następnej fazy mistrzostw przechodziły 4 najlepsze zespoły z grupy.

Finał[edytuj | edytuj kod]

W ostatnim etapie mistrzostw zagra 8 najlepszych drużyn z fazy turnieju finałowego. Rywaliować będzie każdy z każdym, przy czym jeśli w poprzedniej części zawodów obie drużyny spotkały się, to teraz nie rozgrywają spotkania. Wobec tego już przed rozpoczęciem finałów drużyny są klasyfikowane na odpowiednich miejscach.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Drużyna
KKC Piechowice Przemysław Boszczyk, Witold Abramowicz, Dorian Łebzuch, Kamil Wachulak, Mirosław Wachulak
Media CC KNB Arkadiusz Detyniecki, Rymwid Błaszczak, Lech Molski, Grzegorz Korczyński, Łukasz Krych
Media CC Polaris Krzysztof Kowalski, Bartosz Klimas, Przemysław Stachura, Wojciech Woyda
RKC Curlik Ruda Śląska Waldemar Ząbczyk, Wojciech Bekierz, Jakub Chęć, Daniel Rzymanek, Jakub Schierle
RKC Curlik Ruda Śląska Chec Sport Maciej Cesarz, Maciej Cylupa, Ziemowit Ostrowski, Adam Sterczewski, Tomasz Kierzkowski
RKC Curlik Ruda Śląska Seniores Priores Sławomir Deroń, Łukasz Piworowicz, Paweł Detko, Michał Niemiec, Krzysztof Niemiec
SCC Wa ku'ta Blues Brothers Tomasz Cierkowski, Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Szymon Błaszkowski, Bartosz Sitkiewicz
ŚKC Śląskie Kamole Damian Herman, Piotr Podgórski, Krzysztof Beck, Krzysztof Bąk, Tomasz Sapiński

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]
# Drużyna TK[a]
1 Media Warszawa CC KNB Tak
2 SCC Wa ku'ta Blues Brothers
3 MCC Warszawa Polaris
4 KKC Piechowice
5 RKC Curlik Ruda Śląska Chec Sport Nie
6 ŚKC Śląskie Kamole
7 RKC Curlik Ruda Śląska
8 RKC Curlik Ruda Śląska Seniores Priores
Finał[edytuj | edytuj kod]

30 marca, 15:00

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
SCC Wa ku'ta Blues Brothers 0 0 1 0 2 1 0 0 0 1 5
Media CC Warszawa KNB * 1 1 0 3 0 0 0 2 1 0 8
Mały finał[edytuj | edytuj kod]

30 marca, 15:00

Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
KKC Piechowice * 1 0 3 0 0 1 0 0 2 0 0 7
Media CC Warszawa Polaris 0 1 0 1 1 0 1 1 0 2 1 8
2-3[edytuj | edytuj kod]

30 marca, 08:15

KKC Piechowice 2:10 Media CC Warszawa KNB
4-5[edytuj | edytuj kod]

30 marca, 11:15

Media CC Warszawa Polaris 12:4 RKC Ruda Śląska Chec Sport
6-7/8[edytuj | edytuj kod]

30 marca, 11:15

ŚKC Katowice Śląskie Kamole 6:5 RKC Ruda Śląska
7-8[edytuj | edytuj kod]

30 marca, 08:15

RKC Curlik Ruda Śląska Seniores Priores 3:8 ŚKC Katowice Śląskie Kamole
Klasyfikacja po Round-Robin[edytuj | edytuj kod]
# Drużyna Wygranych Przegranych
1 SCC Wa ku'ta Blues Brothers 6 1
2 Media CC KNB 6 1
3 KKC Piechowice 5 2
4 RKC Curlik Ruda Śląska Chec Sport 5 2
5 MCC Warszawa Polaris 5 2
6 RKC Curlik Ruda Śląska 3 4
7 RKC Curlik Ruda Śląska Seniores Priores 1 6
8 ŚKC Śląskie Kamole 1 6
Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

28 marca, 08:30

SCC Wa ku'ta Blues Brothers
6:2
RKC Ruda Śląska
KKC Piechowice
12:3
ŚKC Katowice Śląskie Kamole
Media CC Warszawa KNB
3:8
Media CC Warszawa Polaris
RKC Ruda Śląska Chec Sport
6:1
RKC Curlik Ruda Śląska Seniores Priores
Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

28 marca, 15:30

RKC Curlik Ruda Śląska Seniores Priores
1:12
Media CC Warszawa Polaris
ŚKC Katowice Śląskie Kamole
4:6
RKC Ruda Śląska
SCC Wa ku'ta Blues Brothers
7:4
KKC Piechowice
Media CC Warszawa KNB
9:5
RKC Ruda Śląska Chec Sport
Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

29 marca, 08:00

KKC Piechowice 4:6 Media CC Warszawa KNB
SCC Wa ku'ta Blues Brothers 3:5 RKC Ruda Śląska Chec Sport
Media CC Warszawa Polaris 1:9 ŚKC Katowice Śląskie Kamole
RKC Curlik Ruda Śląska Seniores Priores 6:7 RKC Ruda Śląska
Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

29 marca, 14:30

RKC Ruda Śląska Chec Sport 5:2 ŚKC Katowice Śląskie Kamole
Media CC Warszawa KNB 8:3 RKC Ruda Śląska
KKC Piechowice 8:4 RKC Curlik Ruda Śląska Seniores Priores
SCC Wa ku'ta Blues Brothers 2:13 Media CC Warszawa Polaris
Klasyfikacja po turnieju finałowym[edytuj | edytuj kod]
Drużyna Wygranych Przegranych
KKC Piechowice 3 0
SCC Wa ku'ta Blues Brothers 3 0
Media CC KNB 2 1
RKC Curlik Ruda Śląska Chec Sport 2 1
MCC Warszawa Polaris 1 2
RKC Curlik Ruda Śląska Seniores Priores 1 2
RKC Curlik Ruda Śląska 0 3
ŚKC Śląskie Kamole 0 3

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]