Mitch Miller

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mitch Miller
Ilustracja
Imię i nazwisko Mitchell William Miller
Data i miejsce urodzenia 4 lipca 1911
Nowy Jork, USA
Data i miejsce śmierci 31 lipca 2010
Nowy Jork, USA
Instrumenty Rożek angielski, obój, śpiew
Gatunki Tradycyjny POP
Aktywność 1940" - 1960"

Mitchell William "Mitch" Miller - (ur. 4 lipca 1911 - zm. 31 lipca 2010)[1] amerykański muzyk, śpiewak, dyrygent i producent muzyczny. Miller był jednym z najbardziej wpływowych postaci w amerykańskiej muzyki popularnej w latach 50. XX wieku i początku lat 60. XX wieku. Ukończył Eastman School of Music University of Rochester na początku 1930 roku. Miller rozpoczął swoją karierę muzyczną grając na oboju i rożku angielskim, ale jest pamiętany jako dyrygent, reżyser i dyrektor nagrań.

Życie prywatne[edytuj]

Mitch Miller urodził się w Nowym Jorku, 4 lipca 1911 r., w rodzinie żydowskiej. Jego matką była Hinda Rosenblum Miller, krawcowa, a jego ojciec, Abram Calmen Miller, rosyjsko-żydowskim imigrantem. Miał czworo rodzeństwa, dwoje z nich, Leon i Józefa, przeżyło go[2].

Był żonaty przez sześćdziesiąt pięć lat. Miał dwie córki - Andreę Miller i Margaretę Miller Reuther, syna - Mitchella "Mike" Millera, dwóch wnuków i dwóch prawnuków. Mitch mieszkał w Nowym Jorku przez wiele lat i tam zmarł 31 lipca 2010 roku, po krótkiej chorobie.

Przypisy