Moderat

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Moderat
Ilustracja
Rok założenia 2002
Pochodzenie Berlin, Niemcy
Gatunek muzyka elektroniczna
Wytwórnia płytowa BPitch Control, Monkeytown Records
Powiązania Sascha Ring
Modeselektor
Strona internetowa

Moderat to wywodzące się z Berlina trio producenckie. Formacja powstała w roku 2002 w wyniku współpracy Saschy Ringa (Apparat) oraz Gernota Bronserta i Sebastiana Szarego (Modeselektor). Ich pierwszą płytą była EP-ka Auf Kosten Der Gesundheit wydana roku 2003.

Z powodu różnych wizji rozwoju i nieporozumień na tle artystycznym pierwszy longplay zespołu ukazał się dopiero w kwietniu 2009 roku. Album o tytule Moderat stanowił melodyjne połączenie minimalu, nu-ravu i ambientu, w które zostały wplecione wokale i brzmienia wygenerowane przez syntezatory. Płyta otrzymała bardzo pochlebne recenzje i została wysoko oceniona przez środowisko muzyczne – NOW Magazine przyznał jej 4 na 5 punktów, jednocześnie opisując ją jako bardzo kreatywną i zaskakująco chwytliwą[1]. Urb przyznał jej natomiast 5 z 5, chwaląc jako wyjątkowo piękną i wpadającą w ucho[2].

Moderat rozpoczęli swoje tournée 30 kwietnia 2009 roku – koncertowali w całej Europie, grając także na festiwalach. W 2009 roku czytelnicy popularnego internetowego portalu muzyki elektronicznej – Resident Advisor wybrali Moderat jako Live Act roku[3].

W drugiej połowie 2010 roku muzycy zespołu Moderat podróżowali po Europie, grając głównie na festiwalach.

W marcu 2012 roku, na swoim profilu z serwisie Facebook, zespół Modeselektor zapowiedział rozpoczęcie prac nad drugim albumem. Album zatytułowany „Moderat II” miał się pojawić na rynku pod koniec lipca 2013 roku nakładem wytwórni Monkeytown Records[4].

Dyskografia[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]