Moscow River Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Moscow River Open 2018
Miejsce  Rosja
Moskwa
Obiekt National Tennis Center of Juan Antonio Samaranch
Nawierzchnia Ceglana
Data 23–29.07.2018
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 750 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Serbia Olga Danilović
Gra podwójna
Rosja Anastasija Potapowa
Rosja Wiera Zwonariowa
Strona internetowa

Moscow River Open 2018, właśc. Moscow River Cup presented by Ingrad 2018tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2018 z cyklu Moscow River Open rozgrywany w dniach 23–29 lipca 2018 roku w Moskwie na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 750 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Niemcy Julia Görges 10 ćwierćfinał
02Rosja Darja Kasatkina 13 2. runda
03Łotwa Anastasija Sevastova 22 ćwierćfinał
04Czechy Kateřina Siniaková 36 1. runda
05Białoruś Alaksandra Sasnowicz 41 półfinał
06Rumunia Irina-Camelia Begu 42 wycofanie
07Francja Alizé Cornet 48 1. runda
08Estonia Kaia Kanepi 51 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Niemcy Julia Görges 3 3  
LL  Serbia Olga Danilović 6 6  
  LL  Serbia Olga Danilović 6 5 7  
  5  Białoruś Alaksandra Sasnowicz 2 7 5  
3  Łotwa Anastasija Sevastova w/o
  5  Białoruś Alaksandra Sasnowicz  
    LL  Serbia Olga Danilović 7 61 6
  WC  Rosja Anastasija Potapowa 5 7 4
  Q  Rosja Walentina Iwachnienko 6 3 2  
WC  Rosja Anastasija Potapowa 1 6 6  
WC  Rosja Anastasija Potapowa 3 6 5
   Słowenia Tamara Zidanšek 6 4 2k  
PR  Niemcy Laura Siegemund 3 4
   Słowenia Tamara Zidanšek 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Niemcy Julia Görges 6 6  
 Słowacja Viktória Kužmová 1 0     1  Niemcy Julia Görges 6 7  
 Rosja Natalja Wichlancewa 6 6      Rosja Natalja Wichlancewa 2 62  
Q  Włochy Deborah Chiesa 4 0       1  Niemcy Julia Görges 3 3
 Słowacja Anna Schmiedlová 2 4       LL  Serbia Olga Danilović 6 6
LL  Serbia Olga Danilović 6 6     LL  Serbia Olga Danilović 7 7
 Rosja Wiera Zwonariowa 2 2     8  Estonia Kaia Kanepi 63 5  
8  Estonia Kaia Kanepi 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Łotwa Anastasija Sevastova 6 3 6  
 Francja Pauline Parmentier 2 6 4     3  Łotwa Anastasija Sevastova 6 65 6  
 Rosja Jekatierina Aleksandrowa 0 3     LL  Rumunia Irina Bara 2 7 4  
LL  Rumunia Irina Bara 6 6       3  Łotwa Anastasija Sevastova w/o
Q  Hiszpania Paula Badosa Gibert 1 2       5  Białoruś Alaksandra Sasnowicz
 Rosja Jewgienija Rodina 6 6      Rosja Jewgienija Rodina 5 2
 Szwecja Johanna Larsson 1 3     5  Białoruś Alaksandra Sasnowicz 7 6  
5  Białoruś Alaksandra Sasnowicz 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
Q  Grecja Walendini Gramatikopulu 2 6 3  
Q  Rosja Warwara Flink 6 3 6     Q  Rosja Warwara Flink 62 3  
Q  Rosja Walentina Iwachnienko 6 7     Q  Rosja Walentina Iwachnienko 7 6  
 Czarnogóra Danka Kovinić 2 5       Q  Rosja Walentina Iwachnienko 6 3 2
 Bułgaria Wiktorija Tomowa 1 1       WC  Rosja Anastasija Potapowa 1 6 6
WC  Rosja Anastasija Potapowa 6 6     WC  Rosja Anastasija Potapowa 6 6
 Czechy Kristýna Plíšková 6 3 6      Czechy Kristýna Plíšková 4 4  
4  Czechy Kateřina Siniaková 4 6 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Francja Alizé Cornet 6 2 3  
PR  Niemcy Laura Siegemund 4 6 6     PR  Niemcy Laura Siegemund 6 6  
Q  Włochy Martina Trevisan 3 4      Ukraina Kateryna Kozłowa 0 3  
 Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6       PR  Niemcy Laura Siegemund 3 4
WC  Niemcy Antonia Lottner 3 1        Słowenia Tamara Zidanšek 6 6
 Słowenia Tamara Zidanšek 6 6      Słowenia Tamara Zidanšek 6 2 6
 Rosja Anna Kalinska 1 1     2  Rosja Darja Kasatkina 4 6 4  
2  Rosja Darja Kasatkina 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 163 265 280
Finalistka 81 251 180
Półfinalistka 43 663 110
Ćwierćfinalistka 13 068 60
2. runda 7195 30
1. runda 4444 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Szwajcaria Xenia Knoll
Szwecja Johanna Larsson
87 półfinał
02Rosja Wieronika Kudiermietowa
Białoruś Lidzija Marozawa
117 1. runda
03Australia Monique Adamczak
Australia Jessica Moore
129 1. runda
04Rosja Nateła Dzałamidze
Australia Anastasija Rodionowa
132 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Szwajcaria Xenia Knoll
 Szwecja Johanna Larsson
6 6  
WC  Rosja Sofja Lansere
 Kazachstan Jelena Rybakina
2 3     1  Szwajcaria Xenia Knoll
 Szwecja Johanna Larsson
6 6  
 Czarnogóra Danka Kovinić
 Rosja Jana Sizikowa
6 7      Czarnogóra Danka Kovinić
 Rosja Jana Sizikowa
3 1  
 Rosja Jekatierina Aleksandrowa
 Rosja Jewgienija Rodina
3 65       1  Szwajcaria Xenia Knoll
 Szwecja Johanna Larsson
4 6 9  
3  Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
64 2        Rosja Aleksandra Panowa
 Kazachstan Galina Woskobojewa
6 2 11  
 Rosja Aleksandra Panowa
 Kazachstan Galina Woskobojewa
7 6      Rosja Aleksandra Panowa
 Kazachstan Galina Woskobojewa
7 6
 Rumunia Irina Bara
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
6 1 13      Rumunia Irina Bara
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
5 2  
WC  Rosja Polina Monowa
 Belgia Maryna Zanewśka
3 6 11        Rosja Aleksandra Panowa
 Kazachstan Galina Woskobojewa
0 3
 Rosja Anastasija Komardina
 Stany Zjednoczone Desirae Krawczyk
1 6 7        Rosja Anastasija Potapowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
6 6
PR  Niemcy Nicola Geuer
 Niemcy Laura Siegemund
6 2 10     PR  Niemcy Nicola Geuer
 Niemcy Laura Siegemund
7 1 8  
 Rosja Anastasija Potapowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
4 6 10      Rosja Anastasija Potapowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
66 6 10  
4  Rosja Nateła Dzałamidze
 Australia Anastasija Rodionowa
6 3 6        Rosja Anastasija Potapowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
6 7
 Rosja Anna Kalinska
 Słowacja Viktória Kužmová
3 5        Ukraina Kateryna Kozłowa
 Rosja Natalja Wichlancewa
3 62  
 Ukraina Kateryna Kozłowa
 Rosja Natalja Wichlancewa
6 7      Ukraina Kateryna Kozłowa
 Rosja Natalja Wichlancewa
6 7
 Japonia Rika Fujiwara
 Chorwacja Darija Jurak
6 7      Japonia Rika Fujiwara
 Chorwacja Darija Jurak
4 5  
2  Rosja Wieronika Kudiermietowa
 Białoruś Lidzija Marozawa
4 5  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 26 031 280
Finalistki 13 544 180
Półfinalistki 7271 110
Ćwierćfinalistki 3852 60
1. runda 2031 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]