Mozilla Developer Center

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mozilla Developer Center (MDC) jest oficjalną stroną dokumentacji Mozilli dla programistów oraz źródłem najnowszych informacji na temat Firefoksa, Thunderbirda i innych aplikacji Fundacji Mozilla. Strona została oparta na oprogramowaniu MediaWiki, aby każdy użytkownik/czytelnik miał możliwość wsparcia MDC dodatkową wiedzą.

Liderem projektu do niedawna była Deb Richardson, pracownik Mozilla Corporation. Aktualnie opiekunem projektu jest Eric Shepherd. MDC posiada grupę newsową oraz własny kanał IRC (#devmo).

Zawartość[edytuj | edytuj kod]

Z założenia MDC miało być, który w jednym miejscu gromadzi ogromne ilości artykułów, kursów, przewodników i dokumentacji dla programistów. Pomimo tego, że serwis powstaje z ręki programistów Mozilli, nie zakłada on działania i wspierania tylko własnych produktów. Na stronie głównej zostały wymienione i podzielone wg kategorii technologie, opisywane w serwisie. MDC zawiera sporą bazę artykułów na m.in. na temat: HTML, CSS, DOM, JavaScript, RDF, RSS, SVG, XBL, XForms, XPath, XSLT, XUL. Dodatkowo w serwisie znajduje się wiele artykułów na temat samej Mozilli, jej lokalizacji i możliwościach jakie ona oferuje.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Projekt Mozilla Developer Center wystartował na początku 2005 roku. W pierwszym okresie istnienia MDC, zostało ono nazwane Devmo, skrót od developer.mozilla.org.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Mozilla Developer Center PL - polska wersja, Aviary.pl - lokalizacja MDC