My Summer Car

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
My Summer Car
Producent Amistech Games
Wydawca Amistech Games
Silnik Unity
Data wydania 24 października 2016
Gatunek niezależne
Tryby gry Tryb jednoosobowy
Kategorie wiekowe PEGI 16
Wymagania sprzętowe
Platforma PC

My Summer Car – gra komputerowa stworzona i wydana 24 października 2016 roku na platformę PC przez fińskie jednoosobowe studio Amistech Games[1].

Opis[edytuj | edytuj kod]

Akcja gry toczy się w miasteczku położonym gdzieś w Finlandii, w latach 90. XX wieku. Rozgrywka skupia się na odbudowie samochodu ojca i jednoczesnym przetrwaniu poprzez zapewnienie sobie żywności, napoju itp. Samo budowanie pojazdu wymaga od gracza wiedzy z zakresu mechaniki, gdyż w tym aspekcie twórca postawił na maksymalny realizm. Aby przeżyć należy zarabiać pieniądze. Można pompować szambo, dostarczyć drewno opałowe a nawet grać w Lotto.

Gra została również stworzona w taki sposób, by całość rozgrywki była jak najbardziej zbliżona do realizmu, przez to gracz może pokazywać wulgarne gesty postaciom sterowanym przez komputer, a także wykonywać czynności uznawane za nieetyczne i niekiedy niezgodne z prawem[2].

Rozwój[edytuj | edytuj kod]

Gra w dalszym ciągu znajduje się w fazie wczesnego dostępu, a twórca często dodaje nowe aktualizacje naprawiające błędy i wprowadzające nowe elementy urozmaicające rozgrywkę[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. My Summer Car w serwisie Steam, store.steampowered.com [dostęp 2020-06-16] (pol.).
  2. My Summer Car PC | GRYOnline.pl, GRY-Online.pl [dostęp 2020-06-16] (pol.).
  3. My Summer Car w serwisie Steam, store.steampowered.com [dostęp 2020-06-16] (pol.).