NaTemat.pl

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
naTemat
Serwis internetowy
Data powstania 2012
Właściciel Tomasz Lis, Robert Jędrzejczyk
Miejsce w Alexa 4378[1]
Strona internetowa

NaTemat.pl (naTemat) – polski serwis internetowy stworzony przez Tomasza Lisa. Dostępny w sieci od 22 lutego 2012 roku. Zajmuje się szeroką tematyką – m.in. najnowszymi wydarzeniami, polityką, stylem życia, kulturą, problemami społecznymi czy informacjami ekonomicznymi i sportowymi. Właścicielem naTemat jest spółka Glob 360 z o.o., która wydaje także serwis o biznesie i innowacjach INNPoland.pl[2]. W skład całej Grupy naTemat wchodzi także magazyn parentingowy MamaDu.pl[3] oraz satyryczny ASZdziennik.pl[4].

Jak podawał na swoim blogu ówczesny dyrektor zarządzający i redaktor naczelny serwisu Tomasz Machała, po siedmiu miesiącach od powstania naTemat przekroczył granicę miliona unikalnych użytkowników[5]. W marcu 2013 roku naTemat przekroczył liczbę miliona realnych użytkowników (1 022 344) i osiągnął 14. miejsce w swojej kategorii[6].

W grudniu 2015 roku w badaniu Megapanel PBI/Gemius[7] serwis zanotował 2 631 376 realnych użytkowników i znajdował się na 8. miejscu w Polsce w kategorii "informacje i publicystyka". W oficjalnym komunikacie na blogu naTemat.pl[8] poinformowano, że w październiku 2016 roku wszystkie serwisy Grupy naTemat odwiedziło łącznie 9,2 mln unikalnych użytkowników, co jest nowym rekordem firmy.

Fanpage naTemat w październiku 2016 okazał się po raz kolejny najbardziej interaktywną marką na polskim Facebooku, o czym w swoim raporcie "Fanpage Trends" donosi firma badawcza Sotrender[9].

W listopadzie 2016 po pięciu latach z firmą pożegnał się prezes, dyrektor zarządzający i redaktor naczelny. Tomasz Machała przeszedł do Wirtualnej Polski.[10] Nową redaktor naczelną została Agata Komosa, która wraz z dyrektorem operacyjnym ds. core businessu Michałem Mańkowskim prowadzi redakcję[11]. Natomiast nowym prezesem spółki został Wojciech Piwocki, wcześniej związany z Eurozetem i Agencją Reklamy Polskiego Radia[12].

Serwis łączy treści redakcyjne i wpisy blogerów. Wśród ponad 900 autorów są m.in. Stefan Niesiołowski, Jacek Dehnel, Tomasz Lis, Marcin Orliński, Jacek Rostowski, Krzysztof Hołowczyc, Aleksander Kwaśniewski, Krystyna Kofta, Karol Okrasa[13].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]