Na ostrzu: Droga po złoto

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Na ostrzu: Droga po złoto
The Cutting Edge: Going for the Gold
Gatunek melodramat
Data premiery 7 lutego 2006 (USA)
Kraj produkcji USA
Język angielski
Czas trwania 95 min
Reżyseria Sean McNamara
Scenariusz Daniel Berendsen
Główne role Christy Carlson Romano
Ross Thomas
Kim Kindrick
Muzyka John Coda
Zdjęcia Mark Doering-Powell
Montaż Jeff Canavan
Produkcja David Brookwell
Sean McNamara
Wytwórnia Brookwell-McNamara Entertainment
Dystrybucja Metro-Goldwyn-Mayer

Na ostrzu: Droga po złoto (ang. The Cutting Edge: Going for the Gold) - amerykański melodramat reżyserii Seana McNamary z roku 2006. Sequel klasycznego filmu o łyżwiarstwie figurowym - Na ostrzu. Film otrzymał wiele pochwał, które przyczyniły się do powstania kolejnego sequela - The Cutting Edge 3: Chasing the Dream (2008).

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Film rozpoczyna się udziałem Jackie - młodej i zdolnej łyżwiarki - w zawodach, w których odnosi kontuzję. Jednak szybko dochodzi do siebie po tym niefortunnym zdarzeniu i niedługo po wyjściu ze szpitala postanawia wrócić na lodowisko.

W czasie pobytu na wakacjach poznaje młodzieńca - Alexa, który, jak się okazuje, jest mistrzem letnich sportów ekstremalnych. Niestety ich znajomość szybko się kończy i Jackie wraca do domu. Łyżwiarka rozpoczyna ostre treningi i postanawia wziąć udział w olimpiadzie w konkurencji pary taneczne. Razem z matką urządzają casting na partnera Jackie. Najlepszym kandydatem okazuje się dawny znajomy dziewczyny - Alex, który do tej pory był tylko amatorem w jeździe na łyżwach. Oboje są szkoleni przez rodziców Jackie, którzy chcą, by ich córka, podobnie jak oni, zdobywała najlepsze wyniki. Mimo wielu sprzeczek, między dwójką młodych ludzi rodzi się miłość, jednak żadne z nich nie daje po sobie tego poznać. Dopiero podczas igrzysk Alex oznajmia Jackie, że ją kocha.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Rok Typ Nagroda Kategoria
2007 nominacja Amerykańska Gildia Reżyserów Filmowych (DGA) Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w programie skierowanym do młodego widza

Sean McNamara

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]