Na sygnale (polski serial telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na sygnale
Gatunek medyczny,
paradokumentalny
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Główne role Patrz sekcja Obsada
Liczba odcinków 353[a]
Liczba serii 9
Nagrody Telekamery 2015, 2016, 2017 za najlepszy serial paradokumentalny i fabularno-dokumentalny
Złota Telekamera 2018
Produkcja
Produkcja Telewizja Polska
Artrama Sp.z o.o.
Reżyseria Krzysztof Kasior
Leszek Korusiewicz
Grzegorz Waller
Scenariusz Robert Mąka
Muzyka Greenski (Maciej Zieliński)
Zdjęcia Wojciech Oleksiejuk
Łukasz Łasica
Jacek Szatański
Scenografia Monika Jagodzińska
Czas trwania odcinka ok. 23 min
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji Polska
Data premiery 12 lutego 2014
Stacja telewizyjna TVP2 (1–8)
TVP1 (od 9)
Lata emisji od 2014
Status trwający
Format obrazu 16:9
Format dźwięku stereo
Chronologia
Powiązane Na dobre i na złe
Strona internetowa

Na sygnalepolski serial medyczny, emitowany początkowo na antenie TVP2, a następnie na antenie TVP1 od 12 lutego 2014, ukazujący pracę ratowników pogotowia ratunkowego[1].

Premierowy odcinek serialu z 12 lutego 2014 został obejrzany przez 3,635 mln widzów.

W latach 2015–2017 twórcy odebrali TelekameręTeleTygodnia” w kategorii Serial paradokumentalny, dzięki czemu w 2018 zdobyli Złotą Telekamerę.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Obecni[edytuj | edytuj kod]

 • Wiktor Banach – lekarz pogotowia, neurochirurg, brat Beniamina Vicka. Jego żona Elżbieta zginęła w Himalajach podczas wspólnej wyprawy. Jest ojcem Zosi i z uwagi na nią postanowił nie prowadzić poszukiwań małżonki w skrajnie trudnych warunkach. Jego ojciec Andrzej również był lekarzem. Początkowo był kierownikiem stacji. W wyniku wypadku doznał obrażeń, które zagrażały jego życiu. Dzięki szybko udzielonej pomocy, w tym przez rannych ratowników ze swojego zespołu, powrócił do pełnego zdrowia mimo krótkotrwałego zatrzymania krążenia oraz bardzo poważnego urazu głowy. Wypadek stał się pretekstem do zastąpienia Banacha na stanowisku kierownika przez doktora Górę. Podczas okresu rekonwalescencji pracował w dyspozytorni, świetnie dając sobie radę. Po powrocie do pełni sił wrócił do karetki i kontynuował dawanie dobrego wzorca swoim podopiecznym. Doznawszy udaru, trafił do szpitala, gdzie poznał doktor Annę, przed którą ukrywał, że jest lekarzem. Z czasem ich relacja się rozwinęła. Przeżywał trudne chwile, kiedy jego córka próbowała popełnić samobójstwo, będąc pod wpływem dopalaczy. Zosia powróciła do zdrowia, a Banach wkrótce trafił na okładkę lokalnej gazety po uratowaniu uchodźców, wzbudzając podziw kolegów z pracy, zwłaszcza Anny, z którą się ożenił.
 • Piotr Strzelecki – ratownik medyczny i kierowca karetki. W pracy jest profesjonalistą i radzi sobie w każdych warunkach, dla pacjenta jest w stanie zrobić wszystko, nawet nagiąć procedury, nie zważając na konsekwencje. Ma dwóch braci, Grzegorza i Tomasza. Chciał studiować medycynę, ale nie udało mu się zdać matury. Wychowywał się w patologicznej rodzinie z ojcem alkoholikiem, który ostatecznie umiera na raka. Jego pasją jest motoryzacja. Pozostawał singlem, ale odkąd w stacji pojawiła się nowa ratowniczka Martyna Kubicka, szaleje na jej punkcie do czasu, gdy nakrył ją na potajemnym podkradaniu i zażywaniu hydroksyzyny w pracy, po tym, jak nabawiła się stresu pourazowego. Otarł się już parę razy o śmierć, m.in. wskutek potrącenia przez samochód, zatrucia się tlenkiem węgla, wstrzyknięcia dopalacza przez pacjenta, porażenia przez defibrylator czy poprzez złamane żebro przez pacjenta po dopalaczach, który uderzył go stołkiem barowym co doprowadziło do przebicia się opłucnej, a w jej wyniku do odmy. W stacji pracowała również ratowniczka Renata, z którą miał mieć dziecko, lecz ta poroniła na skutek wypadku. Od tamtego wydarzenia relacje na linii Piotr – Martyna bardzo się zaostrzyły. Ostatecznie zaręczyli się i wzięli ślub. Często miewał sprzeczki z byłym kierownikiem stacji, doktorem Arturem Górą, który parę razy potrącił mu wynagrodzenie za niestosowanie się do przepisów. Razem z Martyną ma córkę, Lidię.
 • Martyna Strzelecka z d. Kubicka – ratowniczka medyczna, która została przyjęta do pracy na miejsce zwolnionego Macieja, który przyszedł do pracy pod wpływem alkoholu. Świeżo upieczona absolwentka poszła na ratownictwo wbrew woli ojca. Od pierwszych dni była wrażliwa na cierpienie innych, co na początku prowadziło do mało odpowiedzialnych działań i prawie straciła pracę tuż po zatrudnieniu. Szybko zaprzyjaźniła się z ratownikiem Piotrem, z którym prawie się zderzyła, gdy przyjechała rowerem na rozmowę o pracę. Oboje zbliżyli się do siebie po wspólnym dyżurze w karetce. Ostatecznie zaręczyła się z Rafałem, ku niezadowoleniu zakochanego w niej Piotrka. Pomimo tego wciąż się z nim przyjaźniła, a także ryzykowała własne zdrowie, by go wyciągnąć z zaczadzonego pomieszczenia. Doznała obrażeń podczas wybuchu bomby, na której nieszczęśliwie stanęła podczas akcji. Tymczasowo straciła mowę, ale udało jej się wrócić do pełnej sprawności. Następnie musiała walczyć z wieloma przeciwnościami: została napadnięta przez kibiców, uzależniła się od leków uspokajających oraz przeżyła śmierć chłopca, który się utopił. Te wszystkie zdarzenia ją załamały, przez co o mało nie zabiła pacjentki, podając jej niewłaściwy lek. Dzięki terapii wróciła na właściwy tor i rozpoczęła na nowo związek z Piotrem, ale jej szczęście nie trwało długo, kiedy dowiedziała się, że jest on ojcem dziecka koleżanki z pracy, Renaty. W akcie rozpaczy i po kolizji na parkingu spędziła noc z Potockim. Od tego czasu stała się cieniem żywiołowej dziewczyny sprzed tych wydarzeń. Z biegiem czasu doszła do siebie i zaręczyła się z Piotrem, następnie wzięła z nim ślub. Mają córkę Lidię. Tuż po ślubie Martyna była bliska śmierci przez zatrucie cyjankiem. Spędziła kilka miesięcy nad morzem, u matki. Ma przyrodnią siostrę, Agnieszkę, która była prostytutką oraz siostrzeńca, Janka.
 • Artur Góra – lekarz pogotowia, anestezjolog. Były szef SPR. Po wypadku doktora Banacha trafił na stanowiska szefa stacji pogotowia ratunkowego w Leśnej Górze. Pracował też w prywatnej klinice, dopóki nie zapomniał sprawdzić leków przed operacją. Na samym początku jego relację z innymi ratownikami stacji nie były zbyt dobre, ale po czasie nabrał dystansu do siebie i kolegów z pracy. Jest poukładany i skrupulatnie przestrzega procedur. Mimo trudnego charakteru zależy mu, żeby podwładni pracowali w jak najlepszych warunkach. Zna język niemiecki. W pracy często je ciastka, które sam piecze. Uwielbia udzielać wywiadów. Był zakochany w Renacie i najbardziej z całego zespołu zniósł jej śmierć. Omal nie stracił życia po tym, jak brat zmarłego symulanta usiłował go zagazować i upozorować samobójstwo. Został uratowany przez kolegów, ale spędził sporo czasu w śpiączce. Po powrocie do pracy stracił stanowisko szefa stacji na rzecz Gabi Morawskiej, a później Kuby Szczęsnego. Próbował znaleźć drugą połówkę przez internet aż zdał sobie sprawę, że czuje coś do Lidii Chowaniec. Jest ojcem jej syna, Patryka. Przeszedł niegroźny zawał po spotkaniu strażniczki łudząco podobnej do zmarłej Lidii. Szukając nowej matki dla Patryka zaproponował Beacie małżeństwo z rozsądku, jednak lekarka początkowo się nie zgodziła. Jakiś czas później Górska dała szansę Arturowi. Ma matkę Wiesławę, z którą nie miał kontaktu do czasu, gdy trafiła do szpitala w Leśnej Górze.
 • Barbara Wszołek – ratowniczka, kierowca karetki, była pielęgniarka SORu, żona Adama. Początkowo pomagała na stacji z dokumentacją i przez jakiś czas zajmowała się księgowością. Następnie została pielęgniarką w szpitalu w Leśnej Górze, a jej przełożonym został doktor Potocki. Później została ratowniczką. Ma przedwcześnie urodzonego syna, Tadzia. Po śmierci Kędziora, jednego z ratowników, który na jej oczach został śmiertelnie pchnięty nożem przeżyła traumę. Dla syna szybko doszła do siebie. Pogodziła się z odejściem męża i zaczęła interesować się Kubą. Jednak, kiedy Tadzik zachorował i potrzebował przeszczepu nerki Adam wrócił i Basia zaczęła się wahać, z kim chce być.
 • Anna Reiter-Banach – anestezjolog i chirurg z wieloletnim stażem, była żona Potockiego. Druga żona Wiktora Banacha. Dołączyła do ekipy leśnogórskich ratowników jako lekarz jeżdżący w karetce. Pracowała też na SORze, w Leśnej Górze. Jej współpraca z kolegami ze stacji nie należała do najłatwiejszych. Największą niechęcią pałał do niej ratownik Wszołek, który uważał, że ta za bardzo się wywyższa. Po kilku wspólnych dyżurach przekonał się do niej. Z empatycznej i ciepłej strony daje się poznać podczas dyżurów w karetce w zupełnie damskim składzie. Była molestowana przez ex-męża, który później próbował ją zabić, zamykając w chłodni. Przez wiele miesięcy była w śpiączce. Po ślubie z Wiktorem zaczęli starać się o dziecko.
 • Zofia Banach – córka doktora Banacha. Mając cztery lata, straciła matkę, która zginęła w Himalajach. Chce podążać śladami ojca i pomagać ludziom. Była związana z Arturem, ale zerwała z nim, gdyż ten okazał się ojcem dziecka jej najlepszej koleżanki. Była też dziewczyną ratownika Gabriela Nowaka, ale zostawiła go dla Tomka, strażaka, który uratował jej życie. Chłopak zmarł tuż po ślubie z powodu glejaka. W trzecim sezonie była ofiarą dopalaczy, po zażyciu których chciała odebrać sobie życie. Podczas akcji ratunkowej została poparzona eterem przez doktora Potockiego, jednak szybko doszła do siebie. Poszła na medycynę i została ratownikiem medycznym na wolontariacie. Później wyjechała na wymianę do Włoch.
 • Gabriel Mściwój Nowak ps. „Nowy” – ratownik medyczny, kierowca karetki. Ma rozległą wiedzę na różne tematy, w tym o różnych chorobach. Mimo to czasem zachowuje się infantylnie i jest trochę niezdarny. Podczas pierwszych dyżurów dokonał sporo sukcesywnych reanimacji. W tajemnicy przed Wiktorem spotykał się z jego córką. Nawet oświadczył się Zosi, ale został odrzucony, ponieważ zbyt krótko się znali. Po rozstaniu długo nie mógł się pozbierać, aż poznał celebrytkę Marynę. Niestety związek rozpadł się, ponieważ para wzbudzała duże zainteresowanie mediów. Niedługo po rozstaniu Maryna wmówiła mu, że jest ojcem jej dziecka, ale niedługo po urodzeniu syna okazało się, że to nieprawda. Postanowił wrócić do Zosi, ale wtedy dziewczyna wyjechała do Włoch i związek na odległość zaczyna obojgu sprawiać trudności.
 • Jakub Szczęsny – ratownik medyczny i kierowca karetki. Jest synem ministra, ale nie chce korzystać z wpływów ojca. Choruje na cukrzycę. Ma wrażenie, że przez swoje koneksje inni krzywo na niego patrzą. Jest podrywaczem, ale w pracy stara się zachować profesjonalizm. Chętnie zabezpiecza imprezy sportowe i inne wydarzenia w terenie. Szybko awansował na koordynatora, a później na szefa stacji (ku własnemu zdziwieniu). Wprowadził nowe rozwiązania technologiczne, które ułatwiły pracę medyków. Zakochał się w Martynie, a gdy zrozumiał, że nie ma szans z Piotrem, podstępem zaciągnął Strzelecką do łóżka. Później wdał się w romans z dr Górską, ale było to tylko lekarstwem na nieodwzajemnioną miłość do Kubickiej. Gdy zaczął pomagać Basi w opiece nad synem, między ratownikami coś zaiskrzyło. Po powrocie Adama zaczął flirtować z Sonią. Od 307 odcinka przestaje być szefem stacji, w jego miejsce przychodzi dr Beniamin Vick.
 • Beniamin Vick – lekarz pogotowia, chirurg plastyczny, brat Wiktora Banacha. W Leśnej Górze pojawia się w 307 odcinku i zostaje nowym szefem stacji w miejsce Kuby. Bardzo przyjaźnie nastawiony do nowych kolegów z pracy. Z przeszłości zna się z doktorem Banachem, z którym nie ma najlepszych relacji. Od samego początku wpada mu w oko Martyna. Podczas pierwszego wezwania do kloszarda traci zapał do pracy, jednak po uratowaniu rodzącej kobiety i jej dziecka odzyskuje entuzjazm. Choruje na raka.
 • Beata Górska – lekarka i szefowa SOR-u. Jest typową służbistką z trudnym charakterem. Wdała się w romans z Kubą. Po rozstaniu z ratownikiem zaczęła interesować się Arturem. Często pomaga mu w opiece nad Patrykiem, nawet zamieszkała z nimi. Mimo to ciągle zdarzyło jej się spotykać ze Szczęsnym. Odrzuciła oświadczyny Artura, ale mimo tego dalej pomaga mu wychowywać syna. Po jakimś czasie postanowiła dać Arturowi szansę.
 • Adam Wszołek – dyspozytor pogotowia, wcześniej ratownik medyczny i kierowca karetki, mąż Basi. Został mianowany przez doktora Górę szefem średniego personelu i za jego namową przeszedł na samozatrudnienie. Przepracowywał się, bo budował dom i utrzymywał żonę oraz chorą matkę. Podczas jednego z wyjazdów zaintubował pacjenta mimo oświadczenia woli, przez co został zawieszony w obowiązkach, co skłoniło go do popełnienia samobójstwa poprzez połknięcie leków. Życie uratowała mu żona i koledzy z zespołu. Po próbie samobójczej dowiedział się, że nie popełnił błędu, ponieważ pacjent miał zapalenie płuc. Gdy dochodził do siebie w szpitalu psychiatrycznym uratował tam niedoszłą samobójczynię. Po tym wyczynie wrócił do pracy. W wyniku wybuchu gazu w mieszkaniu doktora Góry stracił nogę. Niedługo po powrocie do pracy został zastraszony przez Potockiego i przepadł bez śladu. Gdy przyjeżdża na ślub Piotra i Martyny wychodzi na jaw, że razem z żoną prowadził własną działalność. Niespodziewanie dla wszystkich, zostawił rodzinę i zniknął. Podczas jednej z akcji ratunkowych żona odnalazła go w ośrodku leczenia uzależnień, jednak Adam odmówił kontaktu z kimkolwiek. W 307 odcinku przychodzi do szpitala, aby oddać nerkę swojemu synowi. Po wyjściu ze szpitala zaczął pracę na dyspozytorni i próbuje odzyskać rodzinę.
 • Sonia Wielgosz – ratowniczka medyczna. Początkowo trzymała duży dystans do reszty załogi, ponieważ pracowała jako szpieg. Gdy prawda wyszła na jaw, chciała odejść z pracy, ale Kuba ją powstrzymał. Zwolniona z pracy w 316 odcinku przez Beniamina, po doprowadzeniu do śmierci pacjenta podczas nieudanej intubacji.
 • Julka ps. „Britney”[2][3] – ratowniczka medyczna, kierowca karetki. Została zatrudniona przez dra Beniamina Vicka. Na początku jej relacje z doktorem Górą nie były najlepsze, ale później się poprawiły. Po wypadku przeszła poważne załamanie nerwowe, ale wróciła do pełnej sprawności.
 • Zdzisław Tarapata - kierowca karetki, pojawił się w serialu w 334 odcinku jako sąsiad poszkodowanego mężczyzny, do którego przyjeżdża karetka. Ofertę pracy w pogotowiu zaoferowała mu Britney, podczas jazdy do szpitala karetką prowadzoną przez niego, po utracie przytomności przez Nowego. Podczas podróży dowiadujemy się od niego, że ma dwudziestoletnie doświadczenie w kierowaniu pojazdów dostawczych, oraz prowadził kiedyś sklep z warzywami.

Dawni[edytuj | edytuj kod]

 • Renata Nowakowska – ratownik medyczny i kierowca. Postanowiła ubiegać się o stanowisko w stacji pogotowia ratunkowego w Leśnej Górze. Miała dobre relację z ratownikiem Piotrem, z którym miała mieć dziecko, jednak poroniła na skutek wypadku, podczas gwałtownego hamowania. Po lekkim zatruciu tlenkiem węgla miała ochotę zrezygnować z pracy, ale zakochany w niej Artur przekonał ją, aby tego nie robiła. Podczas jednej z akcji ratunkowych została potrącona przez samochód osobowy i uderzyła się w głowę, jednak zbagatelizowała sprawę. Podczas spotkania z doktorem Górą dostała ataku na skutek obrażeń powypadkowych. Umiera krótko po przeprowadzonej operacji.
 • Gabriela Morawska – lekarz pogotowia, była szefowa stacji pogotowia. W liceum była dziewczyną Piotrka, ale zostawiła go przed maturą. Jeździ na motorze. Często kłóciła się z doktorem Górą. Ukrywała przed wszystkimi, że leczyła się psychiatrycznie. Przeszła załamanie nerwowe i próbowała się zabić, przyjmując dużą dawkę leków. Została uratowana przez podwładnych, ale gdy tylko poczuła się lepiej uciekła i nikt nie miał z nią kontaktu. Wylądowała w szpitalu psychiatrycznym, gdzie stwierdzono nawrót depresji. Potem popełniła samobójstwo, aktywując bombę w zaminowanym samochodzie, nie chcąc narażać Piotra.
 • Lidia Chowaniec – ratownik medyczny. Wcześniej służyła w wojsku, ale podczas misji w Afganistanie nabawiła się stresu pourazowego. Po zakończeniu terapii wplątała się w trójkąt miłosny z Arturem i swoim byłym narzeczonym, Robertem. Uparta, zdeterminowana i gotowa nagiąć procedury w razie konieczności. W 276 odcinku umiera przy porodzie syna jej i Artura, o imieniu Patryk.
 • Stanisław Potocki – chirurg i lekarz pogotowia, były mąż Reiter. Został szefem oddziału ratunkowego w Leśnej Górze i zacięcie walczył o względy młodej dziewczyny, przeciwstawiając się wszelkim odmowom. Robił wszystko, by uprzykrzyć życie swojej żonie, Annie, która chce się z nim rozwieść. Podczas akcji na moście podał Zosi Banach chusteczkę z eterem, co doprowadziło do poparzenia górnych dróg oddechowych dziewczyny, jednak zarzekał się, że nie zrobił tego, żeby zemścić się na Wiktorze. W wolnych chwilach spełniał się jako myśliwy, a podczas jednego z polowań zranił w nogę młodego mężczyznę, myląc go z dzikiem. Przeszedł operację guza mózgu, przez który stał się psychopatą i próbował zabić byłą żonę. Od odcinka 200 przybywa w szpitalu psychiatrycznym w celu odbycia terapii. Ze względu na chorobę nie poniósł odpowiedzialności karnej za swoje czyny. Po zakończeniu leczenia został lekarzem pogotowia i wyraźnie złagodniał. W 307 odcinku wyznaje, że ma nawrót choroby. Zostaje zastrzelony przez mężczyznę, którego syna nie uratował w karetce.

Czołówka serialu i oprawa graficzna[edytuj | edytuj kod]

Od początku serialu pojawiła się oprawa muzyczna w czołówce i napisach końcowych. Czołówka serialu zmieniła się siedmiokrotnie: w odcinku 27, 65, 126, 192, 237, 245 i 278. Od początku serialu również pojawił się kadr z napisem „W następnym odcinku”, a na koniec sezonu pojawił się kadr z napisem „W następnym sezonie”, zapowiadając widzom, co wydarzy się w następnej transzy produkcji.

W czołówce serialu od odcinka 1 do odcinka 64 pojawili się aktorzy młodego pokolenia: Wiktor Banach (Wojciech Kuliński), Martyna Kubicka (Monika Mazur-Chrapusta), Piotr Strzelecki (Dariusz Wieteska) i Adam Wszołek (Konrad Darocha). Od 65 odcinka serialu do czołówki dołączyli: Artur Góra (Tomasz Piątkowski), Renata Nowakowska (Agata Załęcka) i Anna Reiter (Lea Oleksiak). W kolejnych latach kilkukrotnie w czołówce pojawiły się zmiany.

Miejsca w których nagrywane są odcinki[edytuj | edytuj kod]

Odcinki nagrywane są w Warszawie i okolicach natomiast sam szpital to hala w Warszawie w której nagrywane są również sceny do serialu Na dobre i na złe.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola Status
Wojciech Kuliński dr Wiktor Banach od 2014
Monika Mazur-Chrapusta Martyna Strzelecka
Dariusz Wieteska Piotr Strzelecki
Konrad Darocha Adam Wszołek
Tomasz Piątkowski dr Artur Rudolf Góra
Edyta Bełza Zofia Banach
Lea Oleksiak dr Anna Reiter-Banach od 2015
Anna Wysocka-Jaworska Barbara Wszołek
Artur Bednarek ratownik Arek
Kamil Wodka Gabriel Mściwój Nowak od 2017
Wojciech Zygmunt Jakub Mirosław Szczęsny od 2018
Justyna Sieniawska dr Beata Maria Górska od 2019
Natalia Rewieńska Sonia Wielgosz od 2020
Józef Trojanowski Patryk Góra
Hubert Jarczak dr Beniamin Vick od 2021
Noah Culbreth Tadeusz Wszołek #2
Paulina Zwierz Ratowniczka Julka „Britney”
Jarosław Gruda Zdzisław Tarapata
Krystyna Tkacz Wiesława Góra
Monika Sołubianka Waleria
Olimpia Ajakaye dr Afiya Ogrodnik
Paulina Łaba Wiktoria sprzątaczka 2014
Joanna Bondarowska lekarka Marta 2014–2015
Sebastian Stankiewicz Stefan Wichura
Radosław Krzyżowski dr Michał Sambor 2014–2016
Iga Górecka Julia Ruda 2014–2020
Wacław Szklarski dr Andrzej Banach
Agata Załęcka Renata Nowakowska 2015–2017
Grzegorz Gadziomski Grzegorz Kubicki 2015–2020
Andrzej Chudy Paweł Strzelecki 2016–2017
Maryla Morydz pielęgniarka Dagmara Pawlikowska 2016–2018
Marcin Grzymowicz dr Stanisław Potocki 2016–2021
Rafał Maślak strażak Rafał 2017–2018
Michał Pietrzak „Gruby”
Łukasz Jaszczuk Ratownik Łukasz Kędzior 2017–2020
Janusz Szpiglewski ratownik Misiek 2018
Marcelina Zawadzka dr Gabriela Morawska 2018–2019
Eryk Pawlikowski Jan Kubicki, dziadek Martyny
Patrycja Potyralska Agnieszka Kubicka
Katarzyna Joda st. sierż. Monika Zawadzka 2018-2020
Dorota Puziuk Maryna
Elżbieta Panas matka Martyny 2019
Krzysztof Mateusiak Robert Podolak 2019–2020
Hubert Matysiak strażak Tomek
Adam Skalik Tadeusz Wszołek #1 2019–2021
Anna Haba Lidia Chowaniec 2017–2020
Strażniczka Mirosława 2021

Spis serii[edytuj | edytuj kod]

Seria Sezon Odcinki Premiera serii Finał serii Pora emisji Stacja telewizyjna
1. wiosna 2014 1–26 (26) 12 lutego 2014 6 marca 2014 środa 21.45 i czwartek 21.05 TVP2
13 marca 2014 15 maja 2014 czwartek 20.40 i 21.05
2. 2014/2015 27–64 (38) 10 września 2014 10 czerwca 2015 środa 21.45[b][c]
3. 2015/2016 65–98 (34)[d] 3 września 2015 16 grudnia 2015
13 stycznia 2016 1 czerwca 2016
4. 2016/2017 99–144 (46) 22 sierpnia 2016 31 maja 2017
5. 2017/2018 145–195 (51) 21 sierpnia 2017 6 czerwca 2018
6. 2018/2019 196–236 (41) 5 września 2018 5 czerwca 2019 środa 21.55[e]
7. 2019/2020 237–269 (33) 4 września 2019 29 kwietnia 2020
8. 2020/2021 270–320 (51) 9 września 2020 23 grudnia 2020
13 stycznia 2021 27 stycznia 2021 środa 22.35
11 lutego 2021 3 czerwca 2021 czwartek 20.55 i 21.25[f]
9. 2021/2022 321– 9 września 2021 czwartek 21.00 i piątek 21.35 TVP1


Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. Stan na 21 stycznia 2022 r.
 2. W przypadku braku emisji serialu Na dobre i na złe nawet wcześniej np. 20.40 lub 21.05.
 3. W przypadku końca wakacji w latach 2016–2017 był emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 20.35 lub 20.40.
 4. Seria emitowana w dwóch transzach: pierwsza od 3 września do 16 grudnia 2015 (17 odcinków), zaś druga – od 13 stycznia do 1 czerwca 2016 (17 odcinków).
 5. W przypadku braku emisji serialu Na dobre i na złe, Na sygnale ukazywało się wcześniej, np. 20.55 lub 21.20.
 6. Od 18 lutego 2021 roku emitowano 2 nowe odcinki tego serialu, w każdy czwartek o godz. 20:55 i 21:25.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]