Nagroda im. Marka Cara

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Nagroda im. Marka Cara – wręczana jest co roku w trakcie Forum Teleinformatyki. Nagrodzie patronuje tragicznie zmarły w 1997 roku, jeden z pomysłodawców i przewodniczący Rady Programowej Forum Teleinformatyki Marek Car. Celem nagrody jest wyróżnienie dokonań w zakresie wdrażania nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem społecznych efektów działalności nagrodzonej osoby. Nagrodę tę przyznaje corocznie specjalnie powołana Kapituła Nagrody im. Marka Cara zgodnie z założeniami Regulaminu. Postać Marka Cara jest ściśle związana z najszerzej rozumianą popularyzacją wykorzystania informatyki w codziennym życiu, zarówno przedsiębiorstw i instytucji, jak i każdego człowieka.

Laureaci[edytuj | edytuj kod]

 Z tym tematem związana jest kategoria: Laureaci nagrody im. Marka Cara.

Lista laureatów nagrody[1]:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Laureaci Nagrody im. Marka Cara. forumti.pl. [dostęp 2015-11-24].
  2. Krzysztof Pasławski, Dwie laureatki nagrody im. Marka Carka [online], CRN, 8 października 2021 [dostęp 2023-10-28].
  3. Prof. Ewa Ziemba nagrodzona za działania na rzecz społeczeństwa informacyjnego [online], Forum Akademickie, 3 października 2022 [dostęp 2023-10-28].
  4. Mariusz Laurisz, Krzysztof Silicki i dr hab. Roman Szwed laureatami 22. Edycji Nagrody im. Marka Cara wręczonej na XXIX Forum Teleinformatyki [online], IT Reseller, 22 września 2023 [dostęp 2023-10-28].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]