Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960 – slalom mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom mężczyzn na ZIO 1960
Alpine skiing pictogram.svg
1956Squaw Valley 19601964
Austria Ernst Hinterseer Gold medal olympic.svg
Austria Mathias Leitner Silver medal olympic.svg
Francja Charles Bozon Bronze medal olympic.svg
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1960 w Squaw Valley został rozegrany 24 lutego. Zawody odbyły się na trasie w Squaw Valley. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Austriak Ernst Hinterseer, srebro wywalczył jego rodak Mathias Leitner, a brąz zdobył Francuz Charles Bozon.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Ernst Hinterseer Austria Austria 1:10,7 0:58,2 2:08,9 -
Silver medal icon.svg Mathias Leitner Austria Austria 1:11,1 0:59,2 2:10,3 +1,4
Bronze medal icon.svg Charles Bozon Francja Francja 1:09,8 1:00,6 2:10,4 +1,5
4 Ludwig Leitner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:10,9 0:59,6 2:10,5 +1,6
5 Josef Stiegler Austria Austria 1:11,5 0:59,6 2:11,1 +2,2
6 Guy Périllat Francja Francja 1:11,0 1:00,8 2:11,8 +2,9
7 Hans-Peter Lanig Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:11,9 1:02,4 2:14,3 +5,4
8 Paride Milianti Włochy Włochy 1:10,1 1:04,3 2:14,4 +5,5
9 Tom Corcoran Stany Zjednoczone USA 1:12,5 1:02,2 2:14,7 +5,8
10 Sepp Behr Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:12,1 1:03,9 2:16,0 +7,1
11 Italo Pedroncelli Włochy Włochy 1:17,2 1:02,5 2:19,7 +10,8
12 Chiharu Igaya Japonia Japonia 1:10,9 1:09,3 2:20,2 +11,3
13 Carlo Senoner Włochy Włochy 1:18,9 1:01,8 2:20,7 +11,8
14 Oddvar Rønnestad Norwegia Norwegia 1:18,8 1:04,5 2:23,3 +14,4
15 Adolf Mathis Szwajcaria Szwajcaria 1:13,9 1:09,6 2:23,5 +14,6
16 Osvaldo Ancinas Argentyna Argentyna 1:17,5 1:06,7 2:24,2 +15,3
17 Eysteinn Þórðarson Islandia Islandia 1:17,0 1:07,9 2:24,9 +16,0
18 Georgi Dimitrow Bułgaria Bułgaria 1:16,9 1:08,2 2:25,1 +16,2
19 Verne Anderson Kanada Kanada 1:17,0 1:12,3 2:29,3 +20,4
20 Bruno Alberti Włochy Włochy 1:28,5 1:02,1 2:30,6 +21,7
21 Silvan Kindle Liechtenstein Liechtenstein 1:19,3 1:11,4 2:30,7 +21,8
22 Don Bruneski Kanada Kanada 1:19,8 1:13,1 2:32,9 +24,0
23 Kristinn Benediktsson Islandia Islandia 1:24,1 1:13,0 2:37,1 +28,2
24 Luis Arias Państwo Hiszpańskie Hiszpania 1:24,3 1:16,2 2:40,5 +31,6
25 Frederick Tommy Kanada Kanada 1:18,4 1:25,5 2:43,9 +35,0
26 Osamu Tada Japonia Japonia 1:17,2 1:26,8 2:44,0 +35,1
27 Hermann Kindle Liechtenstein Liechtenstein 1:28,7 1:17,0 2:45,7 +36,8
28 Hernán Boher Chile Chile 1:24,2 1:22,9 2:47,1 +38,2
29 Georgi Waroszkin Bułgaria Bułgaria 1:21,3 1:26,2 2:47,5 +38,6
30 Peter Brockhoff Australia Australia 1:27,3 1:24,4 2:51,7 +42,8
31 Georges Schneider Szwajcaria Szwajcaria 1:13,0 1:39,7 2:52,7 +43,8
32 Clemente Tellechea Argentyna Argentyna 1:28,7 1:26,0 2:54,7 +45,8
33 Takashi Takeda Japonia Japonia 1:26,7 1:29,3 2:56,0 +47,1
34 Jean-Guy Brunet Kanada Kanada 1:26,1 1:31,9 2:58,0 +49,1
34 Manuel García-Moran Państwo Hiszpańskie Hiszpania 1:32,3 1:25,7 2:58,0 +49,1
36 Robert Skepper Wielka Brytania Wielka Brytania 1:41,6 1:18,5 3:00,1 +51,2
37 Frank Brown Stany Zjednoczone USA 1:58,2 1:03,1 3:01,3 +52,4
38 Diego Schweizer Argentyna Argentyna 1:32,2 1:34,6 3:06,8 +57,9
39 Zeki Şamiloğlu Turcja Turcja 1:29,0 2:05,7 3:34,7 +25,8
40 Im Gyeong-sun Korea Południowa Korea Południowa 2:20,9 2:35,2 4:56,1 +47,2
- Francisco Cortes Chile Chile ? DQ - -
- Jorge Abelardo Eiras Argentyna Argentyna ? DQ - -
- Jim Barrier Stany Zjednoczone USA ? DNF - -
- Willy Bogner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:08,8 DQ - -
- François Bonlieu Francja Francja 1:09,8 DQ - -
- Chuck Ferries Stany Zjednoczone USA 1:16,1 DQ - -
- Willi Forrer Szwajcaria Szwajcaria 1:16,1 DQ - -
- Vicente Vera Chile Chile 1:20,4 DQ - -
- Adrien Duvillard Francja Francja 1:21,9 DQ - -
- Bill Day Australia Australia 1:22,1 DQ - -
- Nazih Geagea Liban Liban 1:22,4 DQ - -
- Geoff Pitchford Wielka Brytania Wielka Brytania 1:23,5 DQ - -
- Masayoshi Mitani Japonia Japonia 1:23,8 DQ - -
- Jóhann Vilbergsson Islandia Islandia 1:25,7 DQ - -
- Muzaffer Demirhan Turcja Turcja 1:26,3 DQ - -
- Luis Sánchez Państwo Hiszpańskie Hiszpania 1:52,1 DQ - -
- Roger Staub Szwajcaria Szwajcaria DQ - - -
- Ernst Oberaigner Austria Austria DQ - - -
- Ałeksandyr Szałamanow Bułgaria Bułgaria DQ - - -
- Sam Chaffey Nowa Zelandia Nowa Zelandia DQ - - -
- Bill Hunt Nowa Zelandia Nowa Zelandia DQ - - -
- Adolf Fehr Liechtenstein Liechtenstein DQ - - -
- Victor Tagle Chile Chile DQ - - -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]