Natalia Krakowiak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Natalia Krakowiak
Ilustracja
Natalia Krakowiak (2011)
Data i miejsce urodzenia 11 stycznia 1990
Kołobrzeg
Instrumenty fortepian
Gatunki pop
Zawód wokalistka (od 2008)
aktorka (od 2007)
Powiązania Studio Buffo, Teatr Muzyczny „Roma”

Natalia Krakowiak (ur. 11 stycznia 1990 w Kołobrzegu[1]) – polska wokalistka i aktorka stołecznego teatru „Roma” w Warszawie.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Edukacja[edytuj | edytuj kod]

Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu oraz studentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku „musical”.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Czterokrotnie uczestniczyła w programie muzycznym dla dzieci Od przedszkola do Opola, śpiewając w odcinkach, w których gośćmi były Eleni, Anna Maria Jopek, Edyta Górniak i Majka Jeżowska.

W latach 2007–2015 była związana z teatrem Studio Buffo; brała udział we wszystkich spektaklach teatru, takich jak m.in. Ukochany Kraj..., Karuzela Marzeń, Tyle Miłości i Hity Buffo, oraz w musicalach Metro i Romeo i Julia. Razem z zespołem teatru zadebiutowała w muzycznym show w reżyserii Janusza Józefowicza Przebojowa noc w TVP1, w którym zadebiutowała piosenką „Skin on Skin”, w odcinku poświęconym muzyce niemieckiej. W 2008 wzięła udział w drugim cyklu programów muzycznych w reżyserii Janusza Józefowicza Złota sobota.

Wielokrotnie występowała w muzycznym show TVP1 Jaka to melodia?. W 2009 zakwalifikowała się do koncertu „Debiuty” na XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Za wykonanie piosenki Budki Suflera „Jest taki samotny dom” została jego laureatką i otrzymała Nagrodę im. Anny Jantar[1].

W 2013 dotarła do ćwierćfinału w programie TVP2 The Voice of Poland. Od 2015 roku związana jest z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie, w którym gra główne role w musicalach Pięć ostatnich lat oraz Piloci. Wiosną 2018 roku wzięła udział w dziewiątym sezonie programu Polsat Twoja twarz brzmi znajomo[2]. Za wygraną drugiego odcinka, w którym wcieliła się w rolę Moniki Borys, otrzymała czek w wysokości 10 tys. zł., który przekazała na leczenie Dominika Wodzyńskiego, podopiecznego Fundacji „Słoneczko”. Ostatecznie zajęła szóste miejsce.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Jest laureatką festiwali muzycznych, zdobyła m.in.: Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Polskiej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwal Młodych Wokalistów „Debiuty” w Lublinie, 1. miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Chodzieży, 2. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Rok Nagroda Kategoria Uwagi
2009 Festiwal Debiuty w Opolu Debiuty („Jest taki samotny dom”) Wygrana

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Paweł Piotrowicz: Natalia Krakowiak z „The Voice of Poland”: nie jestem drugą Nataszą! (pol.). W: Onet.pl [on-line]. muzyka.onet.pl, 14 listopada 2013. [dostęp 2016-10-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-22)].
  2. Sergiusz Królak: Tylko u nas. Oto lista uczestników „Twoja twarz brzmi znajomo 9”! (pol.). W: Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 22 stycznia 2018. [dostęp 2018-01-22].