Natalia Krakowiak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Natalia Krakowiak
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 11 stycznia 1990
Kołobrzeg
Instrumenty fortepian
Gatunki pop
Zawód wokalistka (2008-nadal)
aktorka (2007-nadal)
Powiązania Studio Buffo

Natalia Krakowiak (ur. 11 stycznia 1990 w Kołobrzegu[1]) – polska wokalistka i aktorka stołecznego teatru Studio Buffo w Warszawie. Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu.

Od 2007 związana z teatrem Studio Buffo, bierze udział we wszystkich jego spektaklach m.in. Ukochany Kraj..., Karuzela Marzeń, Tyle Miłości i Hity Buffo oraz w musicalach Metro i Romeo i Julia. Razem z zespołem teatru zadebiutowała w muzycznym show w reżyserii Janusza Józefowicza Przebojowa noc w TVP 1, gdzie zadebiutowała piosenką Skin on Skin, w odcinku poświęconym muzyce niemieckiej. W 2008 wzięła udział w drugim cyklu programów muzycznych w reżyserii Janusza Józefowicza Złota Sobota.

W 2009 zakwalifikowała się do koncertu "Debiuty" na XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Za wykonanie piosenki Budki Suflera Jest taki samotny dom została jego laureatką i otrzymała Nagrodę im. Anny Jantar.

W 2013 dotarła do ćwierćfinału w programie The Voice of Poland emitowanym w TVP2.

Nagrody[edytuj]

Natalia Krakowiak jest laureatką festiwali muzycznych, zdobyła m.in.: Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Polskiej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwal Młodych Wokalistów „Debiuty” w Lublinie, 1. miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Chodzieży, 2. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Rok Nagroda Kategoria Uwagi
2009 Festiwal Debiuty w Opolu Debiut Roku (Jest taki samotny dom) Wygrana

Przypisy