Natalie Glebova

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Natalie Glebova

Natalie Glebova (ros. Наталья Владимировна Глебова Natalja Władimirowna Glebowa; ur. 11 listopada 1981 w Tuapse, Rosja) - kanadyjska modelka, zdobywczyni tytułu Miss Universe w 2005 roku.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Natalie Glebova urodziła się w Tuapse w Rosji. Jako dziewczynka zajmowała się gimnastyką i uczyła się grać na pianinie. Zanim zdobyła tytuł Miss Universe, pracowała w Ryerson University.

W maju 2006 rozstała się z golfistą Vijayem Singhiem i związała się z tenisistą Paradornem Srichaphanem. Tajlandyczyk oświadczył się jej w kwietniu 2007 roku. Uroczyste zaślubiny odbyły się 29 listopada 2007 w Bangkoku.

W lutym 2007 Glebova wydała swoją pierwszą książkę pt. "Healthy Happy Beautiful", która stała się bestsellerem.

Konkursy piękności[edytuj | edytuj kod]

W 2004 roku Natalie wystartowała w konkursie Miss Universe Canada. Jednak zwyciężyła Venessa Fisher, a Glebowa była trzecia. Niezniechęcona swą porażką, Natalie wystartowała w tym samym konkursie w 2005 roku i wygrała.

Kilka miesięcy później została wydelegowana na wybory Miss Universe odbywające się w Bangkoku, stolicy Tajlandii. Od początku zbierała wysokie noty. Na finale wygrała, wyprzedzając m.in. delegatki z Portoryko, Meksyku i Wenezueli. Została ukoronowana przez Jennifer Hawkins z Australii, Miss Universe 2004. Jest drugą Kanadyjką zwyciężającą w tym konkursie.

Rok z życia Miss Universe[edytuj | edytuj kod]

Glebova jako Miss Universe reprezentowała wraz z Chelseą Cooley(Miss USA)i Allie LaForce(Miss Teen USA)

Wygrała apartament w Nowym Jorku.

23 lipca 2006 Natalie przekazała koronę Zuleyce Riverze z Portoryko.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]