Natalie Horler

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Natalie Horler
Ilustracja
Natalie Horler (2013)
Imię i nazwisko
Data i miejsce urodzenia 23 września 1981
Bonn
Typ głosu mezzosopran[1]
Gatunki eurodance, euro trance, synth pop
Zawód piosenkarka
Aktywność od 2004
Zespoły
Cascada (od 2004)
Strona internetowa

Natalie Horler (ur. 23 września 1981 w Bonn) – niemiecka piosenkarka pochodzenia brytyjskiego, urodzona i wychowana w Niemczech. Uzyskała rozgłos jako wokalistka tria tanecznego Cascada, w skład którego wchodzą, oprócz Natalie, producenci DJ Manian i Yanou.

Dzieciństwo i młodość[edytuj]

Natalie Horler wraz z siostrami wychowywała się z rodzicami w Bonn. Jej ojciec David Horler jest muzykiem jazzowym big bandu telewizji WDR, zaś jej matka, Christine jest nauczycielką angielskiego[2]. Ukończyła kursy stepu, tańca jazzowego, hiphopowego i Breakdance, od szesnastego roku życia brała lekcje śpiewu. W wieku 17 lat Natalie zaczęła pracować w studiu muzycznym, pracując na utrzymanie jako kelnerka i sprzedawczyni spodni dżinsowych[3].

Po założeniu grupy Cascada w roku 2002 nie brała początkowo udziału w występach grupy w klubach nocnych. W roku 2004 wykonywała chórki do utworu "What a good Man", wykonywanego przez Millane Fernandez.

Sukcesy z Cascadą[edytuj]

 Osobny artykuł: Cascada.

Współpraca z producentami (DJ Manian i Yanou) przyniosła w roku 2005 przełom w karierze wokalistki. Cover przeboju Maggie Reilly "Everytime We Touch" trafił na miejsce w pierwszej dziesiątce listy przebojów Billboardu, a singel sprzedał się w prawie dwóch milionach egzemplarzy. Następnie wydano album noszący ten sam tytuł. Po sukcesach w Stanach Zjednoczonych utwór ukazał się w Europie, Azji i Australii i był notowany na wielu listach przebojów, w tym osiągając pierwsze miejsce w Irlandii, Szwecji i w Izraelu.

Wydane w roku 2009 nagranie "Evacuate the Dancefloor" jest największym do tej pory sukcesem zespołu.

W listopadzie roku 2010 Horler poddała się operacji strun głosowych, w związku z czym grupa Cascada nie występowała do początku 2011 roku[4].

Po przejściu operacji Natalie Horler została Jury w niemieckim programie rozrywkowym Deutschland sucht den Superstar odpowiednikiem polskiego Idola.[1]

W maju roku 2013 wraz ze swoim zespołem Cascada wzięła udział w 58. Konkursie Piosenki Eurowizji zajmując 21 miejsce dzięki zdobyciu 18 punktów.

Przypisy