Nate Fisher

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nate Fisher
Nathaniel Samuel Fisher Jr.
Pierwsze wystąpienie Odcinek pilotażowy
Ostatnie wystąpienie Wielkie oczekiwanie
Twórca Alan Ball
Grany przez Peter Krause
Dane biograficzne
Data urodzenia 8 stycznia 1965 r.
Data śmierci 21 Maj2005
Rodzina Ruth (matka)
Nathaniel Senior (ojciec)
David (brat)
Claire (siostra)
małżeństwo: Lisa Kimmel
Brenda Chenowith
dzieci: Maya
WIlla
Inne informacje
Wiek 40
Specjalność współwłaściciel domu pogrzebowego „Fisher i Synowie”, później „Fisher i Diaz"

Nate Fisher jest fikcyjną postacią w telewizyjnej serii HBO Sześć stóp pod ziemią.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Nathaniel Samuel Fisher Jr. jest najstarszym z trojga rodzeństwa Fisher i główną postacią serialu. W pierwszym odcinku powrócił do Los Angeles na wigilię, gdzie dowiedział się, że jego ojciec umarł w wypadku samochodowym.

Wcześniej mieszkał w Seattle, a pracę w rodzinnym zakładzie pogrzebowym porzucił wiele lat temu. Po ukończeniu studiów podróżował po Europie i znalazł pracę jako menedżer w przemyśle przetworów organicznych. Po śmierci ojca odziedziczył połowę zakładu Fisher i Synowie, postanowił pozostać w Los Angeles. Początkowo jego relacje z bratem Davidem nie układały się pomyślnie, gdyż ten miał mu za złe, iż opuścił rodzinę. Podczas podróży samolotem poznał Brendę Chenowith, ich związek zaczął się rozwijać.

W lipcu 2001 (koniec pierwszego sezonu) dowiedział się, że cierpi na malformację tętniczo-żylną mózgu. Jego lekarz powiedział mu także, że operacje rzadko kończą się sukcesem. Nate bardzo przeżywał, iż prawdopodobnie młodo umrze. Nie potrafił wyjawić prawdy rodzinie.Na początku drugiego sezonu pojechał służbowo Seattle, gdzie odwiedził Lisę Kimmel, z którą był związany w przeszłości.Zdradził Brendę, nie wiedząc, że ona także go zdradza . Lisa zaszła w ciążę, przeprowadziła się do Los Angeles, gdzie oznajmiła Natowi, że zostanie ojcem. Ten w końcu odważył się wyjawić prawdę Brendzie o ciąży oraz o chorobie. Gdy dowiedział się o jej zdradach, rozstali się. Pod koniec sezonu rodzina dowiedziała się o chorobie Nathaniela, ten zaś poddał się operacji.

Sezon trzeci ukazuje różne warianty jak mogły się zdarzyć po tym operacyjnym zabiegu. Ostatecznie serial ukazuje, iż Nate wziął ślub z Lisą, wychowują razem córkę Mayę, która ma trzy miesiące. Ich związek nie układa się najlepiej, Lisa mu nie ufa, on zaś czuje jego życie składa się wyłącznie z obowiązków. Gdy ich relacje zaczynają się polepszać, Lisa nagle ginie. Nate próbuje być dobrym samotnym wdowcem, lecz w większości rodzicielskich obowiązków wyręcza go jego rodzina.Gdy dowiaduje się, że Lisa została zamordowana, zaczyna ponownie spotykać się z Brendą. Niedługo po tym, jak dowiaduje się całkowitej prawdy o śmierci żony, bierze ślub w październiku 2004 z Brendą. Jednak uroczystość nie jest radosna dla nowych małżonków, bo parę dni wcześniej okazało się, iż Brenda nosi w sobie martwe dziecko, które tuż po ślubie musiała usunąć.

Parę miesięcy później Brenda znów zaszła w ciążę, lecz Nate namawiał ją do aborcji, gdyż testy prenatalne wykazały, że dziecko może mieć wady genetyczne.To spowodowało kryzys w ich małżeństwie. Nate znalazł przyjaźń i wsparcie w córce ojczyma - Maggie. Była kwakierką i opłakiwała nadal śmierć swojego synka. Nate dołączył do kwakrów i gdy Maggie poprosiła go o podwiezienie, wylądowali razem w łóżku.

Gdy Nate miał już wychodzić od Maggie, odczuł ponownie skutki swojej choroby - melforacji mózgu. Stracił przytomność i zapadł w krótką śpiączkę. Następnego dnia obudził się w szpitalu, a lekarz oznajmił, że za parę tygodni może opuścić szpital. Przy łóżku Brenda wyjawiła mu, iż chce z nim dalej być, jednak tej oznajmił jej, że chce rozwodu. Planował swoją przyszłość z Maggie. Odwiedziło go rodzeństwo, Rico i jego nowa miłość, brakowało tylko Ruth, z którą nie potrafiono się skontaktować, bo była na wycieczce. Nieoczekiwanie pod koniec dnia Nate umarł, gdy koło niego był śpiący David.

Jeszcze przed śmiercią postanowił o zmianach dotyczących jego pogrzebu. Zaś konduktu pogrzebowego z rabinem nakazał wyprawienie sobie Zielonego pogrzebu. Został zawinięty w całun i pogrzebany w parku przyrody. Trzy ostatnie odcinki serialu ukazały resztę bohaterów jak sobie musieli radzić bez niego. Niedługo po jego śmierci urodziła się Willa, ich córka, jej dobry stan zdrowia przyniósł ulgę dla Fisherów. 20 lat później Ruth ujrzała Nate'a i jego ojca tuż przed swą śmiercią.