Naughty but Nice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Naughty but Nice
Album studyjny Sarah Connor
Wydany 21 marca 2005 (GER)[1]
Polska 1 kwietnia 2005[2]
Nagrywany 2004-2005
Gatunek Pop, R&B, dance-pop
Długość 61:37
Wydawnictwo Sony Music
Producent Rob Tyger, Kay Denar, Booya, Bülent Aris, Anthony Freeman, Ek, Ivo Moring, Berlin, Bjerre, Caselle, Johnny Douglas, June Rollocks[3]
Oceny
Album po albumie
Single z albumu Naughty but Nice
 1. Living to Love You
  Wydany: 8 listopada 2004
 2. From Zero to Hero
  Wydany: 7 marca 2005

Naughty but Nice – czwarty album studyjny wydany przez niemiecką wokalistkę pop Sarah Connor dnia 21 marca 2005 w krajach niemieckojęzycznych[1] oraz dnia 1 kwietnia 2005 w Polsce nakładem wytwórni Sony Music[2].

Krążek zadebiutował 18 maja 2005 na oficjalnym notowaniu w Japonii, gdzie przebywał przez 4 tygodnie, uzyskując najwyższą pozycję #127 i sprzedając się w nakładzie 4683 kopii[7].

Informacje o albumie[edytuj | edytuj kod]

Sarah Connor rozpoczęła prace nad krążkiem w roku 2004 kilka miesięcy po premierze jej poprzedniego krążka, Key to My Soul czego wynikiem była roczna muzyczna przerwa w wydawaniu muzyki. Wokalistka wkroczyła do studia po urodzeniu swojego pierwszego dziecka oraz w tym samym czasie, kiedy użyczała swego głosu jednej z postaci w filmie animowanym Roboty. To przedsięwzięcie Connor opisała:

"Podczas przesłuchania dubbingowego moje serce strasznie mocno biło, ponieważ robiłam to po raz pierwszy! Jestem bardzo dumna z faktu, iż zostałam poproszona o użyczenie głosu Cappy. W amerykańskiej wersji jej głosem mówiła Halle Berry. Ta praca była dla mnie wielkim wyzwaniem, bo kiedy dubbingujesz to tak naprawdę musisz grać. Razem z bohaterem śmiejesz się i płaczesz – to naprawdę wciąga."[3]

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Nad produkcją Naughty but Nice, podobnie jak przy okazji poprzednich albumów, czuwali duet Rob Tyger i Kay Denar. Oprócz stałych współpracowników wokalistki swój wkład w krążek mieli Bülent Aris – autor sześciu kompozycji z albumu w tym ballady "Happy Anniversary" stworzonej wspólnie z Markiem Terenzim oraz samą wokalistką. Anthony Freeman współstworzył natomiast pięć utworów m.in. piosenkę "Paradise", w której użyczył również swojego wokalu. Johnny Douglas, popularny songwriter znany ze współpracy z George'em Michaelem, Kylie Minogue i Tomem Jonesem to twórca kompozycji "You're the Kinda Man"[3].

Do pracy nad albumem wokalistka zaprosiła również znanego producenta Booya oraz Casselle i June Rollocks, którzy współstworzyli kompozycje "Change" oraz "One More Night". W efekcie album zawiera różne gatunkowo piosenki – szybkie i melodyjne kompozycje z wyraźnym brzmieniem gitar ("You Are My Desire", "Keep Imagining"), czy soulowe ballady nagrane z licznym chórem ("Thank You")[3].

Promocja[edytuj | edytuj kod]

W celach promocyjnych Sarah Connor wyruszyła w trasę koncertową "Naughty but Nice Tour" po krajach niemieckojęzycznych w roku 2005. Wokalistka zagrała dwadzieścia trzy koncerty na scenach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii prezentując utwory z pierwszych czterech albumów studyjnych[8]. W trasie koncertowej gościnnie uczestniczył Marc Terenzi, który w wybranych miejscach wraz z Connor wykonywał balladę "Just One Last Dance". Z powodu nieobecności na kilku koncertach, utwór ten został zastąpiony[8]. Na całą trasę koncertową składało się pięć różnych setlist pogrupowanych tematycznie. W zależności od miejsca, wokalistka prezentowała osiemnaście bądź dziewiętnaście piosenek.

Scena zawierała duży ekran umiejscowiony pośrodku prezentujący teledyski i krótkie filmy oraz cztery schodkowe wejścia za kulisy – dwa pośrodku oraz kolejne dwa w bocznych miejscach wybiegu. Zespół umiejscowiony był w trzech różnych miejscach, pomiędzy każdymi schodami. Na scenę składał się również kilkumetrowy pomost łączący kolejne miejsca układu tanecznego artystki[8].

Single[edytuj | edytuj kod]

 • Pierwszym singlem promującym album stała się kompozycja "Living to Love You" wydana na rynek muzyczny cztery miesiące przed premierą krążka dnia 8 listopada 2004. Teledysk, zrealizowany w otoczeniu ciepłych barw przedstawia wokalistkę czekającą przez cały rok na swą miłość. Utwór zadebiutował na wysokich pozycjach w krajach niemieckojęzycznych, kilka tygodni później obierając szczyt notowań w Niemczech i Szwajcarii oraz zajmując pozycję #2 na oficjalnej liście najchętniej kupowanych singli w Austrii[9].
 • Drugim singlem promującym krążek został utwór "From Zero to Hero" wydany dnia 7 marca 2005, który promował film animowany Roboty[3]. Teledysk prezentuje artystkę wcielającą się w jedną z postaci z kreskówki komunikującą się wraz z pozostałymi bohaterami. Klip przedstawia również wokalistkę wykonującą wraz z tancerzami układ taneczny oraz sceny z filmu animowanego. Singel przez trzy tygodnie zajmował szczyt niemieckiego notowania najpopularniejszych singli oraz znalazł się w Top 5 oficjalnych notowań w Austrii i Szwajcarii[10]. Dzięki wysokim pozycjom na listach przebojów, singel zadebiutował na miejscu #36 notowania najczęściej kupowanych singli na świecie[10].
Rok Singel Album Pozycje na listach[11]
GER AUT SWI
2004 "Living to Love You" Naughty but Nice 1 2 1
2005 "From Zero to Hero" 1 2 5

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

 1. "Living to Love You" (Rob Tyger, Kay Denar) — 3:13
 2. "Paradise" (Bülent Aris, Terri Bjerre, Anthony Freeman, Ivo Moring) — 3:17
 3. "From Zero to Hero" (Rob Tyger, Kay Denar) — 3:31
 4. "I Just Started Being Bad" (Rob Tyger, Kay Denar, Ek) — 3:29
 5. "Thank You" (Bülent Aris, Anthony Freeman) — 3:19
 6. "You're the Kinda Man" (Johnny Douglas, Friendship) — 4:27
 7. "One More Night (Part II of the Osla Suite Trilogy)" (Bülent Aris, June Rollocks) — 3:17
 8. "Keep Imagining" (Bülent Aris, Anthony Freeman) — 4:09
 9. "Happy Anniversary" (Anthony Freeman, Marc Terenzi, Sarah Connor) — 3:27
 10. "You Are My Desire" (Rob Tyger, Kay Denar) — 3:08
 11. "Change" (Casselle, Rob Tyger, Kay Denar) — 3:31
 12. "Dolce Vita" (Sarah Connor, Rob Tyger, Kay Denar) — 3:59
 13. "Call Me" (Bülent Aris, Terri Bjerre, Berlin) — 3:59
 14. "Ohhh (Private Party)" (Bülent Aris, Anthony Freeman) — 3:59
 15. "From Zero to Hero [Extended Remix]" — 5:35

Pozycje na listach[edytuj | edytuj kod]

Lista sprzedaży (2005) Najwyższa
pozycja
Austria IFPI Albums Chart 3
Japonia Oricon[12] 127
Niemcy IFPI Albums Chart 1
Polska ZPAV Albums Chart 10
Szwajcaria IFPI Albums Chart 3

Certyfikaty[edytuj | edytuj kod]

Państwo Certyfikat
Austria Austria Złota płyta
Sprzedaż: 10.000 egzemplarzy
Niemcy Niemcy Platynowa płyta
Sprzedaż: 200.000 egzemplarzy
Szwajcaria Szwajcaria Złota płyta
Sprzedaż: 15.000 egzemplarzy

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]