Nebelhorn Trophy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nebelhorn Trophy – międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym seniorów rozgrywane w Niemczech od 1969 r. Zawody odbywają się w Oberstdorfie. W jego trakcie rozgrywane są zawody w jeździe indywidualnej kobiet i mężczyzn oraz par sportowych i tanecznych, choć nie zawsze rozgrywane są wszystkie konkurencje. Od sezonu 2014/15 rozgrywki w kategorii seniorów wchodzą w cykl zawodów Challenger Series organizowanych przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską.

Nazwa zawodów pochodzi od nazwy położonego niedaleko szczytu Nebelhorn.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

CS: Challenger Series

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
1969 Austria Günter Anderl
1970 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Klaus Grimmelt
1971 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Erich Reifschneider
1972 Stany Zjednoczone Robert Bradshaw
1973 Stany Zjednoczone John Carlow Stany Zjednoczone Charles Tickner Luksemburg Paul Cechmanek
1974 Stany Zjednoczone David Santee Kanada Kevin Robertson Luksemburg Paul Cechmanek
1975 Kanada Ted Barton Stany Zjednoczone Ken Newfield Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Harald Kuhn
1976 Japonia Fumio Igarashi Stany Zjednoczone Scott Hamilton Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Rudi Cerne
1977 Stany Zjednoczone Robert Wagenhoffer Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Kurt Kurzinger Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Gerd-Walter Gräbner
1978 Stany Zjednoczone Allen Schramm Stany Zjednoczone Mark Cockerell Kanada Gary Beacom
1979 Kanada Gordon Forbes Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Raszczetnow Stany Zjednoczone Brian Boitano
1980 Stany Zjednoczone Tom Dickson Kanada Brian Orser Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Rudi Cerne
1981 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Heiko Fischer Stany Zjednoczone John Filbig Kanada Kevin Hicks
1982 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Leonardo Azzola Włochy Bruno Delmaestro Stany Zjednoczone James Cygan
1983 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Heiko Fischer Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Richard Zander Kanada André Bourgeois
1984 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Richard Zander Stany Zjednoczone Craig Henderson Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Leonid Kaznakow
1985 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Richard Zander Stany Zjednoczone Douglas Mattis Francja Laurent Depouilly
1986 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Witalij Jehorow Stany Zjednoczone Erik Larson Kanada Kurt Browning
1987 Stany Zjednoczone Todd Eldredge Stany Zjednoczone Patrick Brault Dania Lars Dresler
1988 Stany Zjednoczone Aren Nielsen Kanada Marcus Christensen Stany Zjednoczone Christopher Mitchell
1989 Stany Zjednoczone Shepherd Clark Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Richard Zander Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Gleb Bokij
1990 Stany Zjednoczone Michael Chack Francja Nicolas Pétorin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wołodymyr Petrenko
1991 Stany Zjednoczone Ryan Hunka Francja Nicolas Pétorin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wołodymyr Petrenko
1992 Chińskie Tajpej David Liu Rosja Igoŕ Paszkiewicz Francja Axel Médéric
1993 Kanada Jeffrey Langdon Stany Zjednoczone Michael Weiss Kanada Jean-François Hébert
1994 Rosja Ilja Kulik Stany Zjednoczone Shepherd Clark Rosja Aleksandr Abt
1995 Japonia Takeshi Honda Ukraina Jewhen Pluta Japonia Yosuke Takeuchi
1996 Stany Zjednoczone Michael Weiss Japonia Yamato Tamura Rosja Igor Siniutin [1]
1997 Stany Zjednoczone Timothy Goebel Ukraina Jewhen Pluta Rosja Aleksandr Abt [2]
1998 Stany Zjednoczone Trifun Zivanovic Ukraina Jewhen Martynow Ukraina Witalij Danylczenko [3]
1999 Rosja Ilja Klimkin Ukraina Witalij Danylczenko Kanada Jayson Dénommée [4]
2000 Rosja Anton Kłykow Stany Zjednoczone Derrick Delmore Ukraina Dmytro Dmytrenko [5]
2001 Białoruś Siergiej Dawydow Kanada Jeffrey Buttle Estonia Margus Hernits [6]
2002 Białoruś Siergiej Dawydow Stany Zjednoczone Benjamin Miller Kanada Fedor Andreev [7]
2003 Kanada Nicholas Young Stany Zjednoczone Scott Smith Stany Zjednoczone Nicholas LaRoche [8]
2004 Kanada Marc-André Craig Rosja Aleksandr Kondakow Stany Zjednoczone Christopher Toland [9]
2005 Niemcy Stefan Lindemann Japonia Noriyuki Kanzaki Czechy Tomáš Verner [10]
2006 Czechy Tomáš Verner Stany Zjednoczone Parker Pennington Kanada Vaughn Chipeur [11]
2007 Czechy Michal Březina Stany Zjednoczone Shaun Rogers Czechy Tomáš Verner [12]
2008 Japonia Nobunari Oda Czechy Michal Březina Francja Yannick Ponsero [13]
2009 Szwajcaria Stéphane Lambiel Rosja Iwan Trietjakow Czechy Michal Březina [14]
2010 Japonia Tatsuki Machida Rosja Konstantin Mieńszow Niemcy Peter Liebers [15]
2011 Japonia Yuzuru Hanyu Czechy Michal Březina Stany Zjednoczone Stephen Carriere [16]
2012 Japonia Nobunari Oda Rosja Konstantin Mieńszow Stany Zjednoczone Keegan Messing [17]
2013 Japonia Nobunari Oda Stany Zjednoczone Jason Brown Kanada Jeremy Ten [18]
2014 CS Stany Zjednoczone Jason Brown Czechy Michal Březina Rosja Konstantin Mieńszow [19]
2015 CS Kanada Elladj Baldé Stany Zjednoczone Max Aaron Rosja Konstantin Mieńszow [20]
2016 CS Rosja Aleksandr Pietrow Belgia Jorik Hendrickx Stany Zjednoczone Grant Hochstein [21]
2017 CS Belgia Jorik Hendrickx Stany Zjednoczone Alexander Johnson Szwecja Alexander Majorov [22]
2018 CS Kanada Keegan Messing Szwecja Alexander Majorov Rosja Artur Dmitrijew Jr. [23]
2019 CS Rosja Makar Ignatow Japonia Koshiro Shimada Izrael Alexei Bychenko [24]

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
1969 Czechy Ľudmila Bezáková
1970 Wielka Brytania Rita Pokorski
1971 Stany Zjednoczone Dorothy Hamill
1972 Stany Zjednoczone Wendy Burge
1973 Stany Zjednoczone Kath Malmberg Stany Zjednoczone Linda Fratianne Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Gerti Schanderl
1974 Stany Zjednoczone Priscilla Hill Stany Zjednoczone Barbara Smith Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Petra Wagner
1975 Stany Zjednoczone Lisa-Marie Allen Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Petra Wagner Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Dagmar Lurz
1976 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Garnet Ostermeier Stany Zjednoczone Carrie Rugh Kanada Deborah Albright
1977 Japonia Reiko Kobayashi Stany Zjednoczone Sandy Lenz Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Karin Riediger
1978 Stany Zjednoczone Editha Dotson Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Corinna Tanski Kanada Janet Morrissey
1979 Stany Zjednoczone Lynn Smith Stany Zjednoczone Jackie Farrell Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Karin Riediger
1980 Stany Zjednoczone Vikki de Vries Wielka Brytania Alison Southwood Kanada Elizabeth Manley
1981 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Cornelia Tesch Stany Zjednoczone Kristy Hogan Stany Zjednoczone Stephanie Anderson
1982 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Manuela Ruben Stany Zjednoczone Kelley Webster Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Owczynnikowa
1983 Stany Zjednoczone Staci McMullin Kanada Barbara Butler Włochy Karin Telser
1984 Stany Zjednoczone Debi Thomas Japonia Juri Ozawa Stany Zjednoczone Sara MacInnes
1985 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Cornelia Tesch Stany Zjednoczone Tracey Damigella Wielka Brytania Joanne Conway
1986 Stany Zjednoczone Holly Cook Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Cornelia Renner Szwajcaria Claudia Villiger
1987 Kanada Shannon Allison Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Carola Wolff Kanada Lindsay Fedosoff
1988 Stany Zjednoczone Tonia Kwiatkowski Kanada Josée Chouinard Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Patricia Neske
1989 Stany Zjednoczone Kyoko Ina Francja Surya Bonaly Japonia Junko Yaginuma
1990 Francja Surya Bonaly Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Marina Kielmann Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marija Butyrska
1991 Japonia Kumiko Koiwai Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Marina Kielmann Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marija Butyrska
1992 Niemcy Simone Lang Japonia Kumiko Koiwai Kanada Angela Derochie
1993 Rosja Irina Słucka Kanada Susan Humphreys Ukraina Ludmiła Iwanowa
1994 Rosja Irina Słucka Japonia Shizuka Arakawa Stany Zjednoczone Jennifer Karl
1995 Japonia Shizuka Arakawa Czechy Lenka Kulovaná Rosja Jelena Iwanowa
1996 Niemcy Eva-Maria Fitze Stany Zjednoczone Sydne Vogel Stany Zjednoczone Karen Kwan [1]
1997 Ukraina Ołena Laszenko Rosja Olga Markowa Rosja Nadieżda Kanajewa [2]
1998 Stany Zjednoczone Brittney McConn Rosja Jelena Iwanowa Czechy Veronika Dytrtová [3]
1999 Ukraina Ołena Laszenko Finlandia Sanna-Maija Wiksten Finlandia Elina Kettunen [4]
2000 Ukraina Hałyna Maniaczenko Szwajcaria Sarah Meier Stany Zjednoczone Andrea Gardiner [5]
2001 Rosja Ludmiła Nielidina Stany Zjednoczone Ann Patrice McDonough Rosja Kristina Obłasowa [6]
2002 Włochy Carolina Kostner Finlandia Alisa Drei Rosja Ludmiła Nielidina [7]
2003 Stany Zjednoczone Jennifer Don Kanada Lesley Hawker Rosja Olga Najdionowa [8]
2004 Stany Zjednoczone Louann Donovan Finlandia Alisa Drei Kanada Mira Leung [9]
2005 Rosja Jelena Sokołowa Finlandia Alisa Drei Stany Zjednoczone Beatrisa Liang [10]
2006 Stany Zjednoczone Beatrisa Liang Rosja Arina Martynowa Stany Zjednoczone Katy Taylor [11]
2007 Włochy Carolina Kostner Stany Zjednoczone Megan Williams Stewart Finlandia Laura Lepistö [12]
2008 Stany Zjednoczone Alissa Czisny Finlandia Laura Lepistö Japonia Akiko Suzuki [13]
2009 Stany Zjednoczone Alissa Czisny Finlandia Kiira Korpi Chińska Republika Ludowa Liu Yan [14]
2010 Finlandia Kiira Korpi Szwecja Viktoria Helgesson Stany Zjednoczone Melissa Bulanhagui [15]
2011 Stany Zjednoczone Mirai Nagasu Gruzja Elene Gedewaniszwili Szwecja Joshi Helgesson [16]
2012 Kanada Kaetlyn Osmond Rosja Adelina Sotnikowa Japonia Haruka Imai [17]
2013 Rosja Jelena Radionowa Japonia Miki Ando Stany Zjednoczone Ashley Cain [25]
2014 CS Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa Rosja Alona Leonowa Stany Zjednoczone Gracie Gold [26]
2015 CS Kanada Kaetlyn Osmond Rosja Alona Leonowa Stany Zjednoczone Courtney Hicks [27]
2016 CS Japonia Mai Mihara Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa Kanada Gabrielle Daleman [28]
2017 CS Australia Kailani Craine Szwecja Matilda Algotsson Szwajcaria Alexia Paganini [29]
2018 CS Rosja Alina Zagitowa Japonia Mai Mihara Belgia Loena Hendrickx [30]
2019 CS Stany Zjednoczone Mariah Bell Korea Południowa Kim Ye-lim Niemcy Nicole Schott [31]

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
1969 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Frigge Drzymalla / Michael Weingart
1970 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Almut Lehmann / Herbert Wiesinger
Konkurencja nie została rozegrana w 1971 roku
1972 Stany Zjednoczone Cozette Cady / Jack Courtney
1973 Stany Zjednoczone Tai Babilonia / Randy Gardner Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Corinna Halke / Eberhard Rausch Austria Ursula Nemec / Michael Nemec
1974 Kanada Kathy Huntchinson / Jamie McGregor Kanada Candace Jones / Don Fraser Austria Ulrike Wrbik / Richard Scharf
1975 Kanada Cheri Pinner / Dennis Pinner Stany Zjednoczone Alice Cook / William Fauver Kanada Karen Newton / Glenn Laframboise
1976 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Susanne Scheibe / Andreas Nischwitz Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Rafaela Dondoni / Mario Dondoni Japonia Kyoko Hagiwara / Sumio Murata
1977 Stany Zjednoczone Gail Hamula / Frank Sweiding Stany Zjednoczone Sheryl Franks / Michael Botticelli Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Susanne Scheibe / Andreas Nischwitz
1978 Kanada Barbara Underhill / Paul Martini Stany Zjednoczone Maria di Domenico / Larry Schrier Stany Zjednoczone Tracy Prussack / Scott Prussack
1979 Stany Zjednoczone Caitlin Carruthers / Peter Carruthers Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Żanna Ilijna / Aleksandr Własow Kanada Becky Gough / Mark Rowsom
1980 Wielka Brytania Susan Garland / Robert Daw Kanada Mary Jo Fedy / Tim Mills Stany Zjednoczone Dana Graham / Paul Wylie
1981 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Wałowa / Oleg Wasiljew Kanada Melinda Kunhegyi / Lyndon Johnston Francja Nathalie Tortel / Xavier Videau
1982 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Inna Wolanska / Walerij Spiridonow Kanada Katherina Matousek / Lloyd Eisler Stany Zjednoczone Natalie Seybold / Wayne Seybold
1983 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Inna Utkina / Siergiej Lichanski Stany Zjednoczone Katy Keeley / Gary Kemp Kanada Laurene Collin / David Howe
1984 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Bieczkie / Walerij Kornijenko Stany Zjednoczone Susan Dungjen / Jason Dungjen Stany Zjednoczone Margo Shoup / Patrick Page
1985 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ludmiła Kobłowa / Andriej Kalitin Stany Zjednoczone Maria Lako / Michael Blicharski Wielka Brytania Lisa Cushley / Neil Cushley
1986 Kanada Melanie Gaylor / Lee Barkell Stany Zjednoczone Ashley Stevenson / Scott Wendland Wielka Brytania Lisa Cushley / Neil Cushley
1987 Kanada Michelle Menzies / Kevin Wheeler Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Kwitczenko / Raszyd Kadyrkajew Kanada Twana Rose / Colin Epp
1988 Kanada Cindy Landry / Lyndon Johnston Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jekatierina Murugowa / Artiom Torgaszew Stany Zjednoczone Kenna Bailey / John Denton
1989 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Leonowa / Giennadij Krasnicki Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jewgienija Szyszkowa / Wadim Naumow Czechy Radka Kovaříková / René Novotný
1990 Kanada Sherry Ball / Kris Wirtz Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Kriestjaninowa / Aleksiej Torczynski Kanada Penny Papaioannou / Raoul LeBlanc
1991 Kanada Sherry Ball / Kris Wirtz Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Kriestjaninowa / Aleksiej Torczynskij Kanada Penny Papaioannou / Raoul LeBlanc
1992 Rosja Swietłana Titkowa / Oleg Machutow Kanada Tiina Muur / Cory Watson Kanada Jodeyne Higgins / Sean Rice
1993 Kanada Caroline Haddad / Jean-Sébastien Fecteau Łotwa Jelena Bierieżna / Oļegs Šļahovs Stany Zjednoczone Stephanie Stiegler / Lance Travis
1994 Kanada Marie-Claude Savard-Gagnon / Luc Bradet Francja Line Haddad / Sylvain Privé Francja Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis
1995 Stany Zjednoczone Shelby Lyons / Brian Wells Ukraina Ołena Biłousiwśka / Serhij Potałow Kazachstan Marina Chałturina / Andriej Krukow
1996 Stany Zjednoczone Danielle Hartsell / Steve Hartsell Rosja Olga Siomkina / Andriej Czuwilajew Kanada Samanta Marchant / Chad Hawse [1]
1997 Ukraina Jewhenija Fiłonenko / Ihor Marczenko Ukraina Ołena Biłousiwśka / Stanisław Morozow Stany Zjednoczone Natalie Vlandis / Jered Guzman [2]
1998 Stany Zjednoczone Laura Handy / Paul Binnebose Kanada Jacinthe Larivière / Lenny Faustino Rosja Milica Brozovic / Anton Nimenko [3]
1999 Ukraina Alona Sawczenko / Stanisław Morozow Kanada Jacinthe Larivière / Lenny Faustino Ukraina Julija Obertas / Dmytro Pałamarczuk [4]
2000 Kanada Valérie Marcoux / Bruno Marcotte Stany Zjednoczone Amanda Magarian / Jered Guzman Stany Zjednoczone Stephanie Kalesavich / Aaron Parchem [5]
2001 Kanada Jacinthe Larivière / Lenny Faustino Kanada Valerie Saurette / Jean-Sébastien Fecteau Stany Zjednoczone Laura Handy / Jonathon Hunt [6]
2002 Kanada Valérie Marcoux / Craig Buntin Rosja Julija Obertas / Aleksiej Sokołow Stany Zjednoczone Kathryn Orscher / Garrett Lucash [7]
2003 Kanada Utako Wakamatsu / Jean Sebastian Fecteau Kanada Pascale Bergeron / Robert Davison Stany Zjednoczone Laura Handy / Jeremy Allen [8]
2004 Stany Zjednoczone Marcy Hinzmann / Aaron Parchem Kanada Pascale Bergeron / Robert Davison Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy [9]
2005 Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Kanada Meagan Duhamel / Ryan Arnold Stany Zjednoczone Marcy Hinzmann / Aaron Parchem [10]
2006 Stany Zjednoczone Brooke Castile / Benjamin Okolski Stany Zjednoczone Julia Vlassov / Drew Meekins Szwecja Angelika Pylkina / Niklas Hogner [11]
2007 Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Kanada Meagan Duhamel / Craig Buntin Stany Zjednoczone Amanda Evora / Mark Ladwig [12]
2008 Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow Ukraina Tetiana Wołosożar / Stanisław Morozow [13]
2009 Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Ukraina Tetiana Wołosożar / Stanisław Morozow Kanada Anabelle Langlois / Cody Hay [14]
2010 Rosja Wiera Bazarowa / Jurij Łarionow Włochy Stefania Berton / Ondřej Hotárek Kanada Meagan Duhamel / Eric Radford [15]
2011 Rosja Tetiana Wołosożar / Maksim Trańkow Rosja Wiera Bazarowa / Jurij Łarionow Stany Zjednoczone Caydee Denney / John Coughlin [16]
2012 Rosja Tetiana Wołosożar / Maksim Trańkow Stany Zjednoczone Caydee Denney / John Coughlin Francja Vanessa James / Morgan Ciprès [17]
2013 Rosja Tetiana Wołosożar / Maksim Trańkow Niemcy Maylin Wende / Daniel Wende Niemcy Mari Vartmann / Aaron Van Cleave [32]
2014 CS Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow Rosja Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow Stany Zjednoczone Alexa Scimeca / Chris Knierim [33]
2015 CS Rosja Tetiana Wołosożar / Maksim Trańkow Stany Zjednoczone Alexa Scimeca / Chris Knierim Francja Vanessa James / Morgan Ciprès [34]
2016 CS Niemcy Alona Sawczenko / Bruno Massot Kanada Lubow Iluszeczkina / Dylan Moscovitch Niemcy Mari Vartmann / Ruben Blommaert [35]
2017 CS Rosja Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow Niemcy Alona Sawczenko / Bruno Massot Australia Jekatierina Aleksandrowska / Harley Windsor [36]
2018 CS Rosja Alisa Jefimowa / Aleksandr Korowin Stany Zjednoczone Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim Stany Zjednoczone Deanna Stellato / Nathan Bartholomay [37]
2019 CS Kanada Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro Stany Zjednoczone Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim Korea Północna Ryom Tae-ok / Kim Ju-sik [38]

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
1970 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Angelika Buck / Erich Buck Wielka Brytania Kay Webster / Malcolm Taylor
1971 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Angelika Buck / Erich Buck
1972 Stany Zjednoczone Mary-Karen Campell / Johnny Johns
1973 Wielka Brytania Rosalind Druce / David Barker
1974 Stany Zjednoczone Judi Genovesi / Kent Weigle Wielka Brytania Odette Tolman / Trevor Davies Wielka Brytania Jennifer Thompson / Derek Tyers
1975 Kanada Lorna Wighton / John Dowding Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Garanina / Igor Zavozin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Zujewa / Andriej Witman
1976 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Zujewa / Andriej Witman Wielka Brytania Jayne Torvill / Christopher Dean Wielka Brytania Carol Long / Philip Stowell
1977 Wielka Brytania Jayne Torvill / Christopher Dean Stany Zjednoczone Carol Fox / Richard Dalley Wielka Brytania Wendy Sessions / Marc Reed
1978 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Garanina / Igor Zavozin Stany Zjednoczone Kim Krohn / Barry Hagan Kanada Joanne French / John Thomas
1979 Kanada Gina Aucoin / Hans-Peter Ponikau Wielka Brytania Carol Long / John Philpot Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Tatjana Durasowa / Siergiej Ponomarenko
1980 Wielka Brytania Wendy Sessions / Stephen Williams Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Birgit Goller / Peter Klisch Stany Zjednoczone Susan Marie Dymecki / Anthony Bardin
1981 Wielka Brytania Karen Roughton / Marc Reed Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Birgit Goller / Peter Klisch Stany Zjednoczone Janice Kindrachuk / Blake Hobson
1982 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Klimowa / Siergiej Ponomarenko Kanada Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Antonia Becherer / Ferdinand Becherer
1983 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marina Klimowa / Siergiej Ponomarenko Stany Zjednoczone Eleanor DeVera / James Yorke Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Antonia Becherer / Ferdinand Becherer
1984 Stany Zjednoczone Lois Luciani / Russ Witherby Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Żuk / Oleg Pietrow Stany Zjednoczone Kristan Lowery / Chip Rossbach
1985 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Majia Usowa / Aleksandr Żulin Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Antonia Becherer / Ferdinand Becherer Francja Doriane Bontemps / Charles Paliard
1986 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Antonia Becherer / Ferdinand Becherer Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Swietłana Lapina / Gorsha Sur Kanada Michelle McDonald / Michael Farrington
1987 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Iłona Mielniczenko / Hennadij Kaśkow Włochy Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo Stany Zjednoczone Dorothi Rodek / Robert Nardozza
1988 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Iłona Mielniczenko / Hennadij Kaśkow Stany Zjednoczone Elizabeth McLean / Ari Lieb Kanada Jacqueline Petr / Mark Janoschak
1989 Francja Isabelle Sarech / Xavier Debernis Stany Zjednoczone Lisa Grove / Scott Myers Francja Dominique Yvon / Frédéric Palluel
1990 Kanada Isabelle Labossiere / Mitchell Gould Wielka Brytania Lisa Bradby / Alan Towers Francja Christelle Descolis / Ludovic Deville
1991 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Łobaczowa / Aleksiej Pospełow Wielka Brytania Lisa Bradby / Alan Towers Francja Christelle Descolis / Ludovic Deville
1992 Kanada Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz Rosja Olga Ganiczewa / Maksim Kaczanow Litwa Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
1993 Kanada Martine Patenaude / Eric Massé Stany Zjednoczone Rachel Mayer / Peter Breen Litwa Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
1994 Francja Barbara Piton / Alexandre Piton Ukraina Ołena Hruszyna / Rusłan Honczarow Kanada Chantal Lefebvre / Patrice Lauzon
1995 Rosja Olga Szarutienko / Dmitrij Naumkin Polska Iwona Filipowicz / Michał Szumski Francja Agnes Jacquemard / Alexis Gayet
1996 Rosja Jekatierina Swirina / Władimir Lelijuch Stany Zjednoczone Eve Chalom / Mathew Gates Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder [1]
1997 Rosja Olga Szarutienko / Dmitrij Naumkin Rosja Nina Ułanowa / Michaił Stifunin Bułgaria Ałbena Denkowa / Maksim Stawiski [2]
1998 Rosja Nina Ułanowa / Michaił Stifunin Stany Zjednoczone Debbie Koegel / Oleg Fiediukow Francja Alia Ouabdelsselam / Benjamin Delmas [3]
1999 Stany Zjednoczone Jamie Silverstein / Justin Pekarek Francja Alia Ouabdelsselam / Benjamin Delmas Niemcy Stephanie Rauer / Thomas Rauer [4]
2000 Kanada Chantal Lefebvre / Justin Lanning Francja Magali Sauri / Michail Stifunin Wielka Brytania Marika Humphreys / Witalij Baranow [5]
2001 Polska Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński Włochy Federica Faiella / Massimo Scali Rosja Anastasija Biełowa / Ilja Isajew [6]
2002 Włochy Federica Faiella / Massimo Scali Stany Zjednoczone Melissa Gregory / Dienis Pietuchow Rosja Anastasija Biełowa / Ilja Isajew [7]
2003 Rosja Swietłana Kulikowa / Witalij Nowikow Rosja Jana Chochłowa / Siergiej Nowicki Stany Zjednoczone Christie Moxley / Aleksandr Kirsanow [8]
2004 Stany Zjednoczone Lydia Manon / Ryan O’Meara Kanada Martine Patinaude / Pascal Denis Wielka Brytania Phillipa Towler-Green / Phillip Poole [9]
2005 Stany Zjednoczone Tanith Belbin / Benjamin Agosto Litwa Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas Niemcy Christina Beier / William Beier [10]
2006 Wielka Brytania Sinead Kerr / John Kerr Stany Zjednoczone Morgan Matthews / Maxim Zavozin Izrael Alexandra Zaretsky / Roman Zaretsky [11]
2007 Stany Zjednoczone Jennifer Wester / Daniił Barancew Niemcy Christina Beier / William Beier Ukraina Ałła Beknazarowa / Wołodymyr Zujew [12]
2008 Stany Zjednoczone Emily Samuelson / Evan Bates Izrael Alaksandra Zarecka / Raman Zarecki Stany Zjednoczone Jane Summersett / Todd Gilles [13]
2009 Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White Izrael Alaksandra Zarecka / Raman Zarecki Litwa Katherine Copely / Deividas Stagniūnas [14]
2010 Francja Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow [15]
2011 Stany Zjednoczone Madison Hubbell / Zachary Donohue Niemcy Nielli Żyganszyna / Alexander Gazsi Kanada Kharis Ralph / Asher Hill [16]
2012 Stany Zjednoczone Madison Chock / Evan Bates Azerbejdżan Julija Złobina / Aleksiej Sitnikow Niemcy Nielli Żyganszyna / Alexander Gazsi [17]
2013 Stany Zjednoczone Madison Hubbell / Zachary Donohue Rosja Ksienija Mońko / Kiriłł Chalawin Kanada Alexandra Paul / Mitchell Islam [39]
2014 CS Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje Stany Zjednoczone Madison Chock / Evan Bates Niemcy Nielli Żyganszyna / Alexander Gazsi [40]
2015 CS Stany Zjednoczone Madison Chock / Evan Bates Kanada Alexandra Paul / Mitchell Islam Stany Zjednoczone Anastasia Cannuscio / Colin McManus [41]
2016 CS Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte Stany Zjednoczone Madison Chock / Evan Bates Kanada Piper Gilles / Paul Poirier [42]
2017 CS Wielka Brytania Penny Coomes / Nicholas Buckland Japonia Kana Muramoto / Chris Reed Niemcy Kavita Lorenz / Joti Polizoakis [43]
2018 CS Kanada Piper Gilles / Paul Poirier Stany Zjednoczone Rachel Parsons / Michael Parsons Stany Zjednoczone Christina Carreira / Anthony Ponomarenko [44]
2019 CS Kanada Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sørensen Stany Zjednoczone Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker Stany Zjednoczone Christina Carreira / Anthony Ponomarenko [45]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Nebelhorn Trophy 1996 (ang.). ISU. [dostęp 2018-06-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-04-01)].
  2. a b c d Nebelhorn Trophy 1997 (ang.). ISU. [dostęp 2018-06-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-12-08)].
  3. a b c d Nebelhorn Trophy 1998 (ang.). ISU. [dostęp 2018-06-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-10-26)].
  4. a b c d Nebelhorn Trophy 1999 (ang.). ISU. [dostęp 2018-06-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-10)].
  5. a b c d Nebelhorn Trophy 2000 (ang.). ISU. [dostęp 2018-06-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-09-30)].
  6. a b c d Nebelhorn Trophy 2001 (ang.). ISU. [dostęp 2018-06-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-19)].
  7. a b c d Nebelhorn Trophy 2002 (ang.). ISU. [dostęp 2018-06-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-09-30)].
  8. a b c d Nebelhorn Trophy 2003 (ang.). ISU. [dostęp 2018-06-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-09-30)].
  9. a b c d Nebelhorn Trophy 2004 (ang.). ISU. [dostęp 2018-06-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-01-02)].
  10. a b c d Nebelhorn Trophy 2005 (ang.). ISU. [dostęp 2018-06-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-09-28)].
  11. a b c d Nebelhorn Trophy 2006 (ang.). ISU. [dostęp 2018-06-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-25)].
  12. a b c d Nebelhorn Trophy 2007 (ang.). ISU, 27.09.2007 - 30.09.2007. [dostęp 2018-06-25].
  13. a b c d Nebelhorn Trophy 2008 (ang.). ISU, 25.09.2008 - 28.09.2008. [dostęp 2018-06-25].
  14. a b c d Nebelhorn Trophy 2009 (ang.). ISU, 23.09.2009 - 26.09.2009. [dostęp 2018-06-25].
  15. a b c d Nebelhorn Trophy 2010 (ang.). ISU, 22.09.2010 - 25.09.2010. [dostęp 2018-06-25].
  16. a b c d Nebelhorn Trophy 2011 (ang.). ISU, 22.09.2011 - 24.09.2011. [dostęp 2018-06-25].
  17. a b c d Nebelhorn Trophy 2012 (ang.). ISU, 26.09.2012 - 29.09.2012. [dostęp 2018-06-25].
  18. Nebelhorn Trophy 2013 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  19. 46th Nebelhorn Trophy 2014 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  20. 47th Nebelhorn Trophy 2015 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  21. 48th Nebelhorn Trophy 2016 – Men – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  22. 49th Nebelhorn Trophy 2017 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-09-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  23. Nebelhorn Trophy 2018 – Men – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2018-09-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  24. Nebelhorn Trophy 2019 – Men – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2019-09-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-27)].
  25. Nebelhorn Trophy 2013 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  26. 46th Nebelhorn Trophy 2014 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  27. 47th Nebelhorn Trophy 2015 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  28. 48th Nebelhorn Trophy 2016 – Ladies – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  29. 49th Nebelhorn Trophy 2017 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-09-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  30. Nebelhorn Trophy 2018 – Ladies – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2018-09-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  31. Nebelhorn Trophy 2019 – Ladies – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2019-09-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-28)].
  32. Nebelhorn Trophy 2013 – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  33. 46th Nebelhorn Trophy 2014 – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  34. 47th Nebelhorn Trophy 2015 – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  35. 48th Nebelhorn Trophy 2016 – Pairs – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  36. 49th Nebelhorn Trophy 2017 – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-09-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  37. Nebelhorn Trophy 2018 – Pairs – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2018-09-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  38. Nebelhorn Trophy 2019 – Pairs – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2019-09-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-28)].
  39. Nebelhorn Trophy 2013 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  40. 46th Nebelhorn Trophy 2014 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  41. 47th Nebelhorn Trophy 2015 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  42. 48th Nebelhorn Trophy 2016 – Ice Dance – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  43. 49th Nebelhorn Trophy 2017 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-09-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  44. Nebelhorn Trophy 2018 – Ice Dance – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2018-09-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  45. Nebelhorn Trophy 2019 – Ice Dance – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2019-09-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-29)].