New Super Mario Bros.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z New Super Mario Bros)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
New Super Mario Bros.
Producent Nintendo
Wydawca Nintendo
Projektant Takashi Tezuka, Shigeyuki Asuke, Masahiro Imaizumi, Taku Matoba, Shigeru Miyamoto
Data wydania Am.Płn.: 15 maja 2006
JPN: 25 maja 2006
AUS: 8 czerwca 2006
EUR: 30 czerwca 2006
Gatunek gra platformowa
Tryby gry gra jedno- i wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Everyone
PEGI: 3+
CERO: A
OFLC: Parental Guidance
Wymagania sprzętowe
Platforma Nintendo DS

New Super Mario Bros.komputerowa gra platformowa na konsolę Nintendo DS utrzymana w stylistyce 2,5D wyprodukowana i wydana w 2006 roku przez Nintendo. Jest pierwszą dwuwymiarową platformówką w której wystąpił Mario od czasów Super Mario Land 2: 6 Golden Coins wydanej w 1992 roku. Została bardzo entuzjastycznie przyjęta zarówno przez krytyków[1], jak i konsumentów[2]. Jej sequelem jest New Super Mario Bros. Wii wydana w 2009 roku na konsolę Wii.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Po powrocie ze spaceru Mario i Peach obserwują ciemne chmury uderzające piorunami w zamek księżniczki. Gdy Mario tam poszedł, księżniczka była sama, aż w końcu zostaje porwana przez jednego z synów króla Koopy - Bowsera Juniora. Zauważywszy tę sytuację, Mario natychmiast biegnie za Bowserem Jr., żeby go pokonać i uwolnić księżniczkę Peach, co nie wydaje się proste, gdyż po pokonaniu bossa w dowolnym świecie porywacz po raz kolejny zabiera księżniczkę do następnego, nieco trudniejszego świata i sytuacja ta powtarza się do momentu, gdy Mario dotrze do ósmego świata, gdzie właśnie tam rozpoczyna się prawdziwa walka o wolność księżniczki.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Recenzja New Super Mario Bros.; IGN
  2. http://www.nintendo.co.jp/ir/pdf/2009/090508e.pdf#page=6 Wyniki sprzedaży Nintendo na rok fiskalny podane w Marcu 2009

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]