New Super Mario Bros.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
New Super Mario Bros.
Producent Nintendo
Wydawca Nintendo
Projektant Takashi Tezuka, Shigeyuki Asuke, Masahiro Imaizumi, Taku Matoba, Shigeru Miyamoto
Data wydania Am.Płn.: 15 maja 2006
JPN: 25 maja 2006
AUS: 8 czerwca 2006
EUR: 30 czerwca 2006
Gatunek gra platformowa
Tryby gry gra jedno- i wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Everyone
PEGI: 3+
CERO: A
OFLC: Parental Guidance
Wymagania sprzętowe
Platforma Nintendo DS

New Super Mario Bros.komputerowa gra platformowa na konsolę Nintendo DS utrzymana w stylistyce 2,5D wyprodukowana i wydana w 2006 roku przez Nintendo. Jest pierwszą dwuwymiarową platformówką w której wystąpił Mario od czasów Super Mario Land 2: 6 Golden Coins wydanej w 1992 roku. Została bardzo entuzjastycznie przyjęta zarówno przez krytyków[1], jak i konsumentów[2]. Jej sequelem jest New Super Mario Bros. Wii wydana w 2009 roku na konsolę Wii.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Po powrocie ze spaceru Mario i Peach obserwują ciemne chmury uderzające piorunami w zamek księżniczki. Gdy Mario tam poszedł, księżniczka była sama, aż w końcu zostaje porwana przez jednego z synów króla Koopy - Bowsera Juniora. Zauważywszy tę sytuację, Mario natychmiast biegnie za Bowserem Jr., żeby go pokonać i uwolnić księżniczkę Peach, co nie wydaje się proste, gdyż po pokonaniu bossa w dowolnym świecie porywacz po raz kolejny zabiera księżniczkę do następnego, nieco trudniejszego świata i sytuacja ta powtarza się do momentu, gdy Mario dotrze do ósmego świata, gdzie właśnie tam rozpoczyna się prawdziwa walka o wolność księżniczki.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Recenzja New Super Mario Bros.; IGN
  2. http://www.nintendo.co.jp/ir/pdf/2009/090508e.pdf#page=6 Wyniki sprzedaży Nintendo na rok fiskalny podane w Marcu 2009

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]