Nexuiz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nexuiz
Ilustracja
Producent

Alientrap

Wydawca

Alientrap

Licencja

GNU General Public License

Silnik

DarkPlaces

Wersja

2.5.2 / 1 października 2009; ponad 12 lat temu

Data wydania

31 maja 2005

Gatunek

strzelanka pierwszoosobowa

Tryby gry

gra jednoosobowa, gra wieloosobowa

Wymagania sprzętowe
Platforma

Linux, Windows, OS X

Nośniki

do ściągnięcia

Wymagania

Pentium 800 MHz, 256 MB RAM, GeForce 2 lub lepsza

Kontrolery

klawiatura i mysz

Nexuiz – sieciowa strzelanka pierwszoosobowa oparta na zmodyfikowanym silniku graficznym Quake’a (nazwanym Darkplaces) na licencji GNU/GPL. Gra oferuje piętnaście różnych postaci i siedemnaście map oraz mapy stworzone przez graczy za pomocą edytora. Pozycja przeznaczona do gry głównie w sieci choć gracz znajdzie w niej również tryb kampanii. Gra zawiera w sobie standardowe tryby gry takie jak CTF (zdobądź flagę), FFA (pojedynek na fragi) czy team deathmatch.

Istotą powstania Nexuiz było stworzenie gry FPS „nie ulegającej współczesnym trendom”. W przeciwieństwie do wielu dzisiejszych gier Nexuiz nie dąży do maksymalnego realizmu, tylko stara się zachować grywalność wczesnych Quake’ów i równowagę sił na każdego gracza.

IllFonic[edytuj | edytuj kod]

3 marca 2010 oryginalny twórca, Lee Vermeulen, w tajemnicy przed resztą twórców podpisał umowę ze studiem IllFonic, zgodnie z którą studio IllFonic weszło w posiadanie licencji na nazwę oraz znak Nexuiz dla komercyjnego wydania. Oryginalna strona projektu nexuiz.com została również zastąpiona przez stronę promującą wersję komercyjną. W związku z tym wydarzeniem społeczność skupiona przy projekcie rozpoczęła tworzenie darmowego forka o nazwie Xonotic.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]