Nicolas Levi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nicolas Levi
Ilustracja
Nicolas Levi (w po lewej)
Data i miejsce urodzenia 20 grudnia 1981
Paryż
Zawód, zajęcie politolog

Nicolas Levi (ur. 20 grudnia 1981 w Paryżu) – francuski politolog pochodzenia polskiego, absolwent Lycée Montaigne, specjalizujący się w tematyce koreańskiej Półwyspu Koreańskiego, gospodarkach Polski oraz Francji. Doktor nauk społecznych Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 2004 roku ukończył Université Paris Ouest. W latach 2005–2014, równolegle z działalnością naukową, prowadził działalność biznesową: pracował w Deloitte, Kulczyk Investment House, oraz w Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej. Od 2007 r. stały współpracownik w Centrum Badań Azji i Pacyfiku Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W 2008 r, uzyskał dyplom studiów podyplomowych z zarządzania ESSEC Paris. W maju 2012 uzyskał tytuł doktora w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

Wykładowca w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej oraz w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Absolwent Programu Eksperckiego Korean Unification for Junior International Experts, zrealizowany przez półudniowokoreańskie ministerstwo ds. zjednoczenia. Senior Fellow Fundacji “Centrum StudiówPolska-Azja”. Konsultant dla organizacji prywatnych i rządowych. Jest redaktorem naczelnym Acta Asiatica Varsoviensia.

Publikacje[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]