Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Niemcy
Kod MKOl GER
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Timo Boll
Liczba zawodników 423 w 224 konkurencjach w 27 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
17
Srebro
10
Brąz
15
Razem
42

Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 423 zawodników: 227 mężczyzn i 196 kobiet. Był to 16 start reprezentacji Niemiec na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Gold medal.svg Złoto Michael Jung Jeździectwo WKKW indywidualnie 40,9 9 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Karl Schulze
Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Philipp Wende
Wioślarstwo czwórka podwójna 6:06,81 11 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Julia Lier
Carina Bär
Lisa Schmidla
Annekatrin Thiele
Wioślarstwo czwórka podwójna 6:49,39 11 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Barbara Engleder Strzelectwo karabin małokalibrowy, trzy pozycje, 50 m 458,6 11 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Henri Junghänel Strzelectwo karabin małokalibrowy leżąc, 50 m 209,5 12 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Kristina Bröring-Sprehe
Sönke Rothenberger
Dorothee Schneider
Isabell Werth
Jeździectwo ujeżdżenie drużynowe 82,577 12 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Christoph Harting Lekkoatletyka rzut dyskiem 68,37 13 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Christian Reitz Strzelectwo pistolet szybkostrzelny, 25 m 34 13 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Sebastian Brendel Kajakarstwo C-1 1000 m 3:58,529 16 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Fabian Hambüchen Gimnastyka ćwiczenia na drążku 15,766 16 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Kristina Vogel Kolarstwo sprint 11,237 (wyścig pierwszy)
11,312 (wyścig drugi)
16 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Laura Ludwig
Kira Walkenhorst
Volleyball (beach) pictogram.svg Piłka siatkowa turniej kobiet W finale pokonały reprezentantki Brazylii
Ágathę Bednarczuk i Bárbarę Seixas 2:0.
17 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Max Rendschmidt
Marcus Gross
Kajakarstwo K-2 1000 m 3:10,781 18 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Almuth Schult
Josephine Henning
Saskia Bartusiak
Leonie Maier
Annike Krahn
Simone Laudehr
Melanie Behringer
Lena Goeßling
Alexandra Popp
Dzsenifer Marozsán
Anja Mittag
Tabea Kemme
Sara Däbritz
Babett Peter
Mandy Islacker
Melanie Leupolz
Isabel Kerschowski
Laura Benkarth
Svenja Huth
Piłka nożna turniej kobiet W finale pokonały
reprezentację Szwecji 2:1.
19 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Sebastian Brendel
Jan Vandrey
Kajakarstwo C-2 1000 m 3:43,912 20 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Max Rendschmidt
Tom Liebscher
Max Hoff
Marcus Gross
Kajakarstwo K-4 1000 m 3:02,143 20 sierpnia
Gold medal.svg Złoto Thomas Röhler Lekkoatletyka rzut oszczepem 90,30 20 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Sandra Auffarth
Michael Jung
Ingrid Klimke
Julia Krajewski
Jeździectwo WKKW drużynowo 172,8 9 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Monika Karsch Strzelectwo pistolet sportowy 25 m W finale przegrała
z reprezentantką Grecji Aną Korakaki 6:8
9 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Lisa Unruh Łucznictwo indywidualnie W finale przegrała z reprezentantką
Korei Południowej Chang Hye-jin 2:6.
11 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Richard Schmidt
Martin Sauer
Eric Johannesen
Hannes Ocik
Andreas Kuffner
Maximilian Reinelt
Felix Drahotta
Malte Jakschik
Maximilian Munski
Wioślarstwo ósemka 5:30,96 13 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Angelique Kerber Tenis ziemny singiel W finale przegrała
z reprezentantką Portoryko Mónicą Puig 1:2.
13 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Isabell Werth Jeździectwo ujeżdżenie indywidualnie 89,071 15 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Tina Dietze
Tina Dietze
Kajakarstwo K-2 500 m 1:43,738 16 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Han Ying
Petrissa Solja
Shan Xiaona
Tenis stołowy turniej drużynowy W finale przegrały z reprezentacją Chin 0:3. 16 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Sabrina Hering
Franziska Weber
Steffi Kriegerstein
Tina Dietze
Kajakarstwo K-4 500 m 1:32,383 20 sierpnia
Silver medal.svg Srebro Timo Horn
Jeremy Toljan
Lukas Klostermann
Matthias Ginter
Niklas Süle
Sven Bender
Max Meyer
Lars Bender
Davie Selke
Leon Goretzka
Julian Brandt
Jannik Huth
Philipp Max
Robert Bauer
Max Christiansen
Grischa Prömel
Serge Gnabry
Nils Petersen
Piłka nożna turniej mężczyzn W finale przegrali po rzutach karnych
z reprezentacją Brazylii 4:5.
20 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Laura Vargas Koch Judo waga do 70 kg W pojedynku o brązowy medal wygrała z reprezentantką Hiszpanii Maríą Bernabéu. 10 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Kristina Vogel
Miriam Welte
Kolarstwo sprint drużynowy 32,63 12 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Daniel Jasinski Lekkoatletyka rzut dyskiem 67,05 13 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Sophie Scheder Gimnastyka ćwiczenia na poręczach 15,556 14 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Kristina Boring-Sprehe Jeździectwo ujeżdżenie indywidualnie 87,142 15 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Denis Kudla Zapasy waga do 85 kg
w stylu klasycznym
W pojedynku o brązowy medal wygrał z reprezentantem Węgier Viktorem Lőrinczem. 15 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Patrick Hausding Skoki do wody trampolina 3 m indywidualnie 498,90 16 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Christian Ahlmann
Meredith Michaels-Beerbaum
Daniel Deusser
Ludger Beerbaum
Jeździectwo skoki drużynowo 8 pkt. 17 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Timo Boll
Dimitrij Ovtcharov
Bastian Steger
Tenis stołowy turniej mężczyzn W meczu o brązowy medal wygrali z reprezentacją Korei Południowej 3:1. 17 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Nicolas Jacobi
Mathias Müller
Linus Butt
Martin Häner
Moritz Trompertz
Mats Grambusch
Christopher Wesley
Timm Herzbruch
Tobias Hauke
Tom Grambusch
Christopher Rühr
Martin Zwicker
Moritz Fürste
Florian Fuchs
Timur Oruz
Niklas Wellen
Hokej na trawie turniej mężczyzn W meczu o brązowy medal wygrali po rzutach karnych z reprezentacją Holandii 4:3. 18 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Erik Heil
Thomas Ploessel
Żeglarstwo 49er 83 pkt. 18 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Nike Lorenz
Selin Oruz
Anne Schröder
Lisa Schütze
Charlotte Stapenhorst
Katharina Otte
Janne Müller-Wieland
Hannah Krüger
Jana Teschke
Lisa Hahn
Franzisca Hauke
Cécile Pieper
Marie Mävers
Annika Sprink
Julia Müller
Pia-Sophie Oldhafer
Kristina Reynolds
Hokej na trawie turniej kobiet W meczu o brązowy medal wygrały z reprezentacją Nowej Zelandii 2:1. 19 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Artem Harutyunyan Boks waga lekkopółśrednia W półfinale przegrał z reprezentantem
Azerbejdżanu Lorenzo Sotomayorem.
19 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Ronald Rauhe Kajakarstwo K-1 200 m 35,662 20 sierpnia
Bronze medal.svg Brąz Christian Dissinger
Paul Drux
Uwe Gensheimer
Patrick Groetzki
Kai Häfner
Silvio Heinevetter
Julius Kühn
Finn Lemke
Hendrik Pekeler
Tobias Reichmann
Martin Strobel
Steffen Weinhold
Fabian Wiede
Patrick Wiencek
Andreas Wolff
Piłka ręczna turniej mężczyzn W meczu o brązowy medal wygrali z reprezentacją Polski 31:25. 21 sierpnia

Reprezentanci[edytuj | edytuj kod]

Badminton pictogram.svg Badminton[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Marc Zwiebler gra pojedyncza Irlandia Evans
P (21:9, 17:21, 7:21)
Brazylia de Oliveira
W (21:12, 21:12)
2. NQ
Michael Fuchs
Johannes Schöttler
gra podwójna Malezja V Shem
Malezja Wee Kiong
W (21:14, 21:17)
Chińska Republika Ludowa Fu
Chińska Republika Ludowa Zhang
P (11:21, 16:21)
Stany Zjednoczone Chew
Stany Zjednoczone Pongnairat
W (21:14, 21:14)
3. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Karin Schnaase gra pojedyncza Irlandia Magee
W (21:14, 21:19)
Chińska Republika Ludowa Wang
P (14:21, 19:21)
2. NQ
Johanna Goliszewski
Carla Nelte
gra podwójna Chińska Republika Ludowa Tang
Chińska Republika Ludowa Yu
P (10:21, 11:21)
Korea Południowa Chang Y-n
Korea Południowa Lee S-h
P (18:21, 21:18, 17:21)
Bułgaria Stoewa
Bułgaria Stoewa
P (14:21, 19:21)
4. NQ

Mikst

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Michaels Fuchs
Birgit Michels
gra mieszana Chińska Republika Ludowa Zhang
Chińska Republika Ludowa Zhao
P (19:21, 16:21)
Indie Jordan
Indie Susanto
P (16:21, 15:21)
Hongkong Lee C H
Hongkong Chau H W
P (17:21, 14:21)
4. NQ

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Hamza Touba 52 kg Francja Konki
P 0-3
NQ 17.
Artem Harutyunyan 64 kg BYE Kanada Biyarslanov
W 2-0
Turcja Gözgeç
W 3-0
Azerbejdżan Sotomayor
P 0-3
NQ Bronze medal icon.svg
Arajik Marutjan 69 kg Wenezuela Maestre
P 1-2
NQ 17.
Serge Michel 81 kg Ekwador Mina
P 0-3
NQ 17.
David Graf 91 kg BYE Argentyna Peralta
P 1-2
NQ 9.
Erik Pfeifer ponad 91 kg Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Laurent
P 1-2
NQ 17.

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka sportowa[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Finał
Przyrząd Razem Miejsce
F PH R V PB HB
Andreas Bretschneider wielobój indywidualny 14.733 13.500 13.833 14.533 14.533 13.833 84.965 20.
Marcel Nguyen 14.733 12.666 14.600 14.666 14.900 14.466 86.031 19.
Fabian Hambüchen ćwiczenia na drążku 15.766 15.766 Gold medal icon.svg
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Andreas Bretschneider wielobój drużynowy 14.800 13.641 14.158 14.633 14.833 13.633 85.698 24. Q 14.533 13.516 14.466 14.466 14.466
Lukas Dauser 13.733 13.916 13.833 15.266 14.066 13.800 14.783 15.500
Fabian Hambüchen 14.041 15.166 15.533 14.666 15.091 15.666
Marcel Nguyen 14.500 13.433 14.733 14.600 15.466 13.366 86.098 22. Q 14.333 13.366 14.866 14.666 15.466 14.400
Andreas Toba 1.633 14.233 14.633
RAZEM 43.341 41.607 42.807 44.399 45.565 43.799 261.518 8. Q 43.352 40.948 43.132 44.540 45.391 43.732 261.095 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Przyrząd Razem Miejsce
V UB BB F
Sophie Scheder Wielobój indywidualny 14.033 13.950 12.666 13.258 53.907 23.
Poręcze asymetryczne 15.566 15.566 Bronze medal icon.svg
Elisabeth Seitz Wielobój indywidualny 14.100 15.233 13.200 13.833 56.366 17.
Poręcze asymetryczne 15.533 15.533 4.
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
V UB BB F V UB BB F
Tabea Alt Wielobój drużynowy 14.833 14.666 14.233 14.800 14.600
Kim Bùi 14.800 13.766 14.900 13.466
Pauline Schäfer 14.400 14.400 14.300 14.266 14.500 14.375
Sophie Scheder 13.966 15.433 12.933 13.266 55.598 23. Q 13.933 15.466
Elisabeth Seitz 14.100 15.466 13.866 13.666 57.098 10. Q 15.533 14.000 13.833
RAZEM 43.333 45.699 42.499 41.732 173.263 6. Q 42.999 45.899 43.100 41.674 173.672 6.

Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg Gimnastyka artystyczna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Jana Berezko-Marggrander wielobój indywidualny 68.249 18. NQ
Natalie Hermann
Anastasija Khmelnytska
Daniela Potapova
Julia Stavickaja
Sina Tkaltschewitsch
wielobój drużynowy 32.400 10. NQ

Gymnastics (trampoline) pictogram.svg Skoki na trampolinie[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Leonie Adam kobiety 97.885 10. NQ

Golf pictogram.svg Golf[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Razem
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Poniżej par Pozycja
Alex Čejka mężczyźni 67 71 74 69 281 −3 =21.
Martin Kaymer 69 72 72 66 279 −5 =15.
Sandra Gal kobiety 71 74 69 69 283 −1 =25.
Caroline Masson 69 69 75 69 282 −2 =21.

Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie[edytuj | edytuj kod]

Turniej kobiet[edytuj | edytuj kod]

Trener: Jamilon Mülders

Grupa A

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Holandia 5 4 1 0 13 1 +12 13
 Nowa Zelandia 5 3 1 1 11 5 +6 10
 Niemcy 5 2 1 2 6 6 0 7
 Hiszpania 5 2 0 3 6 12 -6 6
 Chiny 5 1 2 2 3 5 -2 5
 Korea Południowa 5 0 1 4 3 13 -10 1

Faza grupowa


7 sierpnia 2016
13:30
 Chiny 1:1  Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Australia Melissa Trivic
Wielka Brytania Sarah Wilson
Peng Yang Bramka 28' (kr) Raport Bramka 5' Lisa Hahn
Kartki Zielona kartka w 8. minucie 8' Anne Schröder
Żółta kartka w 58. minucie 58' Franzisca Hauke

8 sierpnia 2016
13:30
 Nowa Zelandia 1:2  Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Argentyna Soledad Iparraguiree
Chińska Republika Ludowa Miao Lin
Petrea Webster Bramka 10' Raport Bramka 22' Pia-Sophie Oldhafer
Bramka 44' Anne Schröder
Kartki Zielona kartka w 12. minucie 12' Hannah Krüger

7 sierpnia 2016
13:30
 Niemcy 2:0  Korea Południowa Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Południowa Afryka Michelle Joubert
Australia Kylie Seymour
Lisa Hahn Bramka 25' (kr)
Hannah Krüger Bramka 59'
Raport
Nike Lorenz Zielona kartka w 9. minucie 9' Kartki Zielona kartka w 14. minucie 14' An Hyo-ju
Żółta kartka w 18. minucie 18' Seo Jung-eun
Zielona kartka w 39. minucie 39' Lee Young-sil
Żółta kartka w 44. minucie 44' Kim Jong-eun
Żółta kartka w 47. minucie 47' Seo Jung-eun

11 sierpnia 2016
17:00
 Niemcy 1:2  Hiszpania Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Holandia Fanneke Alkemade
Chińska Republika Ludowa Miao Lin
Lisa Schütze Bramka 21' Raport Bramka 9' (kr) Cristina Guinea
Bramka 11' Carola Salvatella
Kartki Zielona kartka w 5. minucie 5' Lisa Altenburg
Żółta kartka w 16. minucie 16' Pia-Sophie Oldhafer

11 sierpnia 2016
12:30
 Holandia 2:0  Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Argentyna Soledad Iparraguiree
Australia Melissa Trivic
Xan de Waard Bramka 5'
Kitty van Male Bramka 44'
Raport
Kartki Zielona kartka w 25. minucie 25' Anne Schröder
Zielona kartka w 53. minucie 53' Julia Müller

Ćwierćfinał

15 sierpnia 2016
12:30
 Stany Zjednoczone 1:2  Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Argentyna Carolina de la Fuente
Chińska Republika Ludowa Miao Lin
Katelyn Falgowski Bramka 57' Raport Bramka 8' Marie Mävers
Bramka 14' Lisa Hahn
Melissa Gonzalez Zielona kartka w 48. minucie 48' Kartki Zielona kartka w 48. minucie 48' Charlotte Stapenhorst
Żółta kartka w 58. minucie 58' Franzisca Hauke

Półfinał

17 sierpnia 2016
12:00
 Holandia 1:1  Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Belgia Laurine Delforge
Argentyna Soledad Iparraguiree
Maartje Paumen Bramka 16' (kr) Raport Bramka 11' (kr) Lisa Schütze
Kartki Zielona kartka w 21. minucie 21' Jana Teschke
Symbol question.svg 28' Lisa Altenburg
Zielona kartka w 53. minucie 53' Julia Müller
Żółta kartka w 54. minucie 54' Pia-Sophie Oldhafer
Rzuty karne
Willemijn Bos Karny–gol
Ellen Hoog Pudło
Marloes Keetels Pudło
Margot van Geffen Karny–gol
Kelly Jonker Pudło
Willemijn Bos Karny–gol
Ellen Hoog Karny–gol
4:3 Karny–gol Janne Müller-Wieland
Karny–golMarie Mävers
Pudło Lisa Hahn
Pudło Jana Teschke
Pudło Franzisca Hauke
Karny–gol Janne Müller-Wieland
Pudło Marie Mävers

Mecz o 3. miejsce

19 sierpnia 2016
12:00
 Niemcy 2:1  Nowa Zelandia Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Argentyna Irene Presenqui
Wielka Brytania Sarah Wilson
Charlotte Stapenhorst Bramka 34'
Lisa Schütze Bramka 38'
Raport Bramka 45+' (kr) Olivia Merry

Turniej mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Trener: Valentin Altenburg

Grupa B

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Niemcy 5 4 1 0 17 10 +7 13
 Holandia 5 3 1 1 18 6 +12 10
 Argentyna 5 2 2 1 14 12 +2 8
 Indie 5 2 1 2 9 9 0 7
 Irlandia 5 1 0 4 10 16 -6 3
 Kanada 5 0 1 4 7 22 -15 1

Faza grupowa


6 sierpnia 2016
18:00
 Kanada 2:6  Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Hiszpania Marcelo Servetto
Nowa Zelandia Simon Taylor
Mark Pearson Bramka 11'
Keegan Pereira Bramka 39'
Raport Bramka 4' (kar.)33' (kr) Moritz Fürste
Bramka 6' (46) Niklas Wellen
Bramka 14' (kr) Mathias Müller
Bramka 26' Linus Butt
Jagdish Gill Zielona kartka w 25. minucie 25'
Matthew Sarmento Zielona kartka w 30. minucie 30'
Kartki Zielona kartka w 52. minucie 52' Martin Häner

8 sierpnia 2016
11:00
 Niemcy 2:1  Indie Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Australia Tim Pullman
Wielka Brytania Martin Madden
Niklas Wellen Bramka 18'
Christopher Rühr Bramka 60'
Raport Bramka 23' (kr) Rupinder Pal Singh
Christopher Rühr Zielona kartka w 13. minucie 13'
Martin Häner Żółta kartka w 52. minucie 52'
Kartki Zielona kartka w 19. minucie 19' Uthappa Sannuvanda

9 sierpnia 2016
12:30
 Niemcy 3:2  Irlandia Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Hiszpania Marcelo Servetto
Singapur Lim Hong Zhen
Moritz Fürste Bramka 13' (kr)38' (kr)
Martin Zwicker Bramka 42'
Raport Bramka 26' Eugene Magee
Bramka 59' Michael Darling
Timm Herzbruch Zielona kartka w 12. minucie 12'
Martin Zwicker Zielona kartka w 48. minucie 48'
Kartki Zielona kartka w 48. minucie 48' Alan Sothern

11 sierpnia 2016
12:30
 Argentyna 4:4  Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Australia Adam Kearns
Hiszpania Paco Vázquez
Lucas Vila Bramka 4'
Pedro Ibarra Bramka 29' (kr)
Gonzalo Peillat Bramka 48' (kr)
Matías Rey Bramka 57'
Raport Bramka 15' Timm Herzbruch
Bramka 24' Christopher Wesley
Bramka 28' Mats Grambusch
Bramka 60' Mathias Müller
Lucas Vila Zielona kartka w 14. minucie 14'
Gonzalo Peillat Zielona kartka w 27. minucie 27'
Manuel Brunet Żółta kartka w 31. minucie 31'
Joaquin Menini Żółta kartka w 40. minucie 40'
Juan Lopez Żółta kartka w 60. minucie 60'
Kartki Zielona kartka w 68. minucie 68' Martin Häner
Zielona kartka w 29. minucie 29' Christopher Wesley
Żółta kartka w 37. minucie 37' Timur Oruz

12 sierpnia 2016
13:30
 Niemcy 2:1  Holandia Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Australia Murray Grime
Hiszpania Marcelo Servetto
Florian Fuchs Bramka 7'
Mats Grambusch Bramka 33'
Raport Bramka 44' Seve Van As
Moritz Fürste Zielona kartka w 36. minucie 36'
Martin Zwicker Zielona kartka w 40. minucie 40'
Niklas Wellen Żółta kartka w 44. minucie 44'
Christopher Rühr Żółta kartka w 58. minucie 58'
Kartki Zielona kartka w 30. minucie 30' Mirco Pruijser
Żółta kartka w 60. minucie 60' Robert Van der Horst

Ćwierćfinał

14 sierpnia 2016
20:30
 Niemcy 3:2  Nowa Zelandia Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Hiszpania Marcelo Servetto
Australia Murray Grime
Moritz Fürste Bramka 56' (kr)60' (kr)
Florian Fuchs Bramka 60'
Raport Bramka 58' (kar.) Hugo Inglis
Bramka 49' (kr) Shea McAleese
Kartki Zielona kartka w 48. minucie 48' Simon Child
Żółta kartka w 59. minucie 59' Nick Wilson

Półfinał

16 sierpnia 2016
12:00
 Argentyna 5:2  Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Polska Marcin Grochal
Południowa Afryka John Wright
Gonzalo Peillat Bramka 9' (kr)12' (kr)28' (kr)
Joaquín Menini Bramka 36'
Bramka 47' Lucas Vila
Raport Bramka 51' (kar.) Moritz Fürste
Bramka 58' Christopher Rühr
Kartki Zielona kartka w 45. minucie 45' Martin Zwicker

Mecz o 3. miejsce

18 sierpnia 2016
12:00
 Holandia 1:1  Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Hiszpania Marcelo Servetto
Wielka Brytania Martin Madden
Jorrit Croon Bramka 35' Raport Bramka 42' Tom Grambusch
Billy Bakker Zielona kartka w 18. minucie 18' Kartki
Rzuty karne
Billy Bakker Pudło
Robbert Kempermann Karny–gol
Jeroen Hertzberger Karny–gol
Seve van Ass Karny–gol
Sander de Wijn Pudło
3:4 Karny–gol Tobias Hauke
Karny–golMats Grambusch
Karny–gol Timm Herzbruch
Karny–gol Linus Butt

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Ujeżdżenie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Grand Prix Freestyle Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Technika Artystyka Razem Pozycja
Kristina Bröring-Sprehe Ujeżdżenie indywidualnie 82.257 2. Q 81.401 4. Q 83.714 90.571 87.142 Bronze medal icon.svg
Sönke Rothenberger 77.329 7. Q 76.261 10. NQ
Dorothee Schneider 80.986 4. Q 82.619 3. Q 79.607 86.285 82.946 6.
Isabell Werth 81.029 3. Q 83.711 1. Q 85.285 92.857 89.071 Silver medal icon.svg
Kristina Bröring-Sprehe
Sönke Rothenberger
Dorothee Schneider
Isabell Werth
Ujeżdżenie drużynowo 81.295 1. Q 81.936 1. 81.936 Gold medal icon.svg

Skoki przez przeszkody[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Finał
Runda A Runda B Razem
Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz.
Christian Ahlmann Skoki indywidualnie 0 =1. Q 0 0 =1. Q 4 4 =7. 0 1. Q 4 4 =14. 4 =9.
Ludger Beerbaum 4 =27. Q 4 8 =30 Q 0 8 18. NQ
Daniel Deußer 0 =1. Q 0 0 =1. Q 4 4 =7. 0 1. Q 4 4 =14. 4 =9.
Meredith Michaels-Beerbaum 0 =1. Q 0 0 =1. Q 5 5 =13. EL NQ
Christian Ahlmann
Ludger Beerbaum
Daniel Deußer
Meredith Michaels-Beerbaum
Skoki drużynowo 0 1. 0 0 =1. Q 8 8 =3. 8 Bronze medal icon.svg

WKKW[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Ujeżdżenie Cross-country Skoki Razem
Kwalifikacje Finał
Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz.
Sandra Auffarth WKKW indywidualnie 41.60 8. 24.80 66.40 20. 0.00 66.40 17. 0.00 66.40 11. 66.40 11.
Michael Jung 40.90 5. 0.00 40.90 2. 0.00 40.90 1. 0.00 40.90 1. 40.90 Gold medal icon.svg
Ingrid Klimke 39.50 4. 26.00 65.50 19. 0.00 65.50 15. 4.00 69.50 14. 69.50 14.
Julia Krajewski 44.80 18. EL NQ
Sandra Auffarth
Michael Jung
Ingrid Klimke
Julia Krajewski
WKKW drużynowo 122.00 4. 50.80 172.80 4. 0.00 172.80 2. 172.80 Silver medal icon.svg

Judo pictogram.svg Judo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Tobias Englmaier - 60 kg BYE Hiszpania Garrigos
000-001
NQ 33.
Sebastian Seidl - 66 kg BYE Włochy Basile
000-100
NQ 33.
Igor Wandtke - 73 kg BYE Haiti Deprez
000-000 SH
Izrael Muki
000-010
NQ 17.
Sven Maresch - 81 kg BYE Zjednoczone Emiraty Arabskie Toma
000-101
NQ 33.
Marc Odenthal - 90 kg BYE Japonia Baker
000-100
NQ 33.
Karl-Richard Frey - 100 kg BYE Węgry Cirjenics
100-000
Mjanma Soe
100-000
Ukraina Błoszenko
000-011
NQ Egipt Darwisz
100-000
Francja Cyrille Maret
000-100
5.
André Breitbarth +100 kg Kirgistan Krakowiecki
000-100
NQ 17.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Mareen Kräh - 52 kg Białoruś Skrypnik
011-001
Włochy Giuffrida
000-001
NQ 9.
Miryam Roper - 57 kg Brazylia Silva
000-100
NQ 17.
Martyna Trajdos - 63 kg BYE Brazylia Silva
000-001 SH
NQ 17.
Laura Vargas Koch - 70 kg BYE Angola de Fátima
000-000 SH
Austria Graf
100-000
Japonia Tachimoto
000-010
NQ Hiszpania Bernabéu
010-000
Bronze medal icon.svg
Luise Malzahn - 78 kg BYE Polska Pogorzelec
000-000 SH
Brazylia Aguiar
000-000 SH
NQ Wielka Brytania Powell
100-000
Słowacja Velenšek
000-100
5.
Jasmin Külbs + 78 kg Rosja Czibisowa
000- 101
NQ 17.

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo klasyczne[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Ronald Rauhe K-1 200m 34,350 1. Q 34,180 2. FA 35,662 3. Bronze medal icon.svg
Max Hoff K-1 1000m 3:33,585 2. Q 3:36,136 2. FA 3:37,581 7. 7.
Stefan Kiraj C-1 200m 41,198 5. Q 43,171 6. NQ
Sebastian Brendel C-1 1000m 3:58,44 1. FA BYE 3:56,926 1. Gold medal icon.svg
Ronald Rauhe
Tom Liebscher
K-2 200m 31,572 4. Q 32,061 2. FA 32,488 5. 5.
Marcus Groß
Max Rendschmidt
K-2 1000m 3:19.258 1. FA BYE 3:10,781 1. Gold medal icon.svg
Sebastian Brendel
Jan Vandrey
C-2 1000m 3:33,482 1. FA BYE 3:43,912 1. Gold medal icon.svg
Marcus Groß
Max Hoff
Tom Liebscher
Max Rendschmidt
K-4 1000m 2:52,836 1. FA BYE 3:02,143 1. Gold medal icon.svg

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Conny Waßmuth K-1 200m 41.972 5. Q 41,725 6. NQ
Franziska Weber K-1 500m 1:56,601 4. Q 1:56,515 1. FA 1:52,402 5. 5.
Tina Dietze
Franziska Weber
K-2 500m 1:42.184 1. FA BYE 1:43,738 2. Silver medal icon.svg
Sabrina Hering
Franziska Weber
Steffi Kriegerstein
Tina Dietze
K-4 500m 1:33,185 3. Q 1:34.710 1. FA 1:15,094 2. Silver medal icon.svg

Canoeing (slalom) pictogram.svg Kajakarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Najlepszy M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Hannes Aigner K-1 90,33 7. 87,31 2. 87,31 3. Q 91,87 6. Q 89,02 4. 4.
Sideris Tasiadis C-1 100,47 8. 92,23 1. 92,23 1. Q 95,63 1. Q 97,90 5. 5.
Franz Anton
Jan Benzien
C-2 103,43 4. 114,35 8. 103,43 5. Q 107,93 1. Q 103,58 4. 4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Melanie Pfeifer K-1 115,60 15. 107,30 12. 107,30 14. Q 108,58 10. Q 106,89 7. 7.

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Emanuel Buchmann wyścig ze startu wspólnego 6:13:03 14.
Simon Geschke DNF
jazda indywidualna na czas 1:15:49 13.
Maximilian Levy wyścig ze startu wspólnego DNF
Tony Martin DNF
jazda indywidualna na czas 1:15:33 12.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Pozycja
Lisa Brennauer jazda indywidualna na czas 45:22,62 8.
wyścig ze startu wspólnego 3:56:34 19.
Romy Kasper 4:02:07 44.
Claudia Lichtenberg 3:58:03 31.
Trixi Worrack 4:01:33 43.
jazda indywidualna na czas 46:52,77 16.

Kolarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Manuel Fumic cross-country 1:37:39 17.
Moritz Milatz 1:43:14 38.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Pozycja
Helen Grobert cross-country 1:34:08 12.
Sabine Spitz 1:39:16 19.

Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaż Runda 2 Repasaż Ćwierćfinały Półfinały Finał
Czas
Prędkość (km/h)
Pozycja Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Joachim Eilers indywidualnie (m) 9,908
72.668
12. Q Polska Zieliński
W 10,428
Chińska Republika Ludowa Xu
W 10,449
Australia Glaetzer
P
NQ o 5. miejsce
Australia Constable
Chińska Republika Ludowa Xu
Francja Baugé
W 10,525
5.
Maximilian Levy 10,035
71.748
18. Q Wielka Brytania Kenny
P
Trynidad i Tobago Phillip
Nowa Zelandia Dawkins
W 10,536
Australia Glaetzer
P
Australia Constable
Holandia Hoogland
P
NQ o 9. miejsce
Holandia Hoogland
Nowa Zelandia Webster
Kolumbia Puerta
W 10,275
9.
Kristina Vogel indywidualnie (k) 10,865
66.267
6. Q Holandia van Riessen
W 11,279
Nowa Zelandia Hansen
W 11,197
Hongkong Lee
W 11,230
W 11,373
Wielka Brytania Marchant
W 11,302
W 11,153
Wielka Brytania James
W 11,237
W 11,312
Gold medal icon.svg
Miriam Welte 11,038
65.229
14. Q Chińska Republika Ludowa Zhong
P
Kanada O’Brien
Kanada Sullivan
W 11,466
Wielka Brytania Marchant
P
Chińska Republika Ludowa Zhong
Australia Meares
P
NQ o 9. miejsce
Australia Meares
Francja Cueff
Nowa Zelandia Hansen
P
11.
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Półfinały Finał
Czas
Prędkość (km/h)
Pozycja Przeciwnik
Czas
Pozycja Przeciwnik
Czas
Pozycja
Joachim Eilers
René Enders
Max Niederlag
sprint drużynowy (m) 43,711
61.769
7. Q  Nowa Zelandia
P 43,455
5. NQ
Kristina Vogel
Miriam Welte
sprint drużynowy (k) 32,673
55.091
3. Q  Francja
W 32,806
4. Q  Australia
W 32,636
Bronze medal icon.svg
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Joachim Eilers mężczyźni 2. Q BYE 1. Q 4.
Maximilian Levy 3.R 4. NQ
Kristina Vogel kobiety 1. Q BYE 1. Q 6.
Miriam Welte 7.R 5. NQ
Omnium
Zawodnik Konkurencja Okrążenie
start lotny
Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig czas Suma punktów Pozycja
Czas M. Punkty M. Miejsce Czas M. M. Czas M.
Anna Knauer kobiety 14,447 10. 3 11. 8. 3:42,987 13. 16. 36,370 10. 99 13.
Roger Kluge mężczyźni 13.332 11. 33 3. 12. 4:18,907 4. 2. 1:03,797 9. 167 6.
Wyścig drużynowy na dochodzenie
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas M. Przeciwnik
Wynik
M. Przeciwnik
Wynik
M.
Henning Bommel
Nils Schomber
Kersten Thiele
Domenic Weinstein
mężczyźni 4:00,911 6. Q  Szwajcaria
3:56,903
6. Q  Włochy
3:59,485
5.
Charlotte Becker
Mieke Kröger
Stephanie Pohl
Gudrun Stock
kobiety 4:30,068 9. NQ

Cycling (BMX) pictogram.svg Kolarstwo BMX[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Wynik Miejsce
Luis Brethauer mężczyźni 35,379 15. 7 2. Q 23 8. NQ
Nadja Pries kobiety 37,152 14. 19 7. NQ

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Lucas Jakubczyk 100 m BYE 10,25 5. NQ
Julian Reus BYE 10,34 7. NQ
200 m 20,39 SB 3. NQ
Robin Erewa 20,61 5. NQ
Aleixo-Platini Menga 20,80 5. NQ
Homiyu Tesfaye 1500 m 3:47,44 7. NQ
Florian Orth 5000 m 13:28,88 14. NQ
Richard Ringer 14:05,01 20. NQ
Matthias Bühler 110 m przez płotki 13,90 4. NQ
Gregor Traber 13,50 3. Q 13,43 5. NQ
Alexander John 14,13 5. NQ
Robert Hering
Sven Knipphals
Lucas Jakubczyk
Julian Reus
4 × 100 m 38,26 6. NQ
Nils Brembach chód na 20 km 1:23:46 38.
Christopher Linke 1:20:00 5.
Hagen Pohle 1:21:44 18.
chód na 50 km DNF
Carl Dohmann DNF
Julian Flügel maraton 2:20:47 71.
Philipp Pflieger 2:18:56 51.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Christoph Harting rzut dyskiem 65,41 3. Q 68,37 PB Gold medal icon.svg
Robert Harting 62,21 15. NQ
Daniel Jasinski 62,83 11. Q 67,08 Bronze medal icon.svg
David Storl pchnięcie kulą 20,47 10. q 20,64 7.
Tobias Dahm 19,62 22. NQ
Fabian Heinle skok w dal 7,79 18. NQ
Alyn Camara 5,16 30. NQ
Thomas Röhler rzut oszczepem 83,01 9. Q 90,30 Gold medal icon.svg
Johannes Vetter 85,96 2. Q 85,32 4.
Julian Weber 84,36 3. Q 81,36 9.
Karsten Dilla skok o tyczce 5,30 28. NQ
Raphael Holzdeppe 5,45 25. NQ
Tobias Scherbarth 5,45 26. NQ
Eike Onnen skok wzwyż 2,26 24. NQ
Mateusz Przybylko 2,22 28. NQ
Max Heß trójskok 16,56 15. NQ

Dziesięciobój

Zawodnik Konkurencja 100 m LJ SP HJ 400 m 110H DT PV JT 1500 m Razem Pozycja
Arthur Abele Rezultat 10,87 6.97 15.03 1.98 49,02 14,12 44.66 4.50 64.13 4:53,07 8013 15.
Punkty 890 807 792 785 860 959 760 760 800 600
Rico Freimuth Rezultat 10,73 7.17 SB 13.27 DNS DNF
Punkty 922 854 684 0
Kai Kazmirek Rezultat 10,78 7.69 PB 14.20 2.10 46,75 14,62 43.25 5.00 64.60 4:31,25 8580 4.
Punkty 910 982 741 896 971 896 731 910 807 736

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Rebekka Haase 100 m BYE 11,41 5. NQ
Tatjana Pinto BYE 11,31 2. Q 11,32 7. NQ
Nadine Gonska 200 m 23,03 4. NQ
Gina Lückenkemper 22,80 3. q 22,73 5. NQ
Lisa Mayer 22,86 2. Q 22,90 7. NQ
Ruth Spelmeyer 400 m 51,43 PB 3. q 51,61 6. NQ
Christina Hering 800 m 2:01,04 7. NQ
Fabienne Kohlmann 2:05,36 7. NQ
Konstanze Klosterhalfen 1500 m 4:11,76 6. Q 4:07,26 10. NQ
Diana Sujew 4:09.07 10. q 4:10,15 9. NQ
Pamela Dutkiewicz 100 m przez płotki 12,90 3. Q 12,92 4. NQ
Nadine Hildebrand 12,84 2. Q 12,95 4. NQ
Cindy Roleder 12,86 1. Q 12,69 3. Q 12,74 5.
Jackie Baumann 400 m przez płotki 59,04 6. NQ
Sanaa Koubaa 3000 m z przeszkodami 9:35,15 PB 9. NQ
Gesa Felicitas Krause 9:19,70 3. Q 9:18,41 6.
Maya Rehberg 9:51,73 15. NQ
Alexandra Burghardt
Rebekka Haase
Yasmin Kwadwo
Tatjana Pinto
4 × 100 m 42,18 1. Q 42,10 4.
Lara Hoffmann
Friederike Möhlenkamp
Laura Müller
Ruth Spelmeyer
4 × 400 m 3:26,02 5. NQ
Anna Hahner maraton 2:45:32 81.
Lisa Hahner 2:45:33 82.
Anja Scherl 2:37:23 44.

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Marie-Laurence Jungfleisch skok wzwyż 1,94 12. Q 1,93 =7.
Betty Heidler rzut młotem 71,17 36. q 73,71 4.
Kathrin Klaas 67,92 18. NQ
Charlene Woitha 62,50 29. NQ
Christina Obergföll rzut oszczepem 62,18 10 q 62,92 8.
Linda Stahl 63,95 4. Q 59,71 11.
Christin Hussong 62,17 11. q 57,70 12.
Christina Schwanitz pchnięcie kulą 19,18 2. Q 19,03 6.
Sara Gambetta 17,24 21. NQ
Lena Urbaniak 16,62 29. NQ
Lisa Ryzih skok o tyczce 4,60 2. Q 4,50 10.
Annika Roloff 4,45 21. NQ
Martina Strutz 4,60 7. Q 4,60 9.
Nadine Müller rzut dyskiem 63,67 5. Q 63,13 6.
Shanice Craft 60,23 12.q 59,83 11.
Julia Fischer 61,83 9.q 62,67 9.
Malaika Mihambo skok w dal 6,82 2. Q 6,95 PB 4.
Sosthene Taroum Moguenara 6,55 11. q 6,61 10.
Alexandra Wester 5,98 34. NQ
Jenny Elbe trójskok 14,02 13. NQ
Kristin Gierisch 14,26 4. q 13,96 11.

Siedmiobój

Zawodniczka Konkurencja 100H HJ SP 200 m LJ JT 800 m Razem Pozycja
Jennifer Oeser Rezultat 13,69 1.86 PB 14.28 SB 24,99 6.19 SB 47.22 2:13,82 SB 6401 SB 9.
Punkty 1023 1054 813 888 908 806 909
Claudia Rath Rezultat 13,63 1.74 12.83 24,48 6.55 39.39 2:07,22 SB 6270 14.
Punkty 1031 903 716 935 1023 656 1006
Carolin Schäfer Rezultat 13,12 PB 1.83 SB 14.57 PB 23,99 6.20 47.99 2:16,52 SB 6540 5.
Punkty 1106 1016 832 982 912 821 871

Archery pictogram.svg Łucznictwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Runda Rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/BM
Wynik Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Florian Floto indywidualnie (m) 677 11. Finlandia Piippo
W 6-0
Malezja Mohamad
W 6-4
Chińska Republika Ludowa Ku
P 4-6
NQ 17.
Lisa Unruh indywidualnie (k) 640 21. Wenezuela Brito
W 6-4
Meksyk Bayardo
W 6-4
Chińska Republika Ludowa Cao
W 6-2
Chińskie Tajpej Tan
W 6-5
Meksyk Valencia
W 6-2
Korea Południowa Chang
P 2-6
Silver medal icon.svg

Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Patrick Dogue mężczyźni 23–12 2. 240 2:07,65 31. 318 12 12. 288 11:23,36 14. 617 1463 6.
Christian Zillekens 16–19 26. 196 2:06,24 28. 322 14 14. 286 11:27,45 17. 613 1417 21.
Annika Schleu kobiety 17–18 16. 202 2:19,34 21. 282 7 12. 293 12:21,95 3. 559 1336 5.
Lena Schöneborn 24–11 2. 244 2:21,74 29. 275 EL 31. 0 12:54,21 14. 526 1045 32.

Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Turniej kobiet[edytuj | edytuj kod]

Trener: Silvia Neid

Grupa F

Zespół M Z R P GZ GS GR Pkt
 Kanada 3 3 0 0 7 2 +7 9
 Niemcy 3 1 1 1 9 5 +4 4
 Australia 3 1 1 1 8 5 +3 4
 Zimbabwe 3 0 0 3 3 15 -12 0

Faza grupowa

3 sierpnia 2016
23:00 CET
Zimbabwe  1:6
(0:2)
 Niemcy Arena Corinthians, São Paulo  
Kudakwashe Basopo Gol 50' Raport Gol 22' Sara Daebritz
Gol 36' Alexandra Popp
Gol 53'78' Melanie Behringer
Gol 83' Melanie Leupolz
Gol 90' (sam.) Eunice Chibanda
Widzów: 20 521
Sędzia: Malezja Rita Gani

6 sierpnia 2016
23:00 CET
Niemcy  2:2
(1:2)
 Australia Arena Corinthians, São Paulo  
Sara Däbritz Gol 45+2'
Saskia Bartusiak Gol 88'
Raport Gol 6' Samantha Kerr
Gol 45' Caitlin Foord
Widzów: 37 475
Sędzia: Nowa Zelandia Anna-Marie Keighley

9 sierpnia 2016
21:00 CET
Niemcy  1:2
(1:1)
 Kanada Estádio Mané Garrincha, Brasília  
Melanie Behringer Gol 13' (k.) Raport Gol 26'60' Melissa Tancredi Widzów: 8 227
Sędzia: Korea Północna Ri Hyang-ok

Ćwierćfinał

12 sierpnia 2016
21:00 CET
Chiny  0:1
(0:0)
 Niemcy Itaipava Arena Fonte Nova, Salvador  
Raport Gol 76' Melanie Behringer Widzów: 9 642
Sędzia: Ukraina Kateryna Monzul

Półfinał

16 sierpnia 2016
21:00 CET
Kanada  0:2
(0:1)
 Niemcy Estádio Mineirão, Belo Horizonte  
Raport Gol 21' (k.) Melanie Behringer
Gol 59' Sara Däbritz
Widzów: 5 641
Sędzia: Korea Północna Ri Hyang-ok

Finał

19 sierpnia 2016
22:30 CET
Szwecja  1:2
(0:0)
 Niemcy Maracanã, Rio de Janeiro  
Stina Blackstenius Gol 67' Raport Gol 48' Dzsenifer Marozsán
Gol 62' (sam.) Linda Sembrant
Widzów: 52 432
Sędzia: Kanada Carol Chenard

Turniej mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Trener: Horst Hrubesch

Grupa C

Zespół Pkt M W R P Br+ Br− +/−
 Korea Południowa 7 3 2 1 0 12 3 +9
 Niemcy 5 3 1 2 0 15 5 +10
 Meksyk 4 3 1 1 1 7 4 +3
 Fidżi 0 3 0 0 3 1 23 -22

Faza grupowa

4 sierpnia 2016
22:00 CET
Meksyk  2:2
(0:0)
 Niemcy Fonte Nova, Salvador  
Oribe Peralta Gol 52'
Rodolfo Pizarro Gol 63'
Raport Gol 58' Serge Gnabry
Gol 78' Matthias Ginter
Widzów: 16 500
Sędzia: Iran Alireza Faghani

7 sierpnia 2016
21:00 CET
Niemcy  3:3
(1:1)
 Korea Południowa Fonte Nova, Salvador  
Serge Gnabry Gol 33'90+2'
Davie Selke Gol 55'
Raport Gol 25' Hwang Hee-chan
Gol 57' Son Heung-min
Gol 87' Suk Hyun-jun
Widzów: 17 121
Sędzia: Argentyna Néstor Pitana

10 sierpnia 2016
21:00 CET
Niemcy  10:0
(6:0)
 Fidżi Mineirão, Belo Horizonte  
Serge Gnabry Gol 8'45'
Nils Petersen Gol 14'33'40'63' (k)
Max Meyer Gol 30'49'52'
Raport Widzów: 16 521
Sędzia: Arabia Saudyjska Fahad Al-Mirdasi

Ćwierćfinał

13 sierpnia 2016
18:00 CET
Portugalia  0:4
(0:1)
 Niemcy Estádio Nacional, Brasília  
Raport Gol 45+1' Serge Gnabry
Gol 57' Matthias Ginter
Gol 75' Davie Selke
Gol 87' Philipp Max
Widzów: 55 412
Sędzia: Gwatemala Walter López Castellanos

Półfinał

17 sierpnia 2016
21:00 CET
 Nigeria 0-2
0-1
 Niemcy Arena Corinthians, São Paulo  
Raport Gol 9' Lukas Klostermann
Gol 89' Nils Petersen
Widzów: 35 562
Sędzia: Argentyna Néstor Pitana

Finał

20 sierpnia 2016
22:30 CET
 Brazylia 1:1 (dogr.)
k. 5:4
(0:1, 1:1, 1:1)
 Niemcy Maracanã, Rio de Janeiro  
Neymar Gol 27' Raport Max Meyer Gol 59' Widzów: 63 707
Sędzia: Iran Alireza Faghani
    Rzuty karne  
Renato Augusto Karny–gol
Marquinhos Karny–gol
Rafinha Karny–gol
Luan Karny–gol
Neymar Karny–gol
Karny–gol Ginter
Karny–gol Gnabry
Karny–gol Brandt
Karny–gol Süle
Pudło Petersen

Handball pictogram.svg Piłka ręczna[edytuj | edytuj kod]

Turniej mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Trener: Dagur Sigurðsson

Grupa B

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.  Niemcy 5 4 0 1 153 141 +12 8

2.  Słowenia 5 4 0 1 137 126 +11 8

3.  Brazylia 5 2 1 2 141 150 −9 5

4.  Polska 5 2 0 3 139 140 −1 4

5.  Egipt 5 1 1 3 129 143 −14 3

6.  Szwecja 5 1 0 4 132 131 +1 2

7 sierpnia 2016
11:30

Szwecja 

29:32

 Niemcy

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Mads Hansen
Martin Gjeding
( Dania)

Widzów: 7819
Jerry Tollbring Gol 8
Kara 4ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(15:18)
raport
7 Gol Julius Kühn
Kara 3ׯółta kartka



9 sierpnia 2016
11:30

Niemcy 

32:29

 Polska

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Óscar Rayul
Angel Sabroso Ramirez
( Hiszpania)

Widzów: (b.d.)
Fabian Wiede Gol 5
Julius Kühn Gol 5
Uwe Gensheimer Gol 5
Kara 4ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(16:14)
raport
10 Gol Karol Bielecki
Kara 3ׯółta kartka



11 sierpnia 2016
16:40

Brazylia 

33:30

 Niemcy

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Václav Horáček
Jiří Novotný
( Czechy)

Widzów: 9087
Fábio Chiuffa Gol 8
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(17:16)
raport
6 GolKai Häfner
6 Gol Tobias Reichmann
Kara 4ׯółta kartka 1×Czerwona kartka



13 sierpnia 2016
09:30

Słowenia 

25:28

 Niemcy

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Slave Nikolov
Ǵorǵi Načevski
( Macedonia)

Widzów: 6957
Jure Dolenec Gol 6
Kara 4ׯółta kartka
(12:11)
raport
6 Gol Uwe Gensheimer
Kara 4ׯółta kartka



15 sierpnia 2016
11:30

Niemcy 

31:25

 Egipt

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Mads Hansen
Martin Gjeding
( Dania)

Widzów: 8286
Uwe Gensheimer Gol 7
Kara 2ׯółta kartka
(13:10)
raport
7 Gol Mohammad Sanad
Kara 1ׯółta kartka



Ćwierćfinał

17 sierpnia 2016
13:30

Niemcy 

34:22

 Katar

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: David Sok
Bojan Lah
( Słowenia)

Widzów: 7518
Tobias Reichmann Gol 5
Fabian Wiede Gol 5
Kara 3ׯółta kartka
(16:12)
raport
9 Gol Rafael Capote
Kara 3ׯółta kartka



Półfinał

19 sierpnia 2016
15:30

Francja 

29:28

 Niemcy

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Mads Hansen
Martin Gjeding
( Dania)

Widzów: 8795
Daniel Narcisse Gol 7
Kara 3ׯółta kartka
(16:13)
raport
11 Gol Uwe Gensheimer
Kara 3ׯółta kartka



Mecz o 3. miejsce

21 sierpnia 2016
10:30

Polska 

25:31

 Niemcy

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Václav Horáček
Jiří Novotný
( Czechy)

Widzów: 7589
Przemysław Krajewski Gol 5
Krzysztof Lijewski Gol 5
Kara 3ׯółta kartka
(13:17)
raport
7 Gol Tobias Reichmann
Kara 1ׯółta kartka


Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Damian Wierling 50 m dowolnym 22,18 19. NQ
100 m dowolnym 48,35 7. Q 48,66 15. NQ
Björn Hornikel 49.62 39. NQ
Paul Biedermann 200 m dowolnym 1:45,78 2. Q 1:45,69 =4. Q 1:45,84 6.
Christoph Fildebrandt 1:47,81 28. NQ
Clemens Rapp 400 m dowolnym 3:49,10 24. NQ
Florian Vogel 3:45,49 9. NQ
Florian Wellbrock 1500 m dowolnym 15:23,88 32. NQ
Jan-Philip Glania 100 m grzbietowym 53,87 15. Q 53,94 12. NQ
200 m grzbietowym 1:56,50 =6. Q 1:56,53 9. NQ
Christian Diener 1:56,62 9. Q 1:56,37 8. Q 1:56,27 7.
Christian vom Lehn 100 m klasycznym 1:00,13 15. Q 1:00,23 12. NQ
Marco Koch 200 m klasycznym 2:08,98 5. Q 2:08,2 7. Q 2:08,00 7.
Steffen Deibler 100 m motylkowym 52,14 18. NQ
Phillip Heintz 200 m zmiennym 1:57,59 NR 2. Q 1:58,85 8. Q 1:57,48 NR 6.
Johannes Hintze 400 m zmiennym 4:18,25 18. NQ
Jacob Heidtmann DSQ NQ
Christian Reichert 10 km 1:53:04,7 9.
Steffen Deibler
Björn Hornikel
Damian Wierling
Philip Wolf
4 × 100 m dowolnym 3:14,97 11. NQ
Paul Biedermann
Christoph Fildebrandt
Clemens Rapp
Florian Vogel
4 × 200 m dowolnym 7:07,66 4. Q 7:07,28 6.
Steffen Deibler
Jan-Philip Glania
Marco Koch
Christian vom Lehn (el.)
Damian Wierling
4 × 100 m zmiennym 3:33,67 8. Q 3:33,50 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Dorothea Brandt 50 m dowolnym 24,77 =13. Q 24,71 14. NQ
Annika Bruhn 200 m dowolnym 1:58.48 20. NQ
Sarah Köhler 400 m dowolnym 4:06,55 10. NQ
800 m dowolnym 8:24,65 7. Q 8:27,75 8.
Leonie Beck 8:47,47 25. NQ
Lisa Graf 200 m grzbietowym 2:08,67 =4. Q 2:09,56 14. NQ
Jenny Mensing 2:10,68 16. Q 2:10,15 16. NQ
Alexandra Wenk 100 m motylkowym 58.49 21. NQ
200 m zmiennym 2:12,46 13. Q 2:12,13 12. NQ
Franziska Hentke 200 m motylkowym 2:07,59 9. Q 2:07,67 11. NQ
400 m zmiennym 4:43.32 21. NQ
Isabelle Härle 10 km 1:57:22,1 6.
Annika Bruhn
Sarah Köhler
Leonie Kullmann
Paulina Schmiedel
4 × 200 m dowolnym 7:56,74 12. NQ
Annika Bruhn
Lisa Graf
Vanessa Grimberg
Alexandra Wenk
4 × 100 m zmiennym 4:02,19 12. NQ

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Nico Müller - 77 kg 151 kg 11. 181 kg 10. 332 kg 10.
Jürgen Spieß - 105 kg 170 kg 14. 220 kg 5. 390 kg 10.
Alexej Prochorow + 105 kg 180 kg 17. 215 kg 16. 395 kg 16.
Almir Velagic 188 kg 11. 232 kg 10. 410 kg 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Sabine Kusterer - 58 kg 90 kg 9. 110 kg 11. 200 kg 10.

Piłka siatkowa[edytuj | edytuj kod]

Siatkówka plażowa[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Markus Böckermann
Lars Flüggen
mężczyźni Grupa B
Polska Kantor / Łosiak
P 0:2 (11:21, 21:23)

Holandia Brouwer / Meeuwsen
P 1:2 (19:21, 21:17, 14:16)
Rosja Barsuk / Lamin
P 0:2 (14:21, 17:21)

4. NQ 19.
Karla Borger
Britta Büthe
kobiety Grupa E
Szwajcaria Heidrich / Zumkehr
P 0:2 (12:21, 16:21)

Holandia van Gestel / van der Vlist
W 2:0 (21-19, 21:14
Kanada Bansley / Pavan
P 0:2 (19:21, 15:21)
Play-off drużyn z 3. miejsc
Wenezuela Agudo / Pazo
W 2:0 (21:13, 21:8)

3. q Brazylia Heidrich / França
P 0:2 (17:21, 19:21)
NQ 9.
Laura Ludwig
Kira Walkenhorst
Grupa D
Egipt Al-Ghubaszi / Mu’awwad
W 2:0 (21:12, 21:15)

Kanada Broder / Valjas
W 2:0 (21-17, 21:11
Włochy Giombini / Menegatti
W 2:1 (21:18, 18:21, 15:9)

1. Q Szwajcaria Forrer / Vergé-Dépré
W 2:0 (21:19, 21:10)
Kanada Bansley / Pavan
W 2:0 (21:14, 21:14)
Brazylia Heidrich / França
W 2:0 (21:18, 21:12)
Brazylia Bednarczuk / Seixas
W 2:0 (21:18, 21:14)
Gold medal icon.svg

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Patrick Hausding trampolina 3 m indywidualnie 440,00 6. Q 413,50 10. Q 598,90 Bronze medal icon.svg
Stephan Feck 423,50 9. Q 354,20 17. NQ
Martin Wolfram wieża 10 m indywidualnie 468,80 6. Q 466,15 8. Q 492,90 5.
Sascha Klein 463,40 7. Q 475,00 5. Q 424,15 9.
Patrick Hausding
Stephan Feck
trampolina 3 m synchronicznie 410,4 4.
Patrick Hausding
Sascha Klein
wieża 10 m synchronicznie 438,42 4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Nora Subschinski trampolina 3 m indywidualnie 302,05 16. Q 308,25 12. Q 317,10 9.
Tina Punzel 307,95 13. Q 291,60 17. NQ
Elena Wassen wieża 10 m indywidualnie 291.90 16. Q 276,70 17. NQ
Maria Kurjo 287,00 21. NQ
Nora Subschinski
Tina Punzel
trampolina 3 m synchronicznie 284,25 7.

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Michael Janker karabin pneumatyczny 10 m 620,8 29. NQ
Julian Justus 622,8 18. NQ
Henri Junghänel karabin małokalibrowy 50 m leżąc 627,8 8. Q 209,5 OR Gold medal icon.svg
Daniel Brodmeier 619,2 37. NQ
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m 1177 2. Q 435,6 4.
Andre Link 1174 7. Q 424,6 5.
Christian Reitz pistolet szybkostrzelny 25 m 592 1. Q 34 Gold medal icon.svg
Oliver Geis 572 17. NQ
Andreas Löw trap podwójny 140 OR 1. Q 25 6. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Selina Gschwandtner karabin pneumatyczny 10 m 414,8 13. NQ
Barbara Engleder 420,3 2. Q 165,0 4.
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m 583 5. Q 458,6 OR Gold medal icon.svg
Eva Rösken 579 14 NQ
Monika Karsch pistolet pneumatyczny 10 m 379 25. NQ
pistolet sportowy 25 m 583 4. Q 18 2. Q 6 Silver medal icon.svg
Jana Beckmann trap 61 19. NQ
Christine Wenzel skeet 68 11. NQ

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Peter Joppich floret indywidualnie BYE Francja Lefort
W 15-13
Włochy Avola
P 13-15
NQ 17.
Max Hartung szabla indywidualnie Benin Apithy
W 15-9
Stany Zjednoczone Homer
P 12-15
NQ 17.
Matyas Szabo Iran Pakdaman
W 15-11
Bułgaria Paskow
W 15-6
Stany Zjednoczone Homer
P 12-15
NQ 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Carolin Golubytskyi floret indywidualnie BYE Polska Łyczbińska
P 9-14
NQ 33.

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Levent Tuncat - 58 kg Dominikana Pié
P DSQ
NQ
Tahir Güleç - 80 kg Dominikana Hernández
W 4-2
Wybrzeże Kości Słoniowej Cissé
P 1-7
NQ Polska Paziński
P 5-6
NQ 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Rabia Güleç - 67 kg Rosja Barysznikowa
W 9-8
Turcja Tatar
P 1-5
NQ

Table tennis pictogram.svg Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Timo Boll singiel BYE Rosja Szybajew
W
4-3 (12:14, 11:4, 7:11, 11:7, 10:12, 12:10, 11:6)
Nigeria Aruna
P
2-4 (10:12, 10:12, 5:11, 11:3, 11:5, 9:11)
NQ
Dimitrij Ovtcharov BYE Katar Li
W
4-1 (8:11, 11:4, 11:9, 7:11, 11:5, 9:11, 11:9)
Słowenia Tokić
W
4-1 (31:33, 12:10, 11:4, 11:5, 11:7)
Białoruś Samsonau
P
2-4 (11:8, 7:11, 17:19, 11:4, 2:11, 12:14)
NQ
Timo Boll
Dimitrij Ovtcharov
Bastian Steger
turniej drużynowy  Chińskie Tajpej
W 3-1
 Austria
W 3-1
 Japonia
P 1-3
 Korea Południowa
W 3-1
Bronze medal icon.svg

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/16 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Han Ying singiel BYE Korea Północna Ri
P
0-4 (5:11, 7:11, 6:11, 5:11)
NQ
Petrissa Solja BYE Tajlandia Komwong
W
4-0 (11:2, 11:4, 11:4, 11:3)
Francja Li
W
4-1 (11:4, 11:4, 8:11, 11:3, 13:11)
Chińska Republika Ludowa Ding
P
0-4 (11:8, 11:5, 11:3, 11:7)
NQ
Han Ying
Petrissa Solja
Shan Xiaona
turniej drużynowy  Stany Zjednoczone
W 3-0
 Hongkong
W 3-1
 Japonia
W 3-2
 Chiny
P 0-3
Silver medal icon.svg

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Philipp Kohlschreiber singel Argentyna Pella
W 4:6, 6:1, 6:2
Słowenia Martin
P W
NQ Miejsca 17-32.
Dustin Brown Brazylia Bellucci
P 6:4, 4:5 K
NQ Miejsca 33-64.
Jan-Lennard Struff Rosja Donskoj
P 3:6, 4:6
NQ Miejsca 33-64.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Angelique Kerber singel Kolumbia Mariño
W 6:3, 7:5
Kanada Bouchard
W 6:4, 6:2
Australia Stosur
W 6:0, 7:5
Wielka Brytania Konta
W 6:1, 6:2
Stany Zjednoczone Keys
W 6:3, 7:5
Portoryko Puig
P 4:6, 6:4, 1:6
Silver medal icon.svg
Annika Beck Chorwacja Konjuh
P 6(5):7, 1:6
NQ Miejsca 33-64.
Andrea Petković Ukraina Switolina
P 6:2, 1:6, 3:6
NQ Miejsca 33-64.
Laura Siegemund Bułgaria Pironkowa
W 1:6, 6:4, 6:2
Chińska Republika Ludowa Zhang
W 6:2, 6:4
Belgia Flipkens
W 6:4, 6:3
Portoryko Puig
P 1:6, 1:6
NQ Miejsca 5-8.
Angelique Kerber
Andrea Petković
debel Chińska Republika Ludowa Xu
Chińska Republika Ludowa Zheng
P 2:6, 2:6
NQ Miejsca 17-32.
Anna-Lena Grönefeld
Laura Siegemund
Rosja Kasatkina
Rosja Kuzniecowa
P 1:6, 4:6
NQ Miejsca 17-32.

Triathlon pictogram.svg Triathlon[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Anne Haug kobiety 21:11 0:57 1:04,50 0:40 35:18 2:02:56 36.
Laura Lindemann 19:18 0:54 1:04,30 0:43 36:27 2:01:52 28.

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaże Półfinały Finał Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Marcel Hacker
Stephan Krüger
dwójka podwójna 6:31,85 3. QSAB BYE 6:18,32 4. QFB 6:58,86 2. 8.
Moritz Moos
Jason Osborne
dwójka podwójna wagi lekkiej 6:40,48 4. QR 7:05,36 1. QSAB 6:35,90 6. QFB 6:32,30 6. 12.
Anton Braun
Maximilian Korge
Maximilian Planer
Felix Wimberger
czwórka bez sternika 5:59,74 2. QSAB BYE 6:35,90 6. QFB 6:06,24 6. 12.
Tobias Franzmann
Jonathan Koch
Lucas Schäfer
Lars Wichert
czwórka bez sternika wagi lekkiej 6:14,87 4. QR 6:03,29 1. QSAB 6:18,43 6. QFB 6:35,83 3. 9.
Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Philipp Wende
czwórka podwójna 5:53,63 3. QR 5:51,43 1. QFA 6:06,81 1. Gold medal icon.svg
Felix Drahotta
Malte Jakschik
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Richard Schmidt
Andreas Kuffner
Maximilian Munski
Martin Sauer
Hannes Ocik
M8+ 5:38,22 3. QFA BYE 5:30,96 2. Silver medal icon.svg

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Repesaże Półfinały Finał Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Kerstin Hartmann
Kathrin Marchand
dwójka bez sternika 7:17,98 3. QSAB BYE 7:39,79 5. QFB 7:18,57 2. 8.
Mareike Adams
Marie-Cathérine Arnold
dwójka podwójna 7:13,49 4. QR 7:00,54 2. QSAB 6:58,70 5. QFB 7:39,82 1. 7.
Marie-Louise Dräger
Fini Sturm
dwójka podwójna wagi lekkiej 7:11,08 3. QR 8:02,28 2. QSAB 7:33,21 6. QFB 7:32,73 5. 11.
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
Annekatrin Thiele
czwórka podwójna 6:30.86 1. QFA BYE 6:49,39 1. Gold medal icon.svg

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni – styl klasyczny

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Frank Stäbler - 66 kg BYE Litwa Venckaitis
W 3-2
Serbia Štefanek
P 2-6
NQ BYE Japonia Inoue
P 1-3
NQ 7.
Denis Kudla - 85 kg Kirgistan Kendżejew
W 3-0
Gruzja Kobliaszwili
W 3-1
Rosja Czakwetadze
P 0-4
NQ BYE Iran Achlaghi
W 3-1
Węgry Lőrincz
W 3-1
Bronze medal icon.svg
Eduard Popp - 130 kg BYE Kazachstan Tynälijew
W 3-0
Iran Babadżanzade
W 3-1
Turcja Kayaalp
P 0-4
BYE Azerbejdżan Szari’ati
P 0-5
5.

Kobiety – styl wolny

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Nina Hemmer - 53 kg Chińska Republika Ludowa Zhong
P 1-3
NQ 14.
Luisa Niemesch - 58 kg Rosja Kobłowa
P 0-3
NQ Mongolia Orchon
P 0-5
NQ 20.
Aline Focken - 69 kg BYE Chińska Republika Ludowa Zhou
W 3-1
Szwecja Fransson
P 1-3
NQ 9.
Maria Selmaier - 75 kg BYE Kanada Wiebe
P 0-3
NQ BYE Chińska Republika Ludowa Zhang
P 0-4
NQ 18.

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Toni Wilhelm RS:X 8 4 13 10 9 4 1 7 19 7 8 19 10 100 6.
Philipp Buhl Laser 16 16 8 13 17 13 1 25 34 17 NQ 126 14.
Ferdinand Gerz
Oliver Szymanski
470 13 18 9 23 14 1 24 6 4 6 NQ 94 11.
Erik Heil
Thomas Plößel
49er 6 3 1 3 5 13 15 4 5 10 4 18 16 83 Bronze medal icon.svg

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Annika Bochmann
Marlene Steinherr
470 12 16 17 DNF 15 3 6 14 DSQ 17 NQ 121 18.
Victoria Jurczok
Anika Lorenz
49erFX 21 8 8 7 6 7 17 10 7 9 6 9 16 110 9.

Open

Zawodnicy Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Paul Kohlhoff
Carolina Werner
Nacra 17 14 10 10 17 8 13 5 10 2 9 14 18 NQ 112 13.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]