Nienawiść (film 1987)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Nienawiść
Extreme Prejudice
Gatunek

sensacyjny

Rok produkcji

1987

Data premiery

24 kwietnia 1987

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

81 minut

Reżyseria

Walter Hill

Scenariusz

Deric Washburn, Harry Kleiner

Główne role

Nick Nolte, Powers Boothe

Muzyka

Jerry Goldsmith

Zdjęcia

Matthew Leonetti

Scenografia

Albert Heschong, Joseph Nemec, Ernie Bishop

Kostiumy

Dan Moore

Montaż

Freeman Davies, David Holden, Billy Weber

Produkcja

Buzz Feitshans, Mario Kassar, Andrew Vajna

Dystrybucja

Vision Film Distribution

Nienawiść (ang. Extreme Prejudice) – amerykański film sensacyjny z 1987 roku w reżyserii Waltera Hilla. Główne role zagrali w nim Nick Nolte i Powers Boothe.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Jack Benteen, oficer Straży Teksasu prowadzi wojnę z grupą handlarzy narkotyków, działającą na pograniczu z Meksykiem. Jego dotychczasowe metody działania nie przynoszą efektów. Postanawia spotkać się z ich liderem Cashem Baileyem, który w dzieciństwie był jego najlepszym przyjacielem. Nie widząc dla siebie innej drogi życia i kariery, wybrał handel narkotykami. Niestety, spotkanie dawnych kompanów również nie przynosi pozytywnych skutków. Po dawnej przyjaźni również nie ma już śladów. Jedyną rzeczą, jaka łączy byłych kumpli jest miłość do tej samej kobiety, pięknej Meksykanki Sarity.

W międzyczasie, w okolicy pojawia się tajemniczy major Hackett wraz ze swoim oddziałem byłych żołnierzy (wszystkich oficjalnie uznanych za zabitych podczas wojny w Wietnamie). Podając się za funkcjonariusza agencji DEA rozpoczyna własną grę, której celem jest przejęcie kontroli nad narkotykowym biznesem na pograniczu. Pomagają mu w tym, niczego nieświadomi, byli weterani. W tej walce Jack Benteen jest zdany tylko na siebie.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Oddział żołnierzy:

Linki źródłowe[edytuj | edytuj kod]