Niezniszczalni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Niezniszczalni
The Expendables
Ilustracja
Logo filmu
Gatunek

przygodowy, akcja

Rok produkcji

2010

Data premiery

20 sierpnia 2010

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Reżyseria

Sylvester Stallone

Scenariusz

Dave Callaham, Sylvester Stallone

Główne role

Sylvester Stallone
Jason Statham
Jet Li
Terry Crews
Randy Couture

Muzyka

Brian Tyler

Zdjęcia

Jeffrey L. Kimball

Montaż

Ken Blackwell, Paul Harb

Produkcja

Avi Lerner, Kevin King Templeton, John Thompson, Robert Earl

Wytwórnia

Millennium Films
Nu Image Films
Rogue Marble

Dystrybucja

Lionsgate
California Films

Budżet

85 000 000 USD

Kontynuacja

Niezniszczalni 2 (2012)

Strona internetowa

Niezniszczalni (ang. The Expendables) – amerykański przygodowy film akcji z 2010 roku w reżyserii Sylvestra Stallone, na podstawie scenariusza Dave’a Callahama.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Niezniszczalni, grupa elitarnych najemników i motocyklistów z siedzibą w Nowym Orleanie w stanie Luizjana. Poznajemy ich w czasie misji, w której mają za zadanie uratować zakładników porwanych przez somalijskich piratów w Zatoce Adeńskiej.

Zespół składa się z:

W trakcie trwania tej misji Gunner, który przez nadużywanie narkotyków, prowokuje piratów do strzelaniny, po czym próbuje jednego z nich powiesić, co skutkuje wydaleniem go z drużyny.

Następną misją, z którą Niezniszczalni muszą się zmierzyć będzie obalenie dyktatora gen. Garzy (David Zayas) w Vilenie, małej wyspie w Zatoce Meksykańskiej. Po wstępnym wywiadzie i spotkaniu z informatorem Sandrą (Giselle Itié), która okazuje się córką generała wychodzi na jaw, że wyspą nie rządzi ów Garza tylko były agent CIA James Munroe (Eric Roberts) wraz z jego prawą ręką Painem (Steve Austin). Tymczasem rozgniewany Jensen wynajęty przez Munroe'a próbuje w akcie zemsty zabić Rossa, co mu się nie udaje. Okazuje się, iż ich pracodawca też jest agentem CIA, a prawdziwym celem miał być ów były agent, gdyż agencja nie mogła pozwolić sobie za zlikwidowanie jednego ze swoich członków na własną rękę. Bohaterowie wstępnie postanowili odrzucić tę misję, ale Ross zakochuje się w Sandrze i obiecuje jej, że do niej wróci.

Tak więc drużyna wspólnie postanawia, że pojadą na Vilene, oswobodzą ją z rządów Munroe'a i uwolnią Sandrę i jej rodaków, co po sprawnie wykonanej misji im się powiedzie. Oswobodzą oni ową wyspę, a swoje wynagrodzenie przeznaczą na jej odbudowę.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]