Nikołaj Czebot´ko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Nikołaj Czebotko)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Nikołaj Czebot´ko
Nikołaj Czebot´ko
Data i miejsce urodzenia 25 października 1982
Szczuczinsk, ZSRR
Wzrost 178 cm
Waga 72 kg
Debiut w PŚ 9.12 2001, Cogne
(69. miejsce – sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 25.10 2003, Düsseldorf
(27. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Kazachstan
Mistrzostwa świata
Brąz
Val di Fiemme 2013 sprint druż.
Igrzyska azjatyckie
Złoto
Changchun 2007 sztafeta
Złoto
Ałmaty w 2011 Sprint drużynowo
Złoto
Ałmaty w 2011 sztafeta
Srebro
Aomori 2003 sztafeta
Srebro
Ałmaty w 2011 Sprint s.klasyczny
Srebro
Ałmaty w 2011 15 km s.dowolny
Srebro
Sapporo w 2017 Sztafeta
Brąz
Ałmaty w 2011 10 km s.klasyczny
Brąz
Sapporo 2017 15 km s. dowolnym
Uniwersjada
Złoto
Turyn 2007 sprint
Złoto
Turyn 2007 sztafeta
Srebro
Innsbruck 2005 10 km s.dowolny

Nikołaj Siergiejewicz Czebot´ko (ros. Николай Сергеевич Чеботько, ur. 25 października 1982 w Szczuczinsku) – kazachski biegacz narciarski, brązowy medalista mistrzostw świata.

Kariera[edytuj]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Nikołaj Czebot´ko pojawił się w styczniu 2000 roku, podczas mistrzostw świata juniorów w Štrbskim Plesie, gdzie zajął między innymi 25. miejsce na dystansie 30 km techniką klasyczną. Najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej osiągnął dwa lata później, na mistrzostwach świata juniorów w Schonach, zajmując piąte miejsce na dystansie 30 km klasykiem oraz dziesiąte w biegu na 10 km stylem dowolnym. W tym samym roku wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City w swoim najlepszym starcie, biegu na 30 km stylem dowolnym zajmując 22. miejsce.

W Pucharze Świata zadebiutował 9 grudnia 2001 roku w Cogne, zajmując 69. miejsce w sprincie stylem dowolnym. W sezonie 2001/2002 pojawił się jeszcze kilkakrotnie, ale punktów nie wywalczył, wobec czego nie został uwzględniony w klasyfikacji generalnej. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył 25 października 2003 roku w Düsseldorfie, gdzie zajął 27. miejsce w sprincie stylem dowolnym. W sezonie 2003/2004 punktował jeszcze kilkakrotnie i w klasyfikacji generalnej zajął 59. miejsce. Jak dotąd najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnął w sezonie 2008/2009, który ukończył na 33. pozycji.

Najlepsze wyniki na dużej imprezie międzynarodowej osiągnął w 2005 roku, kiedy na mistrzostwach świata w Oberstdorfie był ósmy w sprincie klasykiem oraz siódmy w sprincie drużynowym stylem dowolnym. Jego największym sukcesem olimpijskim jest zajęcie piątego miejsca w sprincie drużynowym stylem dowolnym podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Na tych samych igrzyskach był także trzynasty w sprincie indywidualnym techniką klasyczną oraz jedenasty w sztafecie.

Osiągnięcia[edytuj]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings with white rims.svg[edytuj]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
22. 9 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City 30 km stylem dowolnym 1:11:31,0 h +3:01,2 min Austria Christian Hoffmann
39. 14 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City 2x10 km łączony 49:48,9 min +2:14,6 min Norwegia Thomas Alsgaard
Norwegia Frode Estil
14. 17 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City Sztafeta 4x10 km[1] 1:32:45,5 h +5:35,5 min  Norwegia
33. 19 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City Sprint stylem dowolnym 2:56,9 min - Norwegia Tor Arne Hetland
6. 14 lutego 2006 Włochy Turyn Sprint drużynowy stylem klasycznym[2] 17:02,9 min +22,2 s  Szwecja
35. 22 lutego 2006 Włochy Turyn Sprint stylem dowolnym 2:26,5 min - Szwecja Björn Lind
38. 15 lutego 2010 Kanada Vancouver 15 km stylem dowolnym 33:36,3 min +1:57,8 min Szwajcaria Dario Cologna
13. 17 lutego 2010 Kanada Vancouver Sprint stylem klasycznym 3:36,3 min - Rosja Nikita Kriukow
5. 22 lutego 2010 Kanada Vancouver Sprint drużynowy stylem klasycznym[3] 19:01,0 min +6,5 s  Norwegia
11. 24 lutego 2010 Kanada Vancouver Sztafeta 4x10 km[4] 1:45:05,4 h +4:43,7 min  Szwecja
25. 11 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint stylem dowolnym 3:38,4 min - Norwegia Ola Vigen Hattestad
33. 14 lutego 2014 Rosja Soczi 15 km stylem klasycznym 38:29,7 min +2:44,4 min Szwajcaria Dario Cologna
8. 19 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint drużynowy stylem klasycznym[5] 23:14,89 min +46,49 s  Finlandia

Mistrzostwa świata[edytuj]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
45. 19 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym 1:12:29,3 h +6:19,1 min Norwegia Thomas Alsgaard
45. 23 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme 2x10 km łączony 47:42,3 min +1:56,2 min Szwecja Per Elofsson
13. 25 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km[6] 1:31:56,4 h +3:08,4 min  Norwegia
34. 26 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym 3:12,1 min - Szwecja Thobias Fredriksson
58. 1 marca 2003 Włochy Val di Fiemme 50 km stylem dowolnym 1:54:25,3 h +13:13,5 min Czechy Martin Koukal
35. 17 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 15 km stylem dowolnym 34:49,7 min +1:44,4 min Włochy Pietro Piller Cottrer
40. 20 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 2x15 km łączony 1:19:20,5 h +4:51,7 min Francja Vincent Vittoz
8. 22 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sprint stylem klasycznym 2:32,1 min - Rosja Wasilij Roczew
10. 24 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sztafeta 4x10 km[7] 1:39:04,4 h +4:17,2 min  Norwegia
7. 25 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sprint drużynowy stylem dowolnym[8] 14:08,6 min +28,3 s  Norwegia
19. 22 lutego 2007 Japonia Sapporo Sprint stylem klasycznym 3:03,8 min - Norwegia Jens Arne Svartedal
31. 24 lutego 2007 Japonia Sapporo 15 km stylem dowolnym 35:50,0 min +2:43,2 min Norwegia Lars Berger
7. 2 marca 2007 Japonia Sapporo Sztafeta 4x10 km[9] 1:30:49,2 h +2:06,2 min  Norwegia
59. 20 lutego 2009 Czechy Liberec 15 km stylem klasycznym 38:54,4 min +4:44,3 min Estonia Andrus Veerpalu
23. 22 lutego 2009 Czechy Liberec 2x15 km łączony 1:15:52,4 h +54,8 s Norwegia Petter Northug
45. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym 3:00,8 min - Norwegia Ola Vigen Hattestad
7. 25 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint drużynowy stylem klasycznym[10] 22:48,5 min +5,8 s  Norwegia
10. 27 lutego 2009 Czechy Liberec Sztafeta 4x10 km[11] 1:41:50,6 h +3:44,8 min  Norwegia
14. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:30,4 min - Rosja Nikita Kriukow
3.Bronze medal with cup.svg 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[12] 21:30,98 min +0,73 s  Rosja
63. 27 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem dowolnym 34:37,1 min +4:45,1 min Norwegia Petter Northug
13. 1 marca 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km[13] 1:41:37,2 h +3:15,5 min  Norwegia
29. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym 3:02,35 min Norwegia Petter Northug
18. 22 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint drużynowy stylem dowolnym[14] 15:32.89 min półfinał  Norwegia
55. 25 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km stylem dowolnym 35:01.6 min +4:12.5 min Szwecja Johan Olsson
13. 27 lutego 2015 Szwecja Falun Sztafeta 4x10 km[15] 1:34:18.5 h +4:10.1 min  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
66. 25 stycznia 2000 Słowacja Štrbské Pleso 10 km stylem dowolnym 25:37,8 min +4:29,5 min Niemcy Ron Spanuth
38. 29 stycznia 2000 Słowacja Štrbské Pleso Sprint stylem dowolnym ? - Rosja Siergiej Nowikow
25. 30 stycznia 2000 Słowacja Štrbské Pleso 30 km stylem klasycznym 1:36:37,5 h +7:57,6 min Niemcy René Reisshauer
41. 30 stycznia 2001 Polska Szklarska Poręba 30 km stylem dowolnym 1:29:55,6 h +8:01,0 min Finlandia Sami Jauhojärvi
18. 1 lutego 2001 Polska Szklarska Poręba 10 km stylem klasycznym 29:00,2 min +1:27,6 min Norwegia Kristian Horntvedt
45. 3 lutego 2001 Polska Szklarska Poręba Sprint stylem dowolnym ? ? Niemcy Johannes Bredl
5. 22 stycznia 2002 Niemcy Schonach 30 stylem klasycznym 1:27:50,2 h +1:55,0 min Estonia Aivar Rehemaa
10. 24 stycznia 2002 Niemcy Schonach 10 km stylem dowolnym 29:34,1 min +1:18,3 min Norwegia Kristian Horntvedt

Puchar Świata[edytuj]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj]

Sezon Miejsce
2001/2002 niesklasyfikowany
2002/2003 niesklasyfikowany
2003/2004 59.
2004/2005 71.
2005/2006 76.
2006/2007 112.
2007/2008 63.
2008/2009 33.
2009/2010 47.
2010/2011 47.
2011/2012 58.
2012/2013 33.
2013/2014 68.
2014/2015 125.
2015/2016 niesklasyfikowany
2016/2017 niesklasyfikowany

Miejsca na podium w zawodach[edytuj]

Dotychczas Czebot´ko nie stał na podium.

Miejsca na podium w etapach zawodów Pucharu Świata[edytuj]

Nr Dzień Rok Miejscowość Zawody Konkurencja Czas biegu Miejsce Strata Zwycięzca
1. 4 stycznia 2008 Włochy Asiago Tour de Ski Sprint stylem dowolnym 2:33,8 min 2. +0,2 s Norwegia Petter Northug
2. 31 grudnia 2008 Czechy Nové Město Tour de Ski 15 km stylem klasycznym 39:03,7 min 3. +10,5 s Niemcy Axel Teichmann
3. 3 stycznia 2009 Włochy Val di Fiemme Tour de Ski 20 km stylem klasycznym 55:19,2 min 3. +1,3 s Niemcy Axel Teichmann

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj]

stan po zakończeniu sezonu 2016/2017

Sezon 2001/2002
Kuopio 24.11 (15 km C) Kuopio 25.11 (10 km F) Cogne 8.12 (10 km C) Cogne 9.12 (SP F) Brusson 12.12 (15 km F) Davos 15.12 (15 km C) Asiago 19.12 (SP C) Ramsau 22.12 (30 km F) Garmisch-Partenkirchen 27.12 (SP F) Salzburg 29.12 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (2x10 km) Val di Fiemme 6.01 (SP F) Val di Fiemme 8.01 (30 km F) Nové Město 12.01 (10 km F) Lahti 2.03 (15 km F) Sztokholm 5.03 (SP C) Falun 9.03 (2x10 km) Oslo 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km F) Lillehammer 23.03 (58 km C) punkty
- - - 69 94 - - 52 - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2002/2003
Düsseldorf 26.10 (SP F) Kiruna 23.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (15 km C) Davos 7.12 (15 km F) Clusone 11.12 (SP F) Cogne 14.12 (30 km C) Cogne 15.12 (SP C) Linz 19.12 (SP F) Ramsau 21.12 (2x10 km) Kawgołowo 4.01 (10 km F) Otepää 12.01 (30 km C) Nové Město 18.01 (15 km F) Oberhof 25.01 (15 km C) Reit im Winkl 12.02 (SP F) Asiago 15.02 (10 km C) Oslo 6.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km C) Drammen 11.03 (SP C) Lahti 16.03 (15 km F) Borlänge 20.03 (SP F) Falun 22.03 (2x10 km) punkty
- 88 47 70 - - 46 - - - - - - - 80 - - - - - - 0
Sezon 2003/2004
Düsseldorf 25.10 (SP F) Beitostølen 22.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Kuusamo 29.11 (2x15 km) Dobbiaco 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Val di Fiemme 16.12 (SP C) Ramsau 20.12 (2x15 km) Ramsau 21.12 (10 km F) Falun 6.01 (2x15 km) Otepää 10.01 (30 km C) Nové Město 17.01 (15 km C) Nové Město 18.01 (SP F) Val di Fiemme 25.01 (70 km C) La Clusaz 6.02 (15 km F) Oberstdorf 13.02 (2x15 km) Sztokholm 18.02 (SP C) Umea 21.02 (15 km C) Trondheim 24.02 (SP F) Drammen 26.02 (SP C) Oslo 28.02 (50 km F) Lahti 5.03 (SP F) Lahti 7.03 (15 km C) Pragelato 12.03 (SP F) Pragelato 14.03 (30 km F) punkty
27 46 34 - 22 24 - 20 24 - dnf - - - 53 - 16 45 14 53 - 51 69 - - 71
Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2x15 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (30 km F) Otepää 8.01 (15 km C) Nové Město 15.01 (15 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2x15 km) Reit im Winkl 12.02 (15 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (15 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (50 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2x15 km) punkty
- 43 60 15 - 35 18 44 - - - - 60 11 - - - - - - 53
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Vernon 10.12 (2x15 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (15 km F) Canmore 17.12 (30 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km F) Otepää 7.01 (15 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (30 km F) Oberstdorf 21.01 (2x15 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (15 km C) Mora 5.03 (90 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2x10 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2x15 km) punkty
- - 39 20 - - - - - - - - 56 - 7 33 61 - 37 - 22 dnf - - 56
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Cogne 13.12 (15 km C) La Clusaz 16.12 (30 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2x10 km) Oberstdorf 3.01 (15 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (30 km C) Cavalese 6.01 (11 km F) TdS Rybińsk 20.01 (30 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (15 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (15 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (15 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (15 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (50 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2x15 km) punkty
- 53 25 - 52 18 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 19
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (15 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (15 km C) Davos 8.12 (15 km C) Rybińsk 15.12 (30 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (4.5 km C) Nové Město 29.12 (15 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (15 km F) Nové Město 2.01 (15 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (10 km F) TdS Canmore 22.01 (2x15 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (15 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (15 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (11.4 km F) Falun 23.02 (2x15 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km F) Bormio 14.03 (3.3 km F) Bormio 15-16.03 (20 km C + 15 km F) punkty
18 - 20 53 51 - - 20 24 26 22 32 2 48 38 33 - - - - - - dnf 51 20 18 30 26 - 35 38 94
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
68 62 48 29 20 14 - 21 38 22 3 6 3 42 18 - - 27 47 - - 23 22 - - - - - - - - - 243
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) FPŚ punkty
58 38 43 47 56 67 9 18 61 30 13 25 26 52 17 36 27 14 40 - - 67 5 - - - - - - - - 167
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) FPŚ punkty
19 35 20 5 13 - 19 60 41 - - - - - - - - - - 12 16 - - - - - - - - - - 149
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) FPŚ punkty
53 8 59 11 17 48 58 57 - - 58 43 16 53 21 12 41 49 52 45 - - - - - - 45 52 35 - - - - - - - - 129
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) FPŚ punkty
50 12 21 16 16 14 18 39 - 44 66 18 44 52 - - - - - 22 - 5 21 4 20 10 - - - - - 262
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
9 15 46 20 41 - 37 34 - - - - - - - - 22 - - dnf 26 - - - - - - - 80
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (30 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4,4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- - - - - - 72 51 71 44 - - - - - - - - 44 - 40 dnf 16 52 - - - - 15
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 6.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
77 78 71 71 - 61 70 59 dsq - - - - - - - - - - - - - - - - 41 51 - - - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - 61 55 dnf 34 - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy

  1. Skład drużyny: Andriej Gołowko, Pawieł Riabinin, Nikołaj Czebot´ko, Andriej Niewzorow
  2. Skład drużyny: Nikołaj Czebot´ko, Jewgienij Koszewoj
  3. Skład drużyny: Nikołaj Czebot´ko, Aleksiej Połtoranin
  4. Skład drużyny: Siergiej Czeriepanow, Aleksiej Połtoranin, Jewgienij Wieliczko, Nikołaj Czebot´ko
  5. Skład drużyny: Nikołaj Czebot´ko, Aleksiej Połtoranin
  6. Skład drużyny: Andriej Gołowko, Dmitrij Jeremienko, Nikołaj Czebot´ko, Maksim Odnoworcew
  7. Skład drużyny: Andriej Gołowko, Dmitrij Jeremienko, Nikołaj Czebot´ko, Jewgienij Koszewoj
  8. Skład drużyny: Jewgienij Koszewoj, Nikołaj Czebot´ko
  9. Skład drużyny: Nikołaj Czebot´ko, Andriej Gołowko, Maksim Odnoworcew, Aleksiej Połtoranin
  10. Skład drużyny: Aleksiej Połtoranin, Nikołaj Czebot´ko
  11. Skład drużyny: Nikołaj Czebot´ko, Siergiej Czeriepanow, Aleksiej Połtoranin, Jewgienij Wieliczko
  12. Skład zespołu: Nikołaj Czebot´ko, Aleksiej Połtoranin
  13. Skład drużyny: Siergiej Czeriepanow, Aleksiej Połtoranin, Nikołaj Czebot´ko, Jewgienij Wieliczko,
  14. Skład drużyny: Mark Starostin, Nikołaj Czebot´ko
  15. Skład drużyny: Aleksiej Połtoranin, Jewgienij Wieliczko, Nikołaj Czebot´ko, Rinat Mukhin