Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu
Lego Ninjago: Masters of Spinjitzu
Inny tytuł Lego Ninjago
Gatunek serialu serial animowany
Kraj produkcji Dania
Oryginalny język Angielski
Główne role Lloyd, Kai, Cole, Zane, Jay, Nya, sensei Wu, Lord/sensei Garmadon
Muzyka tytułowa The Weekend Whip
Liczba odcinków 58 (wyemitowane 54)
Liczba serii 5 (6 w produkcji)
Produkcja
Produkcja Dania
Reżyseria Agnieszka Zwolińska-Składanowska
Muzyka The Weekend Whip
Czas trwania odcinka P1-P4: 11 minut
minifilmy: 2 minuty
01-54: 24 minuty
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna teleTOON+, TV4, TV6, Cartoon Network
Format obrazu 16:9
Format dźwięku 2.0
Kraj oryginalnej emisji Dania
Lata emisji od 2011 (piloty, minifilmy)
od 2012 (serial)
Pierwsza emisja Polska-10.02.2012 USA-11.01.2012
Data premiery Ziemia 11 stycznia 2012
Polska 10 lutego 2012
Status trwający
Od lat dozwolone od lat 7
Chronologia
Kontynuacja Ninjago: Film
Powiązane Legendy Chima

Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu (tytuł oryg. Lego Ninjago: Masters of Spinjitzu, 2011) – duński serial animowany, który powstał na bazie klocków LEGO.

Jego światowa premiera odbyła się 11 stycznia 2012 roku na amerykańskim Cartoon Network. W Polsce został wydany na DVD przez Galapagos Films oraz premierowo wyemitowany na antenie teleTOON+, 10 lutego 2012 roku.

Od 19 stycznia 2015 serial jest emitowany (wraz z nowymi odcinkami) na Cartoon Network Polska.

Dnia 27 czerwca 2013 ogłoszono że powstanie film która premiera odbędzie się 22 września 2017 roku.

Premiera odcinków "Grobowiec Losu" i "Przeklęty świat" została przeniesiona na 25 lipca 2015 z nieznanych przyczyn.

12 lipca scenarzyści serialu ujawnili drobne informacje o szóstym sezonie który jest związany z piratami i do tego ninja uciekają i chowają się przed czymś. Zostało potwierdzono że wrogiem ninja będą piraci, ale nie załoga Soto.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Serial opisuje przygody pięciu młodych bohaterów: Ninja Kaia, Jaya, Cole'a, Zane'a i Lloyda którzy opanowują starożytną sztukę walki – Spinjitzu. Razem z siostrą Kaia - Nyą która przez cztery sezony była Samurajem X, lecz teraz jest mistrzynią wody, Senseiem Wu oraz Misako i Senseiem Garmadonem, dawniej Lordem Garmadonem, ratują świat od zła. W pilotowych odcinkach Ninja walczą ze szkieletami i Lordem Garmadonem, który był ich największym wrogiem lecz teraz jest przyjacielem. W sezonie 1 - Rok Węży - ich wrogami są plemiona Wężonów - Hipnokobry, Wężowampiry, Dusiciele, Jadozęby i król węży Pythor, ostatni z plemienia Anakondowców. Poznają wtedy Lloyda, syna Lorda Garmadona, który na początku jest zły, a potem staje się Zielonym Ninja. W sezonie 2 - Rok Węży - przygoda trwa - walczą z Lordem Garmadonem, który powrócił i przejął władzę nad Wężonami. Pod koniec tego sezonu budzi się Kamienna Armia Mrocznego Władcy, dochodzi do "Ostatecznej" Bitwy, a Lloyd staje się Złotym Ninja i pokonuje Overlorda który wstąpił w ciało Garmadona. Po zakończeniu bitwy, z Garmadona zniknęło całe zło, a on stał się dobry. W sezonie 3 - Reaktywacja - Mroczny Władca powraca i tworzy armię Ninja Droidów. Pod koniec sezonu Lloyd traci Złotą Moc, a Zane ginie definitywnie pokonując Overlorda. Jednak w sezonie 4 Zane zostaje odbudowany. W sezonie 4, Kai, Jay, Cole i Lloyd otrzymują tajemnicze zaproszenie na Wyspę Mistrza Chena. Dowiaduje się o tym Sensei Garmadon. Pod koniec sezonu, Sensei Garmadon poświęca się dla Miasta Ninjago. W sezonie 5 ninja walczą z armią duchów, którzy przybyli z Przeklętej Krainy. Lloyd zostaje opętany przez Morro - ich przywódcę który jest mistrzem wiatru, a w przeszłości Sensei trenował go na ninja. Nya dowiaduję się że jest mistrzynią wody (ojcem Kaia i Nyi był Mistrz Ognia a matką Mistrzyni Wody, Kai odziedziczył moce po ojcu, a Nya po matce). Muszą odnaleźć grób pierwszego Mistrza Spinjitzu, bo inaczej Morro przejmie kryształ 16 wymiarów i zaniesie go do Znakomitej, a ona przeklnie wszystkie wymiary. W odcinku ''Przeklęta Kraina'' okazuje się że Chen, Clouse i Garmadon żyją, ale są uwięzieni przez Znakomitą w Przeklętej Krainie. W sezonie 6 ninja walczą z piratami.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

 • Kai Smith / Czerwony ninja Odważny, porywczy i uparty Ninja Ognia. Jest zakochany w Skylor. Jego siostrą jest Nya, a jego rodzicami są mistrzyni wody i mistrz ognia. W pilotowej i czwartej serii główny bohater.
 • Jay Walker / Niebieski ninja Szybki i pomysłowy Ninja Błyskawic. Jest zakochany w Nyi, w sezonie Reaktywacja rywalizował o nią z Colem. W odcinku Poważne Niebezpieczeństwo, Jay widzi swoje przyszłe odbicie w skale z opaską na oku i to może być wskazówka do następnego sezonu o piratach. Widział tam też siebie z Nyą, co wskazuje na to że zapewne będą razem. W sezonie 6 relacje Jaya z Nyą polepszą się.
 • Zane Julien / Biały ninja / Tytanowy ninja Cichy i tajemniczy Ninja Lodu. Dołączył, by dowiedzieć się, dlaczego jest inny i okazał się robotem. To on definitywnie pokonał Mrocznego Władcę i sam zginął. Został odbudowany w sezonie czwartym i stał się Tytanowym Ninja. Główny bohater serii trzeciej.
 • Cole Bucket / Czarny ninja Silny i niezawodny Ninja Ziemi. Jest liderem drużyny ninja Sensei Wu. Kiedy dowiedział się, że to on jest idealnym partnerem Nyi zaczął rywalizować z Jay'em. Kiedy byli w nawiedzonym Dojo Mistrza Yanga, został duchem, jednak liczy na to, że znajdzie sposób, aby odzyskać swoje ciało. Sprawa Cole'a niewidzącego swojej przyszłości będzie poruszona w 6 sezonie. Cole będzie posiadał umiejętność przechodzenia z "formy ducha" w "formę człowieka".
 • Lloyd Montgomery Garmadon / Zielony ninja / Złoty ninja – Młody syn Garmadona oraz Misako. Jest legendarnym Zielonym Ninja. Jest również bratankiem Senseia Wu i wnukiem Pierwszego Mistrza Spinjitzu. Pokonał Mrocznego Władcę gdy został Złotym Ninja. Złota moc została wykorzystana do utworzenia ciała dla Mrocznego Władcy. Zostało mu jej trochę, ale oddał ją czterem pozostałym Ninja by odzyskali swą moc żywiołów. Pozostał dalej Zielonym Ninja. W 5 sezonie LIoyd został opętany przez Morro. Walczył z nim i raz mu się udało uwolnić spod jego kontroli. W odcinku Przęklęta Kraina część 2, LIoyd został połknięty przez Znakomitą i widział Chena, Clousa i odnalazł swojego ojca. W pierwszej, drugiej i piątej serii główny bohater. W sezonie 6 zostanie senseiem.
 • Nya Smith / Samuraj X / ninja wody – Siostra Kai'a. Chciała zostać Ninja. Przez cztery sezony była Samurajem X. W piątym sezonie zostaje mistrzynią wody. Jay, Cole i Ronan są w niej zauroczeni. Jej słabością jest słabość - ponieważ ma tyle dobrych cech i talentów, a gdy coś jej nie wychodzi to od razu się poddaje. Pod koniec 5 sezonu pokonuje Znakomitą, bo odkrywa pełnię swych możliwości i zalewa ją wielką falą wody. W sezonie 6 jej relacje z Jay'em polepszą się.
 • Sensei Wu / Mistrz Wu – Mentor Ninja i młodszy brat Lorda/Senseia Garmadona. Wujek Lloyda. Drugi syn Pierwszego Mistrza Spinjitzu. Jest starym znajomym Misako, w której się podkochiwał. W 5 sezonie otwiera herbaciarnię o nazwie ''Głęboka mądrość''.
 • Lord Garmadon / Sensei Garmadon – Pierwszy syn Pierwszego Mistrza Spinjitzu, starszy brat Senseia Wu, ojciec Lloyda Garmadona i mąż Nisako Garmadon. W pewnym momencie był głównym wrogiem Ninja, dowodząc Szkieletami, Wężonami i Kamienną Armią w różnych okresach. W pewnym momencie Mroczny Władca przejął jego ciało, kiedy powracał do normalnego świata. Po "pokonaniu'' Mrocznego Władcy obiecał sobie, że już nigdy nie będzie walczył, żeby odkupić winy z przeszłości. Podobnie jak Zane, Garmadon poświęcił się, ale w 4 sezonie trafiając do Przeklętej Krainy, aby pokonać Kultystów mistrza Chena. W sezonie 5 okazuje się, że żyje, ale jest w samym jądrze przeklętej krainy (Znakomitości). Obecnie nie wiadomo czy żyje, ponieważ Nya zalała wodą Znakomitość ratując cały świat, a ta zginęła, lecz twórcy rozważają powrót Garmadona i mamy szansę zobaczyć go w przyszłych sezonach.
 • Misako Garmadon – Mama Lloyda. Żona Garmadona. Synowa pierwszego Mistrza Spinjitzu. Stara znajoma Senseia Wu. Zna Spinjitzu oraz dobrze zna się na różnych symbolach.
 • Dareth – Właściciel "Mojo Dojo" i honorowy brązowy ninja. W sezonie 6 powróci z ważną rolą.
 • P.I.X.A.L. – Asystentka Cyrusa Borga. P.I.X.A.L. to w skrócie Primary Interactive X-ternal Assistant Life-form. Razem z Zane'em została porwana i rozmontowana w sezonie czwartym. Zane włożył jej dysk do swojej głowy dzięki temu P.I.X.A.L. jest teraz częścią jego. W sezonie 6 narazie nie dostanie nowego ciała.
 • Dr. Julien – Ojciec Zane'a, wynalazca. Ninja odnaleźli go w jego więzieniu - latarni morskiej, gdzie uwięził go dowódca Szkieletów, Samukai, aby ten budował pojazdy dla Armii Umarłych. Z wypowiedzi Cyrusa Borga dowiadujemy się, że nie żyje. Zmarł między 2 a 3 sezonem serialu w nieznanych okolicznościach.
 • Cyrus Borg – Wynalazca. To on przebudował Miasto Ninjago na Nowe Miasto Ninjago, gdy te było zniszczone po Ostatecznej Bitwie. Ukazuje się także w 1 części ostatniego odcinka 5 serii.
 • Skylor Córka Mistrza Chena i pierwszej mistrzyni bursztynu, jest mistrzynią bursztynu. Potrafi naśladować żywioł każdego kogo dotknie. Po tym jak Kai zniszczył laskę żywiołów, jej moc została odebrana przez jej ojca w celu utworzenia armii Anakondowców, której przywódcą był właśnie on. Po bitwie z fałszywymi Wężonami zajęła się rodzinnym biznesem - restauracjami. Kai jest w niej zakochany, z wzajemnością. Pojawiła się w sezonie 5 przyjmując Ronana w restauracji. W sezonie 6 zobaczymy ją na dłużej.
 • Ronan (oryg. Ronin) Mistrz złodziei. Dowódca mrocznych samurajów. Mieszkał w Stiixie, który inaczej jest nazywany miastem na wodzie. Miał tam sklep, ale został zniszczony gdy Ninja i Morro próbowali zdobyć zwój Airjitzu, który Ronan ukradł. Po tym kiedy Morro zdobył zwój, Kai poprosił o pomoc, ale Ronan chciał coś zamian i wtedy stał się wspólnikiem w sklepie Wu. Zauroczył się w Nyi. Miał dług u Łowcy dusz.

Wrogowie[edytuj | edytuj kod]

 • Jej Znakomitość Władczyni Przeklętej Krainy. Posłała Morro żeby znalazł kryształ szesnastu wymiarów i żeby uwolnił ją, aby mogła przekląć wszystkie 16 wymiarów zaczynając od Ninjago. Wygląda jak czarny wirus z okapłymi mackami. Ma coś w rodzaju oka. Pod koniec sezonu 5, Nya pokonuje ją ściągając wielką falę wody. W czasie kiedy tonie wciąga Morro do wody który ginie (jest duchem, a duchy nie mogą dotknąć wody). Okazuje się, że jest jądrem Przeklętej Krainy. Wtedy Przeklęta kraina ginie razem z Garmadonem, Mistrzem Chenem i Clousem.
 • Morro Mistrz Wiatru, zły Ninja, Generał Duchów i jeden z dawnych uczniów Senseia Wu. Sensei Wu myślał, że stanie się Zielonym Ninja, ale gdy bronie nie zareagowały Morro wpadł w szał. Uciekł, aby pokazać, że jest wybrańcem. Z oczywistych przyczyn trafił do Przeklętej Krainy. Kiedy generałowie Anakondowców zostali stamtąd uwolnieni, Morro również uciekł przez wrota jako duch. Po raz pierwszy pojawia się w ostatnich sekundach odcinka "Wąwóz wielkich", gdzie wymawia słowa "Do jutra". W sezonie piątym przejmuje ciało Lloyda, żeby odnaleźć grób Pierwszego Mistrza Spinjitzu i przejąć kryształ szesnastu wymiarów. W odcinku "Kręte Ścieżki Losu" Ninja odnajdują jego szkielet w Jaskiniach Rozpaczy, gdzie zginął od śmiertelnej dawki metanu. Najprawdopodobniej jest spokrewniony z Senseiem Yangiem. Morro pod koniec 5 sezonu staje się dobry, ale niestety i tak z własnej woli ginie oddając senseiowi Wu kryształ.
 • Łowca Dusz Jeden z duchów. I prawa ręka Morro. Ronan miał u niego dług.
 • Bansha Jedna z duchów i jedyna kobieta. Potrafi kontrolować człowieka z daleka.
 • Ghoultar Mistrz kosy i jeden z duchów. Jay pokonał go za pomocą Aeroostrza w odcinku "Kręte Ścieżki Losu".
 • Mistrz Chen Były sensei Garmadona, przywódca Kultystów oraz ojciec Skylor. Planował ukraść moce żywiołów podczas turnieju. To on uwięził Zane'a na swojej wyspie . Pod koniec 4 sezonu trafia do Przeklętej Krainy.
 • Clouse Mistrz czarnej magii. Był prawą ręką Chena. Chciał wciągnąć Garmadona do Mrocznego Wymiaru, jednak sam tam trafia.
 • Mroczny Władca - Jest źródłem wszelkiego zła w Krainie Ninjago. Po porażce z Lloydem stał się wirusem komputerowym o nazwie Cyfrowy Władca, jednak po wyssaniu mocy Złotego Ninja zyskał nowe ciało przyjmując formę postaci z legend Wężonów nazywany Złotym Władcą. Pod koniec 3 sezonu ginie z ręki Zane'a.
 • Generał Cryptor był Ninja Droidem, dowódcą armii Ninja Droidów i sługą Mrocznego Władcy. Zginął pod koniec bitwy o Nowe Ninjago.
 • Min-Droid Mały Ninja Droid. Niecierpi generała Cryptora. Zginął pod koniec bitwy o Nowe Ninjago.
 • Kapitan Soto Lider piratów.
 • Bezoki Pete Ślepy pirat. To on rozbił statek piratów ok. 200 lat temu.
 • Źli Ninja Klony Ninja stworzone przez Lorda Garmadona, jednak zostali pokonani przez oryginalnych Ninja i Dzieci z Mrocznej Uczelni dla zdolnych Dzieci.
 • Pożeracz Światów Był gigantycznym wężem czczonym przez Wężonów. Połykając Pythor'a "wybarwił" jego łuski zmieniając ich kolor na biały. Zginął, gdy Garmadon wbił złote bronie w jego słaby punkt.
 • Samukai Przed Porażką w walce z Lordem Garmadonem był Królem Podziemi. Później został degradowany do pozycji Generała Szkieletów ognia i przywódcy Wyplasha, Krunchy i Nuckala. Został zniszczony przez moc złotych broni.
 • Kozu Był generałem Kamiennej Armii. Tylko on rozumiał Garmadona. On słuchał i przekazywał rozkazy Kamiennym Wojownikom.

Dawni wrogowie Obecnie Przyjaciele[edytuj | edytuj kod]

 • Pythor P. Przyjazny Jest ostatnim żywym członkiem plemienia Anakondowców (ponieważ sam zeżarł wszystkich). W późniejszym czasie został pierwszym Królem Węży wszystkich pięciu plemion Wężonów, dzięki pokonaniu pozostałych czterech generałów w walce o ich berła i lojalność. Po przebudzeniu Pożeracza Światów został przez niego pożarty, jednak przetrwał i zaczął współpracować z Mrocznym Władcą. W odcinku "Tytanowy Ninja" został zmuszony, żeby połkną tabletkę zmniejszającą, co spowodowało, że tak zmalał i został połknięty przez sokoła Zane'a. Jednak w odcinku "Największy koszmar" zgodził się współpracować z Ninja, aby pokonać fałszywych Wężonów. Podczas ataku na więzienie został porwany przez węże Chen'a i zaprowadzony do tajnej kryjówki, gdzie wykorzystano go do dokończenia rytułału, natomiast w odcinku "Wąwóz Wielkich" uwolnił się z niewoli i przybywając z odsieczą, pomógł Ninjom w pokonaniu fałszywych Anakondowców i wygnaniu Chen'a. W podzięce za jego odwagę i męstwo Arkturus przywrócił mu dawny wzrost. Prawdopodobnie powróci w sezonie 6.
 • Arkturus Był Pierwszym Generałem Anakondowców i wszystkich Wężonów, jednak po wojnie z ludźmi nie zdołał ubłagać Garmadona i został wygnany do Przeklętej Krainy razem z resztą Generałów Anakondowców.
 • Skales Był wojownikiem i zastępcą genrała plemienia Hipnokobr. Jednak Po pokonaniu Slithry został generałem, a w krótkim czasie także prawą ręką pierwszego Króla Węży - Pythora, a potem sam stał się Królem Węży.
 • Selma Jest żoną Skalesa i matką Skalesa Juniora. Ma, w przeciwieństwie do reszty Hipnokóbr, różowe łuski.
 • Skales Junior Jest synem Skalesa i Selmy.
 • Skalidor Jest generałem plemienia Dusicieli.
 • Accidicus Jest generałem plemienia Jadozębów.
 • Fangtom Jest generałem plemienia Żmijampirów oraz przyjacielem Skalesa.Jest jedynym Generałem Wężonów który ma dwie głowy.
 • Slithraa Był generałem plemienia Hipnokobr. Został jednak obalony przez Skalesa i zdegradowany do pozycji wojownika i zastępcy generała.
 • Wyplash Jest Generałem Szkieletów Lodu.
 • Kruncha Jest Generałem Szkieletów Ziemi oraz kumplem Nuckala.
 • Nuckal Jest Generałem Szkieletów Błyskawic oraz kumplem Krunchy.
 • Frakjaw Szkielet Ognia.
 • Bonezai Szkielet Lodu.
 • Chopov Szkielet Ziemi.
 • Krazi Szkielet Błyskawic.
 • Wężonowie - walczyli przeciwko mistrzom żywiołów w wojnie. Po otwarciu grobowców przez Lloyda i Pythora walczyli z Ninja. Zostali pokonani przez Kamienną Armię i uwięzieni pod ziemią, po czym przeszli na dobrą stronę.
 • Hipnokobry- Jedno z pięciu plemion wężonów. Potrafią zahipnotyzować każdego.
 • Wężowampiry- Jedno z pięciu plemion wężonów. Niektóre z nich mają dwie głowy. Przez ugryzienie potrafią zmienić istoty żywe jak i rzeczy w węże.
 • Dusiciele- Jedno z pięciu plemion wężonów. Potrafią bardzo mocno ścisnąć swoją ofiarę przez co mogą ją udusić. Umieją też kopać tunele.
 • Jadozęby- Jedno z pięciu plemion wężonów. Potrafią zatruć przeciwnika swoim jadem przez co będzie widział swoje największe lęki.
 • Anakondowcy- Jedno z pięciu plemion wężonów. Anakondyjskie wojska są świetnie wyszkolone, dlatego pozostałe plemiona się ich boją. Potrafią stać się niewidzialni i połykać swoje ofiary w całości.

Inni[edytuj | edytuj kod]

 • Pierwszy Mistrz Spinjitzu Twórca Krainy Ninjago oraz ojciec Senseia Wu i Garmadona . Dziadek Lloyda Montgomery Garmadona i teść Misako. Morro i Ninja chcą odnaleźć jego grobowiec. Nawet Misako Garmadon nie znalazła położenia jego grobu. Dopiero ninja znaleźli go pod wodą , na dnie oceanu .
 • Ed i Edna Walker Rodzice Jaya. Obaj są wynalazcami i mieszkają na złomowisku.
 • Lou Bucket Ojciec Cole'a. Gra w kwartecie o nazwie " Kowale Melodii ".
 • Mystahe Właścicielka sklepu z herbatą.
 • Patrycja Klucz Agentka nieruchomości.
 • Pola Brodka Prezenterka w Ninjago TV.
 • Rufus MacAllister Właściciel Jamy Komiksów Ninjago.
 • Mistrz Yang Pierwszy Mistrz Wiatru i wynalazca sztuki Airijitzu, jako duch nawiedza swoją świątynię i szkołę. Tam też zmienił Cole'a w ducha. Prawdopodobnie jest spokrewniony z Morro. W sezonie 6 powróci.
 • Fenwik/Scrypta Król Królestwa Chmur, współpracuje z Morro i ze złem, ponieważ nie wierzy, że komukolwiek uda się powstrzymać Znakomitą.
 • Brad Tudabone Uczeń Mrocznej Uczelni dla Zdolnych Dzieci. Pierwszego dnia Lloyda w szkole wpuścił mu do łóżka mrówki. Po wszystkim wzioł go pod swoje skrzydła i nauczył jak może się zemścić
 • Finn Uczeń Mrocznej Uczelni dla Zdolnych Dzieci.
 • Gene Uczeń Mrocznej Uczelni dla Zdolnych Dzieci.
 • Jeff Uczeń Daretha.
 • Phil Uczeń Daretha.
 • Sally Była uczennica ninja i Daretha.
 • Mistrz Ziemi - Był przodkiem Cole'a.
 • Mistrz Grawitacji - Był przodkiem Gravisa.
 • Mistrz Ognia - Był ojcem Kaia i Nyi, mężem Mistrzyni Wody oraz najlepszym przyjacielem Senseia Wu. To po nim Kai i Nya odziedziczyli sklep - był kowalem.
 • Mistrzyni Wody - Była matką Kaia i Nyi oraz żoną Mistrza Ognia.
 • Mistrzyni Światła - Była przodkiem Palemana.
 • Carlof - jest mistrzem metalu.
 • Neuro - jest misrzem umysłu.
 • Camille - jest mistrzynią przemian.
 • Pale man - jest mistrzem światła.
 • Ash - jest mistrzem dymu.
 • Bolobo - jest mistrzem natury.
 • Gravis - jest mistrzem grawitacji.
 • Griffin Turner - jest mistrzem prędkości.
 • Shade - jest mistrzem cienia.
 • Tox - jest mistrzynią trucizny.
 • Jaycob - jest mistrzem dźwięku.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Agnieszka Zwolińska-Składanowska
Dialogi: Jarosław Westermark
Koordynacja produkcji: Ewa Krawczyk
Wystąpili:

Mieczysław Morański

i inni

Lektor:

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

 • Serial pierwszy raz pojawił się w Polsce na kanale TeleTOON+, następnie na TV 4, potem na TV 6. a następnie na Cartoon Network, gdzie premierowo wyemitowano odcinki pilotowe, 4 i 5 serię.
 • odcinki pilotowe - 19 stycznia 2015 roku,
 • odcinki krótkometrażowe - nieemitowane,
 • 1 seria (odc 01-13) - 10 lutego 2012 roku,
 • 2 seria (odc 14-26) - 20 września 2012 roku,
 • 3 seria (odc 27-34) - 15 marca 2014 roku,
 • 4 seria (odc 35-44) - 09 marca 2015 roku,
 • 5 seria (odc 45-54) - 22 czerwca 2015 roku,
 • 6 seria (odc 55-TBA - 2016 rok,

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Światowa premiera Polska premiera Nr Polski tytuł Angielski tytuł
ODCINKI PILOTOWE
14.01.2011 19.01.2015[1] P1 Tajemnice Ninja Way of the Ninja
19.01.2015[1] P2 Złota broń The Golden Weapon
19.01.2015[1] P3 Władca Cieni King of Shadows
19.01.2015[1] P4 Broń przeznaczenia Weapons of Destiny
MINI FILMY
Nieemitowane nieemitowane M1 Tajemnice płatnerza Secrets of the armorer
nieemitowane M2 Lot smoka flight dragon
nieemitowane M3 Nowi mistrzowie Spinjitzu The new masters of Spinjitzu
nieemitowane M4 Władca krainy cieni The Lord of the underworld
nieemitowane M5 Powrót do Świątyni Ognia Back to the Fire Temple
nieemitowane M6 Pojedynek braci brothers duel
SERIA PIERWSZA – Rok węży
02.12.2011 10.02.2012 01 Atak węży Rise of the Snakes
02.12.2011 10.02.2012 02 Dom Home
25.01.2012 10.02.2012 03 Ukąszeni Snakebit
01.02.2012 10.02.2012 04 Nie ufaj wężom Never Trust a Snake
08.02.2012 10.02.2012 05 Węże na wolności Can of Worms
15.02.2012 10.02.2012 06 Król węży The Snake King
22.02.2012 10.02.2012 07 Czas ucieka Tick Tock
07.03.2012 18.02.2012 08 Spotkanie z wężem Once Bitten, Twice Shy
14.03.2012 05.05.2012 09 Kowale melodii The Royal Blacksmiths
21.03.2012 06.05.2012 10 Zielony Ninja The Green Ninja
28.03.2012 12.05.2012 11 Wszystko i nic All of Nothing
04.04.2012 12.05.2012 12 Przebudzenie Pożeracza Światów The Rise of the Great Devourer
11.04.2012 12.05.2012 13 Dzień Pożeracza Światów The Day of the Great Devourer
SERIA DRUGA – Rok węży – przygoda trwa
18.07.2012 20.09.2012 14 Atak ciemności Darkness Shall Rise
25.07.2012 21.09.2012 15 Piraci kontra Ninja Pirates vs. Ninja
01.08.2012 22.09.2012 16 Atak sobowtórów Double Trouble
08.08.2012 23.09.2012 17 Wyścig wojowników Ninjaball Run
15.08.2012 07.12.2012 18 Dziecinada Child’s Play
22.08.2012 08.12.2012 19 W złym miejscu o niewłaściwym czasie Wrong Place, Wrong Time
03.10.2012 09.12.2012 20 Armia z kamienia The Stone Army
10.10.2012 10.12.2012 21 Dzień, w którym zatrzymało się Ninjago The Day NinjaGo Stood Still
17.10.2012 11.12.2012 22 Ostatnia podróż The Last Voyage
24.10.2012 12.01.2013 23 Wyspa Ciemności Island of Darkness
07.11.2012 12.01.2013 24 Ostatnia nadzieja The Last Hope
14.11.2012 12.01.2013 25 Powrót Mrocznego Władcy Return of the Overlord
21.11.2012 12.01.2013 26 Wejście Mistrza Rise of the Spinjitzu Master
SERIA TRZECIA – Reaktywacja
29.01.2014 15.03.2014 27 Spięcie The Surge
29.01.2014 15.03.2014 28 Droga milczącej pięści The Art of the Silent Fist
16.04.2014 24.05.2014 29 Zanik mocy Blackout
16.04.2014 24.05.2014 30 Klątwa Złotego Władcy The Curse of the Golden Master
13.07.2014 24.05.2014 31 Starcie w cyberświecie Enter the Digiverse
13.07.2014 12.07.2014 32 Operacja: Arkturus Codename: Arcturus
26.11.2014 12.07.2014 33 W otchłani The Void
26.11.2014 12.07.2014 34 Tytanowy Ninja The Titanium Ninja
SERIA CZWARTA - Turniej żywiołów
23.02.2015 09.03.2015 35 Zaproszenie The Invitation
02.03.2015 10.03.2015 36 Tylko Jeden Zwycięży Only One Can Remain
09.03.2015 11.03.2015 37 Przeciwnicy Versus
16.03.2015 12.03.2015 38 Pojedynek na Rolkach Ninja Roll
23.03.2015 13.03.2015 39 Szpiedzy są wśród nas Spy for a Spy
30.03.2015 16.03.2015 40 Zaklęcie Spellbound
31.03.2015 17.03.2015 41 Ostatni element The Forgotten Element
01.04.2015 18.03.2015 42 Dzień Smoka The Day Of The Dragon
02.04.2015 19.03.2015 43 Największy Koszmar The Greatest Fear Of All
03.04.2015 20.03.2015 44 Wąwóz wielkich The Corridor Of Elders
SERIA PIĄTA - Opętanie
29.06.2015 22.06.2015 45 Wiatry zmian Winds of Change
30.06.2015 23.06.2015 46 Opowieści o duchach Ghost Story
01.07.2015 24.06.2015 47 Co nas nie zabije, to nas wzmocni  Stiix & Stones 
02.07.2015 25.06.2015 48 Nawiedzona Świątynia The Temple on Haunted Hill
03.07.2015 26.06.2015 49 Ciuciubabka Peak-a-Boo
06.07.2015 29.06.2015 50 Królestwo chmur Kingdom Come
07.07.2015 30.06.2015 51 Kręte ścieżki losu The Crooked Path
08.07.2015 25.07.2015 52 Grobowiec Losu Grave Danger
09.07.2015 25.07.2015 53 Przeklęty świat Curse World
10.07.2015 54
SERIA SZÓSTA - Piraci
2016 55 Pirates Charge
2016 56 Winner all money
2016 57
2016 58

Przypisy

 1. 1,0 1,1 1,2 1,3 W nowej wersji emitowanej na CN odcinki zostały scalone w taki sposób, że z czterech odcinków zrobiono dwa. Ponadto dubbing został odświeżony, dodano kilka krótkich dialogów i skrócono jedną scenę.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]