Noodle

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Noodle
Data i miejsce urodzenia 31 października 1990
Osaka
Instrumenty gitara
Gatunki rock alternatywny
Zawód muzyk, gitarzystka
Powiązania Gorillaz
Współpracownicy
2D, Murdoc Niccals, Russel Hobbs
Zespoły
Gorillaz

Noodle (ur. 31 października 1990 w Osace) – fikcyjny muzyk i członkini wirtualnego zespołu Gorillaz. Jest gitarzystką a także wokalistką wspierającą. Noodle, tak jak pozostali członkowie zespołu, została stworzona przez rzeczywistych członków zespołu: Damona Albarna oraz Jamiego Hewletta.

Noodle pojawiła się przed drzwiami Murdoca, zaraz po wydaniu przez niego ogłoszenia o poszukiwaniu przez zespół gitarzysty. Nie znała żadnego słowa w języku angielskim oprócz "Noodle", tym samym zdobywając sobie imię. Zamieszkała w Anglii i została członkiem zespołu Gorillaz.

W Rise of the Ogre wirtualnej biografii zespołu okazuje się, że podczas przerwy zespołu w 2003. Noodle nawiedzana przez dziwne koszmary podczas trasy koncertowej, wraca do Japonii, aby dowiedzieć się prawdy o swojej przeszłości. Po powrocie do ojczyzny Noodle po usłyszeniu hasła "ocean bacon" w restauracji odzyskuje pamięć. Spotyka przypadkowo swojego twórcę/mentora Pana Kyuzo, który pracuje tam jako szef kuchni. Kyuzo pomaga odzyskać jej część utraconych wspomnień: Noodle jest w rzeczywistości częścią tajnego rządowego projektu i została specjalnie przeszkolona jako muzyk. W rezultacie jest mistrzem we władaniu wieloma rodzajami broni, a także instrumentów, szczególnie gitarą, która jest rodzajem instrumentu, a także broni. Spośród 23 dzieci stworzonych na potrzeby projektu, przetrwała tylko Noodle. Pozostałe dzieci zostały zniszczone przez rząd, a projekt zarzucony. Kyuzo, dla jej bezpieczeństwa przemycił ją do Anglii, zaraz po tym jak znalazł ogłoszenie wydane przez członków zespołu Gorillaz.

Noodle wraz ze swoimi wspomnieniami odzyskała zdolność mówienia po angielsku. Po nieudanej międzynarodowej trasie koncertowej Gorillaz jako pierwsza pośród członków zespołu wróciła do studio Kong Studios, gdzie samotnie spędziła około sześciu miesięcy, komponując w tym czasie większą część albumu Demon Days. Album, w przeciwieństwie do debiutu stworzonego przez 2D i Murdoca, charakteryzuje się bardziej spontanicznym brzmieniem.

W teledysku do piosenki "El Manana" obserwujemy katastrofę latającej wyspy z wiatrakiem na której przebywała Noodle. Następnie gitarzystka ginie bez śladu. Murdoc, pobrawszy jej DNA z śladów krwi na wiatraku konstruuje cyborga – bliźniaczą kopię Noodle, która potrafi wszystko to co jej pierwowzór oraz to, czego aktualnie Murdoc potrzebuje – Cyborg Noodle jest żywą bronią w dosłownym tego słowa znaczeniu i osobistym sługą i ochroniarzem basisty.

Mechaniczna dziewczyna zastępuje prawdziwą Noodle w zespole i towarzyszy mu w skomplikowanej drodze do ich nowej siedziby, Plastic Beach. Wszyscy myślą, że japonka umarła jednak już w klipie "Melancholy Hill" możemy ją zobaczyć w całkowicie nowym wydaniu i okolicznościach – nieco wydoroślała Noodle, w krótkiej białej sukience, rękawiczkach, pasiastych podkolanówkach i kociej masce na twarzy przebywa na statku który jest ostrzeliwany przez powietrznych piratów. Wyposażonej w karabin Noodle udaje się szczęśliwie wydostać z (tonącego w rezultacie) okrętu. Na morzu spotyka perkusistę Gorillaz, Russela, który zmienił się dość mocno odkąd ostatni raz go widziała (Russel urósł wiele razy odkąd zirytowany postępowaniem Murdoca wskoczył do morza, jest to jeden z dość zagadkowych elementów historii Gorillaz który nie został w żaden sposób logicznie wytłumaczony). Olbrzymi Russel zabiera Noodle na swoją głowę i odtąd razem podróżują w kierunku Plastikowej Plaży. W teledysku do "Rhinestone Eyes" widzimy jak pod koniec zamieszania, jakie wytworzyło się na miejscu (Boogieman wraz ze stworzonymi przez siebie marynarzami przychodzi po duszę Murdoca atakując Plastic Beach) Russel i Noodle wychodzą z wody ukazując się zebranym. Jest to ostatni moment, kiedy dane jest nam widzieć losy wirtualnego zespołu; dalsza część historii pozostaje na razie tajemnicą.