Nordea Nordic Light Open 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nordea Nordic Light Open 2007
Miejsce  Szwecja
Sztokholm
Nawierzchnia Twarda
Data 28.07-5.08.2007
WTA Tour
Kategoria IV
Pula nagród 145 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Dyrektor Jenny Lindström
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Polska Agnieszka Radwańska
Gra podwójna
Hiszpania Anabel Medina Garrigues
Hiszpania Virginia Ruano Pascual
2006 2008
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA Nordea Nordic Light Open 2007 odbył się w dniach 28 lipca - 5 sierpnia w szwedzkim Sztokholmie na kortach twardych. Pula nagród wyniosła 145 tysięcy dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking [1]
1 Hiszpania Anabel Medina Garrigues 30
2 Polska Agnieszka Radwańska 34
3 Francja Émilie Loit 36
4 Estonia Kaia Kanepi 46
5 Francja Nathalie Dechy 53
6 Rosja Jelena Wiesnina 54
7 Włochy Karin Knapp 58
8 Rosja Wiera Duszewina 66
9 Włochy Maria Elena Camerin 73

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
     Słowacja Dominika Cibulková 4 7 3  
8  Rosja Wiera Duszewina 6 6 6  
  8  Rosja Wiera Duszewina 6 5 6  
  Q  Niemcy Julia Görges 4 7 3  
3  Francja Émilie Loit 0 k
  Q  Niemcy Julia Görges 2    
    8  Rosja Wiera Duszewina 1 1
  2  Polska Agnieszka Radwańska 6 6
     Bułgaria Cwetana Pironkowa 6 7 6  
   Francja S. Cohen-Aloro 7 6 1  
   Bułgaria Cwetana Pironkowa 4 3
  2  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
   Dania Caroline Wozniacki 4 1
  2  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Hiszpania A. Medina Garrigues 6 7  
   Niemcy Sandra Klösel 3 6  
  1  Hiszpania A. Medina Garrigues 3 7 3  
     Słowacja Dominika Cibulková 6 6 6  
   Słowacja Dominika Cibulková 5 6 6
     Białoruś Ksienija Mileuska 7 0 3  
       Słowacja Dominika Cibulková 4 7 3
  8  Rosja Wiera Duszewina 6 6 6
     Czechy Eva Birnerová 2 7 1  
WC  Finlandia Emma Laine 6 6 6  
WC  Finlandia Emma Laine 3 3
  8  Rosja Wiera Duszewina 6 6  
WC  Szwecja Hanna Nooni 2 6 1
  8  Rosja Wiera Duszewina 6 2 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  3  Francja Émilie Loit 6 6  
   Niemcy Andrea Petković 4 2  
  3  Francja Émilie Loit 4 7 7  
     Hiszpania V. Ruano Pascual 6 6 6  
LL  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei 4 6 2
     Hiszpania V. Ruano Pascual 6 3 6  
    3  Francja Émilie Loit 0 k
  Q  Niemcy Julia Görges 2  
  WC  Szwecja Michaela Johansson 7 2 3  
   Czechy Klára Zakopalová 5 6 6  
   Czechy Klára Zakopalová 6 2 6
  Q  Niemcy Julia Görges 0 6 7  
Q  Niemcy Julia Görges 7 6 6
  9  Włochy Maria Elena Camerin 5 7 4  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Francja Nathalie Dechy 6 2  
   Bułgaria Cwetana Pironkowa 7 6  
     Bułgaria Cwetana Pironkowa 6 6  
     Niemcy Anna-Lena Grönefeld 4 4  
   Niemcy Anna-Lena Grönefeld 6 6
     Czechy Iveta Benešová 0 2  
       Bułgaria Cwetana Pironkowa 6 7 6
     Francja S. Cohen-Aloro 7 6 1
     Austria Yvonne Meusburger 2 4  
   Francja S. Cohen-Aloro 6 6  
   Francja S. Cohen-Aloro 5 6 6
  Q  Francja Youlia Fedossova 7 4 2  
Q  Francja Youlia Fedossova 7 3 6
  4  Estonia Kaia Kanepi 6 6 3  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Rosja Jelena Wiesnina 6 6  
   Szwecja Sofia Arvidsson 1 3  
  6  Rosja Jelena Wiesnina 5 1  
     Dania Caroline Wozniacki 7 6  
   Dania Caroline Wozniacki 7 7
  Q  Litwa Lina Stančiūtė 6 5  
       Dania Caroline Wozniacki 4 1
  2  Polska Agnieszka Radwańska 6 6
  Q  Polska Marta Domachowska 4 6 6  
   Czechy Petra Kvitová 6 3 1  
Q  Polska Marta Domachowska 0 3
  2  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
   Niemcy Tatjana Malek 2 1
     Polska Agnieszka Radwańska 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 22 900 $ 115
Finalistka 12 345 $ 80
Półfinalistka 6 650 $ 50
Ćwierćfinalistka 3 580 $ 30
2 runda 1 925 $ 15
1 runda 1 035 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Hiszpania Anabel Medina Garrigues
Hiszpania Virginia Ruano Pascual
2 Rosja Wiera Duszewina
Rosja Jelena Wiesnina
3 Francja Nathalie Dechy
Francja Émilie Loit
4 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Niemcy Tatjana Malek

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Półfinały   Finał
1  Hiszpania A. Medina Garrigues
 Hiszpania V. Ruano Pascual
6 6  
   Szwecja Sofia Arvidsson
 Estonia Kaia Kanepi
3 4     1  Hiszpania A. Medina Garrigues
 Hiszpania V. Ruano Pascual
7 6  
   Czechy Eva Birnerová
 Dania Caroline Wozniacki
6 6      Czechy Eva Birnerová
 Dania Caroline Wozniacki
6 4  
   Szwecja Michaela Johansson
 Szwecja Hanna Nooni
3 3       1  Hiszpania A. Medina Garrigues
 Hiszpania V. Ruano Pascual
7 6  
4  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Niemcy Tatjana Malek
6 6          Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
6 0  
   Austria Yvonne Meusburger
 Litwa Lina Stančiūtė
2 2     4  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Niemcy Tatjana Malek
2 1
   Niemcy Julia Görges
 Niemcy Andrea Petković
6 2 4      Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
6 6  
   Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
2 6 10       1  Hiszpania A. Medina Garrigues
 Hiszpania V. Ruano Pascual
6 5 10
   Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Ukraina Tetiana Łużanśka
6 3 13          Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Ukraina Tetiana Łużanśka
1 7 6
   Francja S. Cohen-Aloro
 Francja Youlia Fedossova
4 6 11        Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Ukraina Tetiana Łużanśka
6 6  
   Belgia Debbrich Feys
 Szwecja Aleksandra Srndovic
1 3   3  Francja Nathalie Dechy
 Francja Émilie Loit
4 3  
3  Francja Nathalie Dechy
 Francja Émilie Loit
6 6          Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Ukraina Tetiana Łużanśka
 
   Polska Marta Domachowska
 Finlandia Emma Laine
2 4          Rosja Wiera Duszewina
 Rosja Jelena Wiesnina
w  
   Polska Agnieszka Radwańska
 Polska Urszula Radwańska
6 6        Polska Agnieszka Radwańska
 Polska Urszula Radwańska
6 3 11
   Czechy Klára Zakopalová
 Czechy Iveta Benešová
2 2   2  Rosja Wiera Duszewina
 Rosja Jelena Wiesnina
4 6 13  
2  Rosja Wiera Duszewina
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (WTA) [3]
Zwyciężczynie 6 750 $ 115
Finalistki 3 640 $ 80
Półfinalistki 1 960 $ 50
Ćwierćfinalistki 1 050 $ 30
1 runda 565 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking [1]
1 Francja Youlia Fedossova 115
2 Niemcy Julia Görges 173
3 Polska Marta Domachowska 198
4 Rosja Regina Kulikowa 201
5 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei 209
6 Hiszpania María José Martínez Sánchez 211
7 Rosja Jewgienija Griebieniuk 247
8 Francja Violette Huck 264

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Finały
  1  Francja Youlia Fedossova 6 6  
   Słowenia Anja Poglajen 0 0  
  1  Francja Youlia Fedossova 6 7  
     Szwecja Aleksandra Srndovic 3 6  
WC  Dania Malou Ejdesgaard 4 4
     Szwecja Aleksandra Srndovic 6 6  
    1  Francja Youlia Fedossova 7 6
  8  Francja Violette Huck 5 4
     Grecja Stamatia Fafaliou 2 2  
WC  Chińska Republika Ludowa han Xinyun 6 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 5 1
  8  Francja Violette Huck 7 6  
   Ukraina Kateryna Połunina 7 1 1
  8  Francja Violette Huck 6 6 6  
  1 runda 2 runda Finały
  2  Niemcy Julia Görges 6 6  
   Belgia Debbrich Feys 3 3  
  2  Niemcy Julia Görges 6 6  
     Portugalia Catarina Ferreira 2 2  
   Japonia Naoko Eto 1 0
     Portugalia Catarina Ferreira 6 6  
    2  Niemcy Julia Görges 6 6
  5  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei 1 4
     Niemcy Anne Priska Schäfer 1 3  
WC  Szwecja M. Saari-Bystrom 6 6  
WC  Szwecja M. Saari-Bystrom 1 0
  5  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei 6 6  
   Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing 5 4
  5  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei 7 6  
  1 runda 2 runda Finały
  3  Polska Marta Domachowska 6 6  
WC  Niemcy Carolin Kottutz 1 0  
  3  Polska Marta Domachowska 6 6  
     Polska Urszula Radwańska 1 1  
   Niemcy Maxi Ehmer 1 0
     Polska Urszula Radwańska 6 6  
    3  Polska Marta Domachowska 6 6
     Ukraina Tetiana Łużanśka 3 2
     Szwecja Nadja Roma 2 3  
   Ukraina Tetiana Łużanśka 6 6  
   Ukraina Tetiana Łużanśka 3 6 6
  WC  Szwecja Anna Brazhnikova 6 3 2  
WC  Szwecja Anna Brazhnikova  
  6  Hiszpania M. Martínez Sánchez w  
  1 runda 2 runda Finały
  4  Rosja Regina Kulikowa 7 3 4  
   Łotwa Anastasija Sevastova 5 6 6  
     Łotwa Anastasija Sevastova 4 6 0  
     Rosja Anna Łapuszczenkowa 6 1 6  
   Rumunia Liana Ungur 6 3
     Rosja Anna Łapuszczenkowa 7 6  
       Rosja Anna Łapuszczenkowa 6 6 5
     Litwa Lina Stančiūtė 7 2 7
  WC  Szwecja M. A.-Bengtsson 6 6  
   Południowa Afryka Lisa Marshall 1 1  
WC  Szwecja M. A.-Bengtsson 3 1
     Litwa Lina Stančiūtė 6 6  
   Litwa Lina Stančiūtė 6 6 3
  7  Rosja Jewgienija Griebieniuk 7 3 k  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 7
Finalistki 555 $ 3
2 runda 300 $ 2
1 runda 175 $ 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 23 lipca 2007 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]