Nowy Dziennik (Polish Daily News)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nowy Dziennik
Polish Daily News
Częstotliwość dziennik
Państwo  Stany Zjednoczone
Adres 70 Outwater Ln.
Garfield, New Jersey 07026
Tematyka informacyjna
Język polski
Pierwszy numer 27 lutego 1971
Strona internetowa

Nowy DziennikPolish Daily Newsdziennik polski, wydawany w Nowym Jorku, a od roku 2011 w New Jersey.

Pierwszy numer „Nowego Dziennika” ukazał się 27 lutego 1971 roku; założycielami byli: Bolesław Wierzbiański (był też jego pierwszym redaktorem naczelnym), ks. prałat Edward Majewski z Lyndhurst w New Jersey, Bolesław Laszewski z Nowego Jorku, ks. prałat Franciszek Pałęcki z Filadelfii, Marian Święcicki z Dunellen w New Jersey, o. Michał Zembrzuski z Doylestown w Pensylwanii oraz Edward Luka z Garfield, New Jersey, który w 1972 roku dołączył do ścisłego grona twórców „Nowego Dziennika”.

Jako pismo emigracyjne, gazeta ma profil informacyjno-publicystyczny: obszerne doniesienia z kraju, komentarze polityczne, omówienia wydarzeń kulturalnych.

Z gazetą współpracowali między innymi: Bożena Intrator, Wojciech Wasiutyński, Małgorzata Szejnert, Piotr Stasiński, Krzysztof Głuchowski.

Z czasem sprzedaż gazety zaczęła spadać, 31 grudnia 2015 roku redakcja poinformowała, że począwszy od 14 stycznia 2016 roku Nowy Dziennik ma ukazywać się pod niezmienionym tytułem jako tygodnik[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 2016-01-04: Polonijny „Nowy Dziennik” zmienia się w tygodnik z powodu malejącej sprzedaży (pol.). Wirtualnemedia.pl. [dostęp 2016-01-04].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]