ONTV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ONTV
Data startu 1 kwietnia 2007
Format obrazu 16:9
Właściciel ONTV Sp. z .o.o.
Kraj nadawania  Polska
Język polski
Siedziba Plac Wiosny Ludów 2
61-831 Poznań
Siostrzane kanały ONTV Plus
Slogan 110% VDJ
Strona internetowa

ONTV (Poznańska Telewizja ONTV) - całodobowy kanał muzyczny, poświęcony muzyce elektronicznej. Telewizja emituje projekty z pogranicza muzyki i miksowanych na żywo wizualizacji, czyli artystycznej prezentacji muzyki elektronicznej (tzw. VJ-ing). W ramówce kanału transmitowane są relacje na żywo z klubów muzycznych, programy dokumentalne poświęcone twórcom muzyki elektronicznej czy programy informacyjne.

Historia stacji[edytuj | edytuj kod]

Kanał został uruchomiony 1 kwietnia 2007 przez agencję reklamową «Higher» jako lokalny kanał dla społeczności poznańskiej[1]. Nadawała w godz. 8:00‒22:00. Emitowała programy informacyjne, publicystyczne, autorskie magazyny lifestylowe, jak również reality show o tematyce kulinarnej. Stacja na początku obecności na rynku była dostępna dla 20 tys. gospodarstw domowych w południowych dzielnicach Poznania, korzystających z sieci kablowej «Tesat»[2]. W kolejnych latach była udostępniana u kolejnych operatorów kablowych i w internecie. W grudniu 2012 roku stacja rozpoczęła nadawanie w HDTV[3].

Od 1 września 2013 roku profil stacji został całkowicie zmieniony na muzyczny. Zmieniono również logo i identyfikację kanału. Stacja zamieszcza informacje o wydarzeniach klubowych odbywających się w Poznaniu[4]. Od 22 grudnia 2014 roku do 31 grudnia 2019 kanał był dostępny w ofercie sieci kablowej «Toya».

W latach 2011-2013 nadawany był także planszowy kanał ONTV Plus, emitujący wyprzedażowe oferty zakupów grupowych.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Strona internetowa kanału

Przypisy[edytuj | edytuj kod]