Obcy kontra Predator 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Obcy kontra Predator 2
Alien vs. Predator: Requiem
Gatunek horror
sci-fi
Data premiery Ziemia 25 grudnia 2007
Polska 28 grudnia 2007
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 94 min
102 min (wersja reżyserska)
Reżyseria Colin Strause
Greg Strause
Scenariusz Shane Salerno
Główne role Steven Pasquale
Reiko Aylesworth
John Ortiz
Muzyka Brian Tyler
Zdjęcia Daniel Pearl
Produkcja John Davis
Wyck Godfrey
Budżet 40.000.000 dolarów amerykańskich

Obcy kontra Predator 2 (oryg. Aliens vs Predator: Requiem) – amerykański horror sci-fi z 2007 roku w reżyserii Colina Strause i Grega Strause. Film jest kontynuacją filmu Obcy kontra Predator.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Film zaczyna się w chwili, kiedy kończy się część pierwsza. Na wolność wydostaje się larwa Ksenomorfa, która po przeistoczeniu się w dorosłą postać zabija prawie całą załogę statku Predatorów. Statek rozbija się nieopodal małego miasta, które staje w obliczu zagrożenia jakim są Obcy i Predalien. Ostatni ocalały Predator informuje o katastrofie i nadchodzących kłopotach, na Ziemię przybywa Elitarny Łowca. Miasto staje się polem bitewnym dla dwóch filmowych gigantów.

Opis producenta[edytuj | edytuj kod]

W pewnej miejscowości w stanie Kolorado rozbija się statek kosmiczny Predatorów przewożący hybrydę Obcych i Predatorów. Na miejsce katastrofy zostaje wysłany Predator, którego celem jest zlikwidowanie hybrydy zagrażającej obu gatunkom. Rząd amerykański chcąc unicestwić obce rasy rozważa czy sięgnąć po wszelkie dostępne środki, nie wyłączając zbombardowania miasteczka. Mieszkańcy miasteczka, armia jak i oba gatunki stoczą zaciętą walkę o przetrwanie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]