Obwodnica Szydłowca

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Długość 4, 1 km
gminy gmina Szydłowiec

Obwodnica Szydłowcatrasa europejska omijająca od strony wschodniej miasto Szydłowiec. Stanowi fragment planowanej drogi ekspresowej S7 w ciągu trasy europejskiej E77.

Została wybudowana w latach 90. XX wieku, oddana do użytku w 1992 roku. Jest to droga jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu. W całości położona w Gminie Szydłowiec. Zaczyna się w Szydłowcu (od wjazdu na ul. Kościuszki) a kończy się na początku wsi Wola Korzeniowa, na wjeździe do Szydłowca w pobliżu granicy z Barakiem. Nazywana jest często trasą warszawsko-krakowską.

3 lipca 2014 roku między kieleckim oddziałem GDDKiA a hiszpańskim konsorcjum budowlanym Dragados podpisano umowę na budowę 22-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 końca obwodnicy Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. W ramach kontraktu istniejąca Obwodnica Szydłowca zostanie gruntownie zmodernizowana i przebudowana do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej. Znaczna jej część zostanie poprowadzona w wykopie i osłonięta ekranami akustycznymi. Zostaną wybudowane 3 węzły: Szydłowiec Północ w miejscowości Chustki, Szydłowiec Centrum w pobliżu skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki i Szydłowiec Południe w miejscowości Barak. W węźle Szydłowiec Centrum droga będzie połączona z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 727. Planowane zakończenie przebudowy - II kwartał 2017 roku.