Ocean strachu 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ocean strachu 2
Open Water 2: Adrift
Gatunek dramat, thriller
Data premiery Ziemia 10 lipca 2006 r. (Cambridge Film Festival)
Kraj produkcji  Niemcy
Język angielski, francuski
Czas trwania 95 min
Reżyseria Hans Horn
Scenariusz Adam Kreutner,
Collin McMahon,
David Mitchell,
Richard Speight Jr.
Muzyka Gerd Baumann
Zdjęcia Bernhard Jasper
Montaż Christian Lonk
Produkcja Dan Maag,
Philip Schulz-Deyle
Budżet 1 200 000
Poprzednik Ocean strachu

Ocean strachu 2 (tytuł oryg. Open Water 2: Adrift) – niemiecki film fabularny z roku 2006, sequel Oceanu strachu (2003).

Film kręcono na Malcie[1]. Nie powtórzył on sukcesu swojego pierwowzoru, lecz – podobnie jak on – zrealizowany został na kanwie wydarzeń autentycznych. Film, poza granicami Europy, minął się z premierą kinową; w Stanach Zjednoczonych został wydany z przeznaczeniem do użytku domowego.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

W rolach głównych w większości wystąpili aktorzy amerykańscy.

Poszczególni odtwórcy ról w filmie to:

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Piątka znajomych z czasów szkolnych – Dan, Zach, Lauren, James i Amy – oraz Michelle, dziewczyna Dana, wypływa luksusowym jachtem daleko w głąb Oceanu, aby tam uczcić urodziny jednego z nich. Beztroski relaks upływa im na zabawie, spożywaniu alkoholu i kąpieli w płomieniach słońca. W pewnym momencie ostatni pozostali na pokładzie – Dan i Amy – skaczą do wody (wbrew sprzeciwom Amy, cierpiącej na strach przed głębinami morskimi). Dopiero do dłuższej chwili orientują się, że nie wystawili za burtę drabinki, by z powrotem móc dostać się na statek. Na jachcie pozostaje jedynie Sarah, kilkumiesięczna córeczka jednej z par, nie będąca w stanie w żaden sposób im pomóc.

By powrócić na pokład statku, bohaterowie wypróbowują najróżniejsze taktyki – niestety, żadna z nich nie jest skuteczna. Skutki rzekomo niewinnego incydentu są przytłaczające: Michelle, wyziębiona, tonie; James, usiłując dostać się na jacht od jego spodu, gwałtownie uderza w niego głową i doznaje pęknięcia czaszki, na skutek czego później umiera; Zach traci życie, przypadkowo dźgnięty podczas szamotaniny, próbując dostać się na pokład przy pomocy noża. Ostatecznie przy życiu pozostają jedynie Amy i ocalony przez nią Dan.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Open Water 2: Adrift (ang.). imdb.com. [dostęp 2015-10-01].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]