Odlotowe agentki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Odlotowe agentki
Totally Spies
Gatunek serialu serial animowany
Kraj produkcji  Francja
 Stany Zjednoczone
Oryginalny język angielski
Twórcy Vincent Chalvon-Demersay
David Michel
Liczba odcinków 156
Liczba serii 6
Nagrody 1 miejsce w Gali Jetix Kids Awards 2005 i 2006 w kategorii najlepszy serial Jetix
Produkcja
Reżyseria Stephane Berry
Czas trwania odcinka ok. 20 minut
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna PolskaJetix/Disney XD, Disney Channel, Nickelodeon Polska
Indie Jetix
Niemcy Super RTL, Jetix
Stany Zjednoczone Cartoon Network
Japonia Disney XD, Fuji TV, TV Tokyo
Francja Jetix, Disney XD
Włochy Rai 2
Wielka Brytania Sky1
Brazylia Super 3
Singapur TV Galaxy
Hiszpania Antena 3, Jetix
Arabia Saudyjska Space Toon
Australia Network Ten, Jetix
Ukraina Nowyj kanał, 1+1, Fox Kids
Serbia RTV Pink
Lata emisji 2001-2013
Data premiery Polska 2 września 2002
Chronologia
Kontynuacja Odlotowe Agentki: Film

Odlotowe agentki (ang. Totally Spies, 2001-2013) – amerykańsko-francuski serial animowany, nadawany przez kanał telewizyjny Jetix. Serial został wyprodukowany przez studio Marathon. Wersja polska została opracowana przez IZ-Text Katowice. Serial Odlotowe agentki zdobył statuetki Jetix Kids Awards Polska 2005 i 2006 za najlepszy serial Jetix. Od 1 marca do 30 listopada 2011 serial wrócił na antenę kanału Disney XD. Od 30 stycznia 2012 serial jest emitowany także w Disney Channel. Od 3 czerwca 2013 roku serial jest nadawany na kanale Nickelodeon Polska, z tytułem w wersji angielskiej.

W grudniu 2011 roku potwierdzono, iż powstanie 6 sezon serialu i będzie miał swoją premierę w 2013 roku. Pierwszy odcinek 6 sezonu został pokazany 6 października 2013, w Nickelodeon Polska. [1]. Początkowo miał być pokazany 7 października, lecz z niewiadomych przyczyn został puszczony dzień wcześniej w ramach maratonu z Odlotowymi Agentkami.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Bohaterkami są trzy szesnastolatki, na co dzień uczennice liceum w Beverly Hills: rudowłosa intelektualistka Sam, brunetka Alex o śniadej karnacji oraz blond zakupoholiczka, trzpiotka i flirciara Clover. Agentki mają także odwieczną rywalkę – Mandy, która jest najbardziej znienawidzona przez Clover, gdyż obie walczą ze sobą o status najpopularniejszej dziewczyny w szkole. Nastoletnie agentki pracują dla Światowej Organizacji Ochrony Ludzkości WOOHP (World Organization of Human Protecting - Światowa Organizacja Ochrony Ludzkości), której założycielem i szefem jest Jerry Lewis. Choć czasem Sam, Alex i Clover narzekają na pracę w agencji, to tak naprawdę ją uwielbiają. W odcinku Awans dołączają do elity agentów dzięki awansowi na Superagentki, zaś od ukończenia liceum w odcinku Odwołany Koniec Szkoły studiują na Uniwersytecie Mali-U. Z fabułą serialu powiązany jest inny serial animowany produkcji Marathon o nazwie Superszpiedzy, która również opowiada o agentach WOOHP.Agentki są zwinne i mądre, i mają jedną wspólną cechę "flirtowanie"

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Agenci WOOHP[edytuj | edytuj kod]

 • Samantha „Sam” Simpson – agentka WOOHP. Na misje wkłada zielony kombinezon. Ma długie, rude włosy i zielone oczy. Jest najrozważniejsza i najdojrzalsza z całej trójki. Jest bystra i bardzo urocza. Uczy się najlepiej w całej szkole. Doskonale walczy. Mocno stąpa po ziemi i większość misji jest pod jej nadzorem. Lubi czytać książki i szybko się uczy. Potrafi docenić przyjaźń i współpracę. Na ogół nie interesuje się chłopakami, chyba, że jest to ktoś niezwykle inteligentny, dojrzały i o nieodpartym uroku. W tajemnicy podkochuje się w Davidzie, z którym w ostatnim odcinku się całuje.
 • Clover Enwing – agentka WOOHP. Na misje wkłada czerwony kombinezon. Ma krótkie blond włosy i niebieskie oczy. Jest bardzo sprytna. Kocha przygody i niespodzianki. Nie poddaje się w żadnej sytuacji, nawet w tej na pozór bez wyjścia. Uwielbia stale kupować nowe ciuchy i regularnie chodzi na zakupy. Zawsze wie, co się aktualnie nosi i co jest najmodniejsze. Stale rywalizuje z Mandy o tytuł najpopularniejszej dziewczyny w szkole. Często się zakochuje i ma spore powodzenie u chłopców. Jej stałym chłopakiem jest Blaine, który również jest agentem WOOHP. Kiedyś Blaine próbował zniszczyć Clover.
 • Alexandra „Alex” Vasquez – agentka WOOHP. Na misje wkłada żółty kombinezon. Ma krótkie, czarne włosy i brązowe oczy. Jest najbardziej urocza, wrażliwa, delikatna i dziewczęca z całej trójki, ale też najbardziej dziecinna. Wykorzystuje te cechy w misjach specjalnych. Alex lubi sport i, jak twierdzi Jerry, jest najbardziej wysportowana z agentek. Bardzo lubi zwierzęta i jest zła, gdy widzi kogoś, kto się nad nimi znęca. O jej ciętym języku boleśnie przekonują się zwłaszcza chłopcy, jeśli jej podpadną.
 • Jerry Lewis – założyciel agencji WOOHP. Pracuje w niej od ponad 35 lat. Przyjaciel agentek oraz ich opiekun. Zawsze, gdy odbiera puderniczkę, głosi swoje znane powiedzonko - "Dziewczęta". Próbuje zrozumieć rozrywki Sam, Clover i Alex, czyli zakupy. W pierwszej serii serialu Jerry był bardzo poważny, lecz z czasem przybyło mu poczucie humoru. Czasami zostaje porwany przez swojego niemieckiego kuzyna, Adolfa, który próbuje mu udowodnić, że Niemcy są tzw. "Najlepszym krajem świata". Uratowały go agentki. Jego ulubionym zajęciem jest gra w golfa. Ma brata bliźniaka Terence’a, który jest wrogiem Jerry'ego, i mamę, która była w młodości superbohaterką. W angielskiej wersji, mówi z brytyjskim akcentem
 • Britney – agentka WOOHP. Na misje wkłada niebieski kombinezon. Doskonale walczy. Ma długie czarne włosy (przypomina mix włosów Sam i Clover) i fioletowe oczy. Została wyszkolona przez Sam, Clover i Alex. Przez pewien czas Alex była o nią zazdrosna, ale szybko się z nią zaprzyjaźniła. Wystąpiła w odcinkach "Zastępstwo", "Ucieczka", "Wirtualny Przeciwnik", "Morderczy Trening", "Podwodny Hotel" i "Totalny Koniec". W odcinku "Podwodny Hotel" została, ku nieszczęściu Clover, przydzielona do zespołu Blaine’a.
 • Dean – agent WOOHP. Na misje wkłada granatowy kombinezon. Ma krótkie brązowe włosy i zielone oczy. Wystąpił w odcinkach "Awans", "Rejs", "Super Agentka" i "Totalny Koniec".
 • Blaine – agent WOOHP. Na misję wkłada czarny kombinezon. Jest wysportowany i doskonale walczy. Jest chłopakiem Clover. Ma krótkie, czarne włosy i zielone oczy. Jego ulubionym sportem jest siatkówka. Wystąpił w odcinkach "Babcia", "Kolejny Miłosny Zawód", "Powrót Geraldine" i "Totalny Koniec". W odcinku "Powrót Geraldine" Jerry, ku nieszczęściu Clover, przeniósł Blaine'a do zespołu w Australii i przydzielił mu do pomocy Britney. W serii 6 dowiadujemy sie że Blaine jest już ex chłopakiem Clover i raczej nie wrócą do siebie (po tym Blaine powiedział Clover że całował sie z Mandy).
 • Gabriella „Gabby” Simpson – agentka WOOHP. Jest matką Sam. Na misje wkłada seledynowy kombinezon. Pojawia się w odcinkach "Dzień Matki" i "Totalnie Zdemaskowane". W odcinku "Totalnie Zdemaskowane" przypadkowo dowiaduje się, że jej córka jest agentką WOOHP i zabrania jej pracować w agencji. Później chcąc uratować córkę decyduje się sama zostać agentką.
 • Stella – agentka WOOHP. Jest matką Clover. Na misje wkłada różowy kombinezon. Pojawia się w odcinkach "Dzień Matki", "Telemania", "Totalnie Zdemaskowane" i "Dziewięć żywotów". W odcinku "Totalnie Zdemaskowane" przypadkowo dowiaduje się, że jej córka jest agentką WOOHP i zabrania jej pracować w agencji. Później chcąc uratować córkę decyduje się sama zostać agentką.
 • Carmen – agentka WOOHP. Jest matką Alex. Na misje wkłada granatowy kombinezon. Pojawia się w odcinkach "Dzień Matki", "Wyszkolona Alex" i "Totalnie Zdemaskowane". W odcinku "Totalnie Zdemaskowane" przypadkowo dowiaduje się, że jej córka jest agentką WOOHP i zabrania jej pracować w agencji. Później chcąc uratować córkę decyduje się zostać agentką. Jej wygląd jest zawsze inny, na początku przypomina coś ala murzynke czy bardzo opaloną kobiete, dopiero w końcowych odinkach 4 serii wygląda jak jej córka Alex
 • Tyler – agent WOOHP.
 • matka Jerry'ego - była agentka, pojawia się w obu częściach Totalnego końca.

Neutralni[edytuj | edytuj kod]

 • Mandy – jedna z najpopularniejszych dziewczyn w szkole, która stale walczy z Clover o tytuł najpopularniejszej dziewczyny w szkole i chłopaków. Zawsze jest pewna swojej wyższości nad przeciwniczką, nawet mimo swojej przegranej w konkursie na królową roku. Ma czarne włosy i zwykle ubiera się na fioletowo. Agentki jej nienawidzą. W szkole jej najlepszymi przyjaciółkami są Catlin i Dominique. W piątej serii usiłuje z kuzynką Mindy wykurzyć dziewczyny z ich apartamentu i przejąć go dla siebie, co zawsze kończy się jednak niepowodzeniem. Podobnie jak Clover, zawsze wie co jest modne; w odcinku Ostrożnie z kawą przypadkowo podążyła za Sam, Clover i Alex do gabinetu Jerry'ego, który w rezultacie postanowił wcielić ją do zespołu agentów; nosiła fioletowy kombinezon i wzięła udział w tropieniu baristy, jednak Jerry wykasował jej pamięć, gdy oświadczyła, że chce zrezygnować z kariery agenta; w wielu odcinkach pełni rolę złoczyńczy (m.in. Skok w przyszłość, Atak wielkiej Mandy, Totalnie zdemaskowane)
 • Mindy – kuzynka Mandy. Jest zawsze opalona. Ma krótkie, blond włosy i zwykle ubiera się na różowo. Podobnie jak jej kuzynka, jest złośliwa i wredna wobec agentek. W piątej serii usiłuje z kuzynką Mandy wykurzyć dziewczyny z ich apartamentu i przejąć go dla siebie, co zawsze kończy się jednak niepowodzeniem.
 • Catlin – przyjaciółka Mandy. Lubi dokuczać agentkom. Zwykle ubiera się na fioletowo. Jej najlepszymi przyjaciółkami są Mandy i Dominique. Po ukończeniu szkoły drogi przyjaciółek się rozchodzą.
 • Dominique – przyjaciółka Mandy. Lubi dokuczać agentkom. Zwykle ubiera się na fioletowo. Jej najlepszymi przyjaciółkami są Mandy i Catlin. Po ukończeniu szkoły drogi przyjaciółek się rozchodzą.
 • Arnold – szkolny kujon i mięczak. Podkochuje się w Clover i Sam. Zależy mu na popularności. Bardzo chce zostać bohaterem. To dzięki niemu Clover wygrała konkurs na królową roku, a ta w zamian została jego dziewczyną do końca dnia.
 • David – szkolny przystojniak i superstudent. Jest bardzo inteligentny. Lubi agentki. Podkochuje się w Sam, z którą całuje się w ostatnim odcinku.
 • Virgil – szef Mali-Cafe, kawiarni, w której pracują agentki. Podkochuje się w Alex; gdy dowiedział się o jej pracy w AOOHP, bezskutecznie usiłował wykorzystać ten fakt, by ją zdobyć
 • Trent - osobisty służący Mandy, który zadebiutował w odcinku Portal antyspołecznościowy

Złoczyńcy[edytuj | edytuj kod]

L.A.M.O.S.[edytuj | edytuj kod]

 • L.A.M.O.S. - przestępcza organizacja powołana w odcinku O trzy za dużo przez Terence'a "Terry'ego" Lewisa, który podczas swej ucieczki z więzienia (w zakończeniu odcinka Awans) uwolnił Tima Scama, Helgę von Guggen i Myrnę Beesbottom, a także zaprosił do współpracy Boogie Gusa. Cała piątka stanowiła zespół, którego celem było pokonanie WOOHP. Siedzibą spiskowców była zaniedbana łódź podwodna stacjonująca niedaleko plaży Longbeach. W odcinku Zły Jerry przejęła na krótko władzę nad WOOHP, jednak akcja zakończyła się klęską, po której Tim Scam i Myrna Beesbottom zostali aresztowani razem z Helgą von Guggen; ta ostatnia zdołała jednak uciec i wspólnie z Terence'm i Boogie Gusem uczestniczyła w ostatniej akcji L.A.M.O.S. przeciwko agencji, po której niepowodzeniu trafili do więzienia, a organizacja przestała w ten sposób istnieć - miało to miejsce w odcinku Do agentek niepodobne.
 • Terrence "Terry" Lewis - brat bliźniak Jerry'ego, który w dzieciństwie utrzymywał z nim dobre relacje aż do egzaminu na zakończenie klasy IV, podczas którego zostali przyłapani na ściąganiu od siebie; Jerry zrzucił wówczas winę na swego brata, który w następstwie tego czynu zapał nienawiścią i chęcią zemsty na nim, oskarżając go o zniszczenie mu życia; dzięki operacjom plastycznym przestał być podobny do niego; zadebiutował w odcinku Awans, w którym pełnił funkcję portiera w rezydencji szkoleniowej dla Superagentów; po nieudanej próbie zabicia jej kadetów porwał jednego z nich - Deana; zagroził agentkom, że zabije ich towarzysza, jeśli wbrew jego rozkazowi nie zlikwidują Jerry'ego i nie przyniosą ukrytego w jego ciele mikrochipu; razem z najętym do współpracy Deanem użył chipu, by uaktywnić na swoje usługi armię agentorobotów, których celem było zniszczenie budynku Agencji; wskutek zdrady Deana został pokonany przez agentki i Jerry'ego; po powołaniu L.A.M.O.S. stał na jej czele aż do ponownego uwięzienia w zakładzie karnym WOOHP.
 • Tim Scam (Tim Okrutnik) - były ekspert od broni WOOHP, który pracował dla Agencji dwadzieścia lat przed wydarzeniami z odcinka Nowy Jerry; został zwolniony za nielegalne wykorzystywanie technologii wywiadu; Jerry Lewis osobiście aresztował go, kiedy podjął nieudaną próbę kradzieży pieniędzy; w odcinku Nowy Jerry uwięził Jerry'ego w kosmosie, zastępując go na stanowisku szefa agencji jako Mac Smit; kiedy agentki odkryły jego prawdziwą tożsamość, je również zesłał w przestrzeń kosmiczną, po czym przystąpił do osuszania całej ziemi z wody za pomocą stworzonego przez siebie wynalazku - Odparowywacza Wody; został jednak unieszkodliwiony przez Jerry'ego; w odcinku Dzień Matki uciekł z więzienia, by zemścić się na agentkach: założył ich matkom skonstruowane przez siebie specjalne bransoletki, które przeprogramowały umysł kobiet tak, by słuchały się tylko Tima Scama; na jego rozkaz miały zabić swoje córki, lecz dzięki Sam został przez nie dotkliwie pobity; w odcinku Wielki bałagan stworzył plazmową substancję o nazwie "Scamlar", która przybierała postać dotkniętej przez siebie osoby, stając się jej agresywnym, uzbrojoym i zmiennokształtnym klonem; twory Scamlara miały wyeliminować Jerry'ego i agentki; w odcinku Zły Jerry umieścił DNA Terence'a w czekoladkach, które wysłał Jerry'emu; po spożyciu ich szef Agencji przeszedł na stronę L.A.M.O.S., gdyż jego charakter stał się kopią osobowości Terence'a; to samo usiłował uczynić z agentkami, zmuszając je do wypicia mleka z DNA Terence'a
 • Helga von Guggen - niemiecka projektantka mody, której kreacje stały się niemodne w 1994 roku; w odcinku Bestie na wybiegu porwała pasażerów luksusowego jachtu "Julia" i przy pomocy swego asystenta Trode'a wszczepiła do ich organizmów DNA zwierząt, aby mogła pozyskiwać z ich skóry materiał na bezcenne futra; została powstrzymana przez agentki, jednak uciekła z więzienia w odcinku Tajemnicza projektantka i pod pseudonimem Mystique rozpoczęła sprzedaż nowej marki ubrań; w dniu publicznego ujawnienia swojej tożsamości uruchomiła mechanizm, który kurczył wykonane przez nią ubrania - w ten sposób miała zamiar unicestwić ich właścicieli w ramach zemsty za odrzucenie projektowanej przez nią odzieży po 1994 roku; jej plany zostały ponownie udaremnione przez agentki; w odcinku Do agentek niepodobne stworzyła bransoletki, które usunęły u Sam, Alex i Clover pamięć o ich pracy w WOOHP
 • Boogie Gus - afroamerykański dozorca pracujący w WOOHP, który w odcinku Podróże w czasie wykradł chronoportacyjne urządzenie, aby przenieść się do lat 70. i uniemożliwić Jerry'emu założenie Agencji, powołując na jej miejsce Światową Organizację Krzywdzenia Ludzkości; w odcinku O trzy za dużo odmówił wstąpienia do L.A.M.O.S. ze względu na warunki panujące w siedzibie organizacji, jednak w odcinku Nie znoszę lat 80-tych! powrócił jako wynalazca broni, która odmładzała ludzi o 10 lat; w odcinku Zły Jerry umożliwił ucieczkę członkom L.A.M.O.S., z której udało się skorzystać jedynie Terence'owi
 • Myrna Beesbottom - agentka WOOHP, która przeszła w stan spoczynku po wzorowej służbie; zadebiutowała w odcinku Totalny kosmos, w którym pełniła neutralną rolę jako przysłana przez Jerry'ego opiekunka agentek w ich nowym domu; wprowadziła w ich życie rygor i dyscyplinę, ingerując w ich życie prywatne oraz zabraniając spotykania się z chłopakami; na ich prośbę pośpieszyła im z pomocą w kosmosie, ratując je przed pułapką Lady Luny; w odcinku Serce nie sługa została przestępczynią, aby przejąć stanowisko szefa WOOHP; włożyła Jerry'emu hipnotyzującą obrączkę, która sprawiła, że szef Agencji zapałał miłością do Myrny i wziął z nią ślub; Sam dowiedziała się prawdy o stanie Jerry'ego i wspólnie z Clover i Alex uniemożliwiły Myrnie utopienie Jerry'ego w wodospadzie; w odcinku O trzy za dużo stworzyła lojalne wobec niej plazmatyczne roboty, które stanowiły kopię agentek pod każdym względem - różniły się tylko płcią, przez co dziewczyny się w nich zakochały; zadaniem klonów, które przybrały imiona Scyler, Tyler i Wyler, było pozbawienie agentek energii życiowej, a następnie zamordowanie Jerry'ego

Pozostali wrogowie[edytuj | edytuj kod]

 • Odc. 1.: Sebastian Saga - były gitarzysta rockowy, który cieszył się w młodości sławą w świecie muzyki do czasu, kiedy w trakcie swego występu na koncercie doznał oparzeń wskutek skoku przez płonącą obręcz; zastąpił utraconą w ten sposób rękę mechaniczną protezą, która wraz z jego srebrnymi włosami stała się jego znakiem rozpoznawczym; po tym incydencie został producentem muzycznym odpowiedzialnym za dystrybucję nagrań piosenkarza Ricky'ego Mathisa; w odcinku Muzyczna misja razem z jego menedżerem - Philem Jenkinsem - usiłował przejąć władzę nad światem, umieszczając w płytach z muzyką Mathisa hipnotyzujące sygnały, które zmuszały słuchaczy do bezmyślnego posłuszeństwa; w odcinku Techno Party został didżejem, który ponownie hipnotyzował ludzi swą muzyką; aby zemścić się na agentkach, zmieniał słuchaczy w wandali, którzy niszczyli ulubione miejsca zainteresowań Sam, Alex i Cover, a jednym z nich miało być ich liceum
 • Odc. 2.: Makeda - księżniczka fikcyjnego północnoafrykańskiego państwa Lirobia, siostra królowej Tassary i druga osoba w kolejce do tronu; w odcinku Jednodniowa królowa w tajemnicy sprzymierzyła się z generałem G. Bege - dowódcą armii Keniopii, która toczyła długą wojnę z Lirobią; oboje planowali porwać Tassarę, by uniemożliwić jej podpisanie traktatu pokojowego w Genewie - dzięki temu Keniopia wygrałby wojnę dzięki antygrawitacyjnej broni Makedy, ona sama zaś zostałaby królową obu krajów
 • Odc. 4: Dc. Hephaestus - wulkanolog, którego ciało zostało oszpecone wskutek kontaktu z lawą; aby ludzie na całym świecie wyglądali jak on, w odcinku Wakacyjny sprawdzian postanowił w swej kryjówce na Hawajach doprowadzić do erupcji wulkanów w różnych częściach Ziemi; postać ta okazała się być wymyślona przez Jerry'ego, który wcielił się w nią, aby poddać agentki testowi ich umiejętności; rolę wspólników Hephaeustusa grali agenci WOOHP
 • Odc. 5: Czarny Rycerz - pochodzący z Malibu potomek rodu, który w XI wieku przegrał walkę o tron Anglii; w odcinku Średniowieczna pułapka wykradł chronoportacyjną technologię i porywał naukowców, aby przenieść się w czasie i odebrać koronę królowi Anglii, a następnie zdobyć władzę nad resztą świata dzięki potężnej broni; miał zamiar rządzić razem z Clover, którą uczynił wbrew jej woli swą królową
 • Odc. 6: Vladimir Kozyrew – rosyjski producent zabawek, które odeszły w zapomnienie po szczycie swej popularności wśród dzieci w latach 70.; aby przywrócić zainteresowanie swoimi wyrobami, Kozyrew w odcinku Niebezpieczna zabawa zaczął rozsyłać zabawki, którym zaprojektował mechanizm cofający w rozwoju dorosłych ludzi - po kontakcie z przedmiotem osoby nabierały zachowań i charakteru małych dzieci
 • Odc. 7: Lester Crawley - naukowiec, który jako woźny w Instytucie Biologii wykorzystywał morskie zwierzęta do nielegalnych badań nad lekiem przeciwko zanikowi pamięci; został za to aresztowany, jednak uciekł, by w tajemnicy przed światem założyć Podwodny Ośrodek Badawczy Lestera Crawleya, a następnie stworzyć istoty usuwające pamięć zaatakowanych przez nie osób; za ich pomocą chciał w odcinku Połykacz Pamięci pogrążyć świat w chaosie i zostać panem wszystkich umysłów
 • Odc. 8: Macker Kasiarz – włamywacz, który zaginął podczas ucieczki z miejsca przestępstwa, kiedy był ścigany przez Sam, Clover i Alex; podczas gonitwy wyrwał agentkom pukle włosów, z których wyhodował armię lojalnych klonów w odcinku Włamywaczki; wykorzystał je, by okryć agentki niesławą, a następnie okraść banki w wielu rejonach świata
 • Odc. 9: Ambasador Tropokistanu - dyplomata, który w odcinku Porwanie porywał wybitnych naukowców, a następnie przenosił ich wiedzę do mózgu swego syna Percivala - ucznia liceum w Beverly Hills - aby stał się on najmądrzejszym dzieckiem świata
 • Odc. 10: Vince King - były kulturysta, który po serii sukcesów zajął się prowadzeniem telewizyjnego reality show o nazwie Gladiatorzy kręconego na Wyspie Strachu; w odcinku Gladiatorki kontrolował umysły uczestników konkursu o Mistrzowski Pas za pomocą obroży temperamentu
 • Odc. 11: Tuesday Tate – była modelka, która cieszyła się sławą do czasu, gdy straciła nogę wskutek ataku lwa podczas sesji wśród tych ssaków; w odcinku Modelki na zamówienie wspólnie z asystentem Helmetem porywała znane modelki i kradła ich najlepsze części ciała, aby stworzyć najpiękniejsze modelki świata
 • Odc. 12: C.H.A.D. – komputer stworzony przez wybitnego informatyka Adama, który w odcinku Potwór w Krzemowej Dolinie wykorzystywał go do wcielania w życie zemsty na swoich wrogach; został zniszczony przez Adama po tym, gdy przejął kontrolę nad ciałem swego stwórcy
 • Odc. 13: Dr Inga Bittersweet – była sprzedawczyni wyrobów cukierniczych, którą zwolniono za spożywanie ciastek przeznaczonych do sprzedaży; w ramach odwetu w odcinku Ciasteczka szczęścia rozpoczęła produkcję "Ciasteczek Szczęścia", które zawierały w sobie silnie uzależniającą substancję
 • Odc. 14: Dr Kurczysiłek (Diminutive Smalls) – były naukowiec pracujący dla WOOHP, gdzie wraz z asystentami Sinclairem i Sally prowadził badania nad stworzeniem maszyny zwiększającej siłę poprzez redukcję masy; gdy wskutek awarii urządzenia cała trójka została skurczona do półmetrowych rozmiarów, Kurczysiłek razem ze swoimi asystentami postanowił zemścić się i w odcinku Mały problem zaczął używać swego wynalazku do kradzieży światowych zabytków poprzez mniejszanie ich, jednak wskutek interwencji agentek zespół został porażony własną bronią i zmniejszony do rozmiarów dłoni; w odcinku Atak wielkiej Mandy uciekł z więzienia, aby zemścić się na agentkach; zmienił Mandy i Clover w agresywne olbrzymy, które podczas walki ze sobą niszczyły otoczenie
 • Odc. 15: Dr Sagan Hawking – zapanowała nad armią obcych i zmusiła ich do porywania ludzi. Przestałaby porywać, jeśli wszystkie kraje oddałyby swoje bogactwa. Była szefem organizacji GOPER (Globalna Organizacja Pozyskiwania Energii Radiowej).
 • Odc. 17: Landrynka/Candy Sweet – porwała drużynę cheerleaderek "Pszczółki" i zbudowała roboty "Czarne Wdowy". Przekopiowała ruchy pszczółek i wgrała je Czarnym Wdowom, aby mogły same wystartować w pokazach cheerleaderek. Była to jej zemsta za to, że nie przyjęto jej do Pszczółek.
 • Odc. 18: James – przestępca, syn genialnego naukowca, który wynalazł miksturę czyniącą osobę, która jej zażyje, niewidzialną. Jame chciał tę miksturę wykraść. Podał się za nowego ucznia i zdobył serce Sam, która bez wahania pomogła mu wypełnić jego plan.
 • Odc. 19: Carla Wong/Kobieta Smok – stworzyła komputer pochłaniający najsławniejszych sportowców świata, by ci stali się głównymi bohaterami jej dość kontrowersyjnych gier komputerowych, po pokonaniu została pochłonięta i uwięziona przez Jerry'ego Lewisa w grze na zawsze.
 • Odc. 20: Edison & Pam, Alice i Crimson – Pam, Alice i Crimson to dawne agentki WOOHP porwane przez Edisona na całe 7 lat. Wszczepiając im chipy kontrolujące umysł wykorzystał je do niszczenia światowych elektrowni.
 • Odc. 21: Wielki Kandinsky – były czarodziej i iluzjonista. Dzięki swym magicznym sztuczkom kradł słynne dzieła sztuki.
 • Odc. 22: Simon Tucker – założył armię niszczącą sklepy by, jak sam stwierdził "uchronić świat od materializmu". Bardzo przeżył stratę swojego małego sklepiku.
 • Odc. 23: John Smith – dyrektor małej szkoły w Ocean Side. Wysysał młodość swoim uczniom dzięki wielkiemu kryształowi z Sumatry. Działał tak od roku 1208. Po pokonaniu jego, został z niego proch.
 • Odc. 24: robot dr. Eisensteina – dr Eisenstein stworzył przed śmiercią robota na swoje podobieństwo. Ten porywał przywódców państw i zastąpywał ich robotami, by zmienić świat w gigantyczny park rozrywki.
 • Odc. 25: Dr Gelee – stworzył gigantyczną maszynę ochładzającą jądro Ziemi, by zmienić świat w lodową pustynię.
 • Odc. 26 & 27: Marco Lumière – ekscentryczny filmowiec. W pierwszej części swojego planu (odc. 26 – Gwiazdy na plan) porywał znane gwiazdy filmowe i zmuszał je do grania w jego filmach akcji. Stawką było ich życie. W odc. Narodziny szpiega porwał Alex i tym razem do gry aktorskiej zmusił Sam i Clover. Agentki musiały słuchać jego poleceń, by znaleźć i ocalić Alex.
 • Odc. 28: prof. Elliot – upozorował swoje zniknięcie (jego pomocnicy uwierzyli, że zniknął z powodu klątwy Amunraha) i zaczął szukać trzech złotych skarabeuszy, by uczynić się nieśmiertelnym.
 • Odc. 29: Felicja Grzywka – Otworzyła sieć salonów fryzjerskich o nazwie Wielki Obciach. W rzeczywistości porywała wszystkie klientki by następnie z ich włosów zrobić peruki. Próbowała też pozbawić włosów Clover co ostatecznie się jej nie udało. Pod koniec odcinka okazało się, że pozbawiała kobiety włosów tylko dlatego, że sama była łysa.
 • Odc. 30: Dr W – to dawny pracownik Agencji, jego życiowym dziełem był projekt Mikro-Szpieg (szpiedzy stają się mikroskopijnych rozmiarów). Został zwolniony za eksperymenty na więźniach. Po kilku latach powrócił i wniknął do organizmy Jerry'ego, by móc go stamtąd kontrolować.
 • Odc. 31: Trnener reprezentacji Zanzibaru – skonstruował mechaniczne owady (zwiększające sprawność fizyczną) i wprowadzał je do organizmu swoich zawodników, by ci mogli wygrywać wszystkie konkurencje zimowej olimpiady.
 • Odc. 32: Słoneczko – była modelka, zwolniona, gdy tylko Agencja modelek spostrzegła na niej pierwszą zmarszczkę. Zbudowała wielki laser i wypalała dziury w warstwie ozonowej, by jej filtr przeciwsłoneczny lepiej się sprzedawał.
 • Odc. 33: Natalie Valentine – dzięki swoim perfumom, rozkochała w sobie wszystkich mężczyzn z Nowego Jorku, a później także Jerry'ego.
 • Odc. 34: kapela Boy Candy (T-Bone i reszta) – dzięki machinie zmieniającej twarze podszyli się pod sławny zespół Nastolaty, by jak sami przyznali "być znów na fali".
 • Odc. 35: Frankie Dude – były surfer, wytwarzał fale tsunami odrywając wielkie bloki lodu z Antarktydy. Nadawał tym samym plażom pierwotny, naturalny wygląd, gdyż takie nadają się do surfowania.
 • Odc. 38: pani Quivers – jest to niania córki prezydenta – Madison. Kobieta porwała tę dziewczynkę i żądała okupu – uwolnienia jej męża z więzienia.
 • Odc. 39: Ariel – chciała zawiązać "Ligę Sióstr" hipnotyzując kobiety swym wielkim rubinem. Okazało się, że kobiety, które wybierała, były ze sobą powiązane jakąś tajemniczą więzią. Mimo iż Sam potwierdza że Ariel wróci, jak dotąd do jej powrotu nie doszło.
 • Odc. 41: Lenor von Schram – Chora psychicznie, starsza kobieta z Austrii, która straciła kontakt z rzeczywistością. Przestała odróżniać realny świat od telewizyjnej fikcji i ubzdurała sobie, że akcja jej ulubionego serialu "Dzień szpiega" toczy się naprawdę. Porwała głównego aktora Teda Baily'ego, by chronić go przed Sinestro. A następnie uprowadziła Clover, która dostała w tym serialu rolę córki Sinestra, głównego czarnego charakteru. Mimo bycia chorą psychicznie, jest zaliczana do drużyny "grożnych bandytów" w jednym późniejszym odcinku.
 • Odc. 42: Geraldine Husk & agenci SPI – Geraldine, kobieta, która nie została przyjęta w szeregi agentów WOOHP, zapragnęła zemsty na Jerrym i Agencji. Założyła SPI – grupę antyterrorystyczną i wyparła agencję WOOHP, odbierając jej przestępców do aresztowania. Jak się później okazało, sama organizowała ku temu przestępstwa.
 • Odc. 43: Dr Lis – skonstruował działo, które daje zwierzętom ludzką inteligencję.
 • Odc. 44: Lasputin 0 – stworzył krwiożercze liany, które żywiły się ludzkim mięsem.
 • Odc. 45: Willard – szalony naukowiec, miał dość ciągłego pośpiechu, postanowił więc, że spowolni cały świat dzięki swojej maszynie spowalniającej molekuły.
 • Odc. 46: Dr Gray – szalony psychiatra, który pomieszał umysły swoich dość monotonnych pacjentów.
 • Odc. 47: Dr Gelee (dr Sopel) – w ramach zemsty na agentkach zepsuł im szkolną wycieczkę w góry.
 • Odc. 48: Włamywacz – nie wiele o nim wiadomo. Wkradł się do Międzynarodowego Biura Informacji i chciał wykraść ważne dokumenty państwowe.
 • Odc. 49: Eugen Smutek(Chat, Marco) – Szalony Romantyk. W przeszłości jego ukochana porzuciła go i odtąd się mści. Chciał rozkochać w sobie wszystkie dziewczyny z Beverly Hills (W tym Sam i Alex) a następnie porzucić je w Dzień Zakochanych – Walentynki. Tylko Clover mu nie uległa. Maminsynek, który boi sie własnej matki, temu Clover skazała jego na nią zanim oddać go do więzienia.
 • Odc. 50: Wink & Margie – dzięki kapsułom wysysających rozum Wink przepompowywał wiedzę z mózgów geniuszy (również Sam) do mózgu Margie. Dzięki temu zdobyliby 10 000 000 $ w teleturnieju "Mózgowcy".
 • Odc. 52: Zabawki & Seth – Seth wykradł tajny wojskowy chip i wszczepił go zabawkom własnej konstrukcji. Zabawki wymknęły się spod kontroli i zaczęły siać spustoszenie. Wkradły się nawet do Budynku Zjednoczonych Krajów, by wywołać światową wojnę.
 • Odc. 53: Major Snell – astronauta, który zaginął w kosmosie wiele lat temu podczas nieudanej misji. Teraz mści się „niszcząc” ziemską grawitację, by wszyscy poczuli stan nieważkości, który major znosił przez wiele lat.
 • Odc. 54: Chłopiec Ośmiornica – człowiek z genetyczną wadą, mianowicie ma 4 ręce. Stwierdził, że w dzisiejszych czasach nikt nie szanuje cyrku. Stworzył więc lustra które zamieniały ludzi w cyrkowe dziwadła, by wszyscy zaczęli szanować cyrk.
 • Odc. 55: Tetsuo Takara – prezes japońskiej firmy gier komputerowych „Tetsuo Inc.”. Znalazł w Internecie pewnego wirusa komputerowego, który sprawiał, że ludzki mózg zachowywał się jak komputer.
 • Odc. 58: Barista – nie jest znane jego imię. Barista, czyli po prostu facet od kawy, porywał studentów i, hipnotyzując ich swoją hipnotyzującą kawą, zmuszał ich do wydobywania ziaren kawy. Następnie, chciał zalać kawą cały świat.
 • Odc. 60: Felicity Fensis – jest córką miliardera, przez co jest niewyobrażalnie bogata. Mieszka na własnej wyspie o nazwie Proasis. Dzięki robo-gladiatorom porywała najprzystojniejszych mężczyzn na świecie, gdyż znudziły się jej prezenty od tatusia typu: samochody, ubrania, biżuteria itp.
 • Odc. 61: Dash Dawson – przystojny bandyta, ukradł wiele wartościowych przedmiotów, np. pierścień Kocie Oko. Tajemniczo zaginął podczas próby schwytania go przez agentki, lecz powrócił.
 • Odc. 61: Arnold – znalazł pierścień Kocie Oko, stając się przystojnym chłopakiem. Pierścień totalnie go zaślepił, a Arnold wysysał nim dobre cechy z ludzi, stając się fajniejszym. Ostatecznie pierścień został zniszczony, a Arnold wrócił do normy.
 • Odc. 62: Ulrik Wernerstein – kulturysta. Odszedł z branży, ale zamierzał powrócił. Z tego powodu stworzył uzależniające batoniki i podawał je kulturystom. Mieli je jeść, a później wybuchnąć.
 • Odc. 63: Dr Logan Jay – szalony dentysta, chciał się zemścić na swoich pacjentach, gdyż jeden z nich (prezydent USA) zwolnił go z funkcji. Prezydent oskarżył go o złe leczenie, lecz sam się do tego przyczynił, źle stosując jego preparat.
 • Odc. 64: Willard – za wcześniejsze wybryki (patrz odc. 45) został skazany na odsiadkę na supertajnej wyspie-więzieniu Agencji. Gdy jego największy wróg, czyli agentka Britney przelatywała nad tą wyspą, ściągnął jej samolot swoim spowalniającym promieniem, by móc stamtąd uciec.
 • Odc. 65: Pani Paragon – założyła obóz „Więcej, osiągnij więcej” dla utalentowanych nastolatków. Następnie kradła talenty obozowiczom i przekazywała je sobie.
 • Odc. 66: G.L.A.D.I.S. & Mózg – G.L.A.D.I.S. stała się zła poprzez wylanie na nią soku żurawinowego przez Alex. Zaczęła kontrolować cały budynek Agencji. Okazało się również, że wszystkie myśli G.L.A.D.I.S. zostały zaczerpnięte od szalonego naukowca zwanego Mózg.
 • Odc. 67: Siergiej Cyberia – cybernetyczny złodziej.
 • Odc. 67: Geraldine Husk – tym razem podła Geraldine uczyniła z Clover "maszynę" i zbuntowała ją przeciwko Agencji. Mieszkała na zbudowanej przez siebie wyspie najeżonej pułapkami.
 • Odc. 68: kapitan Hayes – cierpi na oddawanie hołdu gwiazdom. Został kapitanem potężnego statku powietrznego BlingJet, na który zwabił podstępem gwiazdy znane z poprzednich odcinków (i nie tylko). Zamierzał nieskończenie przemierzać przestworza wraz ze swoimi idolami.
 • Odc. 69: Max Exterminus – dawniej tępiciel owadów, teraz ich król. Wszczepił sobie owadzie DNA, przez co wyglądał jak hybryda robaka i człowieka. Miał zamiar spuścić ogromną bombę z owadzią trucizną, lecz zginął w jej wybuchu.
 • Odc. 70: Cyryl Hirsey – stworzył serum prawdy, by skłonić gwiazdy do wyjawienia ich największych tajemnic, co przydało się do jego brukowca "Wielkie plotki".
 • Odc. 71: Yin-Yang – znawca Feng-Shui, wkradł się do Agencji i wykorzystał jej wyposażenie, hipnotyzując Jerry'ego. Chciał połączyć ziemskie kontynenty w coś w rodzaju Pangei.
 • Odc. 73: Mandy & Duch dzielnicy Vista Verde – Mandy wywołała ducha w noc Halloween, przyczyniając się tym samym do oblężenia całej dzielnicy przez armię zombie
 • Odc. 74: Shirley – znana z odc. Koncertowa misja trenerka jogi. Zahipnotyzowała swoich byłych uczniów, by wyeliminować konkurencję, np. Kung Fu Fondue.
 • Odc. 75: prof. Link – chciał uczynić siebie mądrzejszym poprzez zwiększenie mózgu, lecz uzyskał odwrotny skutek. Zatem zmieniał wszystkich ludzi w jaskiniowców, by zostać najmądrzejszym człowiekiem na kuli ziemskiej.
 • Odc. 87: Geraldine Husk – uczyniła z Arnolda swojego sługę i chciała zemścić się na agentkach.
 • Odc. 100: Farmer John (i jego synowie) – Wegetarianin. Chciał zniszczyć Sam, Clover i Alex na swojej Farmie oraz zamienić wszystkich ludzi w warzywa, bo nienawidził mięsożerców. Ostatecznie został pokonany przez Clover.
 • Odc. 102 – 104: Mandy, Caitlin, Dominigue i Szalony Wynalazca – Szalony Wynalazca stworzył serum do niszczenia Agencji. Po schwytaniu go Alex przypadkowo wrzuciła go do basenu Mandy. Mandy, Caitlin i Dominigue po kąpieli stały się złe i jedynym ich celem było zniszczenie Sam, Clover i Alex. W tym odcinku mamy agentek dowiedziały się, że ich córki pracują w agencji i na końcu odcinka same zostały agentkami i razem pokonały gang Mandy.
 • Odc. 108: Babcia i Papa (Oraz ich wspólniczka) – Babcia to wyjątkowo przebiegła 80-letnia złodziejka. W tym odcinku Sam, Clover i Alex miały ją konwojować do więzienia jednak Babcia uciekła. Po czym zebrała swój gang i ponownie próbowała okraść ten sam bank, który obrabowała 30 lat temu.
 • Odc. 109: Sklepowy Szczur i Blaine – Sklepowy Szczur to facet z DNA szczura. Okradał lokale publiczne np.Centra Handlowe czy Supermarkety. A Blaine dostał rozkaz od swojego zleceniodawcy (od Gelardine Husk) zabicia Clover myśląc, że przeszła na złą stronę. Po nieprzyjacielskiej walce Blaine zrozumiał, że Clover wcale nie jest zła.
 • Odc. 110: Gelardine Husk – Na stworzonej przez siebie wyspie próbowała zniszczyć Clover i Blaine'a za pomocą swoich mięsożernych roślin. Chciała zniszczyć życie Clover, bo roztrzaskała samochód Alex, ukradła esej Sam oraz ukradła tajną broń agencji. Geraldine Husk była kiedyś agentką ale została zwolniona.
 • Odc. 111: Muffy Peprich (i jej niewolnice) – Muffy ukradła kontrolujący chip z rządowego laboratorium. Pomoże jej to utworzyć bractwo studentek PEP (Pozytywne, Entuzjastyczne, Proprzyjacielskie). Do bractwa zapisuje się Clover, ale również Mandy i Mindy. Członkinie otrzymały broszki z mikrochipami i robiły wszystko na rozkaz Muffy (obława na SAS, GAG...). Później do bractwa dołączają Sam i Alex, ale na jedną z nich chip nie działa. Okazało się, że Alex prysnęła się dezodorantem blokującym fale radiowe i chip nie zadziałał na nią. Rozdeptuje broszkę Sam, która odzyskuje świadomość. Razem odsyłają członkinie DEPS i ostatecznie Sam rozprawia się z Muffy.
 • Odc. 112: Nadia (i jej zawodniczki) – Nadja to wysportowana trenerka zawodniczek z Rumunii. Włamała się do Zoo i wykradła małpie DNA. Następnie wstrzykiwała je swoim zawodniczkom by były zwinniejsze i wygrywały wszystkie konkursy.
 • Odc. 120: Panna Wesołe Paluszki (Sam) i Jazz'owa Rączka – W tym odcinku Sam dziwnie się zachowywała co spowodowało, że Clover i Alex zaczęły podejrzewać, że Sam przeszła na złą stronę. Później okazało się, że Sam szpiegowała przestępcę zwanego Jazz'ową Rączką.
 • Odc. 121: Jazz'owa Rączka – Próbował stworzyć świat pantomimy zamieniając mieszkańców Beverlly Hills w swoich poddanych. Lecz za sprawą swoich pantomimicznych sztuczek uwięził sam siebie.
 • Odc. 129 – 130: Pan X (Matka Jerry'ego) – Gdy Jerry postanowił przejść na emeryturę podszyła się pod Pana X i miała przejąć agencję. Zła stała się poprzez wypicie nieudanego eksperymentu Jerry'ego.
 • Odc. 131-150: Telly Procesor -Bozette Błazenek,Cosmos
 • Odc.151: Manny Ostry Pazur ,Yves Mont Blanc i Violetta Vanderfleet
 • Odc.152-154: Shelly-Fanka
 • Odc.155-156: pan August

Roboty[edytuj | edytuj kod]

 • Zrobotyzowane zabawki (odc. Niebezpieczna Zabawa).
 • "Siłacz" – robot Vernersteina.
 • CZAD – niszczycielski Komputer (odc. Potwór Z Krzemowej Doliny).
 • Sztuczna Pluskwa – wynalazek trenera, który polepszał sprawność fizyczną (odc. Sport to zdrowie).
 • Pająki – roboty stworzone przez Tetsuo Takarę (odc. Szalony Komputerowiec).
 • Magnaglad, robot Felicity Fensis (prezent od tatusia za 1 mln $) (odc. Gdzie ci mężczyźni).
 • Fufu – robot-pies milionerki Milan (odc. Pieniądze szczęścia nie dają).
 • Kwasowe agentojąki – wynalazek Wynalazcy (odc. Totalnie zdemaskowane).
 • Robot Stacy – pochłaniał wiedzę uczniów i pomagał jej odrabiać prace domowe (odc. Współlokator z piekła rodem).
 • Maskotka Czarnego Odpływu – Wynalazek Sigmunda The Seagulla (odc. Niebezpieczna maskotka).
 • Odkurzacz zasypujący śmieciami – robot Meredith (odc. Totalny bałagan).
 • Androidy – wynalazek pana X (odc. Totalny koniec).
 • Timmy-Chomper (robo-pies)

Roboty Agencji[edytuj | edytuj kod]

 • G.L.A.D.I.S. – asystentka Jerry’ego (Wydaje Gadżety). W piątej serii trafiła do ośrodka recyklingu.
 • Robot do treningów – jak dotąd niepokonany (odc. Ciemna strona G.L.A.D.I.S.)
 • Agento roboty – mają zastąpić agentki za 60 lat (odc. Awans)
 • Agento roboty – Wynalazek Agencji WOOHP (odc. Totalne zakupy)
 • komputer sterowca

Wynalazki Przestępców[edytuj | edytuj kod]

 • Kurczące się ubrania (odc. Tajemnicza projektantka, wynalazek Helgi von Gugen).
 • Bransoletki kasujące pamięć (odc. Do agentek niepodobne, wynalazek Helgi von Gugen).
 • Mucha Szpieg (odc. Totalnie zdemaskowane, wynalazek Wynalazcy).
 • Agent Bluszcz (odc. Totalnie zdemaskowane, wynalazek. Wynalazcy).
 • "Agentus" (odc. Totalnie zdemaskowane, wynalazek Wynalazcy).
 • Wymazywacz agentek (odc. Totalnie zdemaskowane, wynalazek Wynalazcy).
 • Laserowy wykrywacz agentek (odc. Totalnie zdemaskowane, wynalazek Wynalazcy).
 • Kwasowe agentojąki (odc. Totalnie zdemaskowane, wynalazek Wynalazcy).
 • Scamlary (odc. Totalny bałagan, wynalazek Tima Scama).
 • Łapacz i wyrzutnia meteorytów (odc. Totalny kosmos, wynalazek Miss Lady Luny).
 • Klejnot do zmieniania osobowości (odc. W starym ciele nowy duch, wynalazek Doktora Graya).
 • Serum Prawdy (odc. Serum prawdy, wynalazek Cyrila Hirseya).
 • Wysysacze mózgów (odc. Pranie mózgu, wynalazek Lestera Crawleya).
 • Zmniejszacz (odc. Atak wielkiej Mandy, wynalazek Doktora Kurczysiłka).
 • Mega Mont Blanc’s (odc. Niebezpieczny świat mody, wynalazek Yves Mont Blanca).

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

 • Premiery w Polsce:
  • I seria – 2 września 2002 roku,
  • II seria – 6 października 2003 roku,
  • III seria (odcinki 53-62) – 21 marca 2005 roku,
  • III seria (odcinki 63-78) – 9 stycznia 2006 roku,
  • IV seria (odcinki 79-91) – 10 lipca 2006 roku,
  • IV seria (odcinki 92-104) – 6 listopada 2006 roku; (pominięty odc. 99) – 7 maja 2007 roku,
  • V seria (odcinki 105-117) – 5 listopada 2007 roku,
  • V seria (odcinki 118-130) – 4 lutego 2008 roku.
  • Disney XD emitował od 1 marca do 30 listopada 2011 roku serial, lecz tylko piątą serię.
  • Disney Channel od 30 stycznia 2012 do 16 lutego 2012 emitował 1. serię. 14 lutego z okazji Walentynek stacja wyemitowała dwa odcinki z serii drugiej. Od 17 lutego 2012 roku rozpoczęła się emisja 5. serii serialu. A skończyła obu 19 marca 2013 roku.
  • Nickelodeon od 3 czerwca 2013 roku emituje kolejno 3, 4 i 5 serię.
  • VI seria - 6 października 2013 roku na kanale Nickelodeon,
  • II seria (bez odcinka 36) - 5 sierpnia 2014 roku emitowana na kanale Nickelodeon,
  • Film - 5 października 2014 roku.
Seria Odcinki Oryginalna emisja Stany Zjednoczone Oryginalna emisja Polska
Premiera serii Finał serii Premiera serii (Nick) Finał serii (Nick)
1 26 3 listopada 2001 15 czerwca 2002 -- --
2 26 8 sierpnia 2003 19 września 2004 5 sierpnia 2014 2 października 2014
3 26 3 października 2004 31 lipca 2005 3 czerwca 2013 5 lipca 2013
4 26 3 kwietnia 2006 8 marca 2007 8 lipca 2013 12 sierpnia 2013
5 26 26 kwietnia 2010 1 czerwca 2010 13 sierpnia 2013 7 września 2013
6 26 19 kwietnia 2013 27 sierpnia 2014 6 października 2013 11 listopada 2013
Film Film 25 kwietnia 2010 5 października 2014

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

N/o Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
001 Muzyczna misja A Thing For Musicians
002 Jednodniowa królowa Queen for a Day
003 Nowy Jerry The New Jerry
004 Wakacyjny sprawdzian Get Away
005 Średniowieczna pułapka Stuck in ihe Middle Ages with You
006 Niebezpieczna zabawa Child’s Play
007 Połykacz pamięci The Eraser
008 Włamywaczki The Fugitives
009 Porwanie Abductions
010 Gladiatorki Spy Gladiators
011 Modelki na zamówienie Model Cityzens
012 Potwór z Krzemowej Doliny Silicon Valley Girls
013 Ciasteczka szczęścia Passion Patties
014 Mały problem Shrinking
015 Obcy Aliens
016 Bestie na wybiegu Wild Style
017 Konkurentki The Black Widows
018 Wielbiciel spod ciemnej gwiazdy Evil Boyfriend
019 Wirtualna rozgrywka Game Girls
020 Szpiegowski pojedynek Spy vs. Spy
021 Nie wierzcie w czary Do You Believe in Magic?
022 Szalone zakupy Malled
023 Młodzieńczy duch Soul Collector
024 Roboty górą Man or Machine
025 Gwiazdy na plan A Spy is Born
026 Król Śniegu Ice Man Cometh
SERIA DRUGA
027 Narodziny szpiega A Spy is Born Part II
028 Pustynna misja I Want My Mummy
029 Wielki obciach Evil Hair Salon
030 Lekcja anatomii The Yuck Factor
031 Sport to zdrowie It’s How You Play the Game
032 W palącym słońcu Here Comes the Sun
033 Miłosne opętanie Green with N.V.
034 Koncertowa misja Boy Bands Will Be Boy Bands
035 Wielka fala I Dude
036 Dzień Matki Mommies Dearest
037 Telemania Zooney World
038 Prezydencki rozkaz First Brat
039 Wojowniczki W.O.W.
040 Technoparty Start Raving Mad
041 Gwiazdy serialu Starstruck
042 Konkurenci S.P.I.
043 Świat zwierząt Animal World
044 Leśny koszmar Nature Nightmare
045 Zastępstwo Alex Quits
046 W starym ciele nowy duch Totally Switched
047 Narciarski weekend Ski Trip
048 Winda The Elevator
049 Randka w ciemno Matchmaker
050 Pranie mózgu Brain Drain
051 Tajemnicza projektantka Fashion Faux Pas
052 Inwazja zabawek Toying Around
SERIA TRZECIA
053 Kłopoty z grawitacją Physics 101 Much?
054 Odlotowy cyrk Freaky Circus Much?
055 Szalony komputerowiec Computer Creep Much?
056 Totalny kosmos Space Much?
057 Wielki bałagan Morphing is Soooo 1987
058 Ostrożnie z kawą Evil Coffee Shop Much?
059 Podróże w czasie Forward to the Past
060 Gdzie ci mężczyźni? Planet of the Hunks
061 Mięczaki górą Super Nerd Much?
062 Wielka masa The Incredible Bulk
063 Zwariowany dentysta Dental? More Like Mental
064 Ucieczka Escape from WOOHP Island
065 Wielki talent Scam Camp Much?
066 Ciemna strona G.L.A.D.I.S. Evil G.L.A.D.I.S. Much?
067 Superagentka (1) Super Agent Much?
068 Niekończący się lot Evil Airlines Much?
069 Kłopoty z facetami Creepy Crawly Much?
070 Serum prawdy Truth or Scare
071 Feng shui Feng Shui is Like So Passe
072 Serce nie sługa Evil Valentine’s Day
073 Halloween Halloween
074 Siła jogi Power Yoga Much?
075 Powrót do korzeni Head Shrinker Much?
076 Awans Evil Promotion Much?
077
078
SERIA CZWARTA
079 O trzy za dużo The Dream Teens
080 Szok przyszłości Futureshock!
081 Nie znoszę lat 80. I Hate the Eighties
082 Miasteczko doskonałe The O.P.
083 Zły Jerry Evil Jerry
084 Wyszkolona Alex Alex Gets Schooled
085 Atak wielkiej Mandy Attack of the 50 Ft. Mandy
086 Rejs Deja Cruise
087 Admirał Arnold Arnold the Great
088 Agent 0067 0067
089 Mimuj swojego interesu Mime Your Own Business
090 Manicurowa mania Mani-Maniac Much?
091 Zabójcze bukiety Evil Bouquets Are Sooo Passe...
092 Pieniądze szczęścia nie dają Evil Heiress Much?
093 Lodowa zemsta Evil Ice Cream Man Much?
094 Cheerleaderki Sis-KaBOOM-Bah!
095 Uroda rzecz nietrwała Beauty is Skin Deep
096 Do agentek niepodobne So Totally Not Spies
097
098 Przestępca z klasą The Suavest Spy
099 Agencyjna piłka Spy Soccer
100 Wiejska misja Spies on the Farm
101 Agentki w kosmosie Spies in Space
102 Totalnie zdemaskowane Totally Busted!
103
104
SERIA PIĄTA
105 Odwołany koniec szkoły Evil Graduation
106 Współlokator z piekła rodem Evil Roommate
107 Szpieg nieudacznik Evil Professor
108 Babcia The Granny
109 Kolejny miłosny zawód Another Evil Boyfriend
110 Powrót Geraldine Return of Geraldine
111 Bractwo zła Evil Sorority
112 Małpie figle Evil Gymnasts
113 Najlepsza pizza świata Evil Pizza Guys
114 Niebezpieczny świat mody Evil Shoe Designer
115 Wirtualny przeciwnik Virtual Stranger
116 Morderczy trening WOOHPersize Me!
117 Podwodny hotel Evil Hotel
118 Totalna zagadka Totally Mystery Much?
119 Złowrogie sushi Evil Sushi Chef
120 Kryptonim: Wesołe Paluszki Miss Spirit Fingers
121 Świat pantomimy Mime World
122 Niebezpieczna maskotka Evil Mascot
123 Przedstawienie musi trwać The Show Must Go On... Or Else
124 Od zera do bohatera Zero to Hero
125 Superagentka (2) WOOHP-tastic
126 Totalne zakupy So Totally Not Groove-Y
127 Śnieżny Mikołaj Ho-ho-ho-no!
128 Totalny bałagan Totally Icky
129 Totalny koniec Totally Dunzo
130
SERIA SZÓSTA
131 Portal antyspołecznościowy The Anti-Social Network
132 Dziewięć żywotów Nine Lives
133 Wciągająca gra Vide-o-no!
134 Wielka impreza taneczna Super Mega Dance Show
135 Kłopoty na pokazie Pageant Problems
136 Zemsta po latach Grabbing the Bully by the Horns
137 Chaos na weselu The Wedding Crasher
138 Podmiana gwiazd Celebrity Swipe!
139 Wytwórnia Bardzo Słodkich Ciasteczek Super Sweet Cupcake Company
140 Zmierzch świtu The Dusk of Dawn
141 Porachunki na wystawie psów Dog Show Showdown
142 Laleczki Mandy Mandy Doll Mania!
143 Mściwa łyżwiarka Evil Ice Skater
144 Dekoratorka Inferior Designer!
145 Szpiegowski rejs WOOHP-Ahoy!
146 Drugie oblicze Trenta Trent Goes Wild
147 Kajtek Little Dude
148 W starym ciele nowy duch, ponownie Totally Switched Again
149 Miasto klaunów Clowning Around!
150 Horoskopy Astro-Not
151 Wyspa złoczyńców Baddies on a Blimp
152 Dzikie pędy Jungle Boogie
153 Telewizja Groza Danger TV
154 Solowa misja Solo Spies
155 Wersal So Totally Versailles!
156
FILM
F1 Odlotowe agentki: Film Totally Spies! The Movie

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Sezony 1-5[edytuj | edytuj kod]

Opracowanie: na zlecenie Fox Kids / Jetix IZ-Text Katowice
Udźwiękowienie: Supra Film
Tekst polski:

Redakcja: Wojciech Zamorski
Dźwięk i montaż: Iwo Dowsilas i Grzegorz Grocholski (V seria)
Reżyseria:

W polskiej wersji wystąpili:

 • Krystyna Wiśniewska
  • Clover,
  • Makeda (odc. 2),
  • Dominique (odc. 5, 8),
  • jedna z wieśniaczek (odc. 5),
  • jedna z klientek supermarketu (odc. 6),
  • jedna z przedsiębiorczyń (odc. 6),
  • Klon Clover (odc. 8),
  • Sam (jedna kwestia w odc. 9),
  • Gazelle (odc. 11),
  • Doktor Inga Bittersweet (odc. 13),
  • Kapitan Czarnych Wdów (odc. 17),
  • Jedna z cheerleaderek z Wisconsin (odc. 17),
  • Siostra rudowłosej dziewczyny (odc. 29),
  • Mira (odc. 31),
  • Ekspedientka (odc. 33),
  • Jedna z fanek Nastolatów (odc. 34),
  • Pani Muckle (odc. 35),
  • Stella (odc. 36-37, 102-104),
  • Mama Jerry'ego (odc. 36),
  • Aktorka grająca Vladimirinę (odc. 41),
  • Reporterka TV (odc. 42),
  • Zebra (odc. 43),
  • Britney (odc. 45),
  • Królowa Elżbieta II (odc. 46),
  • Caitlin (odc. 47, 49),
  • Komputerowa swatka (odc. 49),
  • Pani Brooks (odc. 50),
  • Wirtualny trener Clover (odc. 76),
  • Nia (odc. 88)
 • Anna Rusek
  • Alex,
  • jedna z wieśniaczek (odc. 5),
  • Klon Alex (odc. 8),
  • Rudowłosa dziewczyna (odc. 29),
  • Carmen (odc. 36, 102-104),
  • Pani Jones (odc. 39),
  • Dina (odc. 39),
  • Jen Rivers (odc. 51),
  • Dziewczynka (odc. 121)
 • Anita Sajnóg
  • Sam,
  • głos z głośnika (odc. 2),
  • kobieta, która piła wodę z butelki (odc. 3),
  • Caitlin (odc. 5, 8, 80, 87, 94, 102-104),
  • Klon Sam (odc. 8),
  • Jedna z cheerleaderek z Alaski (odc. 17),
  • Jedna z Pszczółek (odc. 17),
  • Fryzjerka #1 (odc. 29),
  • Fryzjerka #2 (odc. 29),
  • Natalie Valentine (jedna scena odcinka 33),
  • Córka prezydenta Rosji (odc. 34),
  • Jedna z fanek Nastolatów (odc. 34),
  • Gabriella (odc. 36, 102-104),
  • Normy (odc. 37),
  • Shirley Rogers (odc. 39),
  • Geraldine Husk (odc. 42),
  • Ekspedientka w butiku Szyk (odc. 42),
  • Bibliotekarka z Liverpoolu (odc. 46),
  • Dominique (odc. 47, 49),
  • Mama Eugene'a (odc. 49),
  • Żona profesora Clayborna (odc. 50),
  • Klientka (odc. 51),
  • Mama chłopca (odc. 65),
  • Komputerowy głos (odc. 89),
  • Dziewczyna Roda Bentleya (odc. 91),
  • Chłopiec (odc. 120)
 • Wisława Świątek
  • Mandy,
  • G.L.A.D.I.S.,
  • królowa Tassara (odc. 2),
  • Modelka (odc. 11),
  • Sally (odc. 14),
  • Sagan Hawking (odc. 15),
  • Margaret "Landrynka" Nussbamm (odc. 17),
  • Carla Wong/Kobieta Smok (odc. 19),
  • Alice (odc. 20),
  • Nauczycielka (odc. 23),
  • Reporterka TV (odc. 24),
  • Felicja Grzywka (odc. 29),
  • Słoneczko (odc. 32),
  • Natalie Valentine (odc. 33),
  • Shirley (odc. 34),
  • Menadżerka zespołu Boy Candy (odc. 34),
  • Pani Quivers (odc. 38),
  • Ariel (odc. 39),
  • Lenore von Schramm (odc. 41),
  • Margie (odc. 50),
  • Helga von Guggen (odc. 51, 79, 96-97),
  • Kobieta wąż (odc. 54),
  • Myrna Beesbottom (odc. 56, 72, 79, 83),
  • Phoebe (odc. 59, 63, 66, 84),
  • Stewardessa #1 (odc. 68),
  • Julia Hastings (odc. 68),
  • Amber Stone (odc. 68),
  • Gazela (odc. 70),
  • Nauczycielka w szkole wdzięku (odc. 75),
  • Ekspedientka (odc. 83),
  • Carmen (odc. 84),
  • Clara Hughes (odc. 90),
  • Ling Li (odc. 106),
  • Matka Ling Li (odc. 106),
  • Nauczycielka wyplatania koszyków (odc. 106),
  • Babcia (odc. 108),
  • Ciocia Aggrepin (odc. 112),
  • Beatrice Bash (odc. 114),
  • Chodzące Tornado (odc. 115),
  • Recepcjonistka ośrodka Aqua Vitae (odc. 117),
  • Osobisty robot Clover (odc. 125)
 • Grzegorz Przybył
  • Jerry,
  • Sebastian Saga (odc. 1),
  • jeden z wieśniaków (odc. 5),
  • średniowieczny król (odc. 5),
  • chłopak przebrany za króla (odc. 5),
  • mężczyzna zachęcający do kupowania zabawek Vladimira Cosyereba (odc. 6),
  • przedstawiciel firmy Vladimira Cosyereba (odc. 6),
  • strażnik z makijażem klauna i niebieskimi włosami (odc. 6),
  • CZAD (odc. 12),
  • Jeden z kosmitów (odc. 15),
  • Dyrektor John Smith (odc. 23),
  • Aaron Jennings (odc. 27),
  • Drew Marcus (odc. 48),
  • Fabierre (odc. 49),
  • Profesor Clayborn (odc. 50),
  • Żołnierz #1 (odc. 52),
  • Chirurg (odc. 64)
 • Ireneusz Załóg
  • Arnold Jackson,
  • pracownik sklepu muzycznego z jasnoniebieskimi włosami (odc. 1),
  • Damon Reynolds (odc. 1),
  • jeden z agentów Agencji (odc. 1),
  • jeden z fanów Ricky'ego Mathisa (odc. 1),
  • zagubiony gitarzysta (odc. 1),
  • jeden z porywaczy (odc. 2),
  • keniopijski generał, Bege (odc. 2),
  • chłopak sportowiec (odc. 2),
  • Morrie / Corrie (odc. 4),
  • jeden z agentów Agencji (odc. 4),
  • jeden z rycerzy pseudo-rycerza (odc. 5),
  • jeden z klientów supermarketu (odc. 6),
  • jeden z zdzieciniałych strażaków (odc. 6),
  • Rick (odc. 6),
  • pracownik fabryki z makijażem klauna i żółtymi włosami (odc. 6),
  • Billy (odc. 8),
  • Maker Kasiarz (odc. 8),
  • Pan Tetley (odc. 9),
  • Helmet (odc. 11),
  • Adam Lewis (odc. 12),
  • Doktor Kurczysiłek/Smalls (odc. 14, jedna scena odc. 85),
  • Caleb (odc. 15),
  • Toby (odc. 15),
  • Jeden z kosmitów (odc. 15),
  • Max (odc. 16),
  • Prowadzący konkurs cheerleaderek na Tahiti (odc. 17),
  • Naukowiec (odc. 18),
  • Jeden z ochroniarzy prezydenta (odc. 18),
  • Dale Parks (odc. 19),
  • Steve (odc. 19),
  • Robbie Guthry (odc. 20),
  • Gregor (odc. 21),
  • Jeden z ochroniarzy centrum handlowego w Beverly Hills (odc. 22),
  • Premier Malezji (robot-sobowtór) (odc. 24),
  • Fotograf (odc. 25),
  • Dirk Johnson (odc. 25),
  • Darryl (odc. 26),
  • Andrew James (odc. 27),
  • Ian Flemish (odc. 28),
  • Lyle (odc. 30),
  • Merle (odc. 30),
  • David (odc. 31-35, 40, 43-44, 47)
  • Skoczek narciarski (odc. 31),
  • Bobsleista (odc. 31),
  • Partner Miry (odc. 31),
  • B.O.B. (odc. 32),
  • Mikey (odc. 34),
  • Doug (odc. 34),
  • DJ (jedna scena odcinka 34),
  • T-Bone (odc. 34, 117),
  • Prezydent Rosji (odc. 34),
  • Rock (odc. 35),
  • Tim Scam (odc. 36, 79, 81, 83),
  • Jason Szczytny (odc. 37),
  • Louis Szczytny (odc. 37),
  • Mąż pani Quivers (odc. 38),
  • Wilhelm Larrie (odc. 41),
  • Reżyser (odc. 41),
  • Jeden z agentów SPI (odc. 42),
  • Jakub (odc. 43),
  • Adam (odc. 43),
  • Doktor Lis (odc. 43),
  • Wade Riggly (odc. 44),
  • Willard (odc. 45),
  • Pan Roberts (odc. 45),
  • Anson Carter (odc. 46),
  • Prezydent USA (odc. 46),
  • Todd (odc. 47),
  • Duncan Marcus (odc. 48),
  • Marcus Marcus (odc. 48),
  • Eugene Smutek (odc. 49),
  • Marco (odc. 49),
  • Chet (odc. 49),
  • Zack (odc. 50),
  • Tiresias/Tony (odc. 51),
  • Randy (odc. 52),
  • Magik (odc. 54),
  • Facet wilkołak (odc. 54),
  • Tetsuo Takara (odc. 55),
  • Ricky Rickerson (odc. 56),
  • Ty (odc. 60),
  • J.R.L. Jr. (odc. 60),
  • Tony Igle (odc. 60),
  • Ramon (odc. 62),
  • Andy (odc. 65),
  • Mózg (odc. 66),
  • Stan (odc. 68),
  • Jackson John (odc. 70),
  • Guillaume (odc. 72, 114),
  • Profesor Link (odc. 75),
  • Wirtualny trener Sam (odc. 76),
  • Wirtualny trener Deana (odc. 76),
  • Tyler (odc. 79),
  • Todd (odc. 82, 126),
  • Szef Agencji na Fidżi (odc. 86),
  • Dean (odc. 86, 125, 130),
  • Farmer John (odc. 100),
  • Ziggy (odc. 101),
  • Czarna Dziura (odc. 101),
  • Virgil (odc. 107, 123-124, 127),
  • Yves Mont Blanc (odc. 114),
  • Master Mario (odc. 116),
  • Rick Keaden (odc. 122),
  • Kapitan drużyny badmintonowej (odc. 122),
  • Wilhelm (odc. 123),
  • Blaine (odc. 126),
  • Terence (odc. 126)
 • Mirosław Neinert
  • Phil Jenkins (odc. 1),
  • przywódca porywaczy (odc. 2),
  • jeden z porywaczy (odc. 2),
  • jeden z keniopiańskich strażników (odc. 2),
  • Tim Scam (odc. 3),
  • kolega porwanego naukowca (odc. 5),
  • jeden z rycerzy pseudo-rycerza (odc. 5),
  • Pan Hengent (odc. 7),
  • Bankier (odc. 8),
  • Ambasador Tropokistanu (odc. 9),
  • Vince King (odc. 10),
  • Joe Hussler (odc. 12),
  • Trode (odc. 16, 51),
  • James (odc. 18),
  • Jeden z ochroniarzy prezydenta (odc. 18),
  • Edison (odc. 20),
  • Przedstawiciel aukcji dzieł sztuki w Madrycie (odc. 21),
  • Simon Tucker (odc. 22),
  • Doktor Eisenstein (odc. 24),
  • Marco Lumière (odc. 25, 27),
  • Frankie Dude (odc. 35),
  • Prezydent USA (odc. 38),
  • Sebastian Saga (odc. 40),
  • Ted Bailey (odc. 41),
  • Sherman (odc. 43),
  • Mysz (odc. 43),
  • Lasputin Zero (odc. 44),
  • Wink Weserdale (odc. 50),
  • Żołnierz #2 (odc. 52),
  • Generał-zabawka (odc. 52),
  • Wynalazca (odc. 102, 104)
 • Dariusz Stach
  • pracownik sklepu muzycznego z ciemnoniebieskimi włosami (odc. 1),
  • Ricky Mathis (odc. 1),
  • jeden ze strażników Sebastiana (odc. 1),
  • Akim (odc. 2),
  • Tim Scam (jedna kwestia w odc. 3),
  • jeden z klientów supermarketu (odc. 6),
  • pracownik fabryki z makijażem klauna i fioletowymi włosami (odc. 6),
  • chłopak, który pomylił Clover z sekretarką (odc. 6),
  • Percival (odc. 9),
  • Reggie Willis (odc. 10),
  • Brett Brinkley (odc. 12),
  • Jason Roberts (odc. 14),
  • Sinclar (odc. 14),
  • Egzaminator (odc. 15),
  • Jet (odc. 15),
  • Jeden z kosmitów (odc. 15),
  • Jeden z ochroniarzy centrum handlowego w Beverly Hills (odc. 22),
  • Teodor (odc. 23),
  • Woźny (odc. 23),
  • Wokalista Czadowych Gostków (odc. 23),
  • Strażnik (odc. 24),
  • Kemba (odc. 26),
  • Hank (odc. 33),
  • DJ (odc. 34),
  • Głos maszyny rozdającej jedzenie (odc. 35),
  • Agent Nasfild (odc. 38),
  • Seth (odc. 52),
  • Kapitan Hayes (odc. 68),
  • Max Exterminus (odc. 69),
  • Urzędnik (odc. 72),
  • Duch Halloween (odc. 73),
  • Nauczyciel WF-u (odc. 74),
  • Randolph (odc. 75),
  • Dean (odc. 76-78),
  • Leśniczy (odc. 118),
  • Irvin/Humongo (odc. 124),
  • Fotograf (odc. 127),
  • Bogacz (odc. 128),
  • Głos androida (odc. 129-130)
 • Wiesław Sławik
  • profesor Payley (odc. 4),
  • doktor Sorenson (odc. 4),
  • wieśniak będący właścicielem konia (odc. 5),
  • jeden z żołnierzy (odc. 5),
  • chłopak z Malibu udający rycerza (odc. 5),
  • jeden z przedsiębiorców (odc. 6),
  • głos z głośnika (odc. 6),
  • Vladimir Cosyereb (odc. 6),
  • Lester Crowley (odc. 7),
  • Naukowiec Agencji (odc. 8),
  • Brock Williams (odc. 25),
  • Doktor Sopel (odc. 26, 47),
  • Profesor Elliott (odc. 28),
  • Profesor Walsh (odc. 30),
  • Doktor Wyrzutek (odc. 30),
  • Willie (odc. 30),
  • Trener (odc. 31),
  • Doktor Gray (odc. 46),
  • Siłacz z Birmingham (odc. 46),
  • Włamywacz (odc. 48),
  • Yin Yang (odc. 71)
 • Ryszarda Celińska
  • Tuesday Tate (odc. 11),
  • Pani Brooks (odc. 12),
  • Tall (odc. 13),
  • Helga von Guggen (odc. 16),
  • Jedna z cheerleaderek z Teksasu (odc. 17),
  • Prowadząca konkurs cheerleaderek w Miami (odc. 17),
  • Sonia Summers (odc. 19),
  • Pam (odc. 20),
  • Właścicielka centrum handlowego w Dublinie (odc. 22),
  • Pani Muckle (odc. 23),
  • Keiko (odc. 24)
 • Izabella Malik
  • Julie (odc. 4),
  • Donna Ramon (odc. 10),
  • Asystentka Tuesday Tate (odc. 11),
  • Dyrektorka Vera Vegun (odc. 12),
  • Shirley Rogers (odc. 13),
  • Crimson (odc. 20),
  • Caitlin (odc. 25),
  • Julia Hastings (odc. 25),
  • Rose (odc. 33),
  • Madison (odc. 38),
  • Pani Paragon (odc. 65),
  • Chucky (odc. 73),
  • Mama Chucky'ego (odc. 73),
  • Shirley (odc. 74),
  • Wirtualny trener Alex (odc. 76)
 • Tomasz ŚliwińskiWielki Kandinsky (odc. 21)
 • Agnieszka Wajs
  • Stacy (odc. 106),
  • Muffy Peprich (odc. 111)
 • Agnieszka Kwietniewska
  • Caitlin (odc. 105),
  • Mindy (odc. 107, 111, 115-116, 120, 123, 128),
  • Rączka (odc. 115),
  • Celebrytka (odc. 117),
  • M.A.M.A. (odc. 118),
  • Helga von Guggen (odc. 126),
  • Chłopiec (odc. 127)
 • Krzysztof Korzeniowski
  • Nauczyciel surfologii (odc. 106),
  • Profesor Freemond (odc. 107),
  • Papa (odc. 108),
  • Giuseppe (odc. 113),
  • Czyścioch (odc. 115),
  • Kapitan Hayes (odc. 117),
  • Martin Zagadka (odc. 118),
  • Sushi Bob (odc. 119),
  • Franklin (odc. 122),
  • Sigmund Smith (odc. 122),
  • Milton Bard (odc. 123),
  • Señor Starchy (odc. 125),
  • Rybak (odc. 126),
  • Blaine (odc. 130)
 • Piotr Polak
  • Thomas Hanson (odc. 92),
  • Lodziarz (odc. 93),
  • Kyle Katz (odc. 98),
  • Chet (odc. 101),
  • Supernova (odc. 101),
  • Chet (odc. 105),
  • Nauczyciel fizyki (odc. 106),
  • Franklin (odc. 107),
  • Blaine (odc. 108-110),
  • Sklepowy Szczur (odc. 109),
  • Juliano (odc. 113)
 • Magdalena Korczyńska
  • Miss Lady Luna (odc. 56),
  • Felicity Fensis (odc. 60),
  • Mira Sokolov (odc. 63),
  • Nia Hansen (odc. 63),
  • Britney (odc. 64, 115-117, 130),
  • Obozowiczka (odc. 65),
  • Redaktorka programu Cudowne Nastolatki (odc. 65),
  • Geraldine Husk (odc. 67, 87, 110),
  • Stewardessa #2 (odc. 68),
  • Tara (odc. 71),
  • Dominique (odc. 80, 87, 94, 101-105),
  • Tammy (odc. 81),
  • Komputer miłości (odc. 82),
  • Mama rudowłosego chłopaka (odc. 82),
  • Uczennica Akademii Płetwa (odc. 84),
  • Kosmetyczka (odc. 85),
  • Nauczycielka WF-u (odc. 85),
  • Cher (odc. 86),
  • Evan (odc. 88),
  • Evelyn (odc. 88),
  • Robot recepcjonistka (odc. 90),
  • Jessica Walker (odc. 90),
  • Donna (odc. 90),
  • Violet Vanderfleet (odc. 91),
  • Milan Stilton (odc. 92),
  • Kimberly Kelly (odc. 92),
  • Helena Simms (odc. 92),
  • Candy Sweet (odc. 94),
  • Buffy (odc. 94),
  • Trenerka (odc. 94),
  • Miss Próżności (odc. 95),
  • Bonita Bickham (odc. 99),
  • Pracowniczka laboratorium (odc. 111),
  • Nadia (odc. 112),
  • Robot sprzedawczyni (odc. 126),
  • Meredith (odc. 128),
  • Mama Jerry'ego (odc. 129-130)
 • Ziemowit Pędziwiatr
  • Skyler (odc. 79),
  • David (odc. 80),
  • Tata Todda (odc. 82),
  • Tata Alex (odc. 84),
  • Dyrektor Charleston (odc. 84),
  • Doktor Kurczysiłek/Smalls (odc. 85),
  • Kapitan Chet Prescott/Pułkownik Nathaniel Nash (odc. 86),
  • Jazz Hands / Jazzowa Rączka (odc. 89, 119-121, 126),
  • Fernando (odc. 91),
  • Facet w przebraniu Mikołaja (odc. 127),
  • Głos pana X (odc. 129)

oraz:

 • Wiesław Kupczak
  • jeden z fanów Ricky'ego Mathisa (odc. 1),
  • jeden z uczniów (odc. 2),
  • jeden z agentów Agencji (odc. 6)
 • Piotr MichalskiMajor Snell (odc. 53)
 • Zbigniew Wróbel
  • Hans (odc. 54),
  • Szef Alex (odc. 55),
  • Tim Scam (odc. 57),
  • Facet od kawy (odc. 58),
  • Dash Dawson (odc. 61),
  • Urlich Vernerstein (odc. 62),
  • Doktor Logan Jay (odc. 63),
  • Marco Lumière (odc. 88),
  • Manny Wong (odc. 90)
 • Robert Talarczyk
  • Boogie Gus (odc. 59, 79, 81, 83, 96-97),
  • Kenner Knightly (odc. 60),
  • Willard (odc. 64),
  • Mikey (odc. 65),
  • Siergiej Cyberia (odc. 67),
  • Dan (odc. 68),
  • Man (odc. 68),
  • Seth (odc. 69),
  • Cyryl Hirsey (odc. 70),
  • Wyler (odc. 79),
  • Chester Bates (odc. 92),
  • Dyrektor (odc. 101)
 • Dariusz Niebudek
  • Terence (odc. 76-79, 81, 83, 96-97),
  • Brad (odc. 87),
  • Lorenzo (odc. 88),
  • Rod Bentley (odc. 91),
  • Właściciel restauracji Barbecue (odc. 100)

i inni

Lektor: Ireneusz Załóg

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon PolskaMaster Film
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi: Magdalena Dwojak
Dźwięk i montaż: Jacek Osławski
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Tekst piosenki: Andrzej Brzeski
Opracowanie muzyczne: Piotr Gogol
Nadzór merytoryczny: Katarzyna Dryńska
Wystąpili:

oraz:

i inni

Piosenkę śpiewała: Magdalena Tul
Lektor: Adam Bauman

Media[edytuj | edytuj kod]

Gry PC

 • Bagienny potwór: Przystojny pracownik rządu znika w tajemniczych okolicznościach. Sam, Clover i Alex muszą dowiedzieć się prawdy o zaginięciu i go odnaleźć. Cena ok. 79.90 zł
 • Odlotowa Impreza: Zestaw przeróżnych mini-gier. Cena ok. 69.90 zł
 • Atak dziwadeł: Agentki wybierają się na zakupy, lecz przyjemności przerwały im dziwadła które zaatakowały Centrum Handlowe. Cena ok. 79.90 zł

Książki

Książki z udziałem odlotowych agentek powstały na podstawie oryginalnych odcinków. Do tej pory w polskich sklepach można zobaczyć:

 • Muzyczna Misja Cena ok. 14.90 zł
 • Świat zwierząt Cena ok. 14.90 zł
 • Konkurenci Cena ok. 14.90 zł
 • Ciasteczka szczęścia Cena ok. 14.90 zł

Magazyn[edytuj | edytuj kod]

 • Pierwszy numer magazynu wydany został w 2006 roku przez Media Service Zawada sp. z o.o.

Zawiera on 13 sekcji takich jak:

 • Sekcja Gwiezdna
 • Sekcja Ubraniowa
 • Sekcja Wywiadowcza
 • Sekcja Badawcza
 • Sekcja Techniczna
 • Sekcja Plastyczna
 • Sekcja Fotograficzna
 • Sekcja Łamigłówkowa
 • Sekcja Kulturalna
 • Sekcja Przygodowa
 • Sekcja Kontaktowa
 • Sekcja Szpiegowska
 • Sekcja Podróżnicza

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]