Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. białostockiego, łomżyńskiego, suwalskiego (1980/1981)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
województwa białostockiego,
łomżyńskiego,
suwalskiego 1980/1981
1979/1980 1981/1982
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Liczba zespołów OZPN Białystok
Klasa Okr. - 12
Klasa A - 11
Klasa B - b.d.
OZPN Łomża
Klasa Okr. (Ł/O/C)- 14
Klasa A (Ł)- 9
OZPN Suwałki
Klasa Okr. - 14
Klasa A - ok. 10
Mistrz Okręgu Włókniarz Białystok (biał.)
Narew Ostrołęka (łom.)
Śniardwy Orzysz (suw.)
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 30 maja 2017

47. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa białostockiego
5. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa łomżyńskiego i suwalskiego
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej województwa białostockiego, łomżyńskiego, suwalskiego prowadzone są przez okręgowe związki piłki nożnej: białostocki, łomżyński i suwalski.

Mistrzostwo okręgu :
- białostockiego zdobył Włókniarz Białystok.
- łomżyńskiego, ostrołęckiego i ciechanowskiego zdobyła Narew Ostrołęka.
- suwalskiego zdobyły Śniardwy Orzysz.
Puchar Polski okręgu:
- białostockiego zdobyła Jagiellonia II Białystok
- łomżyńskiego zdobył Orzeł Kolno
- suwalskiego zdobyły Śniardwy Orzysz.

Drużyny z województwa białostockiego, łomżyńskiego i suwalskiego występujące w centralnych i makroregionalnych poziomach rozgrywkowych:

Rozgrywki Poziomy rozgrywkowe w sezonie 1980/81
Centralne I poziom ligowy I Liga
II poziom ligowy II Liga - gr.I II Liga - gr.II
Makroregionalne III poziom ligowy III Liga - 4 grup
(tzw. klasa "M" międzywojewódzka)
OZPN Białystok OZPN Łomża OZPN Suwałki
Okręgowe IV poziom ligowy Klasa Okręgowa
(białostocka)
Klasa Okręgowa
(łomża+ostroł.+ciech.)
Klasa Okręgowa
(suwalska)
V poziom ligowy Klasa A
(białostocka)
Klasa A
(łomżyńska)
Klasa A
(suwalska)
VI poziom ligowy Klasa B
(białostocka)
(Brak danych co do ilości grup.)

Reorganizacja ligi
Doszło do zmian na szczeblu makroregionalnym, zmniejszono III ligę do 4 grup. Inne zmiany dotyczyły zmian nazw klas okręgowych:
> Klasa A > Klasa okręgowa
> Klasa B > Klasa A
> Klasa C > Klasa B

Klasa Okręgowa - IV poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Grupa białostocka

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Włókniarz Białystok 22 17 3 2 47-11 37 baraż-awans
2 Sokół Sokółka 22 15 6 1 46-19 36
3 Puszcza Hajnówka 22 14 2 6 57-37 30
4 Pogoń Łapy 22 12 2 8 51-44 26
5 Jagiellonia II Białystok 22 8 6 8 31-30 22
6 Husar Nurzec 22 7 6 9 33-40 20
7 Tur Bielsk Podlaski 22 8 2 12 48-39 18
8 Skra Czarna Białostocka (b) 22 7 2 13 30-47 16
9 Lampart Nowe Aleksandrowo 22 6 4 12 31-50 16
10 Ognisko Białystok 22 5 5 12 24-41 15
11 Włókniarz Wasilków 22 4 6 12 29-44 14
12 Gwardia II Białystok 22 6 2 14 32-57 14
  • W związku ze spadkiem I zespołu z III ligi aż do klasy A, rezerwy spadły do klasy B.

Grupa łomżyńsko-ostrołęcko-ciechanowska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty Ł/O/C
1 Narew Ostrołęka 26 - - - 82-20 43 O baraż-awans
2 Błękitni Raciąż 26 - - - 45-25 36 C
3 ŁKS Łomża (s) 26 12 9 5 37-18 33 Ł
4 Mławianka Mława (s) 26 - - - 49-22 32 C
5 Olimpia Zambrów 26 11 10 5 45-23 32 Ł
6 Mazovia Ciechanów 26 - - - 38-38 29 C
7 Ostrovia Ostrów Mazowiecka 26 - - - 41-39 28 O
8 ZWAR Przasnysz (s) 26 - - - 36-48 25 O
9 Makowianka Maków Mazowiecki (b) 26 - - - 32-34 25 O
10 Bug Wyszków 26 - - - 39-41 25 O
11 Start Działdowo (b) 26 - - - 38-42 22 C
12 Sparta Szepietowo 26 7 6 13 37-59 20 Ł
13 MKS Małkinia 26 - - - 11-62 7 O
14 Warmia Grajewo 26 1 3 22 10-75 5 Ł
  • Oficjalna nazwa klubu z Łomży MŁKS Start Łomża (Międzyzakładowy ŁKS).
  • Mecz ZWAC Małkinia z Warmią Grajewo zweryfikowano jako obustronny walkower.

Grupa suwalska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty Opis
1 Śniardwy Orzysz (s) 25 105-14 47 baraż-awans
2 Mamry Giżycko 25 70-26 37
3 LKS Mikołajki-Woźnice 25 47-32 31
4 Rominta Gołdap 25 44-33 31
5 Nida Ruciane-Nida 25 57-37 30
6 Wigry II Suwałki 25 68-35 29
7 Jurand Bemowo Piskie 25 38-38 27
8 Sparta Augustów 25 51-60 24
9 Mazur Pisz 25 41-35 22
10 Mazur II Ełk (b) 25 44-70 21
11 Pomorzan Prostki (b) 25 22-61 13
12 Czarni Olecko 25 30-58 12
13 Mazur Wydminy 25 22-103 9
14 Unia Woźnice 13 23-60 5
  • MZKS Mikołajki zajął miejsce w klasie A rozwiązanego LKS Baranowo.
  • Unia Woźnice i MZKS Mikołajki w czasie przerwy zimowej połączyły się, w II rundzie występowały pod nazwą LKS Mikołajki-Woźnice.
  • Wyniki Unii Woźnice nie zostały anulowane i zaliczono je w końcowej tabeli.

Baraże do III ligi

  • Śniardwy Orzysz : POM Gronowo 4:0(dogr.); POM : Śniardwy 4:2, awansowały Śniardwy.
  • Włókniarz Białystok : Agrokompleks Kętrzyn 6:0, Agrokomleks : Włókniarz 2:4, awans Włókniarza.

Klasa A - V poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Grupa białostocka

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Włókniarz II Białystok 20 12 7 1 63-18 31
2 Start Supraślanka Supraśl 20 13 2 5 63-30 28
3 Kolejarz Czeremcha 20 10 8 2 58-21 28
4 Żubr Drohiczyn 20 9 7 4 53-31 25
5 Narew Choroszcz* 20 8 5 7 56-44 21
6 Promień Mońki (s) 20 8 3 9 23-32 19
7 Kora Korycin (b) 20 7 4 9 40-45 18
8 Husar II Nurzec 20 7 2 11 42-68 16
9 Start Białystok 20 6 3 11 34-57 15
10 Las Narewka 20 4 2 14 20-74 10
11 Cresovia Siemiatycze 20 3 3 14 24-56 9
  • Narew Żółtki przed sezonem przeniosła się do Choroszczy i występuje jako Narew Choroszcz.

Grupa łomżyńska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Grom Czerwony Bór 16 - - - 85-18 28
2 Smolniki Stawiski 16 - - - 63-18 26
3 Orzeł Kolno 16 - - - 77-25 25
4 Wissa Szczuczyn 16 - - - 56-30 23
5 Unia Ciechanowiec 16 - - - 41-37 17
6 Ziemowit Nowogród 16 - - - 42-59 11
7 Czarni Wąsosz (b) 16 - - - 18-80 7
8 Victoria Jedwabne (b) 16 - - - 13-59 5
7 Sokół Sokoły (b) 16 - - - 11-60 14
  • Po sezonie z rozgrywek wycofał się Sokół Sokoły i Czarni Wąsosz.

Grupa suwalska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Meprozet Orzysz b.d. b.d.
2 Śniardwy II Orzysz b.d. b.d.
? Pomorzanka Sejny b.d. b.d.
? Znicz Biała Piska b.d. b.d.
? Pogoń Ryn b.d. b.d.
? Orkan Drygały b.d. b.d.
? Polonia Raczki b.d. b.d.
? Polonez Nowa Wieś(?) b.d. b.d.
? Dejgun Sterławki Małe(?) b.d. b.d.
? Rospuda Bakałarzewo (s)(?) b.d. b.d.
? Orzeł Orla Jucha(?) b.d. b.d.
  • Brak końcowej tabeli, awansowały drużyny Meprozytu Orzysz oraz rezerwy Śniardw.
  • Brak informacji co do składu klasy A oraz zajmowanych miejsc. Podane drużyny są ustawione w kolejności przypadkowej.

Klasa B - VI poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Białostocka (Brak danych co do ilości grup.)

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Lampart II Nowe Aleksandrowo b.d. b.d.
2 b.d. b.d.
3 b.d. b.d.
4 b.d. b.d.
  • Brak tabeli, awans rezerw Lamparta Nowe Aleksandrowo.

Puchar Polski – rozgrywki okręgowe[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]