Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. białostockiego (1973/1974)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
województwa białostockiego 1973/1974
1972/1973 1974/1975
Szczegóły rozgrywek
Liczba zespołów Klasa Okr. - 14
Klasa A - 14
Klasa B - 37
Razem - (65)
Mistrz Okręgu Jagiellonia Białystok
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 19 maja 2017

40. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa białostockiego
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej województwa białostockiego prowadzone są przez Białostocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, rozgrywane są w trzech ligach, najwyższym poziomem jest klasa okręgowa, następnie klasa A i klasa B (3 grupy).

Mistrzostwo Okręgu zdobyła Jagiellonia Białystok.
Okręgowy Puchar Polski zdobył Włókniarz Białystok.

Drużyny z województwa białostockiego występujące w centralnych i makroregionalnych poziomach rozgrywkowych:

W sezonie 1973/74 odbyła się reorganizacja rozgrywek polegająca na likwidacji III ligi makroregionalnej. Zwycięzcy klas okręgowych będą walczyć o awans w eliminacjach. Decyzją władz PZPN od II ligi dokoptowano białostockiego Włókniarza.

Do następnej zmiany dojdzie od następnego sezonu 1974/1975, gdzie klasa okręgowa zamieni się w klasę wojewódzką, klasa A w klasę międzypowiatową, a klasa B w klasę powiatową.

Rozgrywki Poziomy rozgrywkowe w sezonie 1973/74
Centralne I poziom ligowy I Liga
II poziom ligowy II Liga - gr.I II Liga - gr.II
Okręgowe III poziom ligowy Klasa Okręgowa
IV poziom ligowy Klasa A
V poziom ligowy Klasa B - gr.I Klasa B - gr.II Klasa B - gr.III

Klasa Okręgowa - III poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Jagiellonia Białystok 26 23 2 1 90-15 48
2 Wigry Suwałki 26 15 5 6 48-26 35
3 Gwardia Białystok 26 14 6 6 53-34 34
4 Włókniarz II Białystok 26 13 5 8 53-33 31*
5 Mazur Ełk (s) 26 12 6 8 50-41 30
6 Sokół Sokółka 26 11 5 10 51-42 27
7 Husar Nurzec 26 11 5 10 37-36 27
8 Puszcza Hajnówka 26 8 7 11 42-42 23
9 Ognisko-Starosielce Białystok (b) 26 7 9 10 24-32 23
10 Pogoń Łapy (b) 26 9 4 13 33-45 22
11 SŁKS Start Łomża 26 8 4 14 29-60 20
12 Czarni Olecko (b) 26 6 4 16 35-56 16
13 Cresovia Gołdap 26 4 5 17 24-59* 13
14 Cresovia Siemiatycze 26 4 3 19 16-79 11
  • Włókniarzowi II odjęto 4 pkt. i 6 bramek (przyznano dwa walkowery na niekorzyść Włókniarza, w meczu z Cresovią Siemiatycze i Ogniskiem Białystok, ale równocześnie jako porażki dla Cresovii (4-0) i Ognisko (2-0)), kara za nieuregulowane na czas składki i zaległości finansowe.
  • Cresovii Gołdap odjęto 3 bramki za nie uregulowane na czas składki i zaległości finansowe.
  • W związku ze spadkiem Włókniarza Białystok z II ligi, drużyna rezerw (Włókniarz II) została przeniesiona do klasy A.

Eliminacje do II ligi
Turniej barażowy:

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Polonia Warszawa 4 4 0 0 11-1 8
2 Jagiellonia Białystok 4 2 0 2 4-4 4
3 Śniardwy Orzysz 4 0 0 4 1-11 0

Klasa A - IV poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Grupa I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Pomorzan Prostki 26 64-31 36
2 Jagiellonia II Białystok 26 59-31 35
3 Warmia Grajewo 26 58-38 35
4 Skra Czarna Białostocka 26 68-40 31
5 Gwardia II Białystok 26 54-40 29
6 Wigry II Suwałki (b) 26 40-33 29
7 Mazur II Ełk 26 52-47 28
8 AKS Augustów 26 37-57 24
9 Ruch Wysokie Mazowieckie 26 51-58 22
10 ZKS Zambrów (s) 26 45-46 21
11 Pomorzanka Sejny (s) 26 55-69 21
12 Victoria Jedwabne (b) 26 44-73 17
13 Społem Bielsk Podlaski (b) 26 39-68 16
14 Łoś Wasilków (b) 26 29-70 14

Klasa B - V poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Grupa I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 LZS Szepietowo 24 19 1 4 65-28 39
2 LZS Uhowo 24 17 4 3 69-39 38
3 Supraślanka Supraśl (s) 24 17 1 6 68-45 35
4 Lampart Nowe Aleksandrowo 24 12 5 7 55-37 29
5 Kora Korycin (b) 24 11 4 9 52-48 26
6 Promień Mońki 24 11 2 11 67-51 24
7 Narew Żółtki 24 10 3 11 33-36 23
8 LZS Krynki 24 10 2 12 63-35 22
9 Start Nowosiółki (b) 24 8 4 12 48-53 20
10 LZS Kuźnica Białostocka 24 10 0 14 46-55 20
11 Czarni Gródek (b) 24 7 2 15 41-76 16
12 Znicz Suraż 24 6 3 15 40-66 15
13 LZS Tornado Klepacze (b) 24 2 1 21 15-74 5
14 Ognisko-Starosielce II Białystok 24 2 1 21 15-74 5
  • Drużyna Lamparta Bohdan przeniosła się do Nowego Aleksandrowa.
  • Zmiana nazwy Garbarnia na LZS Krynki.
  • Za nie uregulowane składki LZS Szepietowo odjęto jedną bramkę.
  • Ognisko-Starosielce II wycofało się po 6 kolejce, wyniki anulowano.
  • LZS Tornado Klepacze wycofał się po 18 kolejce, w dalszej części przyznawano walkowery.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofały się drużyny: Supraślanki, Startu Nowosiółki oraz LZS-u Kuźnica.

Grupa II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Mechanik Czyżew (b) 22 91-29 37
2 LZS Brańsk 22 77-39 35
3 Żubr Drohiczyn 22 60-34 34
4 Husar II Nurzec 22 84-49 28
5 LZS Piliki 22 59-40 27
6 Żubr Białowieża (s) 22 63-44 25
7 Dąb Nowosady 22 57-52 23
8 Puszcza II Hajnówka 22 51-58 19
9 Jagiellonia III Białystok (b) 22 37-79 13
10 Iskra Narew 22 32-84 13
11 LZS Ciechanowiec (s) 22 21-60 6
12 Orzeł Kleszczele 22 10-91 0
  • Po sezonie z rozgrywek wycofała się drużyna LZS Ciechanowiec.

Grupa III

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Orzeł Kolno 20 73-30 34
2 Wissa Szczuczyn 20 59-24 32
3 Polonia Raczki 20 66-27 27
4 Błękitni Suchowola (b) 20 70-30 26
5 Czarni II Olecko (b) 20 54-36 24
6 Orzeł Orla Jucha (s) 20 42-34 24
7 Junak Gołdap 20 42-31 21
8 Strzała Nowa Wieś (s) 20 36-51 13
9 Tornado Ciche 20 27-72 12
10 Star Olecko 20 23-102 5
11 Jegrznia Rajgród 20 11-78 2
  • Zmiana nazwy LZS na Tornado Ciche.
  • Zmiana nazwy LZS na Błękitni Suchowola.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofały się drużyny: Jegrznia Rajgród, Star Olecko, Tornado Ciche, Strzała Nowa Wieś oraz Czarni II Olecko.

Puchar Polski - rozgrywki okręgowe[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]